P.Šakinis „Palangos“ klube pradeda trenerio karjerą

03.06.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bronzinės  „Palangos“ komandos vyriausiojo trenerio poste – permainos. Ateinantį sezoną Palangos miesto ekipos žaidimui diriguos Povilas Šakinis.

35-erių metų specialistas nuo 2014 metų atstovavo „Palangai“ kaip žaidėjas. Šakinis pakeis NKL bronzą su „Palanga“ pernai iškovojusį Virginijų Sirvydį.  

„Treneriui Sirvydžiui už praėjusį sezoną norime pasakyti didžiausią ačiū. Dirbti su šiuo strategu mums buvo puiki patirtis. Sirvydžiui linkime tik didžiausios sėkmės ir pergalių ateityje. Labai gaila, kad  galimybės neleidžia išlaikyti šio puikias pergales padėjusio pasiekti trenerio Palangoje ir kitą sezoną, – permainas „Palangoje“ komentuoja klubo vadovybė. – Džiaugiamės, jog pavyko susitarti su Povilu. Būdamas komandos kapitonas jis parodė didelį norą bei potencialą tapti vyriausiuoju treneriu.

Povilą aikštelėje pažįstame kaip žmogų, kuris dėl pergalės kovos iki paskutinių sekundžių. Tikimės, jog dirbant treneriu ši Povilo savybė išliks. Praėjusį sezoną puikiai išmokome pamoką niekada nepasiduoti. Tik iki rungtynių pabaigos kovojanti komanda gali pasiekti pergalių“.

Šakinis per krepšininko karjerą taip pat yra rungtyniavęs Prienų „Rūdupio“, Kėdainių „Nevėžio“, Alytaus „Dzūkijos“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandose. 2010-2011 metais jis išbandė ir legionieriaus kelią, kada Švedijoje kartu su Norčiopingo „Dolphins“ tapo šalies vicečempionu.

Šį sezoną puolėjas NKL pirmenybėse vidutiniškai per mačą žaisdavo po 25 minutes, pelnydavo po 9,3 taško, atkovodavo po 3,3 kamuolio ir atlikdavo po 1,7 rezultatyvaus perdavimo.

R.Seibučio krepšinio stovykla kviečia gilinti krepšinio žinias

02.06.2016

Palangos krepšinio klubas kviečia visus jaunuosius krepšininkus pagilinti savo žaidimo įgūdžius. Renaldo Seibučio vardo krepšinio stovykla siūlo unikalią galimybę pasisemti žinių.

Pagrindiniai stovyklos tikslai: Gerinti vaikų sportinę formą, tobulinti individualius įgūdžius, skatinti vaikų bendruomeniškumą, motyvuotai tobulėti sporte.

Krepšinio stovykla vyks 2016.07.04 – 07.13:

  • 10 -20 metų krepšininkams (-ėms)
  • Stovyklos trukmė – 10 dienų
  • Maitinimas – 3 kartai per dieną (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
  • Rytinės ir vakarinės treniruotės – mankšta pajūryje, sporto salėje arba sporto aikštyne.
  • Atvykstant su savimi turėti sportinę aprangą (ilgą ir trumpą) sportinius batelius ,higienos reikmenis ir medicininę pažymą.


Stovyklos kaina: 400 eurų
Be nakvynės ir maitinimo – kaina 175 eurų.

Specialus pasiūlymas treneriams:

10 sportininkų + 1 treneris nemokamai (gyvenimas+maitinimas)

20 sportininkų + 1 treneris nemokamai o antram lydinčiam asmeniui tik 200 eurų (gyvenimas+maitinimas)

Kontaktai susisiekti:

Tel.nr + 370 698 88889
el.paštas palangabasket@gmail.com
www.basketballcamp.lt

„Vyčio“ vairą perima V.Sirvydis

30.05.2016

Nors iki naujojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono starto liko daug laiko, Šakių „Vyčio“ komanda pasirašė sutartį su naujuoju vyr. treneriu. Juo tapo 42-ejų Virginijus Sirvydis. 

„Ši komanda yra ambicinga, turi konkrečių siekių, tad mane tas tikrai tenkino. Praėjusį sezoną „Vytis“ man paliko gerą įspūdį, tik kiek nustebau, jog klubas anksti baigė pasirodymą. Tačiau toks yra krepšinis. Kitą sezoną tikslas turi būti pasiekti kuo daugiau pergalių ir pasiekti daug geresnių rezultatų“, – sakė strategas. 

V.Sirvydis teigė, kad „Vyčio“ sudėtyje nuo rudens galima tikėtis išvysti ir ne vieną žaidėją iš praėjusio sezono. 

„Jau netrukus po truputį pradėsime rinkti žmones į komandą. Manau, kad svarbiausia, jog mūsų kuriamas krepšinis taptų malonus akiai, greitas, nes toks vyrauja NKL, ir nešantis pergales. Mums bus reikalingi žaidėjai, sugebėsiantys gerai pataikyti ir gerai gintis. Manau, kad iš buvusios sudėties komandoje liks ne vienas ir ne du krepšininkai“, – atskleidė treneris. 

Pastaruosius dvejus metus specialistas vadovavo kitai NKL žaidžiančiai ekipai – „Palangai“. Abiejų sezonų metu V.Sirvydis padėjo Palangos komandai pasiekti finalinį ketvertą. Tiesa, abu kartus teko pralaimėti pusfinalyje.

Jei 2014–2015 m. sezone palangiškiai liko be medalių, tai praėjusiame sezone V.Sirvydžio auklėtiniai pusfinalyje nusileido būsimai čempionei Marijampolei „Sūduvai-Mantingai“ ir galiausiai iškovojo bronzą. 

„Man siūlė likti ir „Palanga“, ten buvo praleisti neblogi metai – pernai palypėjome laipteliu aukščiau, tačiau dabar norisi šio to daugiau“, – tvirtino V.Sirvydis.

Kiek anksčiau strategas yra dirbęs Vilniaus „Sakalų“, Utenos „Juventus“ ir Kėdainių „Nevėžio“ komandose.

„Vyčio“ ekipai praėjusį sezoną vadovavo Nerijus Zabarauskas, bet ketvirtfinalio serijoje 2:3 nusileidus Jonavos „Petrochemai-Dexterai“ su treneriu klubas atsisveikino.

„Perlas“ kviečia į krepšinio stovyklą

24.05.2016

Vilniaus krepšinio klubas „Perlas“ rungtyniaujantis antrojoje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje – NKL, organizuoja savo pirmąją krepšinio stovyklą ir kviečia visus krepšinio mylėtojus pasinaudoti puikia galimybe sužinoti daugiau krepšinio subtilybių ir patobulinti savo įgūdžius.

„Perlo“ organizuojama krepšinio stovykla bus puiki galimybė žengti pirmuosius žingsnius profesionalumo link, tad siūlome praturtinti vasaros atostogų laiką semiantis krepšinio paslapčių iš aukšto lygio profesionalių žaidėjų bei trenerių.


Krepšinio stovykloje treniruotes ves Vilniaus „Perlo“ komandos strategai – Arvydas Gronskis, Sandis Buškevics, Mindaugas Sakalauskas ir Remigijus Valiulis. Taip pat treniruotėse dalyvaus ir „Perlo“ krepšininkai.

Ši krepšinio stovykla kelia labai aukštus tikslus, pagrindiniai šie:

- Motyvuoti jaunuosius sportininkus tobulėti sporte ir visuomeniniame gyvenime,

- Skatinti jaunimo užimtumą ir sveiką gyvenseną,

- Tobulinti individualius krepšinio įgūdžius ir fizinę formą,

- Supažindinti su profesionalaus sportininko gyvenimu ir jo subtilybėmis,

- Galimybė užsirekomenduoti ir patekti į Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšinio komandą.

Pagrindinė krepšinio stovyklos informacija:

Laikas – 2016.06.27-07.03,

Trukmė – 7 dienos,

Maitinimas – 3 kartus per dieną (pusryčiai, pietūs, vakarienė),

Vieta – Vilnius.

Krepšinio stovyklos grupės: stovykla suskirstoma į dvi grupes:

1. 14-15 m. amžiaus vaikinai,

2. 16-17 m. amžiaus vaikinai.

Treniruotės – stovyklos metu abiejoms grupėms bus vedamos rytinės ir vakarinės treniruotės. Treniruočių pobūdis – mankšta ir fizinio rengimo treniruotė lauke bei krepšinio treniruotės sporto salėje.

Apranga – stovyklos organizatoriai kiekvienam dalyviui suteiks po vieną sportinės aprangos komplektą.

Atvykstant su savimi turėti: reikalingą sportinę aprangą (trumpą ir ilgą), krepšinio ir sportinius batelius, būtinus higienos reikmenis ir medicininę pažymą.

Krepšinio stovyklos kaina:

Pilnas komplektas – 220 eurų,

Be maitinimo ir gyvenimo – 100 eurų.

Avansas – 50 eurų.

Registracija - kontaktai:

info.bcperlas@gmail.com

Tel. 860533289

„Palangos“ klubo direktorius: apie M.Juciko ateitį ir vasaros namų darbus

19.05.2016

Antrus metus iš eilės NKL finalo ketverte žaidusi „Palangos“ komanda šiemet, priešingai nei pernai, turėjo progą džiaugtis. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namie vykusiame finalo ketverte iškovojo trečią vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.

Tai vainikavo sudėtingą, tačiau įsimintiną sezoną. Palangiškiai didelę sezono dalį vertėsi itin trumpa žaidėjų rotacija, o reguliariojo sezono pabaigoje jų situaciją dar labiau apkartino Mato Juciko trauma.
 

Visgi geriausiai besiginantis NKL žaidėjas ir bene didžiausias šio sezono atradimas grįžo į aikštę lemiamoms kovoms, o „Palanga“ pasirodymą lygoje baigė pergalingai, taip finišuodama laipteliu aukščiau nei pernai.

Apie pasibaigusį ir būsimą sezoną – pokalbis su „Palangos“ klubo direktoriumi Arūnu Vaitulioniu.

– Kaip įvertintumėte komandos pasiektą trečiąją vietą?
– Ko gero, galima sakyti, kad tai yra dėsningas rezultatas. Mes ir reguliariame sezone nė karto nesugebėjome laimėti nei prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“, nei prieš Kauno „Žalgirį-2“. Turbūt dėl to tendencingai ir susiklostė tos vietos.

– Sezono metu jums koją kišo ir trumpas atsarginių suolelis. Kodėl taip nutiko, kad teko verstis vos 7-8 žaidėjais?
– Sezono pradžioje turėjome daugiau krepšininkų, bet Adomas Drungilas išvažiavo į Austriją, Tadą Rinkūną išleidome į „Dzūkiją“, Tadas Maželis pats priėmė sprendimą žaisti žemesnėje lygoje. Galų gale Dominikas Matutis patyrė traumą. Matas Jucikas vienu metu irgi buvo traumuotas. Nebuvo plano žaisti su 7-8 žaidėjais, bet gal tai labiau suvienijo žaidėjus ir vyrai įgavo daugiau pasitikėjimo, kad nebus kas jų pakeis, todėl reikės patiems kovoti. Apie tai nuolat kalbėjo treneris ir, matyt, vyrai jį išgirdo.

– Tikriausiai maloniu atradimu tapo ir vasario pabaigoje įsigytas amerikietis Titusas Robinsonas?
– Robinsoną norėjome įsigyti dar lapkričio mėnesį, bet kadangi viską lemia finansai, jis buvo išvykęs kitur. Kai tik jis atsilaisvino, mes nieko nelaukdami ir pakvietėme. Kadangi tuo metu dėl traumos neturėjome ir Mato Juciko, jis mums buvo reikalingas kaip oras. Galbūt Titusas mus ir išgelbėjo, nes būtume likę be aukštaūgių.

– Visus nustebino ir kitas jūsų aukštaūgis, Matas Jucikas, tapęs dvigubų dublių mašina ir geriausiai besiginančiu NKL žaidėju. Ar tikėjotės iš jo tokio indėlio?
– Turbūt niekas negalvojo, kad jis taip žais. Jam viskas taip sukrito, kad išvažiavo Adomas Drungilas, mes neturėjome kito aukšto žmogaus ir jis gavo pakankamai laiko. Be to, treneris su juo daug dirbo ir daug davė patarimų, tobulino metimą ir Matas tikrai progresavo. Tai buvo labai malonus atradimas. Mes norėtume, kad jis ir kitais metais žaistų pas mus, bet kaip bus, pamatysime artimiausiu metu.

– Ar M.Jucikas dar nenori savęs išbandyti LKL?
– Mano asmenine nuomone, jis dar tikrai nėra pajėgus eiti į aukštesnį lygį, į LKL. Mačiau jį ir treniruočių procese ir manau, kad jam reiktų dar bent sezoną pažaisti Nacionalinėje lygoje, sutvirtėti, suvyriškėti, įgauti daugiau patirties. Tado Rinkūno pavyzdys rodo, kad nėra lengva pereiti aukščiau – pas mus jis buvo lyderis, mesdavo po 15 taškų, o nuvažiavęs į „Dzūkiją“ jis buvo visai kitame vaidmenyje. Geriausias sprendimas Matui būtų pasilikti NKL, gal nebūtinai pas mus, bet komandoje, kurioje dirbama, kur geras treniruočių procesas, kur jis dar galėtų tobulėti ir dar po metų galėtų bandyti belstis į LKL.

– Jūsų komanda turi geriausią salę NKL, ji atitinka ir LKL standartus. Ar turite tikslą žengti į aukščiausią šalies lygą?
– Norai visą laiką yra, ir mieste kalbama, kad būtų smagu žaisti LKL. Bet mažam miesteliui surinkti tokį biudžetą, kokį dabar deklaruoja LKL, yra labai sudėtinga. Praktiškai neįmanoma. Mažiems miesteliams toks biudžeto (350 tūkst. eurų) reikalavimas užkerta kelią į LKL.

– NKL finalo ketvertas šiemet buvo surengtas Palangoje. Kiek Palangai buvo svarbu mieste turėti tokį turnyrą?
– Sulaukiau daug skambučių iš žmonių, kurie labai teigiamai atsiliepė apie naujoves, apie filmavimą, apie salę, apie žmonių kiekį tribūnose. Manau, kad tai buvo vienas geresnių NKL finalo ketvertų. Nors jį organizavo ne mūsų klubas, o lyga, bet mes padėjome, kiek galėjome ir manau, kad niekas nenusivylė ir jis visiems patiko.

Kitais metais lygai siūlysiu atsižvelgti į finalo ketverto parinkimo vietą, nes labai svarbu, kad vietinė komanda jame žaistų, nes tada visiškai kitoks susidomėjimas ir lankomumas. Kai paaiškėja finalo ketverto dalyvės, tada ir galėtų skirti vietą finalo ketvertui. Tada tikrai susidomėjimas gerokai didesnis, nei kad iš anksto nustačius vietą.

– Kalbant apie jūsų komandą, kokie numatomi artimiausi darbai?
–Ir pernai, ir šiemet pradedame darbus nuo trenerio. Yra vedamos derybos su treneriu V.Sirvydžiu ir artimiausiu metu paaiškės, ar jis lieka, ar ne. Jeigu treneris lieka, tuomet kartu ieškosime žaidėjų. Manau, kad pavyks surinkti pajėgią komandą. Tai pradėsime daryti artimiausiu metu ir nelauksime vasaros pabaigos. Geriau žinoti komandos sudėtį nuo anksčiau ir planuotis, nei kad laukti, gal kas kažkur nukris, ir kažką netikėtai gausime. Darbai prasidės netrukus.

„Ežerūno-Kario“ trenerio postą užims 25-erių metų specialistas

16.05.2016

Priešpaskutinę vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) užėmusi Molėtų „Ežerūno-Kario“ komanda jau pradėjo kito sezono komplektaciją.

Klubas paskelbė, kad susitarė vyriausiojo trenerio postą užimsiančiu 25-erių metų specialistu Pauliumi Barkumi.

Treneris praėjusį sezoną dirbo vienoje Kinijos krepšinio akademijoje, o anksčiau patirties sėmėsi Lietuvoje.

2013-2014 metais jis dirbo „Palangos“ komandos vyriausiuoju treneriu, o prieš tai buvo šio miesto komandos trenerio asistentu.

Kurį laiką jis dirbo ir „Vilniaus“ klubo trenerio asistentu.

Praėjusio sezono pabaigoje „Ežerūno-Kario“ komandai vadovavo Gintaras Šerkšnas.

R.Skaisgirys: apie „Vyčio“ debiutinį sezoną, D.Rediko klaidą, sužibėjusį I.Vaitkų ir išaugusius tikslus

04.05.2016

Didžiulis sirgalių susidomėjimas, gražios pergalės, puikių žaidėjų atradimas – šie ir dar daugelis dalykų po pirmojo sirgalių komandos projekto sezono labiausiai džiugina jo sumanytoją Rolandą Skaisgirį. Nepaisant ketvirtfinalyje užgesusios Šakių „Vyčio“ svajonės, R.Skaisgirys komandos pasirodyme optimizmo įžvelgia daugiau nei pesimizmo.

Nors „Vyčio“ komandos debiutinis sezonas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) vos spėjo pasibaigti, darbymetis tęsiasi, mat kitą sezoną norima pasitikti pasiruošus dar geriau, su ambicingesniais tikslais ir, žinoma, į projekto veiklą aistruolius įtraukus daug labiau.


„Kitą sezoną sirgalių balsas turės didesnę galią – tą tikrai žadame įgyvendinti“, – pabrėžia R.Skaisgirys.

R.Skaisgirys atvirai papasakojo, kaip vertina unikalaus sirgalių ekipos projekto debiutą, kokie pasikeitimai įvyks kitame sezone, ko „Vyčiui“ pritrūko įtemptoje ketvirtfinalio serijoje ir kokią klaidą padarė klubą palikęs Dovydas Redikas.

– Kaip vertinate pirmąjį sirgalių komandos projekto sezoną?
– Teigiamai, nes gerų dalykų yra daugiau nei neigiamų. Pirmiausiai džiugu, kad Šakiuose įvyko toks sirgalių sujudimas. Žmonių kiekis arenoje, jų azartas, susigyvenimas su komanda, rūpestis – tai labai svarbu pačiam regionui. Kalbant apie sportinę pusę, gaila, jog finalinio ketverto nepasiekėme, tačiau komanda greitai susižaidė ir sukūrė daug gražių pergalių.

Taip pat verta paminėti ir komercinę pusę. Nebuvo taip, kad rėmėjai pinigus skyrė ir atgalinio ryšio nesulaukė – šiuo atveju mūsų modelis buvo naujoviškas, pirmas Lietuvoje, kuomet abi pusės sulaukė lygiavertės naudos. Tai buvo lyg pavyzdys, kaip reikia dirbti su rėmėjais.

– Kokias projekto sudedamąsias dalis planuojama pakoreguoti kitam sezonui?
– Kitą sezoną tikrai bus daugiau interaktyvumo, sirgaliams suteiksime daugiau galimybių veikti, daryti įtaką komandai. To praėjusį sezoną, tiesą sakant, iki galo nepadarėme. Kitą sezoną sirgalių balsas turės didesnę galią – tą tikrai žadame įgyvendinti. Taip pat planuojame į projektą įnešti ir daugiau televizinio šou elementų. Tad šie du dalykai tikrai bus patobulinti. Labai malonu, kad tv3.lt portale „Vyčio“ rungtynės pritraukdavo 3–4 kartus daugiau žiūrovų nei LKL mačai. Tai parodo, jog žmonės domisi, ir dabar mūsų darbas yra dar labiau juos sudominti bei įtraukti į komandos gyvenimą.

– Kokias pamokas jums davė pirmieji projekto gyvavimo metai?
– Visų pirma supratau, kad pirmiausiai man patobulinti reikia patį save (Šypteli). Ir kartu visą komandą žmonių, dirbusių projekte. Aš krepšininko karjerą baigiau beveik prieš dešimt metų, turėjau su sportu nesusijusios veiklos, todėl natūraliai tą laiką nelabai domėjausi viskuo, kas vyksta Lietuvos krepšinyje. Dabar aš pamačiau kokie nauji vėjai yra Lietuvos krepšinyje, kokius naujus žaidėjus turime. Šie metai man padėjo daug ką prisiminti, daug ką sužinoti ir dabar belieka visa tai tobulinti.

– Prieš praėjusį sezoną finalinis ketvertas buvo tik nedrąsiai įvardijamas kaip „Vyčio“ komandos tikslas. Ko gero dabar užmojai taps drąsesni?
– Be abejo. Dabar esame aptarę, kad mūsų tikslas turi būti ne tik finalinis ketvertas, bet kova dėl čempionų titulo. Užduotys jau turi būti tokios – ne mažesnės.

– Buvo įvardijama, jog vienas projekto uždavinių – naujų talentų paieška bei pagalba žaidėjams, kopiantiems į aukščiausią lygį. Kaip vertinate, ar pavyko tai įgyvendinti?
– Tikrai taip. Visų pirma čia galima paminėti Dovydo Rediko sugrįžimą į krepšinio erdvę. Tik manau, kad jis padarė klaidą sezono metu išvykdamas į Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Aš jam rekomendavau niekur nevažiuoti ir sezoną baigti Šakiuose, nes tai jam būtų buvę naudinga ir psichologine, ir žaidybine prasme, tačiau jis pasielgė, kaip norėjo. Bet ir dabar matome, kad „Vytis“ jam suteikė postūmį dirbti bei grįžti į aktyvų krepšinio gyvenimą.

Apskritai šis projektas visiems komandos žaidėjams davė vieną svarbų dalyką, turėsiantį įtakos jų vertei – žinomumą. O žinomumas kelia krepšininkų kainą. Juk niekam ne paslaptis, jog pinigai šioje sporto šakoje tikrai nėra paskutinėje vietoje. Kiekvienas yra nusipelnęs gauti tiek, kiek yra vertas, o šiuo atveju žaidėjų vertė kiek pakilo aukštyn.

Įvardijant dar konkrečių krepšininkų, manau, kad Karolis Brusokas atsiskleidė iš įvairių pusių: ir kaip lyderis, ir kaip galintis žaisti įvairiose situacijose. Apie Igną Vaitkų išvis nėra ką kalbėti. Tai žaidėjas, galintis tapti lyderiu net ir kai kuriose LKL komandose. Aišku, visada sunku tiksliai pasakyti, kaip kas atrodys kokioje ekipoje: svarbu yra treneris, tarpusavio supratimas, komandos draugai. Bet šiuo atveju Ignas save pademonstravo iš labai profesionalios pusės.

Noriu padėkoti Dominykui Domarkui. Nors po vienerių rungtynių jam pasakiau, jog kaip pagrindinis įžaidėjas jis negali slėptis į krūmus, po mano žodžių jis labai greitai atsistatė ir parodė save visiškai kitaip. Ernestui Serkevičiui viskas yra prieš akis, bet kitą sezoną, manyčiau, jis turėtų dėti dar didesnius žingsnius į priekį.

Apie kiekvieną žaidėją galėčiau daug ką pasakyti, ir geresnių, ir blogesnių žodžių, bet iš principo visais jais esu patenkintas. Nusivylimu nė vienas jokiu būdu netapo.

– Kaip manote, kas labiau kišo koją „Vyčiui“ apmaudžiai pralaimėtoje ketvirtfinalio serijoje?
– Visą antrą pusmetį žaidėjams sakiau, jog geru krepšininku jie taps tada, kada bus solidūs. Ketvirtfinalyje būtent solidumo ir pritrūko. Ne profesionalumo, o būtent solidumo. O jis įgaunamas arba su patirtimi, arba su psichologiniu nusiteikimu.

– Kada pradėsite dėliotis pirmuosius kito sezono štrichus?
– Dirbti jau pradėjome: jau svarstome, kuriuos žaidėjus norėtume išlaikyti ir kuriuos – pasikviesti į savo komandą.

Kviečia stovykla „Šilutė 2016“

04.05.2016

„Šilutė 2016“

Gegužės 30 d. – Birželio 5 d.

Tarptautinė vasaros krepšinio stovykla

Vieta: Gluosnių g. 13B, Šilutė, Lietuva.

Dvi grupės*: Profesionalų ir Jaunimo

Kalbos: Lietuvių ir Anglų


Treneriai: Kęstutis Kemzūra (Austrijos Nacionalinės vyrų rinktinės vyr. treneris, buvęs Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris);

Robertas Kuncaitis (Austrijos Nacionalinės vyrų rinktinės treneris, buvęs Lietuvos vyrų rinktinės treneris);

Mantas Šernius (Lietuvos U-16 vyr. treneris, Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (LKL) vyr. treneris, buvęs Lietuvos vyrų rinktinės skautas, Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris);

Laimonas Eglinskas (Šilutės „Šilutė“ (NKL) treneris, Šilutės U-16 vyr. treneris, buvęs Lietuvos sporto universiteto treneris).

Skautas ir video montuotojas: Giedrius Šiškovas (Youtube Gidranity), visi stovyklos dalyviai turės galimybę įsigyti profesionaliai sumontuotą savo dalyvavimo stovykloje video, kurią galės panaudoti siunčiant į klubus kaip savo Promo.

*Profesionalų grupė yra skirta krepšininkams, kurie nori patobulinti savo individualius įgūdžius, bei turės unikalią galimybę pasirodyti ir dirbti su treneriais, kurie treniruoja aukščiausio lygio komandos ir galbūt gauti darbo pasiūlymą NKL ar LKL 2016/2017 m. sezonui (Rekomenduojama profesionalams ir žaidėjams nuo 17 metų) Stovyklos kaina nuo 250 eurų (Į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas ir maitinimas du kartus dienoje);

*Jaunimo grupė skirta jauniesiems krepšininkams ir mažiau patyrusiems, kurie nori tobulėti ir mokytis iš trenerių, kurie dirba su aukščiausio meistriškumo krepšininkams (Rekomenduojama jaunimui nuo 14 iki 17 metų) Stovyklos kaina nuo 200 eurų (Į kainą įskaičiuotas apgyvendinimas ir maitinimas du kartus dienoje).

Daugiau informacijos ir registracija:

https://www.facebook.com/SiluteBasketball/

Jonas Gavėnia Mob.: +37065898566, e-mail: jonas83@inbox.lt (Lietuvių ir Rusų kalbomis);

Laimonas Eglinskas Mob.: +37065594789, e-mail: laimonas.eglinskas@gmail.com (Anglų kalba)

Sidabrą laimėjusi „Žalgirio-2“ komanda vasarą stipriai keisis

29.04.2016

Kauno „Žalgirio-2“ komanda prieš trejus metus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte užėmė trečiąją vietą ir po sėkmingo sezono turėjo atsisveikinti su penkiais rezultatyviausiais savo krepšininkais.

Tuomet treneris Tomas Masiulis pradėjo naują trejų metų ciklą. 2013-2014 metų sezone komandą papildė Paulius Valinskas, Martynas Varnas ir Martynas Echodas. Trys krepšininkai, kurie šį sezoną buvo rezultatyviausi „Žalgirio-2“ žaidėjai.

2014-2015 metų sezone prie komandos prisijungė dar penki krepšininkai, kurie praėjusį savaitgalį tapo NKL vicečempionais. Galiausiai šį sezoną „Žalgirio“ dubleriai priėmė rizikingiausią sprendimą – jie nusprendė pasikviesti vos tris naujus krepšininkus bei atsisakyti veteranų Vido Ginevičiaus ir Olego Kojenetso. Taip visa atsakomybė užgulė jaunuosius žaidėjus, kurių amžiaus vidurkis – 18,6 metų.

„Patyrusius krepšininkus pasikvietėme tuomet, kai būrėme komandą nuo nulio, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Masiulis. – Subūrėme 1996-1997 metų gimimo žaidėjus, tad jiems reikėjo šalia turėti patyrusių krepšininkų.

O šiemet jiems jau buvo antrieji arba net tretieji metai komandoje, tad norėjome, kad patys žaidėjai viską patirtų. Mūsų jaunesni žaidėjai šiek tiek subrendo. Manau, kad kažkiek rizikavome, bet tas sprendimas pasiteisino. Sezono pabaigoje jau matėsi, kad jie suprato, kad nėra į ką žvalgytis – reikia patiems priimti sprendimus.“

Šiemet jaunieji žalgiriečiai ketvirtfinalyje serijoje iki trijų pergalių 3-1 susidorojo su favoritais laikytais „Mažeikiais“ ir pirmą kartą per trejų metų ciklą prasibrovė į finalinį ketvertą. Jo metu Masiulio kariauna pusfinalyje 95:67 nepasigailėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“, o finale tik po atkaklios kovos 80:85 krito prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

„Natūralu, kad po tokio sezono mūsų komandoje neliks geriausių krepšininkų. Tokia pati situacija buvo ir prieš trejus metus, kai neliko pusės komandos. Mūsų tokia ir yra taktika. Norime, kad per tuos metus jie suprastų, jog treneriai gali tik patarti, o jie patys turi kovoti dėl savo tikslų, savo ateities. Jeigu nesistengs, tai ir nebus rezultatų“, – pasakojo Masiulis.

Neabejojama, kad dalis jaunųjų žalgiriečių kitą sezoną atsidurs kitose komandose. Masiulis nenorėjo atskleisti, kurie žaidėjai, jo nuomone, jau yra pasirengę kilti į aukštesnį lygį, tačiau pabrėžė, kad Eurolygoje nė vienas žaidėjas nesuteiktų didelės naudos komandai.

„Labai daug spekuliuojama ta tema, kas jau turi kilti į aukštesnį lygį. Manau, kad kiekvienas galėtų kažkur žaisti, tačiau labai svarbu, kad naujoje komandoje užimtų kažkokią rolę. Kalbant apie „Žalgirį“, tai žaidėjai iš NKL patektų tiesiai į Eurolygą, kurioje žais 16 geriausių komandų. Tikrai nežinau, ar kažkuris yra toks vertas, kad duotų naudos pagrindinėje komandoje. Turime daug žaidėjų pavyzdžių, kurie kelis metus prasėdėjo ant suolo, o po to jiems buvo sunku kažkur kitur persikelti“, – savo nuomonę išsakė strategas.

Pats Masiulis dėl savo ateities daug negalvoja ir tikisi toliau vadovauti „Žalgirio“ dubleriams. Buvęs krepšininkas komandos treneriu dirba jau penktąjį sezoną paeiliui. Po kiekvieno sezono abi pusės pratęsdavo bendradarbiavimą dar metams.

„Nesilaikau įsikibęs tos vietos, trenerio toks darbas, kad jeigu nėra rezultatų, tai jis nebereikalingas. Kol kas apie ateitį negalvojau, bet tikrai jaučiu malonumą dirbdamas su jaunimu. Jeigu klubo vadovai norės, tai tikrai liksiu. Nemąsčiau kitokių variantų“, – teigė Masiulis.

„Žalgiris-2“ komanda baigė NKL sezoną, tačiau jaunieji žalgiriečiai skirstysis neskubės. Kai kurie iš jų dalyvaus Eurolygos jaunimo turnyro finaliniame ketverte, o kiti ruošis jaunimo rinktinėmis. Visgi visų pirma jie stengsis pagerinti fizinę formą.

„Mes visada sezoną baigiame taip. Dabar vaikinams prasideda tikrasis darbas, vasarą jie turi labiausiai tobulėti. Davėme savaitę laiko pailsėti ir gegužės 2-ąją vėl susirinksime. Krepšininkai turės apie mėnesį laiką pagerinti savo fizinį pasiruošimą. Jie dirbs be kamuolio, treniruoklių salėje. Šį laikotarpį jie turi išnaudoti individualių savybių gerinimui. Tikrai nepaleisime juos į pliažą pagulėti (juokiasi)“, – atskleidė Masiulis.

Šiurpuliukai garantuoti: NKL finalo emocijos

26.04.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda triumfavo šių metų NKL finalo rungtynėse, 85:80 įveikdama Kauno „Žalgirį-2“. Tai buvo pirmas marijampoliečių trofėjus NKL pirmenybėse.

Nuo fantastiškų Pauliaus Valinsko tritaškių iki dominuojančio Donato Sabeckio – siūlome dar kartą prisiminti ir išgyventi finalo emocijas, kurios įamžintos šiurpuliukus keliančiame finalo mini filme.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports