M.Sajus į „Žalgirio“ dublerius negrįš, komandą paliko ir T.Sithole'as

02.03.2016

Kauno „Žalgirio“ dubleriai NKL pirmenybėse šį sezoną nebesulauks į pagrindinę „Žalgirio“ komandą išvykusio Martyno Sajaus pagalbos. Klubas informavo, jog jaunasis vidurio puolėjas Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos komandos nepaliks.

M.Sajus šį sezoną NKL pirmenybėse spėjo sužaisti 23 rungtynes ir per vidutiniškai 19 minučių jis rinko po 9,4 taško bei sugriebdavo po 4,2 kamuolio.

LKL pirmenybėse M.Sajaus statistiniai rodikliai kiek kuklesni – per vidutiniškai 11 minučių jis renka po 3,6 taško ir atkovoja po 2 kamuolius.

Taip pat „Žalgiris-2“ ekipa pranešė, jog klubą paliko ir legionierius iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Thabo Sithole'as.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio jaunųjų žalgiriečių gretas papildęs gynėjas per tris mėnesius sužaidė vos 7 rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnydavo po 1,3 taško.

Tuo tarpu antroje turnyrinės lentelės pusėje besigrumiantys Raseinių „Rasai“ savo gretose sulaukė naujoko. Giedriaus Kurtinaičio kariauną papildė 202 cm ūgio puolėjas Dovydas Šemeklis.

D.Šemeklis kojas NKL pirmenybėse šį sezoną jau spėjo apšilti – iš Garliavos kilęs dvidešimtmetis krepšininkas sezoną pradėjo Šakių „Vyčio“ komandoje.

Visgi per ketverias rungtynes po vidutiniškai 3 taškus pelnęs puolėjas Nerijui Zabarauskui neįtiko ir D.Šemeklis buvo priverstas keltis į RKL pirmenybėse rungtyniaujančios Stakliškių „Guostos“ gretas.

Šį sezoną trijose pajėgiausiose šalies lygose krepšininkai iki 21-erių metų galėjo atstovauti skirtingose pirmenybėse rungtyniaujančioms komandoms, tačiau iki kovo 4 dienos klubai privalo informuoti, kurioje dvigubas linencijas turintys krepšininkai užbaigs sezoną.

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai tapo kūno kultūros mokytojais

01.03.2016

Sugrįžimui į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato kovas besiruošiantys Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai įprastinį treniruočių rėžimą paįvairino specialia kūno kultūros pamoka Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos moksleiviams.

Keturios klasės – daugiau nei 70 vaikų įdėmiai klausė ir kartojo Jonavos krepšininkų demonstruojamus apšilimo pratimus bei entuziastingai dalyvavo estafečių rungtyse. „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai nebuvo tik stebėtojai varžybose tarp jaunųjų jonaviečių. Septyni klubo žaidėjai bei treneris-skautas Nedas Pacevičius patys dalyvavo įvairiose rungtyse bei varžėsi tarpusavyje.


„Šiandien mokykloje mačiau šypsenas ne tik vaikų, bet ir savo komandos draugų veiduose. Visi kartu prisiminėme tas dienas kai kažkada mus pačius lankydavo krepšininkai, todėl tai sukėlė šiltus jausmus ir geras emocijas. Buvo linksma su savo grupele vaikų pažaisti ir pasivaržyti su komandos draugais. Tikiuosi, kad ir ateityje tokiais renginiais galėsime nudžiuginti mūsų mažuosius krepšinio sirgalius“, – savo įspūdžiais po pamokos dalijosi snaiperis Ričardas Verbickas.

Gavę lygos rėmėjos „Mantingos“ bei Jonavos klubo įsteigtas dovaneles moksleiviai džiaugėsi „Petrochemos-Dexteros“ ekipos žaidėjų vizitu bei kvietė juos dar sykį apsilankyti kūno kultūros pamokose. Jonavos krepšininkai R.Samulevičiaus progimnazijoje į kūno kultūros mokytojų vaidmenį įsikūnijo jau antrus metus iš eilės.

Šiuo vizitu mokykloje „Petrochemos-Dexteros“ klubas prisidėjo prie projekto „NKL pamoka su UAB Mantinga“. Jo metu ir kitos lygos ekipos lankysis įvairiose savo miestų ugdymo įstaigose.

