Susitikimo pabaigoje spurtavęs „Perlas-MRU“ pratęsė „Žalgirio“ dublerių pralaimėjų seriją

05.03.2016

Patikimai rungtynių pabaigą sužaidę Vilniaus „Perlas-MRU“ (19-15) klubo krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė pergalę.

Arvydo Gronskio auklėtiniai šeštadienį savo aikštėje 73:66 (16:19, 17:15, 14:16, 26:16) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ (17-18) žaidėjus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė paeiliui.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje po Martyno Varnio taiklių baudų metimų rezultatas buvo lygus – 62:62, bet tuomet aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 7:1 ir prieš prasidedant paskutinei minutei atitolo – 69:63.

Kitoje atakoje Regimantas Miniotas atsakė tritaškiu, tačiau vėliau Margiris Normantas blokavo Pauliaus Valinsko metimą, perėmė kamuolį, pelnė du taškus su pražanga ir įtvirtino vilniečių pergalę – 73:66.

„Perlas-MRU“: Mykolas Dieninis 15, Remigijus Sugintas 14, Domantas Pipiras 13, Margiris Normantas 11 (7 kld.), Rimantas Daunys 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 16, Martynas Varnas 15, Regimantas Miniotas 12, Laurynas Birutis 9.

NKL lyderių mūšyje – „Sūduvos-Mantingos“ pergalė

05.03.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ (29-5) vis labiau įsitaiso Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) viršūnėje. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 91:78 (18:18, 29:25, 24:24, 20:11) nugalėjo „Mažeikių“ (25-10) krepšininkus.

Didžiąją mačo dalį žaidimą kontroliavo marijampoliečiai, tačiau atsiplėšti nuo varžovų vis nepavykdavo. Į lemiamą šturmą šeimininkai kilo likus žaisti 7 minutes, kuomet Šarūnas Vingelis pataikė dvitaškį, o skirtumas sumenko iki 72:78.

Visgi tuomet įsijungė antrasis marijampoliečių kvėpavimas ir jie surengę spurtą 10:0 greitai palaidojo bet kokias „Mažeikių“ viltis.

Tai buvo jau trečioji Marijampolės komandos pergalė tarpusavio akistatose reguliariajame NKL sezone. Suvalkiečiai taip pat buvo pranašesnis ir LKF taurės finale.

„Sūduva-Mantinga“: Marius Valukonis ir Aurimas Kieža (11 atk. kam.) po 20, Donatas Sabeckis 16, Gintautas Matulis 13, Dovis Bičkauskis ir Ignas Daukšys po 10.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys, Šarūnas Vingelis ir Deividas Kumelis po 14, Vytautas Pikalavičius 10 (9 atk. kam.).

„Vytis“ po dramatiškos kovos ir pratęsimo palaužė „Telšius“

05.03.2016

Šakių „Vyčio“ (28/7) komanda labai sunkiai, bet iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kur namuose po pratęsimo ir dramatiškos kovos 95:89 (19:22, 25:15, 16:19, 18:22, 17:11) palaužė „Telšius“ (14/21).

Šakiškiams tai 18 pergalė iš eilės, o „Telšiams“ – 8 pralaimėjimas paeiliui.

„Telšiai“ į aikštę žengė nepabūgę „Vyčio“ pergalių serijos ir iškart bandė kelti problemas šakiškiams. Pirmajame ketvirtyje komandos atrodė apylygiai (14:14), o „Vyčiui“ iššaunant į priekį (19:14), netrukus prabildavo ir varžovai – 22:19. Telšiškiams koją kišo klaidos, kol tuo tarpu šakiškiams Karolis Brusokas ir Paulius Beliavičius rinko taškus – 44:37.

Nors po didžiosios pertraukos „Vytis“ ir įgavo dviženklę persvarą (48:37), Ovidijaus Kaminskio šakiškiai neprižiūrėjo, tad šis ėmė tempti savo komandą į priekį – 45:51. Trečiajam ketvirčiui persiritus į antrą pusę ekipas skyrė jau tik 4 taškai (55:51), o likus 44 sekundėms – vos vienas – 57:56. „Vyčiui“ sunkiai sekėsi spręsti „Telšių“ keliamas bėdas (68:64), tačiau šiaip ne taip pavyko skirtumą padidinti iki ryškesnio – 75:66.

Tačiau per pusantros minutės svečiai apvertė viską aukštyn kojomis (72:75) ir likus minutei Šakių klubas turėjo vos 2 taškų persvarą – 76:74. Likus 14 sekundžių Mindaugas Norkus išprovokavo pražangą ir stojo mesti baudų, tačiau pataikė vieną – 75:76. Iškart prasižengė ir telšiškiai, o P.Beliavičius šaltakraujiškai pataikė abu baudų metimus – 78:75. Nors „Telšiai“ atakos nesurengė, Nerijus Barauskas prametė baudas, Laurynas Kaveckis prametė tritaškį, paskutinę kėlinio sekundę M.Norkus pataikė tolimą metimą. Teisėjai po peržiūros taškus įskaitė ir komandų laukė pratęsimas – 78:78.

Jame šakiškiai turėjo kiek daugiau energijos ir jėgų. „Vytis“ įgavo 6 taškų persvarą (87:81) ir nors telšiškiai priartėjo (86:89), labiau apmažinti skirtumo nepajėgė. Nors aikštėje sumaišties netrūko, galiausiai „Vytis“ ėmė užtikrinčiau įrodinėti pranašumą ir iškovojo pergalę 95:89.

„Vytis“: I.Vaitkus 24, P.Beliavičius 23, K.Brusokas 17 (17 atk. kam.), M.Užupis 14, D.Domarkas 6 (7 rez. perd.), E.Serkevičius 5.

„Telšiai“: O.Kaminskis 18, M.Norkus 16 (11 atk. kam.), A.Maneikis ir L.Kaveckis – po 12, T.Domarkas ir N.Barauskas – po 10.

Lyderių vedama „Ežerūno-Kario“ komanda nukovė „Šilutę“

05.03.2016

Evaldo Baniulio ir Raimundo Ambrulaičio vedama Molėtų „Ežerūno-Kario“ (11-24) iškovojo pergalę NKL čempionate. Gintaro Šerkšno auklėtiniai namuose 91:86 (15:20, 26:18, 19:27, 31:21) palaužė „Šilutės“ (16-19) krepšininkų pasipriešinimą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Ulysseso Thomaso tritaškio šilutiškiai išsiveržė į priekį 74:73. Į tai Ambrulaitis atsakė 6 taškais, Baniulis pridėjo 2 ir šeimininkai įgijo apčiuopiamą pranašumą (81:74).

Antras bandymas šturmuoti Molėtų ekipą vyko likus žaisti mažiau nei 3 minutes, kuomet vėl po Thomaso dvitaškio šilutiškių deficitas sumenko iki 84:87. Bet ir į tai šeimininkai atsakė taikliais metimais ir „Ežerūnas-Karys“ įgijęs 7 taškų pranašumą tapo nebepavejamas (91:84).

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis (8 rez. perd.) ir Raimundas Ambrulaitis (10 atk. kam.) po 26, Dominykas Zupkauskas 12.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 22 (9 atk. kam.), Edvinas Alunderis 20, Ulysses Thomas 16, Jordanas Hesteris 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ nepasigailėjo „Lietkabelio-2“

05.03.2016

Triuškinančią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-19) krepšininkai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai svečiuose 91:55 (29:9, 13:13, 28:17, 21:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio-2“ (7-28) ekipą.

Rungtynių laimėtojas tapo aiškus dar pirmajame kėlinyje, kuomet praėjusio sezono čempionai šovė į priekį 29:6.

Aikštės šeimininkams vienintelis Audrius Stašaitis pelnė dviženklį taškų skaičių (11 tšk.).

Pagrindinė „Lietkabelio-2“ problema buvo žaidimas baudos aikštelėje. Panevėžiečiai pataikė tik 34 proc. dvitaškių (12/35), kuomet klaipėdiečiai realizavo 50 proc. metimų (18/36). „Nafta-Uni-Akvaservis“ atliko beveik trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (22:8).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 19 (8 atk. kam.), Deividas Keburys ir Arūnas Mikalauskas po 13, Raidas Nacius 11.

„Lietkabelis-2“: Audrius Stašaitis 11, Darius Marcinkevičius ir Tomas Taučius po 8.

M.Jucikas surinko 41 naudingumo balą ir atvedė „Palangą“ į pergalę

04.03.2016

„Palangos“ (18-16) ekipa panaikino 18 taškų deficitą ir paskutinėmis ketvirtojo kėlinio akimirkomis pasiekė pergalę sostinėje.

Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai svečiuose 90:86 (13:18, 27:18, 19:23, 31:17) įveikė Vilniaus „Perlo-MRU“ (18-15) krepšininkus.

Į pergalę palangiškius vedė Matas Jucikas, kuris per 38 minutes pelnė 27 taškus (9/10 dvitaškiai, 9/11 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir blokavo net 9 varžovų metimus.

Galingai rungtynes pradėję šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (23:13), kurią iš karto po ilgosios pertraukos padidino iki 18 taškų – 62:44.

Dar trečiajame ketvirtyje svečiai pradėjo sparčiai mažinti savo deficitą ir iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės išlygino rezultatą 81:81.

Prasidėjus paskutinei mačo minutėi Tituso Robinsono dvitaškis išvedė „Palangą“ į priekį (83:81), dar du taškus netrukus pridėjo Deividas Anužis (85:81).

Sostinės klubas lemiamu metu darė vieną klaidą po kitos ir likus žaisti 15 sekundžių paleido varžovus į priekį jau 81:87 bei atsisveikino su viltimis iškovoti pergalę.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 17, Rytis Pipiras ir Arnas Beručka po 12.

„Palanga“: Matas Jucikas 27 (11 atk. kam., 9 blok.), Mindaugas Reminas 25.

„Delikatesas“ nervų kare pranoko molėtiškius

04.03.2016

Joniškio „Delikateso“ (13-21) ekipa rungtynėse namuose 78:74 (22:6, 18:9, 22:13, 16:26) įrodė pranašumą prieš Molėtų „Ežerūno-Kario“ (10-24) komandą.

Pirmojoje susitikimo dalyje komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau spurtą 14:0 surengęs Joniškio klubas po ilgosios pertraukos įgijo dviženklę persvarą 45:35.

Dariaus Griškėno vedami šeimininkai išlaikė iniciatyvą savo rankose iki trečiojo ketvirčio pabaigos bei prieš lemiamą kėlinį pirmavo 62:48.

Paskutiniajame kėlinyje „Ežerūnas-Karys“ pradėjo vytis pabėgusius varžovus ir laimėję atkarpą 15:5 likus žaisti pusę minutės sumažino atsilikimą iki minimalaus skirtumo 74:75.

Netrukus baudų mesti stojęs Paulius Malašauskas pataikė tik kartą (76:74) ir suteikė šansą baudų metimais rezultatą išlyginti Evaldui Baniuliui.

Vis tik abu Baniulio baudų metimai skriejo pro šalį, o pergalę Joniškio ekipai užtikrino prie baudų metimo linijos neklydęs Mantas Kadzevičius.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 21, Šarūnas Kulevičius 13, Mantas Kadzevičius ir Žilvinas Petraitis po 12.

„Ežerūnas-Karys“: Edgaras Sosnovskis 20, Raimundas Ambrulaitis 15 (10 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“ namie patiesė jonaviškius

04.03.2016

Pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Klaipėdoje patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (16-18) ekipa 75:84 (18:27, 16:27, 23:14, 18:16) turėjusi pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (15-19) krepšininkų pranašumą.

Tai buvo paskutinioji komandų akistata reguliariajame NKL pirmenybių sezone. Abi komandos per ketverias tarpusavio rungtynes šiame sezone pasidalijo po dvi pergales. Ketvirtoje akistatoje jonaviečiai pataikė tik 40 procentų baudų metimų (11/27) ir tik 13 proc. tritaškių (2/15).

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 17 taškų (7 atk. kam.), Karolis Šarukas 15, Evaldas Aniulis 13, Henrikas Vorotnikovas (8 atk. kam.) ir Justas Vazalis po 8.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 18 taškų, Viktoras Chodosovskis 16, Deividas Keburys 13, Aidas Einikis 12.

A.Pukelio vedama „Šilutė“ nukovė „Lietkabelio“ dublerius

04.03.2016

Aurelijus Pukelis pavydėtinu taiklumu atakavo krepšį, o jo atstovaujama „Šilutės“ (16-18) ekipa NKL čemouinate iškovojo pergalę.

Petro Joniko auklėtiniai namuose 65:56 (20:16, 7:8, 22:20, 16:12) pranoko Panevėžio „Lietkabelio-2“ (7-27) komandą.

Pukelis per 31 minutę pelnė 21 tašką (8/11 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius. Rungtynės anksčiau laiko puolėjui baigėsi dėl viršyto asmeninių pražangų limito.

Panevėžiečiai šiame mače rungtyniavo aštuoniese, o net 41 iš visų 56 klubo taškų surinko du žaidėjai – be keitimų žaidęs Darius Marcinkevičius ir Benas Bagdonavičius.

Vos 10 proc. taiklumu (3/29) iš toli atakavę svečiai atkakliai priešinosi varžovams viso susitikimo metu, tačiau išsaugoti jėgų iki paskutiniųjų minučių jiems nepavyko.

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 21, Jordanas Hesteris 13, Darius Kibildis ir Modestas Žaunieriūnas po 9.

„Lietkabelis-2“: Benas Bagdonavičius 24 (12 atk. kam.), Darius Marcinkevičius 17 (13 atk. kam.), Tomas Taučius 9.

„Telšiai“ patyrė septintąją nesėkmę iš eilės

04.03.2016

Sėkmingai pirmąją sezono dalį sužaidę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) naujokai „Telšiai“ (14-20) įkrito į gilią duobę.

Augenijaus Vaškio auklėtiniai namuose 58:75 (10:25, 9:13, 19:19, 20:18) nesugebėjo mesti iššūkio „Mažeikiams“ (25-9) bei patyrė jau septintąjį pralaimėjimą paeiliui.

Ketvirtąją pergalę iš eilės pasiekusi Aloyzo Rudžio kariauna varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmosiomis minutėmis, pradėdama mačą atkarpa 17:2.

Telšių klubą savo gynyboje uždusinę mažeikiškiai 15 taškų persvarą išsaugojo iki pirmojo ketvirčio galo, o vėliau ją tik dar labiau didino.

Per pirmąją rungtynių pusę vos 19 taškų pelnę šeimininkai intrigos sukurti taip ir nepajėgė, todėl „Mažeikiai“ šventė lengvą pergalę.

Pralaimėtojai iš toli atakavo viso labo 11 proc. taiklumu (2/18) ir blokavo tik 2 varžovų metimus, kai vienas Šarūnas Beniušis sugebėjo šiame susitikime atlikti net 5 blokus.

„Telšiai“: Andrius Maneikis 15, Mindaugas Norkus 13, Tomas Domarkas 8.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 13, Evaldas Šaulys 12, Šarūnas Beniušis 10 (5 blok.).