„Rasai“ ir „Šilutė“ turi naujus žaidėjus

29.01.2016

Raseinių „Rasų“ ekipa į savo gretas pasikvietė 24-erių metų amžiaus ir 186 cm ūgio gynėją Paulių Klemą.

Nuo 2009 metų NKL pirmenybėse rungtyniaujantis Klemas visą savo karjerą praleido gimtajame Joniškyje, kur šešis sezonus gynė vietos „Delikateso“ garbę.

Praėjusį sezoną gynėjas vidutiniškai rinko po 8,6 taško, atkovodavo po 2,4 taško ir atlikdavo po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.


Naujoką savo gretose priėmė ir „Šilutės“ ekipa – pamario klubas sukirto rankomis su Modestu Žaunieriūnu, kuris šį sezoną pradėjo rungtyniaudamas RKL pirmenybėse.

Kauno „Atleto-LSU“ gretose Žaunieriūnas per 21-erias rungtynes vidutiniškai rinko po 19,6 taško, atkovojo po 3,5 kamuolio ir atliko po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.

Praėjusį sezoną NKL čempionate Žaunieriūnas debiutavo vilkėdamas Šakių „Zanavyko“ marškinėlius.

10 didžiausių NKL talentų, galinčių praverti LKL duris

29.01.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šį sezoną spindi ne vienas krepšininkas, kuris turi ambicijų peržengti LKL slenkstį. 

Jūsų dėmesiui – dešimt NKL žaidėjų, kurie kitą sezoną turi didžiausias galimybes debiutuoti arba sugrįžti į aukščiausią Lietuvos krepšinio lygą.

Donatas Sabeckis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“)

Trečius metus „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje leidžiantis kaunietis tobulėja nedideliais, tačiau užtikrintais žingsniais. 2013-214 metų sezone į Suvalkijos sostinę atvykęs krepšininkas Marijampolės ekipą papildė kaip žaidėjas, galintis ištraukti komandą iš itin sunkios padėties. Šįmet 23 metų gynėjas gali džiaugtis sėkmingiausiu karjeros sezonu ir itin dideliu NKL lyderių ekipos trenerio Mariaus Kiltinavičiaus pasitikėjimu. 198 cm ūgio atakuojantis gynėjas pasižymi didele sprogstamąja galia, tačiau tuo pačiu yra itin plastiškas. Aikštėje gali užimti ir įžaidėjo pareigas.

Dovis Bičkauskis (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“)

Dar vienas šiame dešimtuke atsidūręs „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkas prieš sezoną buvo siejamas ne tik su NKL klubais, bet ir su pajėgiausio šalies krepšinio diviziono komandomis. Visgi panašu, kad sprendimas dar metams likti NKL pirmenybėse ir keltis į Marijampolę Doviui Bičkauskiui buvo vykęs. Fiziškai stiprus, puikiai aikštę matantis ir taiklią ranką turintis atakų organizatorius „Sūduvos-Mantingos“ gretose yra pagrindinis komandos įžaidėjas, be kurio indėlio Mariaus Kiltinavičiaus vežimas gerokai buksuoja. Vidutiniškai po 13 taškų pelnantis ir 4,5 rezultatyvaus perdavimo atliekantis krepšininkas NKL čempionate rungtyniauja jau nuo šešiolikos metų ir realu, jog septintasis Bičkauskio sezonas bus vainikuotas aukščiausios prabos medaliais.

Ignas Vaitkus (Šakių „Vytis“)

Auksiniu berniuku po dviejų iš eilės laimėtų NKL čempionatų save drąsiai galintis vadinti Ignas Vaitkus praėjusį sezoną jau rungtyniavo LKL pirmenybėse. Tiesa, pripažinęs tokio persikėlimo skubotumą, 22 metų krepšininkas toliau žengia didelius žingsnius link sugrįžimo į pajėgiausią šalies krepšinio lygą. Šį sezoną „Šilutės“ ekipoje pradėjęs krepšininkas pamario ekipoje ilgai neužsibuvo ir 2016 metus pasitiko Šakiuose. Ambicingoje „Vyčio“ komandoje pakeisti išvykusį Dovydą Rediką kviestas techniškasis šiaulietis pateisino į jį dėtas viltis ir iškart tapo savo naujosios komandos atakų lyderiu. Per šešerias rungtynes po 20 taškų vidutiniškai rinkęs taikliarankis puolėjas tinklalapiui nklyga.lt neseniai pripažino – aukštesniam lygiui jis jau pasiruošęs.

Dominykas Domarkas (Šakių „Vytis“)

Šakių „Vyčio“ ekipoje žibantis įžaidėjas taip pat demonstruoja puikią sportinę formą. Visą savo karjerą NKL klubuose rungtyniaujantis 23-ejų metų krepšininkas po šio sezono kaip niekada anksčiau gali tikėtis pajėgesnių komandų dėmesio. Geru aikštelės matymu ir lyderio savybėmis pasižymintis kaunietis Šakiuose vidutiniškai pelno po 13,1 taško ir atlieka po 4,8 rezultatyvaus perdavimo, o pagal pastarąją statistinę kategoriją jis užima ketvirtąją vietą visoje lygoje. Individualiai pajėgus ir fiziškai tvirtas atakų organizatorius profesionaliai rungtyniauja šeštąjį sezoną ir didelė tikimybė, jog septintąjį Domarkas pasitiks jau aukštesniame lygyje.

Karolis Brusokas (Šakių „Vytis“)

Kovingasis Šakių „Vyčio“ ramstis praeityje jau yra debiutavęs LKL pirmenybėse, tačiau gindamas Vilniaus „Perlo“ garbę aukštaūgis spėjo sužaisti vos dvejas rungtynes, po kurių grįžo į NKL. Šis sezonas vidutiniškai po 12,5 taško renkančiam ir po 9,5 kamuolio sugriebiančiam Brusokui yra sėkmingiausias jo karjeroje. Puolėjas lygoje yra itin vertinamas dėl savo kovingumo ir atsidavimo po krepšiais, todėl, ko gero, niekas pernelyg nenustebtų kitą sezoną Brusoką pamatę kurioje nors LKL ekipoje

Matas Jucikas (Palangos „Palanga“)

Alytaus „Dzūkijoje“ rungtyniaujančio Juliaus Juciko jaunesnysis brolis dar prieš porą metų nebuvo itin išsiskiriantis krepšininkas, tačiau po sezono Kazachstane jis tapo nepakeičiamu „Palangos“ ramsčiu. Ilgas rankas turintis ir iš trijų taškų zonos atakuoti nevengiantis šilutiškis šį sezoną tapo vienu didžiausių NKL sezono atradimų – vidutiniškai po 16,1 taško metantis ir 9,1 kamuolio atkovojantis 205 cm ūgio Matas Jucikas šiuo metu yra naudingiausias lygos krepšininkas, o jo šansus netolimoje ateityje praverti LKL duris tai tik padidina.

Martynas Varnas (Kauno „Žalgiris-2)

Devyniolikmetis kaunietis prieš sezoną buvo laikomas vienu realiausių pretendentų debiutuoti pagrindinės „Žalgirio“ komandos gretose. Visgi sezonas persirito į antrąją pusę, o Martynas Varnas savo sugebėjimus vis dar įrodinėja NKL pirmenybėse. Tiesa, tai veržlumu, taiklia ranka ir turtinga technika pasižyminčiam krepšininkui kol kas puikiai pavyksta – jaunųjų žalgiriečių gretose šį sezoną Varnas vidutiniškai renka po 14,7 taško bei atkovoja po 3,3 kamuolio. Toks užtikrintas gynėjo žaidimas vis dar leidžia jam tikėtis „Žalgirio“ vadovų kvietimo apsivilkti Lietuvos čempionų ar kitos LKL komandos aprangą.

Paulius Vaitiekūnas (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“)

Dar vienas krepšininkas, praeityje jau ragavęs pajėgiausio šalies krepšinio čempionato duonos. Praėjusį sezoną „Prienų“ ekipoje pradėjęs Paulius Vaitiekūnas spėjo sužaisti 22 rungtynes ir per jas vidutiniškai pelnyti po 6,6 taško ir atkovoti po 4,1 atšokusio kamuolio. Visgi savo vietos Prienuose aukštaūgis nesurado ir sezono viduryje buvo priverstas keltis į Ispaniją. Šį sezoną „Sūduvos-Mantingos“ marškinėlius vilkintis kaunietis NKL pirmenybėse renka po 11,5 taško ir sugriebia po 9,1 kamuolio, o toks patikimas žaidimas mobiliajam 205 cm ūgio puolėjui artimiausioje ateityje leidžia tikėtis ir LKL komandų dėmesio.

Evaldas Šaulys (Mažeikių „Mažeikiai“)

Praėjusio sezono viduryje į tuomet dar LKL pirmenybėse besivaržiusią „Mažeikių“ ekipą persikėlęs 22-ejų metų klaipėdietis nebuvo svarbi figūra Aloyzo Rudžio treniruojamoje ekipoje, tačiau trumpais blykstelėjimais Evaldas Šaulys jau spėjo pagrįsti savo potencialą. Šį sezoną kartu su „Mažeikių“ ekipa į NKL sugrįžęs puolėjas vidutiniškai renka po 11,1 taško, atkovoja po 5 kamuolius bei dažnai net ir nepradėdamas rungtynių startiniame penkete Žemaitijos ekipai jis tampa labai rimta paspirtimi. Taiklia ranka ir veržlumu pasižymintis Šaulys neseniai pats neslėpė noro sugrįžti į LKL, o užtikrintas jo žaidimas šį sezoną tokiems krepšininko užmojams suteikia dar daugiau svorio.

Aurelijus Pukelis (Šilutės „Šilutė“)

Sunku patikėti, tačiau NKL pirmenybėse po krepšiais dominuojantis 21 metų 205 cm ūgio Aurelijus Pukelis antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje debiutavo tik šį sezoną. Iki tol gimtojoje Šilalėje RKL čempionate rungtyniavęs krepšininkas tik praėjusią vasarą sulaukė „Šilutės“ vadovų skambučio. Šį sezoną pamario ekipoje Pukelis vidutiniškai renka po 11,7 taško ir atkovoja po 7,7 kamuolio ir jau spėjo pasižymėti penkiais dvigubais dubliais. Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, į 205 cm ūgio puolėją jau žvalgosi ne viena LKL komanda, todėl patirties vis dar stokojantis, tačiau talentingas aukštaūgis NKL pirmenybėse gali ir neužsibūti.

Verti paminėjimo: Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“), Rytis Biliartas („Nafta-Uni-Akvaservis“), Tomas Lekūnas („Šilutė“), Paulius Valinskas („Žalgiris-2“).

A.Udras keliasi į antrąją Vokietijos lygą

29.01.2016

Po traumos sveikstantis ir šį sezoną nė vienerių rungtynių nesužaidęs 203 cm ūgio Antanas Udras keliasi į Vokietijos antrąją lygą, kur gins „Nuernberg“ klubo garbę.

2014-2015 m. sezone vilkint Vilniaus „Perlo-MRU“ marškinėlius krepšininkas sužaidė 37 rungtynes, aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 32 minutes, per jas pelnydavo po 18 taškų, atkovodavo po 9,5 kamuolio, atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus bei rinkdavo po 24 naudingumo balus.

Klubo vadovai džiaugiasi, kad „Perlo-MRU“ klubas A.Udrui tapo tramplinas į aukštesnį lygį bei padėjo atsigauti po patirtos traumos.

R.Biliartas: „Mes žinome, kad galėjome patekti į pirmąjį septintuką“

28.01.2016

Praėjusį sezoną LKL pirmenybėse Kėdainių „Nevėžio“ komandoje, toli gražu, ne atsarginių žaidėjų suolelį trynęs Rytis Biliartas šią vasarą grįžo į Klaipėdą iš naujo įrodinėti savo vertės.

Visgi sugrįžęs į NKL pirmenybes tokių pačių šiltnamio sąlygų neabejotino komandos lyderio vaidmeniui, kaip prieš dvejus metus Palangoje, jis nerado. Būtent po itin sėkmingo 2013-2014 metų sezono, kuomet pajūrio ekipoje žaidėjas rinkdavo po 15,8 taško, jis ir atkreipė LKL komandų dėmesį.


Ne įspūdingai šį sezoną pradėjęs klaipėdietis iš pradžių nedemonstravo savo geriausios sportinės formos tačiau praėjusį savaitgalį R.Biliartas sužaidė dvejas geriausias sezono rungtynes, o ryškiausiai pasižymėjo mače su „Petrochema-Dextera“.

Jonavoje vykusiose rungtynėse puolėjas pelnė 31 tašką, atkovojo 16 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

„Esminis pasikeitimas buvo tas, kad treneris man suteikė gerokai daugiau minučių aikštelėje“, – savo pasiekimus aiškino naudingiausias praėjusios savaitės NKL krepšininkas.

Šį sezoną po 10,6 taško renkantis ir po 7,3 kamuolio vidutiniškai atkovojantis R.Biliartas tinklalapiui nklyga.lt taip pat papasakojo apie „Naftos-Uni-Akvaserviso“ tikslus, jos nesėkmių priežastis bei patirtį dvejose pajėgiausiose šalies krepšinio lygose.

– Ar naudingiausio savaitės žaidėjo apdovanojimas jums yra svarbus? 
– Man labiau malonu, nes kaip žaidėjas, tokio pripažinimo sulaukiu pirmą kartą. Svarbiausia, kad laimėtume – man ir komandai labiausiai reiškia tik pergalės.

– Praėjusį savaitgalį žaidėte dvejas rungtynes ir jums asmeniškai jos abi tapo sėkmingiausiomis šį sezoną. Kas lėmė tokį staigų jūsų demonstruojamų rezultatų pasikeitimą?
– Esminis pasikeitimas buvo tas, kad treneris man suteikė gerokai daugiau minučių aikštelėje. Anksčiau mano aikštelėje praleidžiamo laiko vidurkis buvo gerokai mažesnis, bet dabar jaučiu trenerio pasitikėjimą.

– Rungtynėse su „Petrochema-Dextera“ surinkote 35 naudingumo balus, tačiau net ir tokio jūsų asmeninio pasirodymo pergalei nepakako. Kodėl?
– Gal ne visi mūsų žaidėjai sužaidė taip, kaip galėtų ir mums jų pritrūko. Taip pat „Neptūnas“ pasikvietė mūsų įžaidėją Lauryną Beliauską, kurio mums taip pat reikėjo. Jonava turi gerą komandą ir norint ją nugalėti, reikia visų mūsų gero žaidimo. 

– Šiuo metu „Nafta-Uni-Akvaservis“ žygiuoja devintoje vietoje. Jus tai tenkina?
– Tikslas buvo patekti į pirmąjį septintuką. Bet atsitiko taip, kad sezono pradžioje barstėme taškus, nelaimėjome kelių rungtynių, kurias privalėjome laimėti, o jos vėliau ir nulėmė, kad likome už pirmojo septyneto borto. Kaip ir matėte, mums pritrūko labai nedaug. Dabar turime stengtis toms kovoms, kuriose esame, juolab, kad visos antrojo septintuko komandos mums yra įkandamos.

– Treneris Rytis Vaišvila neseniai sakė, kad didesnių rezultatų tikėtis šį sezoną nereikėtų. Kokia yra jūsų klubo krepšininkų nuomonė šiuo klausimu?
– Nežinau. Aš nuo savęs ir komandos galiu tik pasakyti, kad visi stengiamės ir siekiame tik aukščiausių tikslų. Mes žinome, kad galėjome patekti į pirmąjį septynetą. Bet žinote, bendradarbiaujant su „Neptūnu“ mūsų tikslai yra ir jaunimo ugdymas. Privalome leisti pasireikšti ir jiems. Tokia yra sistema, žaidžiame su tuo, ką turime, bet visi atsiduoda darbui ir juda pirmyn.

– Praėjusį sezoną žaidėte LKL. Kodėl, jūsų nuomone, jums nepavyko ten įsitvirtinti?
– Tikrai norėjau likti LKL, laukiau komandų pasiūlymų, bet sprendimų neradome. Dabar yra privalumas, kad esu namuose. Aišku, norėjau išvykti į užsienį arba likti LKL, bet grįžimas į Klaipėdą taip pat buvo geras pasirinkimas.

– 2013-2014 sezone žaidėte Palangoje ir demonstravote kol kas geriausius rezultatus per savo karjerą. Kaip galėtumėte palyginti tuos metus su šiuo sezonu?
– Galbūt prieš šį sezoną jaučiau lengvą psichologinį spaudimą, kadangi girdėjau kalbų, kad buvau pasikviestas kaip būsimasis komandos lyderis, kuris ką tik grįžo iš LKL. Psichologiškai šį sezoną įsivažiavau sunkiau. Palangoje viskas buvo visiškai kitaip. Čia turime daugiau pajėgesnių žaidėjų.

„Delikatesas“ atsisveikino su A.Pampiku

28.01.2016

Joniškio „Delikateso“ komanda atsisveikino su 19 metų 190 cm ūgio gynėju Augustu Pampiku. Krepšininkas šioje komandoje sužaidė 12 rungtynių.

Gynėjas aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 27,3 minutes, pelnydavo po 6,8 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

A.Pampikas karjerą tęs RKL, Kuršėnų „Grafų baldų – Kristalo“ komandoje.

„Perlas-MRU“ sukirto rankomis su Baltarusijos talentu

28.01.2016

Ketvirtoje NKL pirmenybių turnyrinės lentelės pozicijoje žengianti Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa sulaukė dar vieno papildymo. Klubas oficialiai pranešė, jog į savo gretas pasikvietė Baltarusijos pilietybę turintį šešiolikmetį Yauheną Massalskį.

Šį sezoną 202 cm ūgio puolėjas pradėjo „Lietuvos ryto“ dublerių komandoje RKL pirmenybėse. Ten jis vidutiniškai rinko po 6,9 taško ir atkovojo po 8,2 kamuolio.

Krepšininkas šį sezoną dalyvavo ir Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Kaune, kur gynė Vilniaus „Lietuvos ryto“ dublerių garbę. Čia per ketverias rungtynes jis aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 14 minučių, per kurias pelnydavo po 5,3 taško bei atkovodavo po 3,3 kamuolio.

Debiutuoti NKL pirmenybėse baltarusis galės jau šį penktadienį, kuomet „Perlas-MRU“ mėgins mesti iššūkį Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Išsiskyrė „Telšių“ ir M.Airošiaus keliai

27.01.2016

Septintoje vietoje žengianti „Telšių“ ekipa atsisakė epizodiškai rungtyniavusio žaidėjo paslaugų. Žemaitijos klubas pranešė, jog komandos ir Martyno Airošiaus keliai išsiskyrė.

22-ejų metų krepšininkas Augenijaus Vaškio auklėtinių gretas papildė tik šį mėnesį, tačiau sužaidęs vos trejas rungtynes jis privalės ieškotis naujos darbovietės.

Per tris mačus M.Airošius aikštelėje vidutiniškai praleido po 15 minučių, per kurias rinko po 2 taškus, atkovojo po 2,7 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

Klaipėdiečiui šis sezonas NKL pirmenybėse nebuvo debiutinis. 2013-2014 metų sezone jis yra gynęs Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipos garbę.

„Top 10“ viršūnėje – metų metimu pretenduojantis tapti šūvis

27.01.2016

Įspūdingas Reginaldo Simso metimas per pusę aikštės, išplėšęs pergalę „Palangos“ komandai, tapo gražiausiu NKL keturioliktosios savaitės epizodu.

Palangiškiai mače su Vilniaus „Perlu-MRU“ perėmė kamuolį esant lygiamt rezultatui ir R.Simsas nieko nelaukęs švystelėjo net neperžengęs aikštės vidurio linijos, o metimas po akimirkos skrodė tinklelį.

„Palanga“ šias rungtynes laimėjo 81:78.

Dešimtuke taip – tradiciškai galingi dėjimai ir blokai.

Arvydas Gronskis: „Kovos dėl LKF taurės – ypatingos“

26.01.2016

Vasario 5-6 dienomis Palangoje krepšinio gerbėjų laukia neregėtas renginys. Jo metu bus iškovotas pirmasis Lietuvos krepšinio sezono trofėjus – Lietuvos krepšinio federacijos vyrų taurė. Šis turnyras rengiamas vietoje buvusios LKF Mažosios taurės, kai LKF buvusios Didžiosios taurės – dabar Karaliaus Mindaugo taurės – turnyro organizavimą patikėjo Lietuvos krepšinio lygai.

Pirmąsyk Lietuvos krepšinio istorijoje Palangos sporto centro arenoje susikaus dvi Nacionalinės ir dvi Regionų krepšinio lygų komandos – Mažeikių „Mažeikiai” su Tauragės „Taurage” ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga” su Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu. „Mūsų krepšinis” žinomų Lietuvos krepšinio specialistų akimis toliau analizuoja šias intriguojančias dvikovas.

Galima tikėtis intrigos

Nors LKF vyrų taurės turnyro pusfinaliuose susitinka skirtingo pajėgumo lygų atstovai, žinomas krepšinio specialistas Arvydas Gronskis teigia, jog galima tikėtis intrigos.

„Kadangi pusfinalių nugalėtojai paaiškėja po vienerių rungtynių, finalą sudaro taip pat vienas mačas, gali būti intriga. Jei būtų serija, Regionų lygos komandos neturėtų jokių šansų prieš NKL ekipas. Kita vertus, Telšiai parodė, kad atėję iš RKL sugeba lygiai žaisti su NKL senbuviais”, – sakė vilnietis, šį sezoną vadovavęs LKL rungtyniaujančiam Vilniaus „Lietuvos rytui”.

Dabar A.Gronskis yra vyriausiasis NKL rungtyniaujančios Vilniaus „Perlo-MRU” ekipos treneris ir puikiai pažįsta dvi ekipas, kurios, jo nuomone, turėtų susikauti finale.

Mažeikių pranašumas – branda

Nepaisant to, kad pastaruoju metu „Mažeikiai” patyrė skaudų pralaimėjimą Marijampolėje, A.Gronskis teigia, kad mažeikiškiai turi pranašumą prieš varžovus.

„Dauguma tų žaidėjų dar pernai rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje. Lyginant su kitomis Nacionalinės lygos komandomis jie yra labiau subrendę, jiems patinka žaisti fizine jėga pagrįstą krepšinį”, – sakė A.Gronskis.

Pasak šio krepšinio specialisto, bene pavojingiausias „Mažeikių” ginklas – puolėjas Arvydas Gydra, NKL pirmenybėse pelnantis po 11 taškų per rungtynes.

„Vidutiniškai jis meta po penkis tritaškius per rungtynes ir turi taiklią ranką. Tad varžovams teks labai spręsti jo problemą”, – sakė A.Gronskis.

Iš kitų Mažeikių krepšininkų jis atskirai paminėjo daug patirties – ir LKL, ir legionieriaus – turintį Darių Pakamanį (11 taškų per rungtynes). Šis krepšininkas yra rungtyniavęs „Lietuvos ryte”, „Šiauliuose”, Utenos „Juventus”, Ispanijos ir Vokietijos klubuose.

Rezultatyviausias „Mažeikių” krepšininkas – Šarūnas Vingelis, pelnantis vidutiniškai po 14,6 taško per rungtynes.

Tiesa, krepšinio specialistai pastebi ir dar vieną savotišką „Mažeikių” – komandos gerbėjus, kurių daug tikimasi ir Palangoje.

Marijampolė – universali

„Tiesa, šiuo momentu geresnį krepšinį demonstruoja Marijampolės „Sūduva-Mantinga”. Tad, jei šios ekipos susidurs finale, bus labai įdomu”, – sakė A.Gronskis.

Pasak jo, pagrindinis komandos ramstis yra Aurimas Kieža – puolėjas, rungtyniavęs JAV, Italijoje, Ukrainoje, Kipre, Kosove ir Lietuvoje.

„Aurimas – labai universalus. Gali ir tritaškį pataikyti, ir iš po krepšio taškus pelnyti”, – apibūdino krepšininką A.Gronskis.

Kitas labai svarbus Marijampolei yra įžaidėjas – Dovis Bičkauskas. „Jei Mažeikiams pavyks jį atkirsti, „Sūduva” turės problemų. Tiesa, Marijampolė dar turi gerą snaiperį Donatą Sabeckį, pataikantį daugiau nei 40 proc. tritaškių. Savo ruožtu Gintautas Matulis, ragavęs LKL duonos, yra labai fiziškai stiprus, gali žaisti keliose pozicijose”, – sakė A.Gronskis.

Žais ir ateities talentai

Visose LKF vyrų taurės finalo ketverto komandose yra jaunų perspektyvių krepšininkų. Tačiau dar daugiau jų bus galima pamatyti Palangoje vasario 6 dieną. Tada prieš rungtynes dėl III vietos ir finalą vyks Moksleivių krepšinio lygos „Perlas” tradicinė žvaigždžių diena. Ją pasidžiaugti bus galima nemokamai.

Net keturias valandas vyksiančiame Žvaigždžių dienos renginyje žiūrovai galės išvysti geriausių šalies jaunųjų krepšininkų kovas. Vienu metu ant Palangos universalios arenos parketo žengs perspektyviausi vaikai (2002 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (2000-2001 m. gimimo) ir jauniai (1998 -1999 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stos geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos.

Naudingiausias savaitės žaidėjas – galingus dublius rinkęs R.Biliartas

25.01.2016

Į dvi grupes išsiskirsčiusios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ekipos toliau tęsia kovą dėl kelialapių į atkrintamąsias varžybas. Praėjusio savaitgalio batalijos tradiciškai pažėrė netikėtumų ir gausybę įsimintinų epizodų.

Dviem pergalėmis džiaugtis galėjo tik Šakių „Vytis“. Tiesa, po vienas rungtynes žaidusios Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Jonavos „Petrochema-Dextera“, „Palanga“ ir Raseinių „Rasai“ taip pat iškovojo po vieną pergalę.

Braškanti „Mažeikių“ pozicija pirmaujančių komandų poroje, įspūdingas „Palangos“ legionieriaus šūvis, įsimintini asmeniniai pasirodymai ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio nklyga.lt savaitės apžvalgoje.


MVP

Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku buvo pripažintas dvi sėkmingiausias sezono rungtynes sužaidęs Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipos puolėjas Rytis Biliartas. Šį sezoną itin išsiskiriančiu žaidimu nepasižymintis krepšininkas garsiausiai prabilo penktadienio mače su „Petrochemos-Dexteros“ klubu, kuriame vienas pats metė beveik pusę savo komandos dvitaškių ir per 28 minutes pelnė 31 tašką, atkovojo 16 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.

Galingai R.Biliartas pasirodė ir šeštadienio dvikovoje su Panevėžio „Lietiabeliu-2“, kai pelnė 15 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Jo dvejų rungtynių vidurkiai – 23 taškai, 13,5 atkovoto kamuolio, 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir 31 naudingumo balas.

Šį sezoną R.Biliartas vidutiniškai renka po 10,6 taško bei atkovoja po 7,3 kamuolio.

Metų šūvis?

Jeigu susitikime Kaune „Perlo-MRU“ krepšininkai pralaimėjo įtikinamai, tai mačas Palangoje Arvydo Gronskio auklėtiniams baigėsi itin apmaudžiai. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 7 sekundėms rezultatas dar buvo lygus, o paskutinė ataka priklausė vilniečiams. Visgi netrukus kamuolį gavęs sostinės klubo krepšininkas Margiris Normantas jį prarado, o klaidą išprovokavęs Povilas Šakinis atliko perdavimą Reginaldui Simsui. Nepaisant to, kad pastarasis dar turėjo laiko pribėgti arčiau krepšio, tačiau nedvejojęs amerikietis švystelėjo kamuolį iš aikštelės vidurio, o tikslą pasiekęs fantastiškas metimas atnešė „Palangos“ ekipai pergalę ir tapo rimta kandidatūra į metų metimo pripažinimą.


Pergalių serija

Didysis Šakių „Vyčio“ ekipos trejetas – Ignas Vaitkus, Karolis Brusokas ir Dominykas Domarkas šeštadienį kartu sudėjus pelnė daugiau nei pusę savo komandos taškų ir atvedė „Vytį“ į vienuoliktąją pergalę iš eilės. Šakių klubas „Telšius“ nugalėjo 79:66, o paskutinį kartą Nerijaus Zabarausko auklėtiniai liko suklupę gruodžio ketvirtąją, kuomet svečiuose nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Karjeros mačai

Praėjusį savaitgalį du žaidėjai sužaidė sėkmingiausias rungtynes savo karjerose. Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ vidurio puolėjas Henrikas Vorotnikovas penktadienio mače per 33 minutes pelnė 31 tašką (5/10 dvit., 4/5 trit., 9/10 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus. Jo vedami Jonavos krepšininkai uostamiesčio klubą palaužė 78:68.

Nepaisant to, kad „Palangos“ mače su „Perlo-MRU“ ekipa lemiamą vinį į svečių karstą smeigė Reginaldas Simsas, tačiau didžiąją dalį darbo nudirbo sėkmingiausias karjeros rungtynes sužaidęs Matas Jucikas. Aukštaūgis per 31 minutę pelnė 27 taškus (11/13 dvit., 0/1 trit., 5/7 baud. met.), atkovojo 14 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas, blokavo 4 metimus ir surinko net 43 naudingumo balus.

Nuotr.: M.Gailiūno

Derbiai

Praėjusią savaitę NKL pirmenybių sirgaliai turėjo galimybę pasilepinti dviem intriguojančiomis kovomis – Marijampolėje susitiko pirmenybių lyderiai „Sūduva-Mantinga“ ir „Mažeikiai“, tuo metu Kaune įvyko akistata tarp Kauno „Žalgirio-2“ ir Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkų. Marijampolės ŽSM sporto salėje susirinkę sirgaliai šį kartą turėjo nerimauti daugiau nei prieš savaitę vykusiame mače, o sūduviečiai tik rungtynių pabaigoje 80:69 nugalėjo Aloyzo Rudžio kariauną. Panašiai klostėsi ir mačas Kaune – jaunieji žalgiriečiai tik ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą prieš svečius iš Vilniaus – 82:70.

Turo staigmena

Didžiausią staigmeną praėjusį savaitgalį pateikė „Telšiai“, kurie penktadienį 77:74 nuskriaudė juos visą sezoną priimančius mažeikiškius. Augenijaus Vaškio auklėtiniai dėl reikalavimų neatitinkančių salės standartų namų rungtynių negali žaisti Telšiuose, todėl šį sezoną glaudžiasi Mažeikiuose, kur ir tėškė antausį vieniems iš pirmenybių favoritų. Labiausiai prie netikėto rezultato prisidėjo Laurynas Kaveckis, pelnęs 19 taškų ir surinkęs 20 naudingumo balų.

Trigubas dublis

Akivaizdu, kad darbas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje (FNTT) iš Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininko Evaldo Baniulio krepšinio įgūdžių neatėmė. Rungtynėse su Joniškio „Delikateso“ ekipa Baniulis aikštelėje praleido 34 minutes, per kurias pelnė 16 taškų (4/9 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Baniulio trigubas dublis Molėtų klubui „Delikatesą“ leido įveikti rezultatu 67:65.

Nutrauktos nesėkmės

Pergalę po dešimties nesėkmingų rungtynių serijos iškovojo ir čempionato autsaideriai Panevėžio „Lietkabelio-2“ krepšininkai, kurie namuose 73:57 netikėtai lengvai nugalėjo „Šilutės“ ekipą. Daugiausiai prie Gintaro Leonavičiaus auklėtinių sėkmės prisidėjo 18 taškų pelnęs Gediminas Žalalis ir 15 pridėjęs Benas Bagdonavičius. „Šilutės“ekipoje dvigubą dublį surinko 20 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs po traumos atsigaunantis Tomas Lekūnas.

Simbolinis penketukas

  • Rytis Biliartas („Nafta-Uni-Akvaservis“): 23 tšk., 13,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 31 naud. bal.
  • Tomas Lekūnas („Šiltė“): 17,5 tšk., 9,5 atk. kam., 6 rez. perd., 28 naud. bal.
  • Matas Jucikas („Palanga“): 27 tšk., 14 atk. kam., 4 blk., 43 naud. bal. (1 rungt.)
  • Ignas Vaitkus („Vytis“): 22 tšk., 1,5 atk. kam., 2 rez. perd., 23,5 naud. bal.
  • Dominykas Domarkas („Vytis“): 14,5 tšk., 3 atk. kam., 5 rez. perd., 20 naud. bal.

Paulius Beliavičius („Vytis“), Šarūnas Kulevičius („Delikatesas“), Gediminas Žalalis („Lietkabelis-2“), Henrikas Vorotnikovas („Petrochema-Dextera“), Evaldas Baniulis („Ežerūnas-Karys“).

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports