Kaip atrodytų NKL komandų sudėtys, jei jos remtųsi tik vietiniais krepšininkais?

09.03.2016

Šio sezono NKL pirmenybėse rungtyniaujančių žaidėjų gimtinių geografija yra paplitusi itin plačiai – čempionate rungtyniauja arba rungtyniavo krepšininkai iš tokių šalių kaip JAV, Serbija, Baltarusija, Vokietija ar net Pietų Afrikos Respublika (PAR).

Tinklalapis „nklyga.lt“ pabandė išsiaiškinti, kaip atrodytų Lietuvos mietų ekipų sudėtys, ar bent startiniai penketai, jei jos verstųsi tik vietiniais krepšininkais.

Šiame kontekste liūdniausiai atrodytų Joniškio „Delikateso“ situacija. Šį sezoną joniškiečiai NKL pirmenybėse turi vos vieną atstovą – Paulių Klemą. Tiesa, ir jis atstovauja ne gimtojo miesto komandai, o Raseinių „Rasams“.

Po du atstovus lygoje turi Molėtai, Jonava ir Šakiai. Penki iš jų rungtyniauja savo miesto komandose ir tik iš Šakių kilęs Modestas Paulauskas gina „Žalgirio“ dublerių garbę. Prie miestų, kurie negalėtų sudaryti savo žaidėjų penketuko prisijungia, ir Palanga, šio sezono NKL pirmenybėse turinti tik 3 miestelėnus.

Po 6 žaidėjus NKL čempionate šį sezoną turi trys miestai – Mažeikiai, Raseiniai bei Šilutė. Beje, Šilutė vienintelė iš šių trijų miestų turi vieną „legionierių“, kuris atstovauja kito miesto komandai – Kostas Jonuška šį sezoną gina „Mažeikių“ garbę.

Panaši situacija yra ir Marijampolėje. Suvalkijos sostinės garbę NKL pirmenybėse šį sezoną gina 7 krepšininkai. 6 iš jų vilki „Sūduvos-Mantingos“ marškinėlius, o nuo gimtinės pernelyg nenutolęs Aurimas Birgelis rungtyniauja Šakių „Vyčio“ gretose.

Daugiausiai savo atstovų lygoje turi keturi didžiausi NKL pirmenybių miestai – Vilnius (26), Kaunas (32), Klaipėda (14) ir Penevėžys (13). Būtent du didžiausi šalies miestai reikalui esant galėtų surinkti itin pajėgias ekipas. Iš Kauno yra kilę tokie krepšininkai kaip Donatas Sabeckis, Paulius Vaitiekūnas („Sūduva-Mantinga“), Paulius Beliavičius, Dominykas Domarkas („Vytis“), Paulius Malašauskas („Delikatesas“) ar Paulius Valinskas („Žalgiris-2“).

Tuo metu vilniečiai savo sudėtyje matytų tokias pavardes kaip Karolis Brusokas („Vytis“), Remigijus Sugintas („Perlas-MRU“) ar Evaldas Baniulis („Ežerūnas-Karys“).

NKL grynuolio vardu be didesnių diskusijų gali vadintis „Lietkabelio“ dubleriai. Panevėžio ekipą palikus vilniečiui Gediminui Žalaliui, joje liko tik vietiniai žaidėjai (11). Tiesa, panašiu principu sudaryta ir „Telšių“ sudėtis – ši komanda savo sudėtyje turi 8 vietinius krepšininkus.

Visiškai priešingoje situacijoje yra Joniškio „Delikatesas“ – Robertas Stankevičius savo sudėtyje neturi nė vieno joniškiečio. Panaši padėtis yra ir Šakių „Vyčio“ ekipoje, kur iš Šakių rajono yra kilęs vienintelis Marijus Užupis.

Tinklalapis „nklyga.lt“ sudarė NKL komandų sudėtis, jei miestai remtųsi tik vietiniais krepšininkais.

Vilniaus „Perlas-MRU“:

• Tomas Galeckas
  • Deividas Kumelis
  • Evaldas Baniulis
  • Rokas Čepanonis
  • Karolis Brusokas

Atsarginiai: Margiris Normantas, Gediminas Žalalis, Dominykas Zupkauskas, Mantas Šerkšnas.

Panevėžio „Lietkabelis-2“:

• Deividas Keburys
  • Tadas Buinauskas
  • Darius Griškėnas
  • Darius Marcinkevičius
  • Benas Bagdonavičius

Atsarginiai: Tomas Rimša, Simonas Slivka, Andrius Stašaitis.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“:

• Deividas Anužis
  • Mindaugas Stašys
  • Raidas Nacius
  • Rytis Biliartas
  • Viktoras Chodosovskis

Atsarginiai: Povilas Šakinis, Edvinas Alunderis, Aidas Einikis.

• Aurimas Kieža

Atsarginiai: Žilvinas Kuklierius, Domantas Senda.

„Telšiai“:

• Rokas Danielius
  • Laurynas Kaveckis
  • Mindaugas Norkus
  • Audrius Maneikis
  • Nerijus Barauskas

Atsarginiai: Vilius Pocius, Emilijus Gumuliauskas, Artūras Kazlauskas.

Kauno „Žalgiris-2“:

• Dominykas Domarkas
  • Paulius Beliavičius
  • Donatas Sabeckis
  • Paulius Vaitiekūnas
  • Martynas Echodas

Atsarginiai: Paulius Valinskas, Martynas Varnas, Ignas Daukšys, Ričardas Verbickas, Vilius Šumskis, Taurantas Tamošiūnas, Raimundas Ambrulaitis.

„Žalgirio“ dubleriai savo vizitu nudžiugino mažuosius „saboniukus“

09.03.2016

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda atrado laiko įtemptoje dienotvarkėje ir tradiciškai sudalyvavo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) organizuojamame projekte „NKL pamoka su UAB Mantinga“. Šia akcija siekiama skatinti vaikų teisingą gyvenimą būdą, jų užimtumą bei populiarinti krepšinį.

Šįkart žalgiriečiai Sabonio krepšinio centre aplankė mažuosius Dariaus Sirtauto treniruojamus krepšininkus.

Buvusio Kauno „Žalgirio“ gynėjo auklėtiniai įdėmiai klausėsi vyresniųjų kolegų patarimų ir istorijų, drauge surengė bendrą mankštą bei draugiškai varžėsi nuotaikinguose žaidimuose.

„Žalgiris-2“ komandos apsilankymą pas 2007 metų gimimo „saboniukus“ vainikavo bendra nuotrauka bei „Žalgirio“ ir UAB „Mantinga“ įsteigtų prizų dalyba.

Prie šio NKL rengiamo projekto apsilankymais savo miesto švietimo įstaigose prisideda ir daugiau pirmenybėse rungtyniaujančių ekipų.

Nuotr.: L.Žemgulis

Gražiausias savaitės epizodas – įspūdingai išplėštas pratęsimas

08.03.2016

Gražiausią praėjusios savaitės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) epizodą sukūrė „Telšių“ komandos puolėjas Mindaugas Norkus, įspūdingai išplėšęs pratęsimą Šakiuose.

M.Norkus prieš tai prametė dvi baudas, kamuolį atsikovojęs jo komandos draugas Laurynas Kaveckis taip pat atakavo netaikliai, tačiau tada M.Norkus sugriebė kamuolį ir tritaškiu pasiuntė komandas į pratęsimą.

Dešimtuke yra ir dar vienas įspūdingas metimas paskutinę sekundę – jis priklauso Šakių „Vyčio“ gynėjui Ernestui Serkevičiui.

J. Vazalis – apie NKL pajėgumą, komandos draugų raginimus dėti iš viršaus bei N. De Colo ir M. Teodosičių

07.03.2016

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininko Justo Vazalio karjeroje 2015-2016 m. sezonas yra pažymėtas naujais iššūkiais. 19-metis 197 cm ūgio kaunietis praėjusių metų rudenį debiutavo NKL čempionate ir po truputį pratinasi prieš rungtyniavimo antrajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio divizione.

Sezono pradžioje buvęs tik epizodiniu Jonavos klubo krepšininku J. Vazalis demonstruoja vis geresnę statistiką. Pirmajame NKL čempionato reguliaraus sezono dalyje buvęs Lietuvos jaunių rinktinės narys rinkdavo po 3,5 taško. Antrajame reguliaraus sezono etape jaunojo krepšininko statistika šoktelėjo beveik dvigubai – iki 6,6 taško per susitikimą.

Bendraudamas su tinklalapiu „jsk.lt“ J. Vazalis kalbėjo apie vis gerėjančią statistiką, savo krepšinio idealus, dėjimus iš viršaus bei kitus dalykus.

Justai, žvelgiant į tavo NKL statistiką galima pastebėti kylančią žaidimo kreivę. Ar bėgant šiam sezonui prisitaikei prie NKL čempionato pajėgumo?

– Iš pradžių tikrai buvo sunku įsilieti jau nebe į jaunimo, o į vyrų krepšinį. Kaip bebūtų, mažais žingsneliais, su vis didėjančiu trenerių pasitikėjimu baigiu priprasti ir stengiuosi padėti komandai, kuo galiu.

Kas buvo sunkiausia debiutuojant NKL čempionate?
– Sunkiausia buvo priprasti prie intensyvaus žaidimo stiliaus. NKL yra visai kiti greičiai, mąstymas lyginant su Moksleivių krepšinio lygos ar Regionų krepšinio lygos pirmenybėmis.

Ką manai apie šio sezono Jonavos komandą? Ar buvo sunku įsilieti į komandos žaidimą?
– Į komandą buvo tikrai nesunku įsilieti. Kolektyvas mane priėmė draugiškai. Na, o pratinantis prie komandos žaidimo reikėjo įdėti nemažai pastangų. „Petrochemoje-Dexteroje“ yra akcentuojama komandinė gynyba, gynyba vienas prieš vieną, o tai tikrai dar nėra mano stiprioji pusė.

Su kuo geriausiai sutari komandoje?
– Nenoriu nieko išskirti, su visais sutariu puikiai.

Kokios yra kol kas įsimintiniausios tavo karjeros rungtynės?
– Manau, tai buvo 3x3 turnyro rungtynes jaunimo olimpiadoje, kuri vyko Nandzinge, Kinijoje. Visą turnyrą žaidėme pakiliai, nepatyrėme pralaimėjimo skonio, o finalinės rungtynes buvo tiesiog nuostabios. Mūsų varžovai buvo prancūzai, vyko atkakli kova, kuriai prireikė net pratęsimo. Jame po neįtikėtino komandos draugo Kristupo Žemaičio metimo laimėjome. Buvo tiesiog nuostabus jausmas laimėti olimpinio jaunio turnyro aukso medalius.

Kokie yra tavo krepšinio idealai? Galbūt mokydamasis krepšinio bandei atkartoti kieno nors judesius?
– Visą laiką labiau žavėjausi Europos nei Amerikos krepšinio stiliumi. Iš dabar žaidžiančių krepšininkų man labiausiai patinka Maskvos CSKA gynėjai – Nando De Colo ir Milošas Teodisičius. Jie žaidžia tiesiog fenomenaliai, o jų mąstymas bei priimami sprendimai aikštėje yra tikrai išskirtinai.

Iki tavo prisijungimo prie komandos Jonavoje dėjimai buvo retesnis malonumas sezone. Galbūt komandos draugai ragina, jeigu tik gali pademonstruoti dėjimą?
– Įdėti kamuolį iš viršaus – viena smagesnių žaidimo dalių. Na, o komandos draugai be abejo sako, jei tik yra galimybe dėk!

O kada įkrovei kamuolį pirmą kartą iš viršaus? Turi mėgstamiausią dėjimo būdą?
– Pirmą kartą įdėjau galbūt 15 ar 16 metų. Tiesa, dėjimai tikrai nėra mano stiprioji pusė. Man labiau patinka žaisti toliau nuo baudos aikštelės, mėtyti tritaškius.

Ką norėtumei pasiekti savo karjeroje? Ar turi svajonių tikslą?
– Kol kas nesidairau labai toli į ateitį. Dabar svajone yra iškovoti NKL čempionato medalius.

Kaip manai , ką šiame sezone gali pasiekti „Petrochema-Dextera“?
– Manau, kad demonstruodami gerą žaidimą galime būti ir pirmi.

I.Vaitkus antrą kartą šį sezoną tapo naudingiausiu NKL savaitės žaidėju

07.03.2016

Po savaitės pertraukos į arenas sugrįžusios NKL pirmenybių kovos sirgaliams dar kartą padovanojo intriguojančių akimirkų.

Abejomis pergalėmis praėjusį savaitgalį džiaugėsi Šakių „Vytis“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ bei Joniškio „Delikatesas“.

Dviejų pirmaujančio trejeto ekipų mūšis Mažeikiuose, per plauką nuo sensacijos atsidūrę telšiškiai, Mato Juciko benefisas – apie tai ir dar daugiau skaitykite tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

MVP

Vienas pagrindinių nesulaikomo Šakių „Vyčio“ garvežio variklių ir praėjusią savaitę neabejotinai buvo pagrindinė komandos varomoji jėga. Rezultatyviausias „Vyčio“ žaidėjas mače su „Telšiais“ ir jaunaisiais žalgiriečiais surinko atitinkamai po 34 ir 32 naudingumo balus, o per dvejas rungtynes vidutiniškai po 24 taškus, 4,5 atkovoto kamuolio bei 5 rezultatyvius perdavimus rinkęs šiaulietis galės džiaugtis ne tik dviem pergalėmis, bet ir antruoju naudingiausio savaitės žaidėjo titulu šį sezoną.

Mūšis Mažeikiuose

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ praėjusį savaitgalį žaidė tik vienas rungtynes, tačiau tas vienintelis mačas vyko Mažeikiuose, kur suvalkiečius pasitiko trečioje vietoje žygiuojantys Aloyzo Rudžio auklėtiniai. Beveik dvi savaites ilsėjęsi sūduviečiai sugebėjo įveikti varžovus 91:78. Užtikrintai ir itin galingai sezoną pradėjusi „Mažeikių“ ekipa, skaičiuojant ir LKF taurės finalą, šį sezoną Marijampolės klubui pralaimi jau ketvirtąsias rungtynes iš eilės.

Debiutas

NKL pirmenybėse praėjusį savaitgalį debiutavo ir LKL čempionate ilgai rungtyniavęs puolėjas Laurynas Mikalauskas. Traumuotą Paulių Vaitiekūną Marijampolės komandos gretose pakeitęs palangiškis Mažeikiuose į aikštės šeimininkų krepšį per 2 minutes taškų neįmetė.

Pritrūko

Aštuonių pralaimėjimų serijos šleifą su savimi velkanti „Telšių“ ekipa pastarosiose rungtynėse galėjo ne tik nutraukti savo nesėkmių ruožą, bet ir užbaigti Šakių „Vyčio“ pergalių seriją. Išsiaiškinti susitikimo nugalėtojui prireikė pratęsimo, tačiau jame savo pranašumą įrodę „Vyčio“ krepšininkai vis tik triumfavo 95:89. Nerijaus Zabarausko kariauna įsirašė jau aštuonioliktąją pergalę iš eilės ir toliau alsuoja lyderei „Sūduvai-Mantingai“ į nugarą.

Benefisas

Panašu, kad „Palangos“ aukštaūgiui Matui Jucikui rungtyniauti prieš Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipą yra itin paprasta. Praėjusio savaitgalio rungtynėse su sostinės ekipa jaunasis puolėjas per 38 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 11 kamuolių, blokavo net 9 metimus ir surinko 41 naudingumo balą. Tai buvo antras geriausias Juciko pasirodymas jo karjeroje. Krepšininko asmeninis rekordas – 43 naudingumo balai prieš daugiau nei mėnesį vykusiame mače su tuo pačiu „Perlu-MRU“.

Nuotr.: „Real Moments“

Gyvybės ženklai

Šį sezoną žaidėjų stoką jaučianti ir itin banguotai rungtyniaujanti Joniškio „Delikateso“ ekipa susidariusią pertrauką išnaudojo produktyviai. Joniškiečiai praėjusią savaitę iškovojo abi pergales (77:73 nugalėti „Rasai“ ir 78:74 palaužtas „Ežerūnas-Karys“). Iškovoję abi pergales, Roberto Stankevičiaus auklėtiniai (13-21) kiek atsiplėšė nuo priešpaskutinę turnyrinės lentelės vietą užimančio „Ežerūno-Kario“ (11-24).

Savaitės TOP 5:

• Darius Griškėnas („Delikatesas“): 19 tšk., 6,5 atk. kam., 2 rez. perd., 18,5 naud. bal.
  • Ignas Vaitkus („Vytis“): 24 tšk., 4,5 atk. kam., 5 rez. perd., 33 naud. bal.
  • Karolis Brusokas („Vytis“) 16,5 atk. kam., 13 atk. kam., 1,5 blok., 27 naud. bal.
  • Karolis Šarukas („Petrochema-Dextera“): 16,5 tšk., 5,5 atk. kam., 19,5 naud. bal.
  • Raimundas Ambrulaitis („Ežerūnas-Karys“): 20,5 tšk., 10 atk. kam., 5,5 rez. perd. 33,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Aurelijus Pukelis („Šilutė“), Matas Jucijas („Palanga“).

Naudingiausias savaitės krepšininkas – Ignas Vaitkus („Vytis“)

Susitikimo pabaigoje spurtavęs „Perlas-MRU“ pratęsė „Žalgirio“ dublerių pralaimėjų seriją

05.03.2016

Patikimai rungtynių pabaigą sužaidę Vilniaus „Perlas-MRU“ (19-15) klubo krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė pergalę.

Arvydo Gronskio auklėtiniai šeštadienį savo aikštėje 73:66 (16:19, 17:15, 14:16, 26:16) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ (17-18) žaidėjus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė paeiliui.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje po Martyno Varnio taiklių baudų metimų rezultatas buvo lygus – 62:62, bet tuomet aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 7:1 ir prieš prasidedant paskutinei minutei atitolo – 69:63.

Kitoje atakoje Regimantas Miniotas atsakė tritaškiu, tačiau vėliau Margiris Normantas blokavo Pauliaus Valinsko metimą, perėmė kamuolį, pelnė du taškus su pražanga ir įtvirtino vilniečių pergalę – 73:66.

„Perlas-MRU“: Mykolas Dieninis 15, Remigijus Sugintas 14, Domantas Pipiras 13, Margiris Normantas 11 (7 kld.), Rimantas Daunys 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 16, Martynas Varnas 15, Regimantas Miniotas 12, Laurynas Birutis 9.

NKL lyderių mūšyje – „Sūduvos-Mantingos“ pergalė

05.03.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ (29-5) vis labiau įsitaiso Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) viršūnėje. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 91:78 (18:18, 29:25, 24:24, 20:11) nugalėjo „Mažeikių“ (25-10) krepšininkus.

Didžiąją mačo dalį žaidimą kontroliavo marijampoliečiai, tačiau atsiplėšti nuo varžovų vis nepavykdavo. Į lemiamą šturmą šeimininkai kilo likus žaisti 7 minutes, kuomet Šarūnas Vingelis pataikė dvitaškį, o skirtumas sumenko iki 72:78.

Visgi tuomet įsijungė antrasis marijampoliečių kvėpavimas ir jie surengę spurtą 10:0 greitai palaidojo bet kokias „Mažeikių“ viltis.

Tai buvo jau trečioji Marijampolės komandos pergalė tarpusavio akistatose reguliariajame NKL sezone. Suvalkiečiai taip pat buvo pranašesnis ir LKF taurės finale.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis ir Aurimas Kieža (11 atk. kam.) po 20, Donatas Sabeckis 16, Gintautas Matulis 13, Dovis Bičkauskis ir Ignas Daukšys po 10.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys, Šarūnas Vingelis ir Deividas Kumelis po 14, Vytautas Pikalavičius 10 (9 atk. kam.).

„Vytis“ po dramatiškos kovos ir pratęsimo palaužė „Telšius“

05.03.2016

Šakių „Vyčio“ (28/7) komanda labai sunkiai, bet iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur namuose po pratęsimo ir dramatiškos kovos 95:89 (19:22, 25:15, 16:19, 18:22, 17:11) palaužė „Telšius“ (14/21).

Šakiškiams tai 18 pergalė iš eilės, o „Telšiams“ – 8 pralaimėjimas paeiliui.

„Telšiai“ į aikštę žengė nepabūgę „Vyčio“ pergalių serijos ir iškart bandė kelti problemas šakiškiams. Pirmajame ketvirtyje komandos atrodė apylygiai (14:14), o „Vyčiui“ iššaunant į priekį (19:14), netrukus prabildavo ir varžovai – 22:19. Telšiškiams koją kišo klaidos, kol tuo tarpu šakiškiams Karolis Brusokas ir Paulius Beliavičius rinko taškus – 44:37.

Nors po didžiosios pertraukos „Vytis“ ir įgavo dviženklę persvarą (48:37), Ovidijaus Kaminskio šakiškiai neprižiūrėjo, tad šis ėmė tempti savo komandą į priekį – 45:51. Trečiajam ketvirčiui persiritus į antrą pusę ekipas skyrė jau tik 4 taškai (55:51), o likus 44 sekundėms – vos vienas – 57:56. „Vyčiui“ sunkiai sekėsi spręsti „Telšių“ keliamas bėdas (68:64), tačiau šiaip ne taip pavyko skirtumą padidinti iki ryškesnio – 75:66.

Tačiau per pusantros minutės svečiai apvertė viską aukštyn kojomis (72:75) ir likus minutei Šakių klubas turėjo vos 2 taškų persvarą – 76:74. Likus 14 sekundžių Mindaugas Norkus išprovokavo pražangą ir stojo mesti baudų, tačiau pataikė vieną – 75:76. Iškart prasižengė ir telšiškiai, o P.Beliavičius šaltakraujiškai pataikė abu baudų metimus – 78:75. Nors „Telšiai“ atakos nesurengė, Nerijus Barauskas prametė baudas, Laurynas Kaveckis prametė tritaškį, paskutinę kėlinio sekundę M.Norkus pataikė tolimą metimą. Teisėjai po peržiūros taškus įskaitė ir komandų laukė pratęsimas – 78:78.

Jame šakiškiai turėjo kiek daugiau energijos ir jėgų. „Vytis“ įgavo 6 taškų persvarą (87:81) ir nors telšiškiai priartėjo (86:89), labiau apmažinti skirtumo nepajėgė. Nors aikštėje sumaišties netrūko, galiausiai „Vytis“ ėmė užtikrinčiau įrodinėti pranašumą ir iškovojo pergalę 95:89.

„Vytis“: I.Vaitkus 24, P.Beliavičius 23, K.Brusokas 17 (17 atk. kam.), M.Užupis 14, D.Domarkas 6 (7 rez. perd.), E.Serkevičius 5.

„Telšiai“: O.Kaminskis 18, M.Norkus 16 (11 atk. kam.), A.Maneikis ir L.Kaveckis – po 12, T.Domarkas ir N.Barauskas – po 10.

Lyderių vedama „Ežerūno-Kario“ komanda nukovė „Šilutę“

05.03.2016

Evaldo Baniulio ir Raimundo Ambrulaičio vedama Molėtų „Ežerūno-Kario“ (11-24) iškovojo pergalę NKL čempionate. Gintaro Šerkšno auklėtiniai namuose 91:86 (15:20, 26:18, 19:27, 31:21) palaužė „Šilutės“ (16-19) krepšininkų pasipriešinimą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Ulysseso Thomaso tritaškio šilutiškiai išsiveržė į priekį 74:73. Į tai Ambrulaitis atsakė 6 taškais, Baniulis pridėjo 2 ir šeimininkai įgijo apčiuopiamą pranašumą (81:74).

Antras bandymas šturmuoti Molėtų ekipą vyko likus žaisti mažiau nei 3 minutes, kuomet vėl po Thomaso dvitaškio šilutiškių deficitas sumenko iki 84:87. Bet ir į tai šeimininkai atsakė taikliais metimais ir „Ežerūnas-Karys“ įgijęs 7 taškų pranašumą tapo nebepavejamas (91:84).

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis (8 rez. perd.) ir Raimundas Ambrulaitis (10 atk. kam.) po 26, Dominykas Zupkauskas 12.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 22 (9 atk. kam.), Edvinas Alunderis 20, Ulysses Thomas 16, Jordanas Hesteris 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ nepasigailėjo „Lietkabelio-2“

05.03.2016

Triuškinančią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-19) krepšininkai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai svečiuose 91:55 (29:9, 13:13, 28:17, 21:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio-2“ (7-28) ekipą.

Rungtynių laimėtojas tapo aiškus dar pirmajame kėlinyje, kuomet praėjusio sezono čempionai šovė į priekį 29:6.

Aikštės šeimininkams vienintelis Audrius Stašaitis pelnė dviženklį taškų skaičių (11 tšk.).

Pagrindinė „Lietkabelio-2“ problema buvo žaidimas baudos aikštelėje. Panevėžiečiai pataikė tik 34 proc. dvitaškių (12/35), kuomet klaipėdiečiai realizavo 50 proc. metimų (18/36). „Nafta-Uni-Akvaservis“ atliko beveik trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (22:8).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 19 (8 atk. kam.), Deividas Keburys ir Arūnas Mikalauskas po 13, Raidas Nacius 11.

„Lietkabelis-2“: Audrius Stašaitis 11, Darius Marcinkevičius ir Tomas Taučius po 8.