Žūtbūtiniam mūšiui besiruošiantis „Vytis“: kovosime ir nepasiduosime

30.03.2017

Šakių „Vyčio“ ekipa po dviejų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio susitikimų atsidūrė sudėtingoje situacijoje ir turės kabintis už šiaudo artėjančiame mače. Šiuo metu serijoje iki trijų pergalių Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai atsilieka jau 0:2.

Antrose serijos rungtynėse, vykusiose namie, „Vytis“ startavo pagirtinai ir užtikrintai atsiplėšė nuo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ 15 taškų skirtumu. Rūbinėje ilgosios pertraukos metu tvyrojo ramios nuotaikos, o komanda kalbėjo apie taip, kaip reikia tęsti pradėtą darbą.

Tačiau viskas kardinaliai apsivertė trečiajame ketvirtyje, kuomet klaipėdiečiai surengė spurtą bei priartėjo (55:59), o vėliau rezultatą išlygino bei dar vieno spurto dėka atsiplėšė dviženkliu skirtumu (77:67). Tokių atkarpų dėka „Vytis“ iš 15 taškų pranašumo turėjo jau 13 deficitą, nes per antrąją mačo dalį varžovams leido įmesti net 51 tašką, kol patys pelnė vos 23.

Kas nutiko „Vyčio“ komandai atsakingiausiomis mačo minutėmis?

„Manau, kad per anksti patikėjome pergale, pirmaudami 15 taškų – atrodytų, saugiu atstumu. Galbūt į aikštę žengėme per daug atsipalaidavę, o varžovai kaip tik susikaupė, tad vėliau mums nebeužteko jėgų atsitiesti, kuomet „Nafta-Uni-Akvaservis“ perėmė iniciatyvą.

Po didžiosios pertraukos varžovų žaidime pasikeitimų nelabai buvo – jie tiesiog agresyvesni išėjo į aikštę, labiau susikaupę“, – sakė 9 taškus pelnęs ir 5 pražangas išprovokavęs Gytis Radzevičius.

„Peržiūrėjau rungtynes šį rytą ir mačiau, kad dauguma blogų sprendimų buvo priimti tiesiog dėl nesusikalbėjimo. Palikdavome varžovus, gerai metančius iš toli, laisvus ir jie tiesiog pataikydavo. Kažko stebuklingo jie nepadarė – mes patys paleidome rungtynes“, – pridėjo 13 taškų įmetęs, kelis emocingus tritaškius smeigęs Marijus Užupis.

Atsakingiausias sezono mūšis, lemsiantis „Vyčio“ ateitį, vyks jau rytoj, ketvirtadienį, Klaipėdoje. Pralaimėjimas šiame susitikime šakiškius įstumtų į mažąjį NKL finalą, kuriame teliktų kova dėl bronzos.

„Dabar mums svarbu nebūti užslėgtiems minties, jog pralaimėjome du kartus ir nebegalime nieko pakeisti. Serija dar nesibaigė, šansų turime – ne viena komanda yra atsigavusi po tokių smūgių. Trejas rungtynes laimėti yra labai sunku, bet nėra neįmanoma“, – optimistiškas buvo G.Radzevičius.

„Kovosime, nepasiduosime ir bandysime įrodyti, kad galime laimėti, nes jau pademonstravome, kad galime žaisti prieš klaipėdiečius“, – sakė M.Užupis.

„Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą organizuos merginų ir vaikinų vasaros krepšinio stovyklą!

29.03.2017

Marijampolės vyrų krepšinio klubas „Sūduva-Mantinga“ šią vasarą pirmą kartą organizuos vasaros krepšinio stovyklą.

Dešimties dienų stovykloje savo įgūdžius gerinti progą turės visi norintys jaunieji krepšininkai. Pirmoji pamaina vyks nuo liepos 10 iki 19-os dienos, kuomet prakaitą lies jaunimas, kuris gimęs nuo 2006 iki 2009 metų. Antroji pamaina – liepos 21-30 dienomis, kuomet sportuos 2002-2005 metais gimę vaikai. Stovyklą vainikuos vyriausiųjų (2001 m. ir vyresnių) treniruotės.

Treniruotėse su jaunaisiais krepšininkais dirbs tokie specialistai kaip Raseinių „Rasų“ treneris Aurimas Jasilionis, buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas ir vaikų treneris Darius Sirtautas, A.Sabonio KM treneris Andrius Vaicekauskas, „Sūduvos-Mantingos“ fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius, Marijampolės ekipos puolėjas ir naudingiausas 2011 metų LKL reguliariojo sezono krepšininkas Aurimas Kieža bei „Sūduvos-Mantingos“ kineziterapeutė Gabrielė Viliokaitytė.

Be šių specialistų stovykloje lankysis ir žinomi kviestiniai svečiai, tarp kurių bus buvęs garsus krepšininkas ir dabartinis Kauno „Žalgirio“ vyr. trenerio asistentas Darius Songaila, buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Andrius Giedraitis bei garsus treneris Šarūnas Sakalauskas.

• Draugiškose rungtynėse

Net trys geriausiai Marijampolėje vyksiančioje stovykloje pasirodę žaidėjai gaus pakvietimus dalyvauti „Sūduvos-Mantingos“ klubo treniruočių stovykloje, taip turint galimybę pasirašyti sutartį ir debiutuoti pagrindinėje miesto vyrų ekipoje. Geriausi grupių krepšininkai bus apdovanoti krepšinio bateliais.

Sieki tapti geriausiu? Susisiek su mumis dėl išsamesnės informacijos! Tel. nr.: 864533765 ir el. paštu: suduva@mantinga.lt. Stovyklos kaina – 120 eurų.

R.Vaišvila: „Svarbu, kad iš anksto nepradėtų matuotis medalių“

28.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila po Šakiuose iškovotos antrosios pergalės NKL pusfinalio serijoje prieš Šakių „Vyčio“ ekipą (80:67) gyrė savo žaidėjus už demonstruojamą charakterį ir kovą iki paskutinių sekundžių.

„Antrajame kėlinyje atsilikome 15 taškų skirtumu – 29:44, tačiau nepasidavėme, susikoncentravome ir atlikome savo darbą. Klausiate, ką savo auklėtiniams per pertrauką pasakiau rūbinėje, kad jie taip užsivedė? Tegul tai lieka tarp mūsų komandos narių. Žaidėjai žino, ką pasakiau ir padarė išvadas. Tai yra svarbiausia“, - po rungtynių neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo R. Vaišvila.

Klaipėdos ekipos treneriui į akis krito tai, kad antrajame kėlinyje jo žaidėjai nesprasižengė nė karto.

„Ką tai rodo? Gynėmės ne taip kibiai, kaip reikėtų. Antroje rungtynių pusėje pradėjome gintis jau daug kibiau ir štai matome rezultatą. Džiugu, kad parodėme charakterį. Laimėti Šakiuose – didelis žingsnis į priekį. Tačiau nereikia manyti, kad mes pusfinalio serijoje pirmaujame 2:0 ir jau viskas padaryti, kad neva tai mes esame finale. Reikia laimėti dar vienas rungtynes ir jas laimėti bus sunkiausiai. Pakartosiu tai, ką sakiau po pirmosios pusfinalio pergalės: negalima nė sekundei atsipalaiduoti, kitaip būsime skaudžiai nubausti. Svarbu, kad žaidėjai tai suvoktų ir iš anksto nepradėtų matuotis medalių“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Trečiosios NKL pusfinalio serijos rungtynės ketvirtadienį nuo 18 val. vyks Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Kviečiame sirgalius aktyviai palaikyti savo miesto komandą.

Pasak šį vakarą net 25 taškus pelniusio „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitono Viktoro Chodosovskio, visi žaidėjai supranta, kad reikia išlikti 100 susikoncentravus trečiosioms pusfinalio serijos rungtynėms.

„Klaipėdoje, kur šį sezoną sirgalių palaikymas tiesiog nuostabus, neturime teisės pralaimėti. Labai norime saviems sirgaliams padovanoti ir trečiąją pusfinalio serijos pergalę. Tą iš visų jėgų bandysime padaryti. Suprantame, kad varžovai nebeturi ko prarasti ir į Klaipėdą atvyks žaisti „Mirk arba gyvenk“ rungtynes. Jei norime laimėti, mes privalome kautis dar su didesniu noru ir energija“, - akcentavo Klaipėdos komandos kapitonas.

Marius Kiltinavičius: „Laikėmės savo plano“

28.03.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau šį ketvirtadienį antrus metus iš eilės gali iškovoti vietą finale. Suvalkiečiai šį vakarą svečiuose patiese Raseinių „Rasus“ ir pusfinalio serijoje pirmauja jau 2-0.

„Tai buvo labai sunkios rungtynės, kurias gerai pradėjome. Šįkart mes gynėmės, nors puolime nepataikėme kelių gerų metimų, bet rungtynės buvo panašios į pirmas. Buvo sunku jas atlaikyti. Aišku, šįkart nebuvo tokių duobių kaip šeštadienį.

Puolėme kiek sunkiau, nebuvo tokio gero pataikymo. Kas liečia rungtynių kontrolę, plano laikėmės visų rungtynių metu“, – po pergalės kalbėjo „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius.

„Rasai“ susitikimo pabaigoje dar turėjo šansų pakovoti dėl pergalės, tačiau svečių nervų tampymas baigėsi, kuomet iniciatyvos ėmėsi Aurimas Kieža, o svarbius baudų metimus pataikęs Ernestas Ežerskis palaidojo šeimininkų šansus.

Rungtynių pabaigoje mes vis tiek nepataikėme daug metimų, prametėme iš po krepšio. Aišku, kad galėjome turėti didesnį pranašumą, bet nepataikėme kelių metimų dėl to taip ir atsitiko“, – rungtynių pabaigą komentavo treneris.

Tiesa, ši pergalė „Sūduvai-Mantingai“ gali kainuoti brangiai, mat rankos traumą patyrė vos 5 minutes sužaisti spėjęs Rytis Juknevičius. Po rungtynių įžaidėjo būklę treneris komentavo lakoniškai.

„Manėme, kad išniro alkūnė, nes iš pradžių atrodė baisiau nei galbūt yra. Bus matyti, be tyrimų sunku kažką komentuoti“, – teigė Kiltinavičius.

Trečias ir galbūt lemiamas pusfinalio serijos rungtynes abi komandos ketvirtadienį žais Marijampolėje.

Raseiniuose triumfavusią „Sūduvą-Mantingą“ nuo Mezon-NKL finalo skiria pergalė

28.03.2017

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ iki antrojo Mezon-NKL pirmenybių finalo iš eilės trūksta tik vienos pergalės.

Lygos čempionai antrose pusfinalio serijos rungtynėse Raseiniuose 64:61 (19:16, 15:11, 18:15, 12:19) palaužė vietos „Rasus“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2-0.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas šeštadienį Marijampolėje. Į finalą patekusi komanda susitiks su Šakių „Vyčio“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ poros nugalėtojais.

Teigiamą paspirtį Marijampolės klubui suteikė trečiajame kėlinyje įsijungusi toliašaudė artilerija. Darius Griškėnas ir Gintautas Matulis pataikė po tritaškį ir sūduviečių pranašumas pakilo iki dviženklio (52:42).

Vis tik tokie smūgiai varžovams, svečiams pergalės taip pat neatidavė. Ketvirtajame kėlinyje „Rasai“ pelnė keturis taškus iš eilės ir skirtumas tarp komandų sumenko (46:52).

Iki rungtynių pabaigos likus 26 sek. Kajus Okmanas sumetė dvi baudas, taip skirtumą tarp komandų sumenkindamas iki keturių taškų (56:60). Vis tik Marijampolės klubas nesutriko – netrukus „Rasai“ pradėjo taikyti pražangų taktiką, tačiau prie baudų metimų linijos stojęs Ernestas Ežerskis neklydo (56:62).

Vėliau „Rasai“ dar sugebėjo pelnyti taškus, tačiau esmės tai nepakeitė – suvalkiečiai namo išsivežė antrąją serijos pergalę.

„Rasų“ komanda šiame mače tradiciškai mėgino pasitelkti tritaškius, tačiau šįkart taikliausiai lygoje jų metikei tolimi metimai nepadėjo. Raseiniškiai realizavo 10 metimų iš 36 (27 proc.).

Tuo metu sūduviečiai patikimai kovojo po krepšiais – kovą dėl kamuolių Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai laimėjo 49-32.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 23, Tomas Galeckas 15, Šarūnas Vingelis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Antanas Udras 12, Evaldas Šaulys 10, Darius Griškėnas 8, Kinu Rochfordas 7.

Po ilgosios pertraukos dominavusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ – per žingsnį nuo finalo

28.03.2017

Antrąją pergalę Mezon-NKL pusfinalio serijoje iškovojo ir per žingsnį nuo finalo atsidūrė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komanda.

Po ilgosios pertraukos dominavę Ryčio Vaišvilos auklėtiniai svečiuose 80:67 (17:24, 12:20, 26:15, 25:8) įveikė Šakių „Vytį“.

Serijoje iki trijų pergalių klaipėdiečiai jau pirmauja 2-0. Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Klaipėdoje.

Antrojo kėlinio viduryje Sheltonas Jacksonas smeigė du tritaškius, Marijus Užupis ir Augustinas Jankaitis pridėjo po dvitaškį, iš artimo nuotolio pasižymėjo ir Jacksonas, o po jų metimų pasibaigus ketvirčiui „Vytis“ pirmavo 15 taškų skirtumu (44:29).

Trečiajame kėlinyje Šakių klubas po dviejų iš eilės Pauliaus Beliavičiaus tritaškių buvo priekyje 42:30, tačiau antroje mačo pusėje šeimininkai įkrito į duobę. Mindaugas Stašys pelnė aštuonis taškus iš eilės ir prieš lemiamą kėlinį „Nafta-Uni-Akvaservis“ atsiliko tik 55:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečių kapitonas Viktoras Chodosovskis pelnė 7 taškus iš eilės ir savo ekipą išvedė į priekį 62:61. Visgi įpusėjus kėliniui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 65:65.

Tuomet Chodosovskis pataikė vieną baudą, o Erikas Kubilius smeigė svarbų tritaškį (69:65). Uostamiesčio ekipa neketino sustoti ir po dar dviejų dvitaškių likus 2 minutėms jau pirmavo 73:65. Paskutinėmis minutėmis klaipėdiečiai savo persvarą padidino iki 13 taškų (80:67).

„Vytis“: Sheltonas Jacksonas 15, Marijus Užupis 13, Paulius Belevičius 12 (5 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 10 (10 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 25 (4/7 trit., 7 atk. kam.), Erikas Kubilius 19 (9 atk. kam.), Mindaugas Stašys 16, Deividas Anužis 8.

Rungtynių svarbą suvokiantis „Vytis“ tikisi juodą dieną palikti praeityje

28.03.2017

Šakių „Vyčio“ komandos jau šį vakarą laukia antroji Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio dvikova su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubu.

Mačas bus itin svarbus šakiškiams, kurie sieks išlyginti serijos iki trijų pergalių rezultatą. Šiuo metu „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmauja 1:0.

Pirmajame serijos mače ilgiausiai žaidęs, 10 taškų pelnęs bei 7 kamuolius atkovojęs Gytis Radzevičius sakė, jog praėjusiame susitikime „Vyčiui“ sunkumus kėlė spragos tiek gynyboje, tiek puolime.

„Po pirmojo mačo treneris tikrai neliko patenkintas mūsų pasirodymu, tačiau mūsų nekritikavo ir nuteikinėjo artėjančiam susitikimui. Patys suprantame, ką darėme blogai: paleidome rungtynes, privėlėme daug elementarių klaidų.

Atrodytų, kad buvome kažkokie pavargę, nors treniruočių metu neturime tokio didelio krūvio, tačiau visur vėlavome – apsiginti vėlavome, kamuolį pasiimti vėlavome. Aišku, ir varžovams krito geri metimai.

Jausmas buvo tikrai nekoks, nes žinau, jog tiek aš, tiek komanda galėjo pasirodyti geriau. Aš ir pats mačą pradėjau neblogai, bet vėliau išsisėmėme, metimai nekrito“, – kalbėjo G.Radzevičius.

Antrajam serijos susitikimui, vyksiančiam namuose, šakiškiai ruošėsi labai atsakingai: analizavo tiek varžovus, tiek savo klaidas.

G.Radzevičius sutinka, kad ši pusfinalio serija turėtų būti itin įdomi, nes vyksta apylygių varžovų dvikova: „Manau, kad abiejų komandų šansai yra lygūs, nes tai, jog po reguliaraus sezono turnyrinėje lentelėje mūsų vietos taip skyrėsi, nieko nelemia.“

Susikaupimas ir tinkamas trenerio reikalavimų išpildymas bus būtini artėjančiame mače.

„Įtampos kažkiek yra, nes jei pralaimėtume antrą susitikimą, atsigauti taptų labai sunku – trejas rungtynes iš eilės laimėti prieš tokią komandą kaip „Nafta-Uni-Akvaservis“ tikrai nėra lengva. Bet tikiuosi, kad mums bus gera diena ir serijos rezultatą išlyginsime. Taip turėtų nutikti“, – vylėsi „Vyčio“ žaidėjas.

V.Chodosovskis: „Tikimės rimto „Vyčio“ atsako“

28.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio kovas pradėjo įspūdinga pergale – Klaipėdoje 21 taško skirtumu – 90:69 (22:15, 25:16, 31:17, 12:21) sutriuškino Šakių „Vyčio“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Šįvakar Šakiuose laukia antrosios serijos rungtynės.
Šias rungtynes nuo 18 val. iš Šakių tiesiogiai transliuos nklyga.lt svetainė.

Prieš šias svarbias rungtynes tinklalapis „ve.lt“ kalbino „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitoną ir rezultatyviausią pirmųjų pusfinalio rungtynių žaidėją (pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus) Viktorą Chodosovskį.

– Ar tikėjotės tokios lengvos pergalės?
– Atvirai pasakius, nesitikėjome. Manėme, kad „Vytis“ mes kur kas rimtesnį iššūkį. Juk „Vytis“ ketvirtfinalyje gana lengvai nukovė stiprų varžovą – „Telšius“, o mes išeikvojome daug jėgų su „Šilute“. Mes dvikovai su „Vyčiu“ buvome labai susikaupę ir galbūt tai padėjo susikrauti tokį solidų pranašumą. Išties gerai padirbėjome gynyboje, o kai apsigini, tada atsiriša ir rankos. Mes, krepšininkai, sakome, kad kai apsigini, tada varžovus yra triskart lengviau užpulti. Tą ir padarėme.
Tačiau pirmąsias pusfinalio rungtynes jau reikia pamiršti, jokiu būdu negalime nė akimirkai atsipalaiduoti. Privalome iš visų jėgų kautis kiekvienose rungtynėse. Juk šį NKL sezoną liko ne daug rungtynių, tad kiekvienose rungtynėse turime vadovautis „Mirk arba gyvenk“ principu. Privalome atiduoti visas jėgas.

Kokio pasipriešinimo tikitės Šakiuose?
– „Vytis“ – išties pajėgi komanda, turinti daug žinomų krepšininkų. Manau, kad jie namuose duos rimtą atsaką. Svarbu, kad mes nepasimestume ir susikoncentravę, kad ir kas bebūtų, kautumės iki rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos. Esame pasiruošę net įtemptai ir nervingai kovai. O kaip bus – pamatysime. Šiek tiek prisibijau, kad tokios gana lengvos pirmosios pusfinalio serijos rungtynės nepadarytų mums „meškos paslaugos“.

– Pirmose pusfinalio rungtynėse dėl peties traumos nerungtyniavo Mindaugas Stašys, tačiau puikiai žaidė Deividas Anužis. Ar tikėjotės iš šio krepšininko tokio įspūdingo žaidimo?
– Juk daug sirgalių ovacijų sulaukė ir spurtą inicijavo jo dėjimas į krepšį. Deivido ūgis – 182 cm, tačiau jis šį sezoną jau ne pirmą kartą krauna į krepšį ir iš savo vietų priverčia pakilti sirgalių būrius.

Tokios jo emocijos ir įspūdingas žaidimas manęs nė kiek nestebina. Jį pažįstu daugelį metų, dar nuo krepšinio mokyklos laikų. Žinau, kad jis yra tikras kovotojas ir dėl pergalės gali padaryti bet ką. Jo niekada nereikia raginti, skatinti ar motyvuoti. Deividas visada yra užsivedęs, tarsi komandos varikliukas.

Apskritai mes nuolat akcentuojame draugišką atmosferą. Net jei mums ir nesiseka, esame sutarę aikštėje nelieti emocijų, nesakyti jokio blogo žodžio, o bandyti vienas kitą paskatinti, padrąsinti. Kitose komandose būna tokių atvejų, kai emocijos veržiasi per kraštus, žaidėjai ima vienas ant kito pykti ir pakrinka komandos žaidimas. Mes esame susitarę, kad reikia vadovauti ne emocijomis, o logika ir sveiku protu. Po rungtynių, nurimus emocijoms, ramiai rūbinėje išsikalbame, paanalizuojame savo klaidas ir tiek. Stengiamės daryti viską, kad komandoje atmosfera būtų lyg darnioje šeimoje. Tai ir yra mūsų tvirtybė.

R.Juknevičius: „Išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę“

25.03.2017

„Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius tiesiog netvėrė pykčiu, kuomet rungtynių pabaigoje Rytis Juknevičius nereikalingai prasižengė prieš Andrių Aleksandrovą ir nusiuntė jį mesti du baudų metimus.

Vis tik „Rasų“ snaiperio ranka lemiamu metu suvirpėjo – šis prametė abi baudas, o netrukus Juknevičius pats pataikė abu metimus ir garantavo savo komandos pergalę (83:80).

