Jaunieji žalgiriečiai pralaimėjimų seriją nutraukė prieš „Perlą-MRU“

23.01.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje du pralaimėjimus iš eilės patyrusi Kauno „Žalgirio-2“ komanda reabilitavosi prieš Vilniaus „Perlą-MRU“. Savo namų aikštėje rungtyniavę Tomo Masiulio auklėtiniai laimėjo 82:70 (19:20, 16:21, 22:14, 25:15).

Tai buvo jau trečioji šių ekipų akistata šį sezoną. Prieš tai po pergalę pasidalino namuose rungtyniavusios komandos.

Vilniečiai beveik visą pirmąją rungtynių pusę buvo priekyje, o ilsėtis į rūbinę išėjo pirmaudami 41:35. Visgi vos prasidėjus trečiajam kėliniui žalgiriečiai pelnė 9 taškus be atsako ir jau buvo priekyje 46:41. Netrukus jų persvara tapo dviženklė (54:43).

„Žalgiris-2“ krepšininkai ne ilgai džiaugėsi turėta dviženkle persvara. Vilnieičiai trečiojo kėlinio pabaigoje pelnė 8 taškus be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį atsiikinėjo dviem taškais (55:57).

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms kauniečiai pirmavo 66:63, bet tuomet po keletos rezultatyvių atakų vėl susigrąžino dešimties taškų persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 82:70.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 20 (6/8 dvit., 5/6 baudos), Martynas Varnas 17 (2/3 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud. bal.), Regimantas Miniotas 11 (2/4 trit.), Kristupas Žemaitis 9.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 23 (4/8 trit.), Gytis Brazauskas (9 atk. kam.) ir Arnas Beručka po 8, Remigijus Sumintas ir Aistis Piliauskas po 7.

„Mažeikių“ šturmą atlaikę sūduviečiai apgynė namų sienas

23.01.2016

„Mažeikių“ krepšininkai rimtai kėsinosi į „Sūduvos-Mantingos“ nepralaimėtų rungtynių namuose seriją, tačiau lemiamu metu savyje jėgų atradę marijampoliečiai 80:69 (20:19, 23:11, 19:26, 18:13) parklupdė svečius iš Mažeikių.

Susitikimo pradžioje nė vienai komandai nepavyko įgyti ženklesnio pranašumo, tačiau antrajame kėlinyje sūduviečiai pradėjo tolti. Pradėjęs ryškėti „Sūduvos-Mantingos“ priekinės linijos pranašumas ir atsidariusi toliašaudė artilerija Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams į ilgąją pertrauką leido išeiti turint trylikos taškų pranašumą (43:30).

Trečiojo kėlinio pradžioje Aurimas Kieža pataikė du tritaškus iš eilės ir dar labiau atitolino savo ekipą (46:32). Visgi Aloyzo Rudžio auklėtiniai nebuvo linkę kartoti prieš savaitę padarytų klaidų – į marijampoliečių išpuolius mažeikiškiai atsakė trimis tolimais metimais iš eilės, o po Deivido Kumelio šūvio skirtumas tarp komandų ir vėl sumažėjo iki vienženklio (41:50).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai dar kartą pabandė priartėti ir jų pastangos davė vaisių – savų sirgalių palaikomi sūduviečiai pradėjo strigti varžovų gynyboje, o po Šarūno Vingelio tritaškio bei Vytauto Pikalavičiaus dvitaškio Marijampolės klubo pranašumas sumenko iki keturių taškų (65:61).

Vis tik šie svečių išpuoliai pažadino marijampoliečius – Dovis Bičkauskis pelnė keturis taškus iš eilės, o lemiamą vinį į „Mažeikių“ karstą įsmeigė Gintautas Matulis. Visų rungtynių metu pratylėjęs puolėjas šaltakraujiškai pataikė iš toli ir varžovus pasiuntė į nokdauną (76:68).

Po tokio smūgio svečiai atsigauti nebesugebėjo, o jų agoniją dėjimu iš viršaus baigė Aurimas Kieža.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 26, Dovis Bičkauskis 21, Paulius Vaitiekūnas 14, Donatas Sabeckis 10.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis ir Evaldas Šaulys po 17, Darius Pakamanis 10.

„Vytis“ – toliau nesustabdomas: įveikta ir „Telšių“ komanda

23.01.2016

Šakių „Vyčio“ (21-7) komanda išgyvena labai sėkmingus laikus ir įsirašė į sąskaitą jau – vienuoliktąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 79:66 (22:18, 18:16, 17:15, 22:17) nugalėjo „Telšius“ (14-14).

11 pergalių iš eilės – tokia yra ilgiausia serija šio sezono NKL pirmenybėse, kurios daugiau nėra pasiekusi nėra viena komanda.

Savo pranašumą šakiškiai ėmė įrodinėti nuo mačo pradžios (13:4), o rungtynėse iškart prasidėjo dvitaškių su pražangomis šou. Besibaigiant pirmajam ketvirčiui Audriaus Maneikio vedami „Telšiai“ priartėjo (17:20), tačiau „Vytis“ nesiruošė išbarstyti visos persvaros – 33:29. Nors Ernestas Serkevičius padėjo padidinti skirtumą (38:29), telšiškiams tai buvo nemotais – 42:44. Antroje mačo dalyje „Vytis užtikrintai judėjo link pergalės ir įgavęs dviženklį pranašumą jo jau nebepaleido ir laimėjo mačą 79:66.

„Vytis“: Ignas Vaitkus 19, Karlis Brusokas 18, Dominykas Domarkas 15, Paulius Beliavičius 11.

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 18 (7 atk. kam.), Rokas Danielius 12, Laurynas Kaveckis 11 (7 atk. kam.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“ pranoko „Lietkabelį-2“

23.01.2016

Trijų pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (12-16) krepšininkai. Uostamiesčio atstovai namuose 90:73 (20:14, 26:22, 20:13, 24:24) pranoko Panevėžio „Lietkabelį-2“ (4-24).

Klaipėdiečiai didžiąją laiko dalį kontroliavo žaidimą, tačiau svečiams ketvirto kėlinio viduryje buvo įsižiebusi viltis grąžinti intrigą. Po Gedimino Butkaus tritaškio „Lietkbalis-2“ priartėjo iki 66:75. Visgi tuomet šeimininkai 4 taškus be atsako ir mačo intriga dingo.

Abi komandos itin brangino kamuolį – klaipėdiečiai padarė 11 klaidų, o panevėžiečiai tik 10.

„Lietkabelio-2“ atstovams Tadui Buinauskui ir Gediminui Žalaliui itin trūko komandos draugų indėlio. Dviese jie pelnė 59 proc. komandos taškų. Tai puikiai atsispindi ir rezultatyvių perdavimų grafoje, kur „Naftos-Uni-Akvaservis“ dominavimas akivaizdus – 25:15.

Nors panevėžiečiai turi vos keturias pergales, vieną iš jų buvo iškovoję būtent įveikdami klaipėdiečius 71:64.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 19, Rytis Biliartas 15 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Džiugas Slavinskas 12, Aidas Einikis 11, Ernestas Bružas 10.

„Lietkabelis-2“: Tadas Buinauskas 23, Gediminas Žalalis 20 (8 atk. kam.), Darius Marcinkevičius 9.

„Šilutė“ pirmą kartą šiame sezone pranoko „Ežerūną-Karį“

23.01.2016

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo „Šilutės“ (12-16) krepšininkai. Jie namuose 89:78 (25:17, 25:19, 22:14, 17:28) nepaliko vilčių Molėtų „Ežerūno-Kario“ (9-19) krepšininkams.

Šilutiškiai nuo pirmųjų mačo minučių demonstravo puikų puolimą, o sužaidus vos keturias minutes jau pirmavo 13:4. Per likusį rungtynių laiką šeimininkai beveik visuomet turėjo saugia dviženklę persvarą.

Nors „Ežerūną-Karį“ sustiprino Evaldas Baniulis, šilutiškiai baudos aikštelėje pelnė 48 taškus, kuomet Molėtų krepšininkai 38.

Pirmąsias dvejas šių komandų akistatas buvo laimėję Molėtų atstovai (89:73 ir 93:90).

„Šilutė“: Edvinas Alunderis 19 (11 atk. kam.) ir Aurelijus Pukelis (10 atk. kam.) po 19, Ulyssesas Thomasas 18, Tomas Lekūnas (9 atk. kam., 7 rez. perd.) 15, Justinas Olechnavičius 11.

„Ežerūnas-Karys“: Edgaras Sosnovskis ir Andrius Juknevičius po 14, Kšyštofas Songinas 10.

Andraičio dvitaškis lėmė „Rasų“ pergalę

23.01.2016

NKL pirmenybėse pergalę rezultatyviose rungtynėse iškovojo Raseinių „Rasai“ (9-18), kurie po paskutinėmis sekundėmis pataikyto Simono Andraičio dvitaškio varžovų aikštėje 93:92 (24:24, 19:22, 25:17, 25:29) įveikė Joniškio „Delikateso“ (9-19) krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Gabrielis Motonas pataikė tritaškį, po kurio „Rasai“ pirmavo 80:73. Tuomet tritaškiu bei dviem dvitaškiais atsakė „Delikateso“ krepšininkai išlygino rezultatą (80:80).

Prasidėjus paskutinei minutei po Dariaus Griškėno penkių taškų rezultatas vėl buvo lygus (90:90). Svečiai pataikė tik vieną baudą, o Žilvinas Petraitis įmetė dvitaškį ir persvėrė rezultatą (92:91).

Tautvydas Paliukėnas galėjo padidinti „Delikateso“ persvarą, bet abu jo baudų metimai skriejo pro šalį. Tuo pasinaudojo svečiai, kurių gretose Simonas Andraitis pataikė dvitaškį ir išvedė „Rasus“ į priekį (93:92). Paskutinis Petraičio metimas buvo netikslus ir Raseinių ekipa šventė pergalę.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 23 (10/11 baudos), Šarūnas Kulevičius 17 (6 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 15, Mantas Kadzevičius 13.

„Rasai“: Gabrielis Motonas 23 (4/7 trit.), Žydrūnas Kelys 20 (5/5 baudos, 5 rez. perd.), Darius Gricius ir Valdemaras Savostjanovas (6/7 dvit.) po 14, Evaldas Džiaugys 12.

Karjeros rungtynes sužaidęs H. Vorotnikovas atvedė Jonavos klubą į pergalę prieš NKL čempionus

22.01.2016

Pergalę antrąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono etapą pradėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (13-14) ekipa namuose 78:68 (33:21, 17:9, 14:18, 14:20) įveikusi praėjusio sezono lygos čempionę Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (11-16) ekipą.

Tai buvo trečiasis komandų susitikimas ir antroji Jonavos klubo pergalė šiame sezone prieš „Naftą-Uni-Akvaservį“. Mače Jonavoje šeimininkus į pergalę vedė net 31 tašką ir 35 naudingumo balus surinkęs Henrikas Vorotnikovas, užfiksavęs rezultatyviausią ir naudingiausią savo karjeros pasirodymą NKL pirmenybėse.

Jau artėjant pirmojo kėlinio viduriui pakiliai žaidę Jonavos krepšininkai turėjo susikrovę trylikos taškų persvarą (17:4). Vieną po kito tritaškius taikliai metęs Henrikas Vorotnikovas su komandos draugų pagalba nemažino apsukų puolime ir padėjo po pirmojo kėlinio šeimininkams išlaikyti užtikrintą persvarą (33:21).

Po H. Vorotnikovo ir R. Verbicko taiklių metimų „Petrochema-Dextera“ antrojo kėlinio viduryje susikrovė 20 taškų persvarą (45:25). Lygiai toks pat skirtumas tarp komandų buvo ir po pirmosios mačo dalies pabaigos (50:30).

Ryčio Biliarto ir Raido Naciaus vedami klaipėdiečiai po didžiosios pertraukos bandė atsitiesti ir esant rezultatui 56:39 spurtavo 9:0 ir kiek priartėjo (59:45). Šeimininkų puolimą vėl atgaivino H.Vorotnikovo baudų metimai, o prieš lemiamą ketvirtį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turėjo 16 taškų persvarą (64:38).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai bandė ir toliau atkurti senai prigesusią intrigą mače, bet viskas, ką buvo pavykę padaryti Ryčio Vaišvilos treniruojamai komandai – sumažinti savo atsilikimą iki 9 taškų, likus žaisti mažiau nei minutę mače (73:64). Rungtynės baigėsi užtikrinta jonaviečių pergale (78:68).

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 31 taškas (4/5 tritaškių, 7 atk. kam., 35 naud. b.), Evaldas Aniulis 13 (9 atk. kam., 9 rez. perd.).

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 31 taškas (16 atk. kam.), Viktoras Chodosovskis 16.

Kitas rungtynes Jonavos „Petrochema-Dextera“ žais kitą penktadienį namuose su Joniškio „Delikateso“ ekipa.

„Palanga“ paskutinę sekundę metimu iš vidurio išplėšė pergalę

22.01.2016

Reginaldas Simsas paskutinę mačo sekundę pataikė įspūdingą metimą iš aikštės vidurio ir „Palangos“ (16-11) komanda namie 81:78 palaužė Vilniaus „Perlą-MRU“ (16-11).

Abi komandos kibo vienai kitai į atlapus nuo pat pirmųjų minučių, tačiau pirmąjį ketvirtį geriau užbaigė „Palangos“ krepšininkai – 22:17.

