NKL debiutantai kalnų versti neskubės

26.08.2016

Praėjusį sezoną aukso medalius RKL pirmenybėse savo rankose laikę Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai debiutiniame sezone NKL čempionate didelės sėkmės nesitiki.

Kauniečiai prieš dvejus metus RKL B divizione iškovojo sidabrą, o praėjusį sezoną KTU krepšininkai džiaugėsi pagrindinės RKL čempionų titulu. Nepaisant to, KTU ekipos treneris Vytautas Pliauga tinklalapiui „nklyga.lt“ apie savo treniruojamos komandos tikslus kalbėjo nedrąsiai.

„Tikimės sėkmingai debiutuoti, iškovoti kuo daugiau pergalių, kuo geriau pasirodyti ir tinkamai reprezentuoti antrą Kauno komandą NKL čempionate. Tikslus kelsime tik tada, kai pilnai susiformuos komanda“, – sakė strategas.

Dar konkrečiau apie KTU komandos debiutą NKL pirmenybėse kalbėjo klubo vadovas Mindaugas Dubosa, kuris neslėpė, kad debiutantų tikslas – likti lygoje.

„Mums yra svarbu išlikti lygoje. Toks yra keliamas tikslas, nes mums šioje lygoje tai bus tik pirmieji metai ir joje pirmiausiai reikėtų apšilti kojas“, – pasakojo komandos vadovas.

Kol kas kauniečiai nebuvo linkę atskleisti kito sezono savo sudėties kontūrų. Komandos atstovai neslepia, kad klubo krepšininkai jau pradėjo sportuoti ir ruoštis artėjančiam sezonui, tačiau konkretūs žaidėjai, kurie kitą sezoną gins ekipos garbę, vis dar nėra galutinai aiškūs.

„Kol kas yra tam tikri žaidėjai, kurie lieka, bet yra ir tokių, kurie išėjo. Naujokų taip pat yra, bet viskas galutinai paaiškės tik prieš pat sezoną, nes kol kas yra daug pakeitimų“, – nedaugžodžiavo treneris Pliauga.

Jei KTU komanda sugebės išsaugoti praėjusio sezono lyderius, NKL debiutantais kauniečius vadinti bus sunku. Laikinosios sostinės ekipa praėjusį sezoną turėjo nemažai NKL duonos ilgus metus valgiusių žaidėjų, tarp kurių yra Matas Sapiega, Paulius Knyza, Arturs Pelšs bei Gintautas Kybartas.

Praėjusį sezoną kovoje dėl aukso RKL pirmenybėse KTU ekipos kelias nebuvo rožėmis klotas. Kauniečiai sau iš kelio po sunkių kovų patraukė Biržų ir Gargždų komandas, o finale serijoje iki trijų pergalių 3:1 buvo pargriauta Tauragės ekipa.

„Žalgiris-2“ NKL sezoną pasitinka dar labiau atjaunėjęs

25.08.2016

Puikiai praėjusio sezono pabaigoje rungtyniavusi ir antrąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje užėmusi Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda kitą sezoną pasitinka dar labiau atjaunėjusi.

Komandoje tikrai nebus dvidešimtmečių Martyno Sajaus, Regimanto Minioto, Modesto Paulausko ir Pauliaus Valinsko, kurie buvo vyriausi komandos krepšininkai. Ekipoje taip pat neliko Arno Veličkos, kuris išvyko į Ispaniją.

Ekipa gali prarasti ir daugiau krepšininkų, kadangi perspektyviausi žaidėjai dalyvauja pagrindinės „Žalgirio“ komandos treniruočių stovykloje.


„Kas galutinai liks komandoje, paaiškės po pasiruošimo sezonui stadijos. Šiuo metu „Žalgirio“ jaunimo komandos krepšininkai ruošiasi sezonui kartu su pagrindinės komandos vyrais, – tinklalapiui „nklyga.lt“ sakė klubo treneris Tomas Masiulis, kuris kartu su Vidu Ginevičiumi ir toliau vadovaus ekipai. – Po treniruočių stovyklos taps aišku, kurie iš jaunųjų krepšininkų prisijungs prie pagrindinės ekipos, o kurie toliau rungtyniaus NKL čempionate.

Komanda darbuojasi jau porą savaičių. Šiuo metu daugiau dirbame ties fiziniu pasirengimu, tačiau dauguma krepšininkų vasaros neleido veltui. Dalis tapo Europos U-20 vicečempionais, kiti – pasaulio čempionato bronzos prizininkais, o likę dirbo individualiai.“

Treniruočių stovykloje dalyvauja Martynas Varnas, Martynas Echodas, Laurynas Birutis, Kristupas Žemaitis, Gytis Masiulis ir Jokūbas Švambaris.

„Žalgiris-2“ jau praėjusį sezoną buvo pati jauniausia NKL komanda, tačiau kitą sezoną greičiausiai dar labiau atjaunės.

Prie dublerių komandos prisijungė „Žalgirio“ marškinėlius praėjusį sezoną Eurolygos jaunimo turnyre jau vilkėję Lukas Uleckas (17 m.), Ignas Sargiūnas (16 m.) ir 15-os metų 211 cm ūgio ukrainietis Vladimiras Markovetskis bei aštuoniolikmetis Matas Jogėla.

Sudėtį atnaujinę kauniečiai ir toliau sieks ne komandinių rezultatų, o krepšininkų tobulėjimo. Visgi T.Masiulis džiaugėsi, kad komanda sezono metu įsibėgėja ir žaidžia vis geriau.

„Visų pirma, esame ne vien į komandinius rezultatus orientuota komanda. Mums svarbu išugdyti aukšto lygio krepšininkus, todėl akcentuojame ir darbą su individualiais kiekvieno žaidėjo įgūdžiais. Žinoma, kiekvienose rungtynėse žaidžiame dėl pergalių ir stengiamės tobulėti. Konkretaus tikslo turnyrinėje lentelėje nėra.

Tačiau, kaip ir parodė praėjęs sezonas, mūsų jaunai komandai reikia laiko įsibėgėti. Sezono pradžia dažnai būna sunkesnė, o palaipsniui jauni krepšininkai grūdinasi ir sezono antroje pusėje jau žaidžia tvirčiau“, – mintimis dalinosi treneris.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ sezoną pasitinka su ambicingu tikslu

24.08.2016

Praėjusį sezoną ketvirtfinalyje titulo gynimą baigusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ prieš artėjančias NKL kovas tebejaučia nesėkmės kartėlį. Tačiau jei praėjusį sezoną uostamiesčio krepšininkai panašaus rezultato tikėjosi ir į prizines vietas nesitaikė, tai šįmet „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubas grįžta pilnas ambicijų.

Komanda sugebėjo išsaugoti praėjusio sezono vedlius – Mindaugą Stašį, kapitoną Viktorą Chodosovskį ir Eriką Kubilių. Liko ir jaunieji Ernestas Bružas, Džiugas Slavinskas bei „Neptūno“ skolinamas Arūnas Mikalauskas.


Žinoma, kad su „Nafta-Uni-Akvaservis“ taip pat treniruojasi iš to paties miesto LCC universiteto persikėlęs Jonas Dumašius. Tikimasi sulaukti ir perspektyvių krepšininkų papildymo iš Klaipėdos krepšinio mokyklų.

Tiesa, tik jaunimu klaipėdiečiai neapsiribos. „Nafta-Uni-Akvaservis“ vadovas Dainius Vaitelis atskleidė, kad klubą turėtų papildyti ir du daugiau patirties turintys aukštaūgiai, o sukirtus rankomis su šiais žaidėjais, buvusių NKL čempionų ambicijos gerokai išaugs.

„Jei mes turėsime tuos žaidėjus, kuriuos planuojame, mūsų tikslai ir vėl bus aukšti. Bet žiūrėsime, kaip pavyks baigti komplektaciją. Aišku, su Marijampolės komanda galbūt nesilygiuosime, bet į ketvertą ir vėl taikysimės“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ sakė D.Vaitelis.

Vis dėlto, „Nafta-Uni-Akvaservis“ turi ir netekčių. Į komandą rudenį tikrai nesugrįš svarbios praėjusio sezono figūros – Deividas Keburys ir Rytis Biliartas. Abu šie krepšininkai pasuko į Prancūziją.

Pernai reguliariajame sezone „Nafta-Uni-Akvaservis“ negalėjo pasigirti stabiliu žaidimu. Klaipėdiečiai šventė 18 pergalių ir patyrė 20 pralaimėjimų, o toks rezultatas reiškė 8-ąją vietą. Aštuntfinalyje pajūrio krepšininkams teko varžytis su Joniškio „Delikatesu“, kurį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai palaužė tik po atkaklios kovos 3:2.

Visgi klaipėdiečių sezoną baigė „Sūduva-Mantinga“, kuri ketvirtfinalyje „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipą nugalėjo 3:1.

„Kalbant atvirai, manau, kad per anksti susitikome su Marijampolės komanda. Turėjome traumų, negalėjo rungtyniauti Stašys, vėliau žaidė su trauma. Buvo kiti trugdžiai. Bet viskas gerai, turime auginti ir jaunimą, taip pat bendradarbiaujame ir su „Neptūnu“, taigi manau, kad šiuos veiksnius įgyvendinome. Manau, kad ir Marijampolė ketvirtfinalyje suprato, kad jiems nebuvo lengva“, – praėjusį sezoną prisiminė vadovas.

Tačiau naują sezoną uostamiesčio komanda pasitinka su naujomis viltimis. Fizinio rengimo treneris Laurynas gendvilas klaipėdiečius muštruoti pradės dar šį mėnesį, o pilnu pajėgumu naujam sezonui „Nafta-Uni-Akvaservis“ rengsis jau nuo rugsėjo pirmosios.

„Sūduvą-Mantingą“ papildė E.Ežerskis

23.08.2016

Marijampolės klubo gretas papildė 12 sezonų LKL praleidęs 29 metų gynėjas Ernestas Ežerskis (192 cm). Praeitame sezone Ernestas atstovavo Kėdainių „Nevėžio“ komandai – LKL vidutiniškai per rungtynes įmesdavo po 7,3 taško bei surinkdavo 6,7 naudingumo balo.

LKL patirties turinčio krepšininko įsigijimu džiaugėsi ir sūduviečių treneris Marius Kiltinavičius, kuris neabejojo, kad Ežerskio adaptacijai Marijampolėje daug laiko neprireiks.


„Labai džiaugiuosi kad Ernestas prisijungia prie mūsų kolektyvo. Jis yra uviversalus žaidėjas, galintis žaisti tiek įžaidėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijose. Manau, jis pas mus greitai pritaps, nes yra komandinio tipo žaidėjas, galintis gerai gintis ir reikiamu metu imtis iniciatyvos puolime. Labai laukiu darbo kartu su Ernestu“, – teigė strategas.

– Kodėl nusprendei palikti Lietuvos krepšinio lygą (LKL) ir prisijungti prie „Sūduvos-Mantingos“? Ar negavai pasiūlymų iš LKL klubų?
- Turėjau pasiūlymų iš kitų komandų tarp jų ir LKL, bet „Sūduvos-Mantingos“ pasiūlymas man buvo priimtiniausias. Palikau LKL, nes esama situacija manęs netenkino. Reikėjo pokyčių, nes noriu būti geresnis žaidėjas. Gal skamba ir nelogiškai, perėjimas į žemesnę lygą dėl noro tobulėti. Bet aš turiu savo argumentų.

- Gal yra pažįstamų veidų Marijampolės komandoje?
- Taip yra pažįstamų veidų. Daug tekę žaisti su M. Valukoniu, G. Matuliu, sportavau su A. Kieža ir E. Šauliu.

- Kokius privalumus gali įvardinti savo žaidime?
- Nenoriu kalbėti apie savo privalumus. Pamatysite aikštelėje (šypsosi,- red. pastaba).

- Ką gali pažadėti komandos aistruoliams, atėjusiems į rungtynes?
- Trumpai ir aiškiai – kova bus!

Keičiasi NKL formatas: neliks finalinio ketverto

23.08.2016

Nuo 2016-2017 metų sezono keičiasi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) formatas – nuspręsta atsisakyti iki šiol organizuoto pirmenybių finalinio ketverto.

Vietoje finalinio ketverto komandos rungtyniaus finalų serijose. Dėl pirmos vietos komandos kovos iki keturių pergalių, o dėl trečios vietos iki trijų pergalių.

NKL pirmenybių reguliaraus sezono pirmajame etape ekipos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes, iš viso – 26 mačus.

Po to ekipos, pagal vietas pirmajame etape, skils į dvi grupes po 7 komandas ir žais tarpusavyje.

Atkrintamosios varžybos taip pat vyks analogiškai – 4 stipriausios komandos iš karto pateks į ketvirtfinalius, o aštuntfinaliuose varžysis 5-7 vietas pirmojoje grupėje ir 1-5 vietas antrojoje grupėje užėmusios ekipos.

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus kovojama iki trijų pergalių.

Artėjantį sezoną NKL ir toliau varžysis 14 komandų. Paskutinę vietą praėjusį sezoną užėmusią Panevėžio „Lietkabelio-2“ ekipą pirmenybėse pakeis Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda. Ji į turnyrą pateko sportiniu pricipu, kadangi triumfavo RKL turnyre.

A.Kieža lieka Marijampolėje, į komandą grįžta D.Sabeckis

23.08.2016

NKL čempionai toliau rikiuoja savo gretas. Su komanda kontraktą pratęsė marijampolietis krašto puolėjas Aurimas Kieža. Trečiąjį sezoną iš eilės Suvalkijos sostinėje žaisiantis krepšininkas pernai vidutiniškai rinko 15,5 taško, atkovodavo 7,6 kamuolio ir 18,6 naudingumo balo per rungtynes. NKL finale Aurimas įmetė 19 taškų ir surinko 24 naudingumo balus.

– Kas lėmė tavo sprendimą likti Marijampolėje?
– Klubas pasiūlė geras sąlygas tiek man, tiek mano šeimai. Karjera artėja link pabaigos ir norisi pastovumo, stabilumo. Kita svarbi priežastis yra tai, jog komandoje liko nuostabus vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Tuo pačiu noriu padėkoti komandos vadovams už pasitikėjimą manimi, už suteiktą šansą reabilituotis po sunkios operacijos ir galimybę įrodyti, kad galiu toliau žaisti.


– Praėjusiame sezone „Sūduva-Mantinga“ laimėjo NKL čempionatą. Kaip manai, kokios buvo šios laimėjimo priežastys?

– Į šį laimėjimą įėjo keli svarbūs faktoriai: konkurencinga komandos sudėtis, profesionalus trenerių kolektyvas, stabili finansinė padėtis ir, žinoma, tai, jog buvome sveiki svarbiausiose rungtynėse.

– Žvelgiant į statistiką, praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo sėkmingesnis nei 2014-2015 metų. Kokios to priežastys?
– Galima išskirti kelias priežastis, tačiau svarbiausia tai, jog užpernai prie komandos prisijungiau viduryje sezono be normalaus fizinio pasiruošimo ir po labai sėkmingos pradžios patekau į duobę.

– Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Tikslas yra vienintelis – bandysime apginti titulą.

– Ko norėtum palinkėti įsikūrusiam komandos fanų klubui „Sūduviečiai“?
– Išlikite tokie patys kaip buvote praeitą sezoną – Jūs buvote nuostabūs. Ačiū Jums!

Prie komandos prisijungė iš Vokietijos grįžęs gynėjas Deividas Sabeckis. Jis jau atstovavo „Sūduvai-Mantingai“ 2013-2014 metų sezone. Jo statistiniai rodikliai tą sezone žaidžiant Marijampolėje – vidutiniškai 7,4 taško. ir 4,8 naudingumo balo per rungtynes. Klubas su krepšininku pasirašė trumpalaikę sutartį su galimybe ją pratęsti iki sezono pabaigos.

– Kodėl nusprendei prisijungti prie „Sūduvos-Mantingos“?
– Norėjau šiemet likti Lietuvoje ir žaisti naciolinėje krepšinio lygoje, o kai atsiranda galimybė žaisti tokioje komandoje, kurios treneris Marius Kiltinavičius, o likę žaidejai iš praėjusių metų Gintautas Matulis, Aurimas Kieža ir Marius Valukonis, tu tiesiog negali atsisakyti tokios progos.

– Kaip sekėsi žaisti užsienyje?
– Žaidžiau Vokietijoje, „ART Giants Dusseldorf“ komandoje, su komanda likome lentelės viduryje, kovoje dėl aukštesnių vietų koją pakišo žaidėjų traumos, bet esu patenkintas sezonu, gavau daug žaidybinio laiko ir patirties. Ir juk visada smagu pakeisti aplinką ir pamatyti kitas šalis, kultūrą.

– Esi rungtyniavęs Marijampolėje 2013-2014 m. sezone. Kaip pasikeitė tavo žaidimas per šiuos kelis sezonus?
– Na visų pirma, tai manau, kad pagerėjo (juokiasi). Aš visada stengiuosi tobulėti ir judėti pirmyn, manau labiausiai patobulėjo gynyba ir individualūs įgūdžiai, taip pat įgavau naujos patirties ir žinių. Naujas sezonas viską parodys.

– Kokius tikslus ateinančiam sezonui išsikėlei sau?
– Šiais metais noriu kuo labiau patobulėti kaip krepšininkas ir kaip žmogus, ir, žinoma, padėti likusiems vyrukams apginti čempionų titulą. Turiu daug ka įrodyti sau ir kitiems, noriu būti maksimaliai naudingas komandai. Labai pasiilgau krepšinio ir pergalių.

„Delikatesas“ išsaugojo tris žaidėjus ir pasikvietė „Telšių“ centrą

22.08.2016

Joniškio „Delikatesas“ rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Komanda pratęsė sutartis su Dariumi Griškėnu, Žilvinu Petraičiu bei Mantu Margiu.

Praėjusį sezoną devintąją vietą NKL čempionato reguliariajame sezone užėmusi Joniškio ekipa taip pat pasirašė sutartį su „Telšių“ marškinėlius iki šiol vilkėjusiu Nerijumi Barausku.

Griškėnas praėjusį sezoną buvo tikras „Delikateso“ lyderis bei NKL pirmenybėse per mačą vidutiniškai rinkdavo po 19 taškų, atkovodavo po 6,4 kamuolio ir atlikdavo po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Ilgametis „Delikateso“ gynėjas Petraitis praėjusį sezoną per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo po 3,9 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

Dvidešimtmetis Margis praėjusį sezoną per susitikimą vidutiniškai įmesdavo po 5,3 taško, sugriebdavo po 1,9 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo.

Telšietis Barauskas NKL pirmenybėse per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 7,4 taško bei atkovodavo po 3,3 atšokusio kamuolio.

„Vyčio“ aukštaūgių grandį papildė E.Jezukevičius

20.08.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besiruošiančioje Šakių „Vyčio“ komandoje – dar vienas naujokas.

Klubas pasirašė sutartį su 26 metų 207 cm ūgio vidurio puolėju Edvinu Jezukevičiumi.

Kadangi praėjusį sezoną „Vyčio“ komanda prieš varžovus jautė spragas priekinėje linijoje, šiemet tam skiriamas didesnis dėmesys. E.Jezukevičius išsiskiria universaliu žaidimu: gali rungtyniauti tiek vidurio, tiek sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, atakuoti gali tiek iš toli, tiek žaidžiant nugara į krepšį. 


„Šią komandą pasirinkau todėl, kad gerai pažįstu trenerį Virginijų Sirvydį, girdėjau puikius atsiliepimus apie klubą, taip pat mane tenkino užsibrėžti tikslai ir vizija. Iš artėjančio sezono tikiuosi maksimalaus rezultato, nes žaisiu klube, siekiančiame aukščiausių tikslų“, – sakė aukštaūgis.

„Edvinas turi daug patirties, galės žaisti keliose pozicijose ir taip išnaudoti savo universalumą. Manyčiau, kad jis bus vienas geriausių aukštaūgių NKL pirmenybėse“, – vylėsi „Vyčio“ treneris V.Sirvydis. 

Aukštaūgis turi patirties tiek NKL pirmenybėse, tiek Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL). Pastarąja jo karjeros stotele buvo Alytaus „Dzūkija“.

LKL pirmenybėse E.Jezukevičius per 14 minučių pelnydavo po 4,2 taško, atkovodavo po 3,1 kamuolio ir rinko po 5,2 naudingumo balo.

Anksčiau E.Jezukevičius yra žaidęs Vilniaus „Akademijoje“, „Sakaluose“ ir „Perle-MRU“, Panevėžio „Lietkabelyje“ bei „Trakuose“.

„Vytis“ tarpsezonio metu sutartis pasirašė su treneriu V.Sirvydžiu, žaidėjais Roku Čepanoniu ir Edgaru Stanioniu. Klube liko Ernestas Serkevičius, Marijus Užupis ir Paulius Beliavičius.

„Sūduva-Mantinga“ išsaugojo T.Kliučinyką

18.08.2016

Artėjančiam sezonui savo gretas rikiuojanti „Sūduva-Mantinga“ išsaugojo marijampolietį gynėją Tautvydą Kliučinyką. Jis gimtojo miesto komandos marškinėlius vilkės jau penktus metus iš eilės. Praėjusį sezoną jis su komanda tapo NKL čempionu – vidutiniškai prie klubo pergalių prisidėjo pelnydamas 7,4 taško, atlikdamas 1,5 rezultatyvaus perdavimo bei perimdamas 1,1 kamuolį. 

- Kas lėmė tavo sprendimą likti Marijampolėje?
– Pagrindinė priežastis – nepakitęs trenerių štabas. Taip pat labai svarbu tai, jog „Sūduva-Mantinga“ yra mano miesto komanda, sau kelianti aukščiausius tikslus.

- Praėjusiame sezone „Sūduva-Mantinga“ laimėjo NKL čempionatą. Kaip manai, kokios buvo šios laimėjimo priežastys?
– Svarbiausia priežastis – buvome kaip vienas kumštis nuo pirmosios fizinio rengimo treniruotės lauke iki finalinio švilpuko pabaigoje ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

- Žvelgiant į statistiką, praėję du sezonai tau asmeniškai buvo labai panašus. Kuriuos žaidimo aspektus tikiesi pagerinti šiais metais?
– Nesu tas žaidėjas, kuris „vaikosi statistikos“. Atakuoti krepšį mėgstu, tačiau tą mėgsta daugelis (šypsosi – red. pastaba). Ir nors statistiškai mano rodikliai keitėsi nežymiai – vis dėlto per pastarąjį sezoną jaučiuosi stipriai patobulėjęs ir kaip žaidėjas, ir kaip asmenybė. Ir pagaliau tapau čempionu! Per ateinantį sezoną stengsiuosi gerinti visus savo žaidimo elementus, taip pat viliuosi, jog A. Pranckevičius padės dar labiau sustiprėti fiziškai. 

- Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Aš pats sau keliu aukščiausius tikslus – labai norėčiau su komandos draugais apginti čempionų vardą.

- Ko norėtum palinkėti įsikūrusiam komandos fanų klubui „Sūduviečiai“?
– 
Norėčiau palinkėti stipraus balso viso sezono metu, kad mūsų mažytė salė būtų dar triukšmingesnė - mes atsidėkosime pergalėmis.

*** 

Prie komandos prisijungė dar vienas marijampolietis – aštuoniolikmetis Lukas Vabalevičius (ūgis 200 cm). Pernai jis atstovavo Kauno „A. Sabonio KC“ komandai (RKL „A“ diviziono ir MKL čempionatai). RKL pirmenybėse Lukas įmesdavo 6,3 taško bei atkovodavo po 7 kamuolius. Klubas su juo pasirašė ilgalaikį kontraktą. Žaidėjas turės dvigubą licenciją – rungtyniaus ir RKL pirmenybėse už „Sūduva-Mantingą – 2“.

- Kas lėmė tavo sprendimą prisijungti prie „Sūduvos-Mantingos“?
– Marijampolė - mano gimtasis miestas. Džiugu, kad galėsiu žaisti šioje komandoje. Klubas yra vienas stipriausių lygoje, tad man tai bus puiki galimybė tobulėti.

- Praėjusiame sezone rungtyniavai RKL“A“ divizione pirmenybėse ir MKL čempionate „A. Sabonio KC“ komandoje. Kaip sekėsi? 
– Rungtyniavimas RKL pirmenybėse labai naudingas - ten yra daug patyrusių, LKL patirties turinčių žaidėjų. Po kovų RKL buvo daug lengviau žaisti prieš bendraamžius MKL čempionate. Labai norėčiau padėkoti A. Sabonio KC treneriui Daliui Lubiui. Jo dėka pradėjau suprasti krepšinį bei pakeičiau mąstymą gyvenime.

- Ko tikiesi iš artėjančio sezono Marijampolėje?
– Su komanda tikiuosi bent jau nužygiuoti iki Final4 etapo, o asmeniškai norėčiau persiorientuoti iš vidurio puolėjo pozicijos į sunkaus krašto.

Marijus Užupis lieka „Vyčio“ ekipoje

17.08.2016

Šakių „Vyčio“ komanda tęsia komplektacijos darbus bei išsaugojo klubo senbuvį puolėją Marijų Užupį.

„Turėjau pasiūlymų iš kitų NKL ekipų, tačiau nusprendžiau likti, nes čia pasiūlytos sąlygos buvo geriausios, komandos kolektyvas – puikiai pažįstamas.

Kelerius metus mums vis nepavykdavo pasiekti finalinio ketverto, bet manau, jog šį sezoną tokią tendenciją pagaliau nutrauksime“, – žadėjo iš Šakių rajono kilęs puolėjas.


23 metų 197 cm ūgio krepšininkui tai bus jau penktasis sezonas iš eilės Šakių ekipoje.

„Vyčio“ treneris Virginijus Sirvydis džiaugiasi, kad auklėtinių gretose turės kovingą žaidėją, ir žada jį dažniau naudoti dviejose pozicijose.

„Bandysime perlaužti Marijų, kad jis daugiau žaistų ne tik sunkiojo, bet ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. Manau, kad Užupis turi visas savybes, kad tai padarytų“, – kalbėjo V.Sirvydis.

Svarbia „Vyčio“ dalimi buvęs M.Užupis praėjusį sezoną per 30 minučių rinko po 11,2 taško, atkovodavo po 4,4 kamuolio ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Sėkmingiausią karjeros mačą puolėjas pernai sužaidė prieš „Šilutę“, kuomet surinko 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei sąskaitoje turėjo 33 naudingumo balus.

Anksčiau (2011–2012 m.) M.Užupis taip pat yra atstovavęs Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

„Vytis“ tarpsezonio metu sutartis pasirašė su treneriu V.Sirvydžiu, žaidėjais Roku Čepanoniu ir Edgaru Stanioniu. Klube liko Ernestas Serkevičius ir Paulius Beliavičius. 

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports