Trečiosios ketvirtfinalio akistatos – tiesiogiai transliuojamos internetu

07.04.2016

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) gerbėjai galės mėgautis trečiųjų ketvirtfinalio etapo serijų rungtynių transliacijomis.

Pirmieji pusfinalio dalyviai gali paaiškėti Mažeikiuose, kur Aloyzo Rudžio auklėtinius trečią kartą įveikti mėgins sensaciją kuriantys Kauno „Žalgirio“ dubleriai, šiuo metu serijoje iki trijų pergalių pirmaujantys 2-0.

Marijampolėje „Sūduva-Mantinga“ sieks revanšo prieš Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubą, Suvalkijoje laimėjusį pirmąjį mačą serijos, kurios rezultatas lygus 1-1.

„Palangos“ krepšininkai namuose mėgins įrodyti, jog antrasis serijos susitikimas su Vilniaus „Perlo-MRU“ buvo tik atsitiktinė vilniečių sėkmė. Serijos rezultatas lygus 1-1.

Šakiuose antrosios pergalės iš eilės ketvirfinalyje sieks „Vyčio“ krepšininkai, kuriems kelią į finalinį ketvertą užkirsti mėgina Jonavos „Petrochema-Dextera“. Serijos rezultatas lygus 1-1.

Visas rungtynes tiesiogiai galėsite stebėti tinklalapyje nklyga.lt.

„Ežerūnas-Karys“ ieško naujo vyriausiojo trenerio

07.04.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate planuojant finalinio ketverto kovas, anksti sezoną šiose pirmenybėse užbaigusi Molėtų „Ežerūno- Kario“ komanda pradėjo naujo vyriausiojo trenerio paieškas.

Priešpaskutinėje, tryliktoje NKL čempionato vietoje sezoną baigusi Molėtų ekipa abipusiu susitarimu atsisveikino su šį sezoną ją treniravusiu Gintaru Šerkšniu.

„Ir treneris, ir klubo valdyba nebuvo patenkinti šių metų sezono rezultatais“, – sakė „Ežerūno“ prezidentas Ruslanas Kozlovskis, pabrėžęs, kad kitam sezonui ruoštis pradėta nekartojant pernykščio pasiruošimo klaidų, kuomet komanda buvo pradėta formuoti prieš pat sezono pradžią.

Kozlovskis kalbėjo, kad paskelbus trenerio paiešką, jau aptariamos pirmosios kandidatūros. Klubo prezidentas, klausiamas apie komandos sudėtį, tikino, kad iš senosios sudėties bus stengiamasi išsaugoti „Ežerūno-Kario“ simboliu ir siela tapusį ilgametį žaidėją Raimondą Ambrulaitį.

Dėl kitų žaidėjų bus tariamasi su treneriu, nuo kurio paieškos ir pradėtas pasirengimas kitam sezonui. Pasak Kozlovskio, šių metų rezultatai nors ir labai prasti, bet turi ir teigiamą prasmę, nes vis dėlto pavyko išgelbėti NKL sezoną jame sudalyvaujant ir neiškrentant iš čempionato.

Be to, Molėtų komanda turėjo tokius žaidėjus, kuriuos pastebėjo ir pasikvietė LKL komanda Utenos „Juventus“ – Manta Šerkšną ir Toma Zdanavičių..

„Rezultatas, užėmus priešpaskutinę vietą, yra nepateisinamas, bet tai ir puiki galimybė atsispirti bei kilti aukštyn“, – apibendrino ir rezultatus įvertino klubo prezidentas.

Aloyzas Rudys: „Mano auklėtiniai svajoja žaisti LKL, bet ką ten darys?“

05.04.2016

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ turėjo 16 taškų pranašumą ir puikią galimybę išlyginti NKL ketvirtfinalio serijos su Kauno „Žalgiriu-2“ rezultatą, tačiau ja nepasinaudojo.

Jaunieji žalgiriečiai pataikė net penkis tritaškius, o dauguma iš jų buvo atliekami per varžovų rankas. Lyg ant sparnų žaidę kauniečiai po spurto 18:2 išlygino rezultatą, tačiau prasidėjus paskutinei minutei atsiliko 68:67. Tuomet Arnas Velička smeigė tritaškį, o pergalę įtvirtino taiklus Martyno Echodo baudos metimas.

Tai buvo jau antroji „Mažeikių“ nesėkmė serijoje iki trijų pergalių. Po pralaimėjimo ant bedugnės krašto atsidūrę poros favoritai gavo itin daug pylos nuo trenerio Aloyzo Rudžio, kuris į šipulius daužė auklėtinių svajones po sezono persikelti į Lietuvos krepšinio lygą.

„Pralaimėjimą lėmė klaidos ketvirtajame kėlinyje, kuomet patyrę žaidėjai pasirodė neužtikrintai. Per minutę sugebėjome praleisti septynis taškus. Kaip galima taip žaisti? Jie svajoja žaisti LKL lygoje. Ką jie gali žaisti, jeigu su dubleriais nesugeba rungtyniauti?

Tas pats buvo Mažeikiuose, tas pats ir šiandien – prieš tai ketvirtajame kėlinyje praleidome 27 taškus, o dabar 29. Visiškai negalime žaisti prieš aktyvią gynybą, visi žaidėjai prieš ją yra išsigandę. Jie yra pasiekę brandos amžių, turi rodyti rezultatus, bet nesugeba žaisti... Jų kelnės pilnos baimės“, – itin piktai apie savo krepšininkus atsiliepė Rudys.

Jau ketvirtadienį Mažeikiuose vyks trečiosios serijos rungtynės, o kad jos netaptų lemiamomis, Rudys mano, kad žaidėjai turi išmokti žaisti ketvirtajame kėlinyje.

„Šįkart kontroliavome mačo eigą 37 minutes, prieš tai 35 minutes, bet abu kartus lemiamu metu sugebame pralaimėti. Tai nepateisinami dalykai. Nesinori pralaimėti sausu rezultatu. Pirmiausia turime išmokti žaisti rungtynių pabaigose“, – pagrindinę problemą įvardino „Mažeikių“ treneris.

Tuo metu „Žalgiris-2“ komandos trenerio asistentas Vidas Ginevičius itin džiaugėsi savo auklėtinių pasirodymu ketvirtajame kėlinyje – jo manymu, tokie metimai įkrenta itin retai.

„Rungtynėse nepataikėme gerų metimų, bet ir varžovams neleidome užpulti. Skirtumas augo, bet mes kantriai laukėme. O ketvirtajame kėlinyje ėmė ir sukrito mūsų metimai. Sunku pasakyti, kodėl taip susiklostė rungtynės, gal mes lemiamu metu buvome lyg ant sparnų, o „Mažeikiai“ pasėdo.

Kai stengiesi ir kovoji iki galo, tai Dievas atlygina. Įmetėme fantastiškus metimus, o svarbiausia, kad tokiais svarbiais momentais. Vyrai šaunuoliai, didžiuojuosi jais, nėra žodžių“, – savo krepšininkus gyrė Ginevičius.

Treneris taip pat pasidžiaugė savo auklėtinių nusiteikimu, o kalbėdamas apie artėjančias rungtynes Ginevičius teigė, kad varžovai taip lengvai nepasiduos.

„Jų pačių net nereikia nuteikinėti, tik prieš rungtynes bijojau, kad šiandien jie neperdegtų. Ir rūbinėje, ir apšilimo metu mačiau, kad visi yra nusiteikę. Visgi „Mažeikiai“ tokia komanda, kuri tikrai nepasiduos. Praėjusiais metais jie žaidė LKL lygoje, nori į finalinį ketvertą. Jie kovos iki galo“, – pabrėžė trenerio asistentas.

„Vytis“ išnešė sveiką kailį Jonavoje

05.04.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalyje revanšą už nesėkmę pirmajame serijos mače pasiekė Šakių „Vytis“.

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai po permaningos ir atkaklios kovos 67:60 palaužė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“.

Per antrąjį kėlinį varžovams vos 3 taškus įmesti leidę „Vyčio“ krepšininkai serijos iki trijų pergalių rezultatą išlygino 1-1.

Sėkmingojo antrojo kėlinio dėka šakiškiai po ilgosios pertraukos atitrūko net 39:23, tačiau šeimininkai neketino nuleisti rankų.

Ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ prarado net tris savo startinio penketo žaidėjus, kurie surinko po 5 asmenines pražangas. Tuo pasinaudojusi „Petrochemos“ ekipa prisivijo 55:56.

Vis tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis sėkmė lydėjo Karolio Brusoko vedamus svečius, kurie atlaikė varžovų šturmą ir pasiekė pergalę.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 14, Ričardas Verbickas 12 (1/10 trit.), Lukas Grabauskas 10, Vytautas Kružas 6.

„Vytis“: Karolis Brusokas 17 (10 atk. kam.), Dominykas Domarkas 12 (10 atk. kam.), Ignas Vaitkus, Ernestas Serkevičius ir Paulius Beliavičius po 10.

Geležinę gynybą pademonstravusi „Sūduva-Mantinga“ atstatė serijos lygybę

05.04.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau antrųjų NKL ketvirtfinalio rungtynių pradžioje pademonstravo savo įniršį. Sūduviečiai pirmajame kėlinyje Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipai iš žaidimo neleido įmesti nė vieno metimo ir iškovoję sudėtingą pergalę išlygino serijos rezultatą – 1-1.

„Sūduva-Mantinga“ svečiuose 68:58 nugalėjo uostamesčio ekipą ir atsirevanšavo už pirmąją ketvirtfinalio serijos nesėkmę namuose.

Pergalės pamatus Suvalkijos sostinės ekipa pasiklojo pirmajame kėlinyje. Geležine gynyba sukaustę šeimininkus, Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai antrąjį ketvirtį pasitiko su septyniolikos taškų pranašumu (19:2).

Klaipėdiečiai iš žaidimo nepataikė nė karto ir vienintelius savo taškus rinko baudų metimais.

Visgi NKL čempionams itin prasta rungtynių pradžia pabaigos nereiškė. „Nafta-Uni-Akvaservis“ palaipsniui švelnino savo atsilikimą, kol galiausiai ketvirtajame kėlinyje Ryčio Biliarto dvitaškis su pražanga priartino šeimininkus iki penkių taškų (48:53).

Tačiau „Sūduvos-Mantingos“ lyderiai kartoti trijų dienų senumo klaidų nepanoro. Aurimas Kieža pelnė keturis taškus iš eilės, taip padidindamas savo komandos pranašumą iki septynių taškų (61:54).

Greitoje atakoje taškus pelnyti ir atsilikimą sušvelninti netrukus mėgino Raidas Nacius, tačiau patirtimi pasinaudojęs Gintautas Matulis perėmė kamuolį ir paneigė tokią atakos baigtį.

Liksio laiko šeimininkams buvo per mažai, o desperatiškai pasirinkta pražangų taktika uostamiesčio klubui vaisių neatnešė – Dovis Bičkauskis du kartus ramiai realizavo baudos metimus, taip užtikrindamas gyvybiškai svarbią Marijampolės ekipos pergalę.

Šiose rungtynėse sūduviečiai visiškai apribojo varžovų lyderio Mindaugo Stašio laisvę. Įžaidėjas per 33 minutes iš žaidimo pataikė tik vieną metimą iš 16 ir susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 6 taškus ir –1 naudingumo balą.

Tuo metu „Sūduvą-Mantingą“ į priekį vedė Aurimas Kieža. Veteranas per 35 minutes pelnė 22 taškus, sugriebė 17 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus.

Kitas ketvirtfinalio rungtynes komandos žais šį ketvirtadienį Marijampolėje.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 22 (17 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 19, Gintautas Matulis 9 (8 atk. kam.), Donatas Sabeckis 8 (11 atk. kam.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 15, Rytis Biliartas (11 atk. kam.) ir Viktoras Chodosovskis po 11, Erikas Kubilius 10.

„Perlas-MRU“ išlygino serijos rezultatą

05.04.2016

Spurtas lemiamame ketvirtyje leido Vilniaus „Perlo-MRU“ komandai išlyginti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio seriją.

Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose 81:66 (18:21, 18:8, 22:26, 23:11) nugalėjo „Palangos“ komandą ir serijos iki 3 pergalių rezultatas tapo 1:1.

Prieš ketvirtąjį kėlinį palangiškių deficitas siekė tik 3 taškus (55:58). Visgi tikslint paskutinėms minutėms „Perlas-MRU“ šovė į priekį 13:2 ir įgijo lemiamą pranašumą, kurio pakako iki susitikimo pabaigos.

Vilniečius į priekį vedė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes sužaidęs Aistis Piliauskas. Gynėjas pelnė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 27 naudingumo balus.

Trečiasis serijos mačas Palangoje bus žaidžiamas balandžio 7 dieną.

„Perlas-MRU“: Aistis Piliauskas 25, Arnas Beručka 16, Margiris Normantas 14, Rytis Pipiras 13.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 16, Titus Robinsonas 13, Aurimas Urbonas ir Povilas Šakinis po 10.

Stebuklingai išsigelbėję „Žalgirio“ dubleriai – per žingsnį nuo sensacijos

05.04.2016

Neįtikėtiną pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos antrajame mače iškovojo Kauno „Žalgirio“ dubleriai.

Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Tomo Masiuliai auklėtiniai 71:68 (13:19, 14:16, 15:23, 29:10) palaužė „Mažeikių“ krepšininkus.

Be vieno lyderių Martyno Varno žaidę jaunieji žalgiriečiai setbuklingai panaikino 16 taškų deficitą bei serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0.

„Mažeikiai“ pradėjo pirmaudami 58:42, tačiau šeimininkai surengė spurtą 18:2 bei likus žaisti 3 minutes išlygino rezultatą – 60:60.

Paskutinėmis akimirkomis aikštelėje užvirė tikras nervų karas. Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės jaunieji žalgiriečiai išsiveržė į priekį 64:63.

Gediminas Žalalis pataikė iš toli (66:64), Kristupas Žemaitis atsakė tuo pačiu (67:66), o prasidėjus paskutinei minutei Aloyzo Rudžio auklėtinius vėl į priekį išvedė Žalalis – 68:67.

Paskutinį žodį tarė Arnas Velička, likus žaisti 29 sekundes smeigęs itin svarbų tritaškį (70:68). „Mažeikiai“ per likusį laiką išsigelbėti nesugebėjo – du lemiamus metimus prametė Žalalis.

„Žalgiris-2“: Arnas Velička 14, Paulius Valinskas 13 (9 rez. perd.), Kristupas Žemaitis ir Martynas Echodas po 11.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 21, Darius Pakamanis 13, Gediminas Žalalis 11, Šarūnas Vingelis 9.

NKL finalo ketvertas – Palangoje

05.04.2016

Keturios stipriausios NKL komandos dėl čempionų taurės šį sezoną kovos Palangoje. Čia balandžio 23-24 dienomis bus surengtos finalo ketverto varžybos.

Balandžio 23-ąją, šeštadienį, bus sužaistos dvejos pusfinalio rungtynės, o tarp jų įvyks įgūdžių konkursas, kuriame dalyvaus po vieną kiekvienos komandos narį.

Balandžio 24-ąją, sekmadienį, bus sužaisti mažojo ir didžiojo finalo mačai, o tarp šių dvikovų įvyks NKL snaiperio ir oro karaliaus konkursai.

• 17 val.: Rungtynės dėl 1-osios vietos

Visos finalo ketverto rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos internetu, o finalo mačą transliuos TV6.

NKL finalinio ketverto metu bus apdovanotas geriausi NKL reguliaraus sezono žaidėjai, treneris ir teisėjas. Turnyre šoks NKL geriausių šokėjų konkurso nugalėtojos.

Šiuo metu vykstančiuose NKL ketvirtfinaliuose serijose iki trijų pergalių kovoja šios komandos:

• Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (šiuo metu 0-1)
  • Šakių „Vytis“ – Jonavos „Petrochema-Dextera“ (0-1)
  • „Mažeikiai“ – Kauno „Žalgiris-2“ (0-1)
  • „Palanga“ – Vilniaus „Perlas-2“ (1-0)

Į JAV išvykęs Martynas Varnas praleis artimiausius susitikimus

05.04.2016

Kauno „Žalgirio-2“ gynėjas Martynas Varnas NKL ketvirtfinalio serijos pirmose rungtynėse vedė savo komandą į pergalę prieš „Mažeikių“ klubą, tačiau daugiau serijoje gali ir nepasirodyti.

Vienas jaunųjų žalgiriečių lyderių išvyko į „Nike Hoop Summit“ stovyklą Jungtinėse Amerikos valstijose, kuriose balandžio 9-ąją dieną Portlande atstovaus pasaulio rinktinei mače prieš bendraamžius iš JAV.

19-os metų 196 cm ūgio krepšininkas pirmajame susitikime su „Mažeikiais“ buvo rezultatyviausias kauniečių komandoje. 38 minutes aikštėje praleidęs Varnas pelnė 15 taškų (4/8 trit., 3/4 baudos) ir atkovojo 2 kamuolius bei išprovokavo 5 pražangas.

„Žalgiris-2“ rungtynėse triumfavo 72:66 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Kitas susitikimas bus žaidžiamos šiandien Kaune, 18 valandą.

Varnas jauniesiems žalgiriečiams spės padėti tik tuo atveju, jeigu bus žaidžiamos penktosios serijos rungtynės.

Vienas perspektyviausių savo kartos žaidėjų Varnas į tokias stovyklas vyksta ne pirmą kartą. Praėjusią vasarą jis dalyvavo Europos jaunųjų žvaigždžių mače, o anksčiau yra pasirodęs prestižinėje talentų stovykloje „Krepšinis be sienų“, kuri vyksta NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu.

Šį sezoną Varnas NKL pirmenybėse vidutiniškai per 31 minutę pelno po 14 taškų, atkovoja po 3,4 kamuolio, atlieka po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir perima po 1 kamuolį.

Krepšininkas renka po 13,6 naudingumo balų ir savo komandoje pagal šį rodiklį yra nepralenkiamas.

K. Naruševičius: „Pergalė Šakiuose bus nieko verta, jei pralaimėsime likusias rungtynes“

04.04.2016

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ komanda jau pirmose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse pateikė staigmeną ir Šakiuose 90:81 palaužė vieną pirmenybių favoritų Šakių „Vytį“.

Antrosios serijos rungtynės jau keliasi į Jonavą, kur rytoj, antradienį, komandos nuo 18 val. pradės dar vieną dvikovą dėl pergalės. Pirmieji išsiveržę į priekį serijoje jonaviečiai nedžiūgauja, bent jau taip kalba vyriausiasis „Petrochemos-Dexteros“ komandos treneris Kęstutis Naruševičius, kurį prieš antrąsias rungtynes su „Vyčio“ ekipa pakalbino tinklalapis „jsk.lt“.

- Treneri, kokios yra Jūsų mintys po pirmųjų ketvirtfinalio serijos rungtynių Šakiuose?

- Tai buvo emocinės rungtynės. Galbūt buvo daugiau tokių „vienas prieš vieną“ mikrodvikovų, kuriose mums pavyko įrodyti savo pranašumą, ir kuriose tikrai neblogai skaitėme situacijas. Aišku, pirmoje rungtynių pusėje pataikėme ir kelis sudėtingus metimus. Apskritai, vertinčiau, kad Šakiuose rungtynės buvo labai emocingos. Galbūt buvo mažiau taktinių dalykų, o daugiau individualių žaidėjų sprendimų priėmimo situacijų.

- „Vytis“ nugalėtas, tačiau iki sėkmingos ketvirtfinalio serijos dar yra daug ką nuveikti.
- Taip. Reziumuojant galiu teigti, jog smagu laimėti jau pirmose rungtynėse, tačiau viskas labai paprasta – galutinis abiejų komandų tikslas – trys pergalės serijoje, vienerios ar dvejos laimėtos rungtynės ketvirtfinalyje nieko nereikš, jei varžovai laimės triskart. Todėl turime pirmieji iškovoti tris pergales. Kol kas didelio džiaugsmo po pirmųjų rungtynių nėra. Nenorėčiau kartotis, bet dėjome tik mažą žingsnelį ir tas žingsnelis bus nieko vertas, jei pralaimėsime likusias serijos rungtynes.