Draugiškame mače „Vyčio“ atsarginiai žaidėjai nusileido „Petrochemai“

27.02.2016

Nuo oficialių rungtynių besiilsintis Šakių „Vytis“ laiko veltui nešvaisto ir sužaidė draugišką mačą su kita Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komanda.

Šakiškiai, žaidę be pagrindinių savo žaidėjų, išvykoje 76:87 (21:26, 21:12, 13:29, 21:20) nusileido Jonavos „Petrochemai-Dexterai“.

Šiame mače ilsėjosi Paulius Beliavičius, Karolis Brusokas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus ir Dominykas Domarkas.

„Vyčiui“ 15 taškų pridėjo Ernestas Serkevičius, po 14 – Paulius Abramavičius ir Martynas Pacevičius, 11 – Aurimas Birgelis, 8 – Taurantas Tamošiūnas, 5 – Vidmantas Sragauskis.

„Petrochemai-Dexterai“ 20 taškų surinko Karolis Šarukas, 13 – Tomas Milinskas, 12 – Henrikas Vorotnikovas.

Kitos oficialios „Vyčio“ rungtynės vyks kovo 4 dieną su Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Ignas Daukšys: „Pergalių reguliariajame sezone mes nesureikšminame“

26.02.2016

Praėjusį sezoną „Vilniaus“ komandoje sėkmingai rungtyniavęs ir sostinės ekipą į priekį vedęs Ignas Daukšys Marijampolėje pratinasi prie kiek kitokio vaidmens.

Iš čempionato autsaiderių į pirmoje vietoje kol kas žengiančios komandos gretas persikėlusio kauniečio statistiniai rodikliai akivaizdžiai sumažėjo. Praėjusį sezoną palikęs net trejiems metams namais buvusią Jonavą, Daukšys Vilniuje demonstravo geriausius statistinius rodiklius per visą savo karjerą.

Vidutiniškai po 13,3 pelnomų taškų bei užtikrintas stabilus ir patikimas žaidimas – tokie sėkmingo darbo vaisiai lėmė, jog svajonės pasidabinti auksiniais NKL pirmenybių medaliais vedamas Daukšys persikėlė į „Sūduvą-Mantingą“.

Visgi 22-ejų metų krepšininkas sutinka – pasikeitęs vaidmuo nėra itin guodžiantis aspektas. Tiesa, Daukšys džiaugiasi galimybe semtis žinių iš gerokai daugiau patirties turinčių komandos draugų.

„Norėtųsi, kad sezonas būtų dar geresnis, bet visada stengiuosi matyti pozityvius dalykus. Per šį sezoną išmokau labai daug naujų dalykų, kurių nemokėjau anksčiau. Labai daug naudingų patarimų gavau iš Aurimo Kiežos“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ kalbėjo snaiperis.

Daukšys taip pat papasakojo apie „Sūduvos-Mantingos“ galimybes, gerą komandos atmosferą ir žinoma – vegetarinę mitybą.

– Ignai, sezonas ritasi link atkrintamųjų etapo ir kol kas „Sūduva-Mantinga“ žygiuoja pirmoje vietoje. Reguliaraus sezono nugalėtojų vardas jums būtų reikšmingas?
– Na taip, per treniruotes dirbame išties sunkiai ir labai smagu, kad toks darbas duoda rezultatą, kurio ir tikiesi. Tačiau šioje lygoje visi žino, kad tikrosios kovos prasideda tik nuo atkrintamųjų ir ten visų galimybės yra lygios. Tad, kalbant apie pergales reguliariąjame sezone, pernelyg to nesureikšminame ir judame į priekį.

– Šakių „Vytis“ šiuo metu turi net 16 pergalių seriją. Ar jaučiate į nugaras stuksenančius varžovus? 
– Palyginus su sezono pradžia, „Vytis“ atrodo visai kita komanda. Dabar jie demonstruoja pavydėtiną sportinę formą, bet mes esame linkę stebėti save ir gerinti savo žaidimą.

– Į didįjį trejetą patenka ir „Mažeikiai“. Po trijų pergalių iš eilės šių varžovų dar nenurašote?
– Be jokios abejonės, mažeikiškiai yra vieni iš favoritų ir trys mūsų pergalės prieš juos nieko nereiškia. Matėte, kaip sunkiai mums sekėsi LKF taurės finale. Tąkart mums vos pavyko išnešti sveiką kailį.

