Karolio Brusoko karjeros rungtynės garantavo „Vyčiui“ pergalę

19.02.2016

Šakių „Vyčio“ (25/7) komandos pergalių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) tęsiasi. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 75:67 (16:20, 17:22, 24:8, 18:17) nugalėjo „Palangą“ (17/15).

Tai – penkioliktoji „Vyčio“ pergalė paeiliui.

Susitikimą šakiškiai pradėjo atkarpa 7:0, tačiau palangiškiai deficitą greitai panaikino ir rezultatą išlygino – 11:11. Šeimininkai sugebėjo išsiveržti į priekį bei padidinti savo pranašumą (22:16) ir kol „Vyčio“ atakos strigo, tuo buvo pasinaudota – 27:21.

Tiesa, per porą minučių situacija pasikeitė ir šakiškiai ėmė kvėpuoti varžovams į nugaras (29:30), bet svarstyklės vėl sviro palangiškių naudai. Sėkminga antrojo mačo pabaiga leido į ilgąją pertrauką išsinešti 9 taškų pranašumą – 42:33.

Karolis Brusokas po didžiosios pertraukos ėmė vesti „Vytį“ į priekį bei padėjo priartėti prie varžovų (39:42), o Pauliaus Beliavičiaus tritaškis rezultatą persvėrė – 46:45. Atotrūkis tarp komandų ėmė tik augti (55:47), tačiau intrigą „Palanga“ sugrąžino – 57:59. Vis tik ketvirtojo ketvirčio pabaiga sėkmingiau klostėsi „Vyčiui“, kuris savo pranašumą įrodinėjo užtikrintai ir galiausiai mačą laimėjo 75:67.

Šios rungtynės buvo itin sėkmingos Karoliui Brusokui, kuris per 31 minutę pelnė net 27 taškus (11/17 dvit., 5/7 baud.), atkovojo net 21 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 4 metimus, išprovokavo 6 pražangas, 3 kartus prasižengė, sykį suklydo ir surinko 46 naudingumo balus. Tai – geriausios aukštaūgio karjeros rungtynės.

„Vytis“: K.Brusokas 27, I.Vaitkus 17, P.Beliavičius 12, M.Užupis 7, D.Domarkas, A.Birgelis, E.Serkevičius ir P.Abramavičius – po 3.

„Palanga“: R.Simsas 15, T.Robinsonas (11 atk. kam.) ir M.Jucikas – po 14, M.Reminas 13, D.Anužis 6, B.Vaitulionis 3.

„Mažeikių“ starto penketas palaužė „Žalgirį-2“

19.02.2016

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse pergalę iškovojo starto penketo žaidėjų vedama „Mažeikių“ (23-9) ekipa, kuri varžovų aikštėje 82:75 (23:13, 15:18, 25:15, 19:29) įveikė Kauno „Žalgiris-2“ (17-15) krepšininkus.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ dubleriai pirmavo 13:10, tačiau tuomet „Mažeikiai“ spurtavo 13:0 ir įgijo dviženklę persvarą (23:10). Antrajame kėlinyje svečių pranašumas nuolat svyravo tarp vienženklio ir dviženklio.

Po ilgosios pertraukos Aloyzo Rudžio auklėtiniai padidino savo persvarą iki 17 taškų, o paskutinio ketvirčio pradžioje persvara pasiekė rekordinę 20 taškų ribą. „Žalgiris-2“ krepšininkai deficitą iki vienženklio sumažino tik pačioje mačo pabaigoje.

„Mažeikiams“ 63 iš 82 taškų pelnė starto penketo krepšininkai.

„Žalgiris-2“: Regimantas Miniotas 18 (3/4 trit.) Kristupas Žemaitis 12, Martynas Echodas 11, Paulius Valinskas 9 (7 rez. perd.).

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 19 (6/6 baudos, 8 išpr. praž., 23 naud. bal.), Šarūnas Beniušis ir Darius Pakamanis (5/5 dvit.) po 13, Vytautas Pikalavičius 10 (11 atk. kam.).

„Petrochema-Dextera“ trečiąjį kartą sezone susitvarkė su „Lietkabelio-2“ pasipriešinimu

19.02.2016

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato antrajame reguliaraus sezono etape iškovojo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (15-17) ekipa svečiuose 78:73 (25:15, 18:18, 18:17, 17:23) įveikusi Panevėžio „Lietkabelio-2“ (7-25) ekipą.

Tai jau buvo trečioji Kęstučio Naruševičiaus treniruojamos komandos pergalė prieš Panevėžio klubą šiame sezone. Pirmuosius du sykius jonaviečiai „Lietkabelį-2“ įveikė pirmajame reguliaraus sezono etape (81:63 Panevėžyje ir 74:60 Jonavoje). Šeštadienį komandos dar sykį surems ginklus NKL pirmenybėse. Mačas vyks Jonavoje nuo 15 val.

Rungtynėse Panevėžyje pusė pirmojo kėlinio aikštėje vyko lygi kova (9:9), tačiau Tado Sebežiovo ir Vytauto Kružiko pastangomis svečiai spurtavo 13:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą (22:11). Nors „Lietkabelis-2“ kiek atsigavo po nokdauno (22:15), Jonavos komandoje kėlinį tritaškiu užbaigė Ričardas Verbickas (25:15).

Šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje priartėjo iki septynių taškų atstumą (27:20). T. Sebežiovo ir Justo Vazalio metimai vėl sukrovė saugią persvarą „Petrochemai-Dexterai“ (32:20, 13 min). Jonavos ekipai dukart pavyko padidinti persvarą iki rekordinės 13 taškų, tačiau po pirmosios mačo dalies ekipas vėl skyrė 10 taškų (43:33).

Po didžiosios pertraukos vaizdas Panevėžyje nesikeitė. Jonaviečiams vėl buvo pavykę kiek padidinti persvarą (49:36, 24 min), tačiau „Lietkabelis-2“ stipriau į priekį svečių nepaleido ir net nežymiai priartėjo (53:46, 28 min). Visgi K. Naruševičiaus auklėtiniai prieš lemiamą kėlinį susigrąžino saugų pranašumą (61:50).

Panevėžio ekipa kilo į lemiamą šturmą ketvirtame ketvirtyje. Gynyboje surakinti jonaviečiai per pusę kėlinio sukrapštė tik 2 taškus ir „Lietkabelis-2“ atsiliko tik 5 taškais (63:58). Po kelių minučių situacija tapo aštresnė, kai tritaškį pataikė Gediminas Žalalis (66:62, 38 min). Tiesa, po šio epizodo jonaviečiai atsigavo savajame puolime ir realizuodami baudų metimus išsaugojo pergalę savo rankose 78:73.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 16 taškų, Ričardas Verbickas 14, Vytautas Kružikas 12, Lukas Grabauskas 11.

Panevėžio „Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 22 taškai, Benas Bagdonavičius 20 (12 atk. kam.), Tadas Buinauskas 11.

„Rasai“ laimėjo ketvirtąsyk iš eilės

19.02.2016

Ketvirtąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė dviženklį deficitą panaikinusi Raseinių „Rasų“ (13-19) komanda. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai penktadienį namų arenoje 93:84 (23:30, 20:25, 21:13, 29:16) įveikė „Šilutės“ (14-18) klubo pasipriešinimą.

Pirmoje mačo dalyje iniciatyvą savo rankose turėję svečiai antrajame ketvirtyje po spurto 13:4 pirmavo rekordine – 17 taškų persvara (55:38), tačiau po ilgosios pertraukos jos išlaikyti nesugebėjo.

Žydrūnas Kelys trečiojo ketvirčio pradžioje pataikė du tolimus metimus ir inicijavo sėkmingą šeimininkų atkarpą, po kurios „Rasai“ pradėjo kvėpuoti varžovams į nugaras – 53:56.

Ilgą laiką „Šilutės“ žaidėjus besivyję raseiniškiai rezultatą savo naudai persvėrė antroje ketvirtojo kėlinio pusėje, kai Ž.Kelys ir Paulius Klemas pataikė po dvitaškį – 81:77.

Kitoje aikštės pusėje „Šiutės“ ekipai buvo pavykę atsakyti rezultatyvia ataka, tačiau tuomet Valdemaras Savostjanovas surinko šešis taškus ir įtvirtino Raseinių klubo pergalę.

„Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 24, Vilius Šumskis 17, Žydrūnas Kelys 16 (8 atk. kam., 6 kld.), Airidas Giedraitis 14, Gabrielis Motonas 11 (9 atk. kam., 6 kld.).

„Šilutė“: Aurelijus Pukelis 17 (10 atk. kam.), Tomas Lekūnas 17 (8 kld.), Edvinas Alunderis 15 (11 atk. kam.), Jordanas Hesteris 13.

„Palanga“ pasikvietė Meksikoje žaidusį puolėją

19.02.2016

Šeštąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) užimanti „Palangos“ komanda į savo gretas pasikvietė legionierių iš už Atlanto Titusą Robinsoną.

Į komandos sudėtį įregistruotas 25-erių metų 202 cm ūgio puolėjas debiutuoti naujojoje ekipoje galės artimiausiose rungtynėse.

T.Robinsonas šį sezoną rungtyniavo Meksikoje, kur atstovavo Aguaskaljenteso „Panteras“ klubui.

Meksikos pirmenybėse jis vidutiniškai per vienerias rungtynes žaisdavo po 14 minučių, per kurias pelnydavo po 4,5 taško, atkovodavo po 2,4 kamuolio bei blokuodavo po 1,1 metimo.

„Palanga“ penktadienį ir šeštadienį kovos su Šakių „Vyčio“ komanda. Pirmosios rungtynės vyks namuose, kitos išvykoje.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai lankėsi R.Stankevičiaus progimnazijoje

18.02.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšinio klubas tęsia tradiciją kiekvieną sezoną apsilankyti ir miesto mokyklose. Šiais metais klubo atstovai lankysis net trejose mokyklose, o pirmieji sūduviečius priėmė Rimanto Stankevičiaus progimnazijos mokiniai.

Šeši „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai – Dovis Bičkauskis, Aurimas Kieža, Ignas Labutis, Gintautas Matulis, Žilvinas Kuklierius ir komandos kapitonas Marius Valukonis progimnazijos mokiniams surengė trumpą kūno kultūros pamoką.

Joje dalyvavę moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su reprezentacinės miesto krepšinio komandos žaidėjais ir kartu su jais dalyvauti linksmose estafetėse.

Pamoka, kurioje netrūko geros nuotaikos, baigėsi įvairių prizų ir UAB „Mantinga“ saldžių gaminių dalybomis.

Šiuo vizitu „Sūduvos-Mantingos“ krepšinio klubas prisidėjo prie projekto „NKL pamoka su UAB Mantinga“. Jo metu ir kitos lygos ekipos lankysis įvairiose savo miestų švietimo įstaigose.

Raseiniuose sau vietą radęs Žydrūnas Kelys pagalvoja ir apie sugrįžimą į LKL

17.02.2016

Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ – šių dviejų Lietuvos krepšinio superklubų pavadinimais išmarginta naudingiausio praėjusios savaitės NKL krepšininko Žydrūno Kelio biografija.

Dabartinis Raseinių „Rasų“ komandos atakų dirigentas šiuo metu tokių solidžių komandų dėmesiu pasigirti negali, tačiau sezoną pradėjęs RKL pirmenybėse, jis ir vėl garsiai priminė apie save.

Vilkint NKL rungtyniaujančios „Rasų“ komandos marškinėlius Kelys šį sezoną spėjo sužaisti tik 10 rungtynių, tačiau biržietis dar nė karto nepaliko aikštelės nesurinkęs dviženklio taškų skaičiaus. Negana to, sėkmingą 28-erių metų gynėjo žaidimą puikiai iliustravo itin užtikrintas žaidimas praėjusį savaitgalį.

Penktadienio mače su Jonavos ekipa Kelys pelnė 15 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus. Kitos dienos mače su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa jis pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, surinko 35 naudingumo balus.

Krepšininko vedama „Rasų komanda džiaugėsi abejomis savaitgalio pergalėmis, o toks pasiekimas vienuoliktoje pozicijoje žengiančiai komandai šį sezoną tapo itin retu reiškiniu.

Mačas su Klaipėdos komanda Keliui buvo sėkmingiausias per visą jo karjerą, o toks pasirodymas jam garantavo ir naudingiausio savaitės krepšininko titulą. Tinklalapiui „nklyga.lt“ kalbėdamas apie savo sėkmingą žaidimą ir buvusias karjeros stoteles, krepšininkas prisiminė ir laikus, praleistus abiejų Lietuvos grandų gretose.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo pripažinimas?
– Tai yra darbo, kurį nudirbau per beveik tris mėnesius, įvertinimas. Pernelyg tai nieko nereiškia. Svarbiausia, kad su komanda laimėjome abejas rungtynes.

– Prie „Rasų“ prisijungėte tik prieš pat naujuosius metus. Kaip sekėsi įsilieti į naują komandą?
– Po truputį įsivažiuoju. Į Raseinius atvykau daug nesportavęs ir tik dabar po truputį jaučiu, kad viskas eina teisinga linkme.

– Žaidžiate po beveik 30 minučių. Panašu, kad ir trenerio pasitikėjimą jaučiate.
– Taip, manau, kad su tokiu tikslu treneris Kurtinaitis mane ir pasikvietė į šią komandą. Mano užduotis yra vadovauti komandai. Tai daryti nėra lengva, bet viskas eina į priekį.

– Šį sezoną „Rasų“ žaidimas gerokai banguoja. Kokios pozicijos sezono finiše tikisi Raseinių komanda?
– Tikslai yra kuo aukštesnė vieta. Jie niekada nebus tik išsilaikyti lygoje ir neiškristi. Reikia žengti kuo toliau, juolab, kad šį sezoną NKL yra daug lygių komandų ir niekada negali žinoti, kas kurią dieną suklups.

– Sezoną pradėjote gimtuosiuose Biržuose. RKL čempionato lygis nuo NKL ženkliai skiriasi?
– Skiriasi bendras krepšinio supratimas. Vis tik daug RKL komandų į rungtynes atvyksta kartu net nepasitreniravę. Tarkime, jei kai kurios komandos dirbtų du kartus per dieną, jos drąsiai galėtų susilyginti su pirmomis aštuoniomis NKL komandomis. Manau, kad tai yra požiūrio ir treniruočių klausimas.

– Esate vienintelis šiuo metu NKL rungtyniaujantis krepšininkas, kuris praeityje yra žaidęs ir „Žalgiryje“, ir „Lietuvos ryte“. Kokie jūsų prisiminimai iš tų laikų?
– Buvau jaunas, rungtyniaujant abejose komandose gavau daug įdomios patirties. Aišku, norėtųsi sugrįžti (šypteli). Nors, ką gali žinoti… Iš tų laikų yra likę geri prisiminimai. Buvo surinkti geri žaidėjai, geri trenerių kolektyvai. Smagu ir malonu prisiminti tuos laikus.

– Kalbant bendrai, per savo karjerą esate pakeitęs nemažai komandų. Apie kurią iš jų pagalvojus, jums kyla šilčiausi prisiminimai?
– Mano atmintyje labiausiai yra įstrigę laikai su „Perlo“ komanda. Buvome kaip vienas kumštis. Tuomet žaidėjams buvo daugiausiai 21-eri ar 22-eji metai, aš buvau kiek vyresnis, bet iš esmės tai buvo jaunimo komanda. Tais laikais daug pasiekėme, galėjome eiti ir dar toliau, bet atsitiko, kaip atsitiko. Vėliau ta komanda iširo, bet metai praleisti ten man buvo įdomiausi.

Isaiah Hartensteinas užregistruotas „Žalgiris-2“ komandoje

17.02.2016

Isaiah Hartensteinas oficialiai įtrauktas į Kauno „Žalgiris-2“ komandos sudėtį. Iki šiol to padaryti neleido formalumai su tarptautine krepšinio federacija (FIBA).

Kadangi vokietis yra nepilnametis (17 metų), tokio krepšininko perėjimas iš vienos šalies komandos į kitos šalies ekipą turi būti patvirtintas FIBA.

Lietuvos krepšinio federacija dar vasario 5-ąją išsiuntė visus dokumentus FIBA, tačiau ši oficialiai krepšininko perėjimą patvirtino tik šiandien.

Praėjusį savaitgalį I.Hartensteinas dalyvavo „Krepšinio be sienų“ stovykloje Toronte, o šį savaitgalį jau turėtų debiutuoti NKL pirmenybėse, kai Kauno „Žalgiris-2“ penktadienį namie priims „Mažeikius“, o šeštadienį su tais pačiais varžovais žais jų aikštėje.

„Mažeikių“ kombinacija – gražiausias savaitės epizodas

17.02.2016

Gražiausią 16-osios NKL savaitės epizodą sukūrė „Mažeikių“ krepšininkai. Mače su Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa mažeikiškis Vytautas Pikalavičius pakabino kamuolį ore komandos draugui Šarūnui Beniušiui ir šis ataką pabaigė dėjimu.

Dešimtuke taip pat – blokas, metimas paskutinę kėlinio sekundę ir daugybė dėjimų.

Naudingiausias NKL savaitės žaidėjas – Žydrūnas Kelys

15.02.2016

Po savaitės pertraukos sugrįžusios NKL pirmenybių batalijos pasižymėjo itin atkakliomis kovomis bei įspūdingų žaidėjų individualių pasirodymų gausa.

Dviem pergalėmis savaitgalį džiaugėsi tik Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Raseinių „Rasai“. Tuo metu pergalės džiaugsmo per dvejas rungtynes patirti neteko Molėtų „Ežerūnui-Kariui“, „Palangai“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipai.

Individualūs žaidėjų pasirodymai, pratęstos bei nutrauktos pergalių serijos – tai ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

MVP

Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo Raseinių „Rasų“ ekipos atakų organizatorius Žydrūnas Kelys. Iš Biržų kilęs 28-erių metų krepšininkas savo komandą vedė į abi savaitgalio pergales. Penktadienio mače su Jonavos ekipa Kelys pelnė 15 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus. Kitos dienos mače su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipa jis pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus surinko 35 naudingumo balus. Pastarasis mačas buvo sėkmingiausias per visą krepšininko karjerą.

Krepšininko dvejų rungtynių vidurkiai – 22 taškai, 7,5 rezultatyvaus perdavimo, 5,5 atkovoto kamuolio ir 31,5 naudingumo balo.

Du prieš vieną

Praėjusio šeštadienio rungtynės tarp „Šilutės“ ir Joniškio „Delikateso“ pasižymėjo itin solidžiais abejų komandų žaidėjų pasirodymais. Šilutiškių ekipos gretose žibėjo Tomas Lekūnas bei Aurelijus Pukelis. Pastarasis per 36 minutes pelnė 28 taškus, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas, blokavo 2 metimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Jo komandos draugas Lekūnas buvo per plauką nuo trigubo dublio – jis per 35 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 9 kamuolius bei atliko net 15 rezultatyvių perdavimų. Puolėjas susitikimą baigė surinkęs 34 naudingumo balus.

Kitoje barikadų pusėje dar naudingiau žaidęs Darius Griškėnas per 32 minutes pelnė 36 taškus, atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 39 naudingumo balus. Visgi puolėjo vedamas „Delikatesas“ varžovams nusileido 85:98.

Nuotr.: gintarasmockus.lt

Savaitgalio staigmena

Pagrindine praėjusio savaitgalio staigmena neabejotinai galima laikyti dar vieną „Mažeikių“ nesėkmę. Vieni iš pirmenybių favoritų, Aloyzo Rudžio auklėtiniai, svečiuose 59:70 nusileido Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkams ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės. Tokios ilgos nesėkmingos atkarpos Žemaitijos klubas šį sezoną dar nebuvo patyręs.

Nutraukė

Nesėkmingas „Mažeikių“ etapas baigėsi vos tik jiems sugrįžus namo. Šeštadienio mače mažeikiškiai namuose 84:61 susitvarkė su „Palangos“ krepšininkais. Šiame susitikime savo komandą į pergalę tempė Evaldas Šaulys. Beveik be keitimų rungtyniavęs krepšininkas ant parketo praleido 39 minutes, per kurias pelnė 25 taškus, po krepšiais sugriebė 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 43 naudingumo balus.

Pergalę po trejų nesėkmingų rungtynių iš eilės šeštadienį iškovojo ir Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai nesėkmingą ruožą pamiršo rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“. Jonavos klubas varžovus nugalėjo 77:67.

Pergalių serija

Įspūdingą savo pergalių seriją praėjusį savaitgalį pratęsė Šakių „Vyčio“ komanda. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai šeštadienį namuose 80:63 nugalėjo Vilniaus „Perlą-MRU“ ir į savo sąskaitą įsirašė jau keturioliktąją pergalę iš eilės. Tai yra ilgiausia pergalių serija per pastaruosius trejus metus. 2012-2013 metų sezone analogišką rungtynių skaičių iš eilės nebuvo pralaimėjusi Alytaus „Dzūkija“.

Praėjusios savaitės žaidėjų TOP 5:

• Žydrūnas Kelys („Rasai“): 22 tšk., 5,5 atk. kam., 7,5 rez. perd., 31,5 naud. bal.
  • Darius Griškėnas („Delikatesas“): 28 tšk., 5,5 atk. kam., 2 rez. perd., 29 naud. bal.
  • Evaldas Baniulis („Ežerūnas-Karys“): 23 tšk., 7 atk. kam., 3,5 rez. perd., 24,5 naud. bal.
  • Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“): 22 tšk., 13 atk. kam., 24,5 naud. bal.
  • Vilius Šumskis („Rasai“): 20 tšk., 6,5 atk. kam., 26,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Martynas Varnas („Žalgiris-2“), Matas Jucikas („Palanga“), Gintautas Matulis („Sūduva-Mantinga“), Tomas Lekūnas, Aurelijus Pukelis (abu „Šilutė“), Evaldas Šaulys („Mažeikiai“).