Antrąjį kėlinį komandos žaidė gynybinį krepšinį, per penkias minutes abi komandos pelnė vos 9 taškus, o 16-ąją minutę ir toliau pirmavo Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai (27:23), o vilniečiams iki ilgosios pertraukos šio deficito sumažinti nepavyko (37:30).

Po ilgosios pertraukos Reginaldas Simsas pataikė tolimą metimą ir palangiškiai nutolo per dešimt taškų (48:38), tačiau Margiris Normantas atsakė tuo pačiu (48:41). O ketvirčio pabaiga priklausė Arvydo Gronskio auklėtiniams (60:57).

Po Margirio Normanto baudų metimų rezultatas švieslentėje tapo lygus – 68:68 ir toks išliko iki ketvirtojo kėlinio pabaigos. Likus žaisti 6 sekundes kamuolio kontrolė priklausė palangiškiams, o iniciatyvą į savo rankas paėmė ir tolimą metimą pataikė Reginaldas Simsas – 81:78.

Klubo naujokas iš Serbijos Pete Rakočevičius aikštėje pasirodė beveik 13 minučių, per jas pelnė 2 (0/5) taškus bei atkovojo 2 kamuolius.

„Palanga“: Matas Jucikas 27 (14 atk. kam), Reginaldas Simsas 22 (6 atk. kam, 5 rez. perd), Mindaugas Reminas 14, Povilas Šakinis 10, Deividas Anužis 6 (9 rez. perd).

„Perlas-MRU“: Arnas Beručka ir Margiris Normantas (6 rez. perd) po 15, Rimantas Daunys 11, Aistis Pilauskas 10, Remigijus Sugintas 9 (6 atk. kam).

„Vytis“ iškovojo 10-ąją pergalę iš eilės

22.01.2016

Šakių „Vyčio“ (20-7) komanda iškovojo dešimtąją iš eilės pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Nerijaus Zabarausko auklėtiniai startinėse antrojo reguliaraus sezono etapo rungtynėse namuose 93:87 (14:20, 27:23, 19:21, 33:23) palaužė Kauno „Žalgirį-2“ (14-13).

Susitikimo pradžioje „Vyčiui“ labai trūko Karolio Brusoko ir Dominyko Domarko indėlio, mat jie ilgai negalėjo pelnyti taškų. Tai leido „Žalgirio“ dubleriams išsiveržti į priekį (16:8), tačiau Marijus Užupis ir Ignas Vaitkus rezultatą išlygino – 20:20. Nors sėkmingai žaidęs Martynas Echodas sugrąžino kauniečiams persvarą (33:28), labai laiku prabilo Paulius Beliavičius – 39:38.

Dar pasibaigus trečiajam ketvirčiui „Vytis“ turėjo 4 taškų deficitą (60:64), bet greitai iš jo nieko nebeliko, o dar vienas P.Beliavičiaus tolimas metimas padėjo persverti rungtynių svarstykles – 77:72. Po to, kai Laurynas Birutis sumetė baudų metimus, intriga tik išaugo (77:77), bet „Vytis“ išsiveržė į priekį ir pranašumo nebarstė – 89:85. Šakiškiai mačą baigė sėkmingai ir laimėjo 93:87.

„Vytis“: I.Vaitkus 25, P.Beliavičius 23 (5/6 trit., 6 rez. perd.), D.Domarkas 14, M.Užupis 11, E.Serkevičius 10, V.Sragauskis 7.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 19 (8 atk. kam.), P.Valinskas 17, M.Varnas 15, L.Birutis 11, T.Sithole‘as ir R.Miniotas – po 6.

„Telšiai“ pateikė staigmeną Mažeikiuose

22.01.2016

Prieš savaitę beviltišką pralaimėjimą Marijampolėje patyrę „Mažeikiai“ (21-6) dar kartą nemaloniai nustebino savo gerbėjus.

Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 74:77 (20:18, 14:21, 19:19, 21:19) nusileido pirmenybių naujokams „Telšiams“ (14-13).

Telšiškiai rungtynių baigtį nulėmė ketvirtajame kėlinyje keturių minučių atkarpą laimėdami 7:2 ir prasidėjus paskutinei minutei atitrūkdami 76:69.

Šeimininkai paskutinėmis akimirkomis mėgino gelbėtis ir likus žaisti 3 sekundes (74:77) turėjo kamuolį savo rankose, tačiau pratęsimą išplėšti galėjęs Vytauto Pikalavičiaus metimas tikslo nepasiekė.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 13, Deividas Kumelis 12, Vytautas Pikalavičius 11 (10 atk. kam.).

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 19, Audrius Maneikis 16, Ovidijus Kaminskis 15, Tomas Domarkas 13.