Nespėjau, kvaila pražanga, kai du metimai galėjo nulemti rungtynes. Ačiū Dievui, sėkmė buvo mūsų pusėje ir jis prametė. Džiaugiuosi tuo, bet nesidžiaugiu, ką padariau“, – po rungtynių šyptelėjo Juknevičius.

Kaip po rungtynių kalbėjo sūduviečių treneris Kiltinavičius, komanda antroje rungtynių dalyje bent penkioms minutėms buvo visiškai praradusi koncentraciją. Tam iš esmės pritarė ir pats Juknevičius, kuris teigė, kad prieš kitas serijos rungtynes antradienį komanda turi ruoštis dar uoliau.

„Manau, kad šiandien pergalę lėmė komandinis žaidimas, išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę. Aišku, gynyboje pridarėme labai daug klaidų, bet žiūrėsime, analizuosime ir stengsimės jų nekartoti“, – sakė gynėjas.

Juknevičius prie „Sūduvos-Mantingos“ šį sezoną prisijungė sezonui jau prasidėjus, tačiau jis žino, ką reiškia atkrintamųjų atmosfera Marijampolėje. Krepšininkas pripažino, kad tuo įsitikinti jam teko dar rungtyniaujant „Trakų“ gretose. Juknevičiaus teigimu, „Rasams“ šįkart buvo užkurta tokia pirtis, kokos šįmet jis dar nematė.

„Taip, ir tiek, kiek esu čia, ir kuomet kadaise su „Trakų“ komanda žaidžiant prieš Marijampolės komandą atmosfera buvo puiki. Ačiū fanams, noriu, kad jų dar daugiau ateitų palaikyti, labai jiems dėkoju. Sirgaliai buvo nuostabūs“, – teigė Juknevičius.

R.Vaišvila: „Džiugu, kad iškovojome gražią pergalę, bet atsipalaiduoti negalime“

25.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila, po pusfinalyje iškovotos įspūdingos pergalės prieš Šakių „Vytį“ (90:69), gyrė savo auklėtinius už puikiai atliktas užduotis ir darbą gynyboje.

„Vyrai išties gerai paplušėjo gynyboje. Kai apsigini, geriau sekasi ir užpulti. Tik ketvirtajame kėlinyje, kai pirmavome 33 taškų skirtumu, šiek tiek atsipalaidavime, bet tai jau nieko nebelėmė. Džiugu, kad iškovojome tokią gražią pergalę, bet žaidėjams akcentuoju, kad tai nieko nereiškia. Pusfinalio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių ir jokių atsipalaidavimų negali būti. Bijau, kad tas didelis skirtumas nepakištų kojos kitose serijos rungtynėse. Labai norėčiau, kad tą vyrai suprastų“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Užsiminus, kad šiandien Deividas Anužis itin užsivedęs kovojo ir puikiai užpildė peties traumą patyrusio Mindaugo Stašio netektį, R. Vaišvila pasakė: „Deividas visada yra užsivedęs, tiek treniruotėse, tiek per rungtynes. Per visą šį sezoną nesu matęs jo atsipalaidavusio ar nesusikoncentravusio kovai, tai džiugina. Tiek jis, tiek Erikas Kubilius puikiai pavadavo Mindaugą Stašį“, - sakė strategas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo „Vyčio“ komandos stovykloje.

„Negaliu sakyti, kad galbūt minkštai pradėjome rungtynes, tačiau iš vėžių išsimušėme tada, kai Edvinas Jezukevičius užsidirbo trečiąją pražangą. Kai kurie mūsų žaidėjai nebuvo pasiruošę tokiai kovai. Klaipėdiečiai šiandien mus pranoko kietesnė kova. Mes tuo pačiu neatsakėme, neatstovėjome. Mes klaipėdiečių gynyboje nesustabdėme. Kitose pusfinalio serijos rungtynėse nieko naujo nesumąstysime, tiesiog reikia didesnio užsispyrimo ir kovos. Turi būti kitoks užsivedimas, kitokia kova. Pati pergalė neateis, jei nekovosi. Tą bandysiu išaiškinti savo žaidėjams“, - po rungtynių kalbėjo „Vyčio“ komandos treneris Virginijus Sirvydis.

Antrosios NKL pusfinalio serijos rungtynės tarp klaipėdiečių ir šakiškių vyks kovo 28 dieną (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios - kovo 30 dieną (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje.