Čempionai sezoną pradėjo nesėkme namuose

07.10.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-Mezon) čempionų titulo gynybą Marijampolės „Sūduva–Mantinga“ (1-0) pradėjo nesėkmingai.

Pirmosiose sezono rungtynėse Suvalkijos klubas namuose 79:91 (18:16, 18:30, 24:33, 19:12) nusileido „Telšiams“ (1-0).

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtinių neišgelbėjo net ir puikus Mariaus Valukonio pasirodymas. Klubo kapitonas į nugalėtojų krepšį įmetė 27 taškus.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis 27, Evaldas Šaulys 16, Dominykas Domarkas 15 (8 rez. perd.).

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 22, Mindaugas Norkus 17, Audrius Maneikis 15, Emilijus Gumuliauskas 13 (8 rez. perd.).

Puikiai žaidęs G.Masiulis prametė lemiamu metu

07.10.2016

Gytis Masiulis pelnė daugiau nei trečdalį komandos taškų, tačiau kai labiausiai to reikėjo, jo ranka sudrebėjo. Kauno „Žalgirio-2“ puolėjas paskutinėmis mačo sekundėmis prametė dvi baudas ir jo atstovaujama ekipa išvykoje 78:80 (17:26, 23:22, 17:13, 21:19) nusileido Molėtų „Ežerūnui“.

Abiems komandoms tai buvo pirmosios Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynės.

Jaunieji žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje panaikino dviženklį deficitą (57:68) ir, po spurto 8:0, paskutinę mačo minutę rezultatą išlygino – 76:76.

Kitoje atakoje Linas Janėnas pelnė du taškus ir sugrąžino šeimininkams dviejų taškų persvarą. Lukas Uleckas tuomet prametė iš toli ir Marius Pociukonis dviem baudų metimais padidino „Ežerūno“ pranašumą iki 80:76.

Kitoje atakoje kauniečiai vėl nepataikė iš toli, bet kamuolį atsikovojęs Laurynas Birutis pelnė du taškus, o L.Janėnas dar užsidirbo pražangą. Marius Valinskas baudą prametė, o išsimetus kamuolį iš užribio, molėtiškiai vėl prasižengė.

G.Masiulis, iki tol pelnęs 27 taškus, stojo mesti baudų likus žaisti 5 sekundes, tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį ir molėtiškiai triumfavo.

„Ežerūnas“: Albertas Valiulis 20, Marius Pociukonis 18, Laurynas Kirlys 15.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 27 (5/7 dvit., 2/3 trit., 11/15 baudos, 9 atk. kam.), Laurynas Birutis 18 (10 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 10.

„Perlas“ pamokė NKL debiutantus

07.10.2016

Vilniaus „Perlas“ (1-0) pergale pradėjo 2016-17 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezoną.  Vilniečiai rezultatu 76:64 (19:12, 19:20, 23:13, 15:19) nugalėjo KTU komandą. Tai buvo debiutinės „Perlo“ rungtynės „Lietuvos ryto“ arenoje.

KTU geriau susitvarkė su starto jauduliu ir išsiveržė į priekį 4:0. Vis dėlto netrukus sąlygas ėmė diktuoti „Perlas“. Kauniečiams galvosūkiu tapo šeimininkų zoninė gynyba ir sėkmingas Aisčio Pilausko žaidimas. „Perlo“ lyderis dar iki didžiosios pertraukos savo kraityje turėjo 12 taškų.

Puikiai į žaidimą įsiliejus atsarginiams žaidėjams, „Perlas“ trečiajame kėlinyje didino savo persvarą. 29-ąją minutę ji tapo rekordinė – 61:42. Per trečią ketvirtį "Perlas" pataikė 3 tolimus metimus iš 5 (60 proc.), nors per pirmuosius du kėlinius buvo realizavęs 3 iš 10 (30 proc.).

Ketvirtajame kėlinyje „Perlas“ išsaugojo turėtą persvarą bei užtikrintai laimėjo rungtynes 76:64. KTU komanda šiose rungtynėse pataikė vos 4 tolimus metimus iš 20 (20 proc.), o „Perlas“ net 28 taškus po varžovų klaidų.

„Perlas”: Margiris Normantas 15, Aistis Pilauskas 12, Rimantas Daunys 10 (8 atk. kam.), Arnas Beručka 8, Gytis Radzevičius ir Domantas Vilys po 7, Lukas Kvedaravičius 6.

KTU: Ignas Labutis 16, Deividas Pogužinskas 15, Aidas Kavaliauskas ir Arturas Pelšas po 6.

Itin prastai krepšį atakavęs Jonavos klubas suklupo namie

07.10.2016

Rečiau nei kas trečią metimą pataikęs Jonavos „Sporto klubas“ nesėkmingai pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezoną. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai penktadienį namie 64:79 (18:22, 10:18, 16:21, 20:18) nusileido „Šilutės“ krepšininkams.

Jonavos krepšininkai šiame mače pataikė vos 18 metimų iš 60 (30 proc.). Itin prastai sekėsi atakuoti pagrindiniams „Sporto klubo“ gynėjams – Justas Vazalis, Tadas Sebežiovas, Evaldas Aniulis ir Ročardas Verbickas kartu sudėjus pataikė vos 5 metimus iš 25.

„Sporto klubas“: Vytautas Pikalavičius 14, Justas Vazalis 11, Tadas Sebežiovas 9.

„Šilutė“: Modestas Žauneriūnas 16, Justas Nausėdas ir Simonas Raupys po 13, Aurelijus Pukelis ir Brianas Wanamakeris po 10.

Keturi „Mažeikių“ krepšininkai pelnė daugiau taškų už visą varžovų komandą

07.10.2016

Keturi „Mažeikių“ krepšininkai kartu sudėjus pelnė 89 taškus ir jų vedama Žemaitijos ekipa pirmosiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse namie 98:84 (25:21, 23:21, 16:25, 34:17) pranoko Joniškio „Delikatesą“.

Nesulaikomai nugalėtojų gretose žaidę Kostas Jonuška (26 taškai), Mantas Šerkšnas (25), Justinas Olechnavičius (20) ir Tautvydas Paliukėnas keturiese sugebėjo surinkti daugiau taškų nei rezultatyviai žaidę jų varžovai.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes „Delikatesas“ dar pirmavo 73:71, tačiau tada šeimininkai surengė fantastišką spurtą 17:0 ir po penkių iš eilės T.Paliukėno taškų nutolo nepavejamai – 88:73.

„Mažeikių“ krepšininkai šiame mače atliko net 24 rezultatyvius perdavimus, o T.Paliukėnas buvo per vieną perdavimą nuo dvigubo dublio.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 26 (6 rez. perd.), Mantas Šerkšnas 25 (6/7 dvit., 3/4 trit.), Justinas Olechnavičius 20, Tautvydas Paliukėnas 18 (9 rez. perd., 2/10 trit.).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 24 (9 atk. kam.), Mantas Kadzevičius 14, Žilvinas Petraitis 10.

„Rasai“ nepasigailėjo „Palangos“

07.10.2016

Užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono starte iškovojo „Rasų“  (1-0) ekipa, kuri 97:69 (29:18, 22:18, 19:14, 27:19) sutriuškino „Palangą“ (0-1).

Viso susitikimo metu dominavę šeimininkai savo sirgalius džiugino itin komandišku žaidimu. Dviženklį taškų skaičių pelnė net 7 „Rasų“ žaidėjai.

Krepšį Raseinių ekipa atakavo 61 procento taiklumu, kuomet svečiai tai darė vos 40 procentų taiklumu. „Palangos“ legionierius Jonathanas Hudonas „iš žaidimo“ pataikė vos 2 metimus iš 10 ir surinko 7 taškus.

„Rasai“: Darius Gricius 18, Tomas Galeckas 16 (6 rez. perd.), Šarūnas Vingelis 11.

„Palanga“: Matas Budrys 15, Antanas Montrimavičius 12 (8 atk. kam.), Aurimas Urbonas 11.

„Vytis“ ilgam neteko E.Serkevičiaus

07.10.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas vos spėjo prasidėti, o Šakių „Vyčio“ ekipą pradėjo retinti traumos.

Pirmame sezono mače priekinių kryžminių kelio raiščių traumą patyrė Ernestas Serkevičius.

Medikams ištyrus gynėjo būklę paaiškėjo, kad jis žaisti negalės mažiausiai du mėnesius.

Susitikime su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ E.Serkevičius spėjo sužaisti 11 minučių ir per jas pelnė 2 taškus, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą ir 3 kartus pažeidė taisykles.

„Vyčio“ ekipai gynėjas atstovauja nuo praėjusio sezono. Jame E.Serkevičius per 16 minučių rinko po 7,4 taško, atkovodavo po 1,1 kamuolio bei atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Keičiasi Jonavos klubo pavadinimas

07.10.2016

Pernykštė Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) stebukladarė iš Jonavos keičia pavadinimą. Iki tol „Petrochemos“ vardu žinoma ekipa nuo šiol vadinsis Jonavos „Sporto klubas“.

Jonaviškiai pernai sugebėjo iš 10-osios reguliariojo sezono vietos įšokti į Mezon-NKL finalo ketvertą, prieš tai eliminuodami dvi aukščiau buvusias komandas.

Šiemet Jonavos klubo laukia ir daugiau permainų – „Sporto klubas“ jau artimiausiu metu persikels į naujutėlę areną, kuri taps didžiausia visoje lygoje.

R.Vaišvila: „Mes labiau susitvarkėme su jauduliu“

06.10.2016

Naujasis Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezonas Šakiuose vykusiose atidarymo rungtynėse prasidėjo įtikinama Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservio“ komandos pergale. Ryčio Vaišvilos treniruojamas uostamiesčio klubą ambicingąjį vietos „Vytį“ įveikė 80:65.

„Susitiko lygiavertės komandos ir nulėmė, kad mes labiau susitvarkėme su jauduliu. Jie žaidė prieš savus žiūrovus. Vyrai atliko tikrai gerą darbą, kaip ir ruošėmės, turėjome informacijos apie „Vyčio“ komandą. Komanda gerai dirbo gynyboje, praleisti tik 65 taškai.

Labai svarbu, jog komanda turi ne vieną lyderį ar du žaidėjus, kuriuos visi akcentuoja. Smagu, kad yra daugiau žaidėjų kurie gali įmesti, priešininkams sunkiau gintis. Tame ir esmė, jeigu komandoje nebus klimato, nieko ir nebus. Komanda kaip šeima ir jokių pykčių tarpusavyje negali būti. Dirbame vieną darbą“, – po susitikimo kalbėjo R.Vaišvila.

Tuo metu „Vyčio“ komandoje debiutavęs naujasis treneris Virginijus Sirvydis neslėpė apmaudo ir tikino, jog ekipai pritrūko lyderių indėlio.

„Niekas nepavyko šiandien, iš tikrųjų, iš to, ko tikėjomės, iš to negavome jokios pagalbos. Buvo akcentuotas didesnis aukštaūgių indėlis, turime ūgio persvarą, pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių ir iš krepšio neįmetėme.

Dėl spaudimo žaidžiant namuose, čia yra didžiausia nesąmonė. Nežaidė pavardės. Atvažiavo jaunimas ir padarė. Reikia dar parodyti, kad tos pavardės dar žaidžia. Atrodo, jog pusę komandos prapuolė.

Tritaškiai tik vienas iš 18. Namuose žaidžiame, aišku, mes čia treniruojamės tik kartą per savaitę, bet ne tame esmė. Klaipėdos komanda taip pat atvažiavo į svečius. Dalis žaidėjų žaidė praėjusį sezoną čia, tas pataikymas – tragiškas“, – kalbėjo Šakių ekipos specialistas.

Negana nesėkmingo starto, „Vyčio“ gretose susižeidė gynėjas Ernestas Serkevičius. Krepšininkas antrajame kėlinyje patyrė kelio traumą ir aikštėje daugiau nebepasirodė.

„Manau, kad rimta, – auklėtinio traumą komentavo V.Sirvydis. – Kai jis gavo traumą, šaukštai jau buvo po pietų. Galbūt nuovargis rungtynių pabaigoje padarė įtaką. Turėjome ūgio persvarą, bet iš to nieko neišėjo.“

Sezono starte – užtikrinta „Nafta-Uni-Akvaservio“ pergalė Šakiuose

06.10.2016

Užtikrinta pergale naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (1-0).

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtadienį išvykoje 80:65 (24:16, 25:15, 17:19, 14:15) įrodė pranašumą prieš Šakių „Vyčio“ (0-1) klubo krepšininkus.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS.

Klaipėdiečiai atitrūko pirmoje mačo pusėje, kuomet surengė spurtą 14:6 ir antrojo kėlinio pradžioje pirmavo dviženkle persvara (26:16).

Įsibėgėję uostamiesčio klubo krepšininkai toliau apsukų nemažino, laimėjo atkarpą 10:2 ir ketvirčiui besibaigiant „Nafta-Uni-Akvaservis“ turėjo triuškinamą pranašumą (49:27).

Ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ bandė sugrįžti į rungtynes, kai po Roko Čepanonio taiklios baudos komandos deficitas sumažėjo iki 10-ies taškų (65:75), tačiau po to Deividas Anužis surinko penkis taškus iš eilės ir įtvirtino svečių pergalę.

„Vyčio“ pergalę apkartino rungtynes startiniame penkete pradėjusio Ernesto Serkevičiaus trauma. Gynėjas susižeidė antrajame ketvirtyje ir likusią mačo dalį stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Per 11 minučių jis pasižymėjo 2 taškais (1/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Vytis“: Gediminas Maceina 17, Edgaras Stanionis 15, Edvinas Jezukevičius 13.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Deividas Anužis 17, Viktoras Chodosovskis 15 (10 atk. kam.), Edvinas Alunderis 12 (8 atk. kam.), Erikas Kubilius 11, Mindaugas Stašys 11.