– Kaip išnaudojate dviejų savaičių pertrauką?
– Ši pertrauka išties yra pačiu laiku. Dabar galėsime išsigydyti smululkias traumas. Smagu, kad daugiau padirbėsime su fizinio rengimo treneriu, nes tokių treniruočių sezono metu trūksta. Pertrauką išnaudojame produktyviai.

– Kaip asmeniškai vertinate savo sezono dalį, kuri jau yra sužaista?
– Žinoma, norėtųsi, kad sezonas būtų dar geresnis, bet visada stengiuosi matyti pozityvius dalykus. Per šį sezoną išmokau labai daug naujų dalykų, kurių nemokėjau anksčiau. Labai daug naudingų patarimų gavau iš Aurimo Kiežos. Stengsiuosi ir toliau mokytis, juk svarbiausios sezono kovos dar priešakyje.

– Vasarą į Marijampolę persikėlėte kartu su komandos vyriausiuoju treneriu. Ar tai palengvino jūsų adaptaciją naujame klube?
– Smagu, kad atvykau su treneriu, kurį aš puikiai pažįstu ir jis pažįsta mane, tačiau su daugeliu komandos draugų buvau pažįstamas dar prieš man atvykstant čia, todėl problemų su įsiliejimu į komandą problemų man nebuvo. Beje, turime kapitoną (Marių Valukonį, – aut. past.), kuris komandoje sugeba palaikyti draugišką atmosferą.

– Jūs, kaip ir treneris Marius Kiltinavičius, esate vegetarai. Papasakokite, kaip sportininko gyvenimą veikia taip pasikeitę mitybos įpročiai?
– Didžiausia problema yra ta, kad žmonės mano, jog gyventi be mėsos nėra įmanoma. Mes neįsivaizduojame sotaus ir skanaus maisto be mėsos. Bet tai yra mūsų žinių trūkumas. Yra atlikta daug tyrimų, kuriais remiantis buvo įrodyta mėsos žala žmogaus organizmui. Kita vertus, geriausias tyrimas yra mūsų pačių praktika. Tai yra sveikesnis kelias link sveikesnių mūsų kūnų bei draugiškesnės aplinkos. 

Atsisakius mėsos aš pastebėjau, kad mano savijauta akivaizdžiai pagerėjo: padidėjo ištvermė, pagerėjo miego kokybė, atsirado daugiau noro, valios ir užsidegimo sportui. Taip pat pastebėjau, kad gerokai rečiau sergu virusinėmis ligomis.

– Ar dėl ne visai įprastų mitybos įpročių komandos draugai nepatraukia jūsų per dantį?
– Taip. Ir pats tai padarau, ir kiti mėgsta, bet toks jau tas krepšininkų bendravimas – nuolatiniai juokeliai ir linksmos pašaipos. Nepriėmu to asmeniškai, nes pažįstu tuos žmones, jie yra nuostabios asmenybės. Žinau, kad tai nėra piktavališki juokai.

Autoritetų pamokos: vaikai turėjo progą pasitreniruoti su „Vyčio“ vyrais

26.02.2016

Šakių „Vyčio“ komanda surengė ypatingą akciją ir pravedė treniruotę Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleiviams.

„Taikėme tuos pratimus, kokius darome ir patys. Smagu, kad vaikai stengiasi, sportuoja. Man dar smagiau, nes aš pats kilęs iš netoliese esančio miestelio – sportuodavau tokioje pačioje salėje, tokiomis pačiomis sąlygomis. Norint pasiekti daugiau, reikia noro ir pastangų, tada viskas bus įmanoma“, – po treniruotės kalbėjo Marijus Užupis.

Tuo tarpu vaikams nurodymus dalinęs Paulius Beliavičius gyrė juos už pastangas.

„Buvo ir jaunesnių, ir vyresnių vyrukų – visi stengėsi. Suprantu, gal daug kas jiems yra naujiena, bet jie darė, ką galėjo. Svarbiausia yra stengtis“, – teigė „Vyčio“ kapitonas.

„Vyčio“ ekipos vadovas Vytautas Strokas džiaugėsi, jog jaunieji gimnazistai galėjo pasisemti žinių iš autoritetų, bei žadėjo, kad šis susitikimas su jaunimu bus ne paskutinis.

„Vaikai gal ir nemeta kaip reikia, bet vyrai parodė, kaip ką reikia atlikti. Vaikams „Vyčio“ žaidėjai yra autoritetai, kurie žaidžia, apie kuriuos rašo, kuriuos rodo per televizorių. Manau, jog čia bus ne paskutinis kartas ir draugystes su jaunuoliais pratęsime“, – žadėjo komandos vadovas.

Savo vizitu Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje „Vyčio“ krepšininkai prisidėjo prie projekto „NKL pamoka su UAB Mantinga“. Jo metu ir kitos lygos ekipos lankysis įvairiose savo miestų ugdymo įstaigose. Prieš tai vienoje iš savo miesto mokyklų lankėsi Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Gražiausias savaitės epizodas – M.Echodo dėjimas

25.02.2016

Martyno Echodo dėjimas tapo gražiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) septynioliktosios savaitės epizodu.

M.Echodas pasižymėjo greitoje atakoje, gavęs nuostabų perdavimą iš Pauliaus Valinsko.

Įdomu tai, kad antroje dešimtuko vietoje taip pat yra M.Echodas, tačiau čia jis atsidūrė dėl kitokių priežasčių – dėjimą per jį atliko „Mažeikių“ atstovas Šarūnas Beniušis.

Visas dešimtukas:

K.Brusokas apie sezono tikslą: „Privalome patekti į finalinį ketvertą“

24.02.2016

Ko gero, tik akyliausi krepšinio sirgaliai žino faktą, kad dabartinis Šakių „Vyčio“ ekipos vidurio puolėjas Karolis Brusokas 2009-2010 metų sezone LKL pirmenybėse petys petin Vilniaus „Perlo“ komandoje kovėsi su dabartiniu Toronto „Raptors“ aukštaūgiu Jonu Valančiūnu.

Tiesa, neilgai trukus K.Brusokas turėjo palikti perspektyvaus ir tuomet daug žadančio jaunimo prikimštą sostinės ekipą ir debiutuoti NKL pirmenybėse.

Praėjus septyneriems metams, antrajame pagal pajėgumą šalies krepšinio divizione K.Brusokas vidutiniškai renka po 12,6 taško ir atkovoja po 9,8 kamuolio ir, žaisdamas sėkmingiausią sezoną savo karjeroje, tyliai pasvajoja apie sugrįžimą į LKL.


„Aišku, norėčiau sugrįžti į LKL. Kita vertus, jei šį sezoną su komanda nieko nepasieksime, niekam nebūsi įdomus. Na, o jei pavyktų ant kaklo užsikabinti medalį, gali būti, kad kiti treneriai atkreiptų dėmesį tiek į mane, tiek ir į komandos draugus“, –  kolegų indėlio į sėkmę nepamiršo vilnietis.

Praėjusį savaitgalį 24-erių metų krepšininkas apie save garsiai priminė pasiekdamas Lietuvoje retai matomus statistinius rodiklius. Penktadienio mače Brusokas pasižymėjo pelnydamas 27 taškus ir atkovodamas net 21 kamuolį. Toks monstriškas puolėjo pasirodymas garantavo jam naudingiausio savaitės NKL žaidėjo titulą.

Apie abejingų nepaliekančią statistiką, „Vyčio“ pergalių seriją ir nuolatinį operatorių darbą komandos treniruotėse Brusokas papasakojo tinklalapiui „nklyga.lt“

– Penktadienio rungtynės Palangoje jums buvo tiesiog monstriškos. Galite paaiškinti tokius skaičius?
– Be komandos draugų pagalbos tokio pasirodymo nebūtų įvykę. Judėdavau baudos aikštelėje, jie atrasdavo mane laisvą po krepšiu ir man tereikėjo tik įmesti iš po krepšio. Kovojant dėl kamuolių man gal kiek sekėsi, nes tą dieną jaučiau, kad kamuolys krito tiesiai į rankas. Gal čia suveikė sėkmės faktorius.

– Kitose rungtynėse pasirodėte jau kiek kukliau. Varžovai aktyviau jus prižiūrėjo?
– Na taip, bėgant kovoti po krepšiu šeštadienį jau mačiau, kad jie mane atitvėrinėdavo, gynėsi ne tik vienas žaidėjas, bet į pagalbą ateidavo ir antras. Matėsi, kad „Palangos“ treneris Virginijus Sirvydis atkreipė dėmesį ir padarė išvadas. Bet pavyko laimėti abu kartus ir aš džiaugiuosi tik pergalėmis.

– Po Dovydo Rediko išvykimo jūsų komandos žaidimas, atrodo, neatpažįstamai pasikeitė. Tai sutapimas ar tinkamas postūmis išvykus Redikui?
– Dovydui išvykus treneris iškart pasakė, kad nepakeičiamų nėra ir visi privalome kompensuoti jo išvykimą – įnešti taškų dalį, pasidalinti pareigas gynyboje. Po Rediko išvykimo susikaupėme, pradėjome žaisti labiau kaip komanda, susižaidėme ir dabar tęsiame ilgą pergalių seriją.

– Šiuo metu esate laimėję net 16 rungtynių iš eilės, o tokio pasiekimo nė viena NKL komanda nebuvo užfiksavusi net šešerius metus. Kas padeda išlaikyti tokią koncentraciją?
– Kiekvieną kartą į aikštelę žengiame tik su mintimi laimėti. Neturime minčių apie pralaimėjimą. Turime tik begalinį norą. Visi žaidėjai yra atsidavę komandai ir žinantys, kad reikia atiduoti visas jėgas. Treneris prieš rungtynes paskatina savo kalbomis ir užveda mus. Jis mums primena, kad žaidžiame ne tik dėl savęs, turime kovoti ir dėl sirgalių. Jis moka sakyti užvedančias kalbas.

– Sezono pradžioje Redikas sakė, jog pirminis jūsų tikslas yra atkrintamosios. Matant tokią pergalių seriją, galima spėti, kad apetitas kyla bevalgant.
– Dabar jau patyliukais pagalvojame ir apie aukščiausius tikslus. Bet pirminis tikslas, kaip ir pastaruoju metu kalbamės su žaidėjais, yra finalinis ketvertas. Mes tiesiog privalome į jį patekti, juolab, kad dabar demonstruojame gerą sportinę formą. Na, o kaip bus, netrukus pamatysime.

– Ką kelyje link viršūnės laikote pagrindiniais konkurentais?
– Sunku pasakyti, nes visos komandos į aikštelę eina kovoti. Kalbant iš mūsų pusės, dabar turime ilgą pergalių seriją ir jaučiasi, kad kitos komandos nori mums įgelti. Nuo to būna tik sunkiau, bet kovojame ir mes.

–  Jus nuolat lydinčios kameros treniruočių proceso netrukdo?
– Sezono pradžioje, kai tik prisijungiau prie komandos, mažų problemų išties buvo. Prasidedant sezonui buvo nejauku, kai tie žmonės aplink vaikščiojo su kameromis. Bet dabar viskas tapo įprasta – mes aikštelėje dirbame savo darbą, o ten žmonės dirba savąjį. Įpratome, kad jie ateina atitinkamomis dienomis ir nelabai į tai kreipiame dėmesį.

– Šį sezoną demonstruojate solidžius statistinius rodiklius. Nepagalvojate apie sugrįžimą į LKL?
– Visada smagu pagalvoti apie tai. Kita vertus, yra kur tobulėti. Aišku, norėčiau sugrįžti į LKL. Kita vertus, jei šį sezoną su komanda nieko nepasieksime, niekam nebūsi įdomus. Na, o jei pavyktų ant kaklo užsikabinti medalį, gali būti, kad kiti treneriai atkreiptų dėmesį tiek į mane, tiek ir į komandos draugus. 

– Kurioje komandoje per jūsų karjerą buvo smagiausia žaisti?
– Prieš trejus, ketverius metus atstovavau Vilniaus „Statybos“ komandai ir ta komanda buvo pažįstama dar nuo Vilniaus krepšinio mokyklos laikų. Beje, tas pats treneris Gintautas Regina buvo ir mano pirmasis treneris. Žaidėme senojoje salėje, mus palaikė dalis senųjų žaidėjų ir tokia dvasia per kiekvienas rungtynes namuose buvo kažkas, ką pamiršti sunku. Tokios atmosferos man dar neteko niekur patirti – buvo aktyvus tiek sirgalių palaikymas, tiek ir draugų.

M.Normantas: Tikiuosi, kad kai žaisime su „Žalgiriu“ ateis tie „smagūs“ vyrukai

24.02.2016

Dar praėjusį sezoną RKL pirmenybėse rungtyniavęs Margiris Normantas šį sezoną prisijungė prie Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos ir tapo vienu svarbiausiu komandos žaidėju. 19 metų vilnietis papasakojo apie savo rezultatyviausias rungtynes, Domantą Sabonį bei kitus įdomius dalykus.

– Kada pirmą kartą paėmei krepšinio kamuolį į rankas?
– Kai buvau pirmoje klasėje, man tuo metu buvo šešeri metai ir tėtis mane nuvedė į Šarūno Marčiulionio akademiją, tada aš pirmą kartą susipažinau su krepšinio kamuoliu.

– Esi įžaidėjas, tačiau žaidi ir atakuojančio gynėjo pozicijoje, kuri priimtinesnė?
– Pirmoji mano pozicija buvo atakuojančio gynėjo, tačiau laikui bėgant treneriai pamatė, kad galiu ir kamuolį pasivaryti, nuo to laiko daugiausiai žaidžiu įžaidėju.

– Su NCAA spindinčiu Domantu Sabonio žaidei Lietuvos jaunimo rinktinėje. Koks tai žaidėjas tavo akimis?
– Tai žaidėjas su milžiniškomis perspektyvomis, su dideliu judesių arsenalu, puikiai valdantis kairę ranką po krepšiu, tačiau reiktų patobulinti dešinę.

– Palygink Margirį Normantą krepšinio aikštelėje ir už jos ribų?
– Kai gerai atlieku savo darbą, esu maksimaliai susikaupęs ir susikoncentravęs ties rungtynėmis. O už aikštės ribų esu tiesiog paprastas vaikinas, galbūt kažkiek atsipalaidavęs (juokiasi).

– Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidi pirmus metus, tačiau debiutiniame sezone demonstruoji neblogus statistinius rodiklius, kas lėmė, kad taip puikiai įsiliejai į komandą?
– Statistinius rodiklius lėmė tai, kad galbūt turiu tvirtą charakterį, su kuriuo aikštelėje nebijau mesti į krepšį, atlikti sunkias užduotis. Tačiau įsilieti į komandą labiausiai padėjo treneris, kuris puikiai rotuoja žaidėjus bei, žinoma, puikus kolektyvas.

– Visoje lygoje pagal perimtus kamuolius esi penktoje vietoje, galima vadinti, kad tai viena iš tavo stipriųjų pusių?
– Pagal šį rodiklį galbūt tai yra mano stiprioji pusė, bet kartais būna labai daug rizikingų atvejų, kai noras atimti kamuolį iš varžovų patampa klaida gynyboje, už tai treneris pyksta, bet noras „pavogti“ iš priešininko kamuolį niekur nedingsta.

– Turi greitą kamuolio išmetimo techniką, galbūt turi savo idealą, į kurį lygiuojiesi pagal metimo stilių?
– Pagal metimo techniką idealo neturiu. Nors metimas yra greitas, tačiau noriu jį patobulinti, ne greičiu, bet pačia metimo trajektorija. Vienu žodžiu, dar reikia labai daug dirbti.

– Praėjusį sezoną rungtyniavai RKL pirmenybėse, šiemet žaidi aukštesniame lygyje, palygink šias dvi lygas.
– Regionų krepšinio lygoje yra kur kas lėtesnis žaidimas, nes joje žaidžia žaidėjai, kurie dar tik pradeda savo, kaip krepšininkų, kelią ir tie žaidėjai, kurie užbaiginėja savo karjerą. O NKL pirmenybėse vyrauja greitis ir atletiškumas, nes daugumos žaidėjų vidurkis yra apie 21 metus.

– Esate labai jauna komanda su keliais vyresniais žaidėjais – jūsų stiprybės paslaptis?
– Sunkus darbas. Remigijaus Suginto atėjimas į komandą įnešė ramybės, tiek puolime, tiek gynyboje jos atsirado kur kas daugiau. Taip pat puikus treneris bei visos komandos atsidavimas komandiniui darbui.

– Šiuo metu esate ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje. Jeigu dabar pasakytų, kad be jokių kovų patenkate į NKL finalinį ketvertą, bet jame liekate be medalių, sutiktum ar ne ir kautumeisi su galimybę į jį nepatekti?
– Norėčiau medalio ir patekimo į finalinį ketvertą (šypsosi), tačiau dėl patekimo norėčiau su kažkuo susikauti ir po to įrodyti, kad gali gauti medalį NKL finaliniame ketverte, ne už nieką.

– Ir pabaigai, ką norėtum pasakyti „Perlo-MRU“ klubą palaikantiems sirgaliams, kad jie į namų areną rinktųsi gausiau?
– Kad ir toliau mus palaikytų, kad dar labiau rėktų už mūsų komandą, nes jie sukurią galingą atmosferą ir norėtųsi, kad ateitų daugiau žmonių, kurie trokštų mūsų pergalių.

Ir tikiuosi, kad, kai žaisime su „Žalgiriu“, vėl ateis tie smagūs vyrukai ir palaikys mus (šypsosi).

Naudingiausiu NKL savaitės žaidėju tapo karjeros rungtynes sužaidęs K.Brusokas

22.02.2016

Praėjusį savaitgalį 12 NKL komandų penktadienį ir šeštadienį tomis pačiomis poromis sužaidė po dvejas rungtynes. Iš šių ekipų keturios komandos nepatyrė pralaimėjimo.

Tarp tokių klubų buvo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, „Mažeikiai“, Šakių, „Vytis“ bei Jonavos „Petrochema-Dextera“.

Apie šias pergales, o taip pat klaipėdiečių tandemą, monstrišką Karolio Brusoko pasirodymą, Molėtų ekipos lyderio žaidimą ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt apžvalgoje.

MVP

Naudingiausiu praėjusios savaitės NKL krepšininku be didesnės konkurencijos tapo Šakių „Vyčio“ komandos aukštaūgis Karolis Brusokas. Vilnietis itin ryškiai žibėjo penktadienio rungtynėse Palangoje, kur jis pasižymėjo surinkęs 27 taškus, atkovojęs 21 kamuolį ir surinkęs 46 naudingumo balus. Tai – sėkmingiausios krepšininko karjeros rungtynės, o jas „Vytis“ laimėjo 75:67.

Pakankamai sėkmingai K.Brusokas rungtyniavo ir kitos dienos susitikime Šakiuose, kur į Virginijaus Sirvydžio auklėtinių krepšį jis įmetė 13 taškų bei atkovojo 7 kamuolius, o jo atstovaujamas vytis antrą kartą per dvi dienas įveikė palangiškius 77:68.

Savaitgalio rungtynėse K.Brusokas vidutiniškai pelnė po 20 taškų, atkovojo po 14 kamuolių bei rinko net po 32 naudingumo balus.

Tęsiasi

Šakių „Vyčio“ garvežys ir toliau skina vieną pergalę po kitos. Praėjusį savaitgalį Nerijaus Zabarausko kariauna du kartus iš eilės patiesė „Palangos“ krepšininkus, taip savo pergalių seriją pratęsdami iki 16. Tiek kartų besitęsiantys laimėjimai yra geriausias rezultatas lygoje per beveik šešerius metus, tačiau iki absoliutaus čempionato rekordo, 37 pergalių iš eilės, „Vytis“ dar yra labai toli. Tokią pergalių seriją 2010-2011 metų sezone užfiksavo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Tąkart pasvaliečiai per 46 sezono rungtynes suklupo vos vieną kartą.

Nuotr.: T.Brazausko

Tandemas

Ne itin reguliariai šį sezoną Klaipėdą NKL pirmenybėse lankančios pergalės į uostamiestį pagaliau sugrįžo šeštadienį. Po trejų iš eilės pralaimėtų rungtynių Ryčio Vaišvilos auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 87:76 nugalėjo Molėtų „Ežerūną-Karį“. Į pergalę klaipėdiečius vedė daugiau nei pusę visos komandos taškų surinkęs tandemas. Raidas Nacius pelnė 21 tašką, o Viktoras Chodosovskis ne tik pelnė 28 taškus, bet ir atkovojęs 8 kamuolius surinko 32 naudingumo balus. Taip aukštaūgis pakartojo geriausią šio sezono asmeninį pasirodymą, kai sezono pradžioje vykusiame mače su Joniškio „Delikatesu“ klaipėdietis taip pat surinko 32 naudingumo balus.

Karjeros pasirodymai

Be naudingiausiu savaitės žaidėju tapusio K.Brusoko, karjeros rungtynes sužaidė ir Mantas Šerkšnas bei Justas Vazalis. Pastarasis mače su Panevėžio „Lietkabelio“ dubleriais pelnė 15 taškų – tiek NKL debiutantas dar nebuvo įmetęs į nė vienos lygos komandos krepšį. Tuo metu M.Šerkšnas pasižymėjo ne tokiose jo komandai sėkmingose rungtynėse. „Ežerūno-Kario“ krepšininkas susitikime su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ pelnė 25 taškus, o tai – naujas jo karjeros rekordas. Ankstesnį aukščiausią pasiekimą jis užfiksavo šių metų pradžioje rungtynėse su „Šilute“, kai pelnė 15 taškų.

Nuotr.: A.Čižos

Lyderis

Ir toliau „Ežerūno-Kario“ vežimą tempiantis Evaldas Baniulis praėjusį savaitgalį sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Molėtų komandos lyderis per 36 minutes pelnė 33 taškus, sugriebė 7 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Toks pasiekimas lėmė „Ežerūno-Kario“ komandos pergalę prieš uostamiesčio ekipą 92:79. Beje, tai buvo antros rezultatyviausios E.Baniulio rungtynės per visą jo karjerą. Daugiausiai taškų jis įmetė praėjusį sezoną, kai „Perlo-MRU“ gynyba į savo krepšį praleido 37 krepšininko taškus.

Naujokas

Visą sezoną nesėkmingai aukštaūgio ieškanti „Palanga“ praėjusį savaitgalį sulaukė dar vieno debiuto. Pajūrio komandos gretose pasirodė 202 cm ūgio puolėjas Titusas Robinsonas. Pelnydamas 14 taškų ir atkovodamas 11 kamuolių, legionierius iš JAV jau debiutiniame mače surinko dvigubą dublį. Antrajame mače Šakiuose T.Robinsono pasirodymas nebebuvo toks efektyvus ir, pelnęs 7 taškus bei atkovojęs 8 kamuolius, aikštelę jis paliko savo sąskaitoje turėdamas 5 naudingumo balus.

Naudingiausių praėjusios savaitės krepšininkų TOP 5:

Raidas Nacius („Nafta-Uni-Akvaservis“): 19,5 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. perd., 21 naud. bal.

Edvinas Alunderis („Šilutė“): 16 tšk., 12 atk. kam., 2 rez. perd., 24 naud. bal.

Tomas Lekūnas („Šilutė“): 13 tšk., 7 atk. kam., 5,5 rez. perd., 21,5 naud. bal.

Donatas Sabeckis („Sūduva-Mantinga“): 17 tšk., 5,5 atk. kam., 3 rez. perd., 22,5

Karolis Brusokas („Vytis“): 20 tšk., 14 atk. kam., 1,5 rez. perd., 32 naud. bal.

Verti paminėjimo: Benas Bagdonavičius („Lietkabelis-2), Raimundas Ambrulaitis („Ežerūnas-Karys“), Aurelijus Pukelis („Šilutė“), Mindaugas Norkus („Telšiai“), Vytautas Pikalavičius („Mažeikiai“).

Naudingiausias praėjusios savaitės krepšininkas – Karolis Brusokas („Vytis“)

„Mažeikiai“ antrą kartą per dvi dienas palaužė „Žalgirį-2“

20.02.2016

NKL pirmenybėse antrąją pergalę per dvi dienas prieš Kauno „Žalgirį-2“ (17-16) iškovojo „Mažeikių“ (24-9) krepšininkai, kurie namuose laimėjo tik po atkaklios kovos 82:79 (19:27 22:16, 22:22, 19:14).

Vakar šios ekipos susitiko Kaune, o minėtame mače pergalę rezultatu 82:75 taip pat šventė Aloyzo Rudžio auklėtiniai.

Sužaidus 35 minutes po Kristupo Žemaičio tritaškio jaunųjų žalgiriečių deficitas sumažėjo iki 4 taškų (70:74). Per keturias žaidimo minutes „Mažeikiai“ įgijo dvigubą persvarą (82:74).

Regimantas Miniotas tritaškiu sumažino „Žalgirio-2“ deficitą iki 3 taškų, tačiau iki mačo pabaigos buvo likusios vos dvi sekundės.

Šįkart pralaimėjusi komanda surinko daugiau taškų, nei „Mažeikiai“ (83:81).

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 24 (8/12 dvit., 2/3 trit.), Šarūnas Beniušis 13, Darius Pakamanis (6 atk. kam.) ir Vytautas Pikalavičius (7 atk. kam.) po 11.

„Žalgiris-2“: Regimantas Miniotas 18 (5/5 dvit.), Paulius Valinskas ir Kristupas Žemaitis po 11, Martynas Varnas, Martynas Echodas ir Laurynas Birutis po 10.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports