„Sūduva-Mantinga“ antroje rungtynių dalyje susitvarkė su į atlapus kibusiais „Rasais“

09.01.2016

Dviženklę persvarą dar pirmoje rungtynių dalyje iššvaisčiusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (20-4) sugebėjo atsitiesti. Minimalų deficitą po dviejų kėlinių turėję Suvalkijos sostinės krepšininkai namuose 94:77 palaužė Raseinių „Rasus“ (7-17).

Sūduviečiai dviženklę persvarą susikrovė jau antrojo ketvirčio pradžioje, tačiau „Rasai“ įrodė, kad į Marijampolę jie atvažiavo ne kapituliuoti – paskutinę dviejų minučių atkarpą iki ilgosios pertraukos Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo 7:0 ir ilsėtis patraukė su minimaliu pranašumu (45:44).

Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai dar kartą pademonstravo savo jėgą ir nors turėdami didelių problemų gynyboje, tačiau sugebėju dar kartą susikrauti dviženklį pranašumą (69:59).

Juokų tęsti Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai nebuvo linkę ir ketvirtajame kėlinyje – Ignas Daukšys pataikė du tritaškius, o Donatui Sabeckiui pridėjus dvitaškį, „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas šoktelėjo iki penkiolikos taškų (74:59).

Raseinių klubas pavieniais veiksmais dar mėgino gelbėti situaciją, tačiau netrukus Žydrūnas Kelys užsidirbo techninę pražangą, o prasidėjusi sūduviečių tolimų metimų serija visiškai palaidojo svečius.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 21 (8 atk. kam), Donatas Sabeckis 20, Marius Valukonis 19, Gintautas Matulis 15, Tautvydas Kliučinykas 10.

„Rasai“: Darius Gricius 20, Evaldas Džiaugys ir Vilius Šumskis po 14, Žydrūnas Kelys 11.

Beveik pusę „Mažeikių“ taškų surinkęs Evaldas Šaulys atvedė komandą į 10-ąją iš eilės pergalę

09.01.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pirmaujanti „Mažeikių“ (20-4) komanda ir toliau yra sunkiai sustabdoma.

Dešimtąją pergalę iš eilės Aloyzo Rudžio auklėtiniai pasiekė namuose 68:62 (16:17, 16:9, 20:19, 16:17) įveikdami Vilniaus „Perlą-MRU“ (14-10).

Pirmajame kėlinyje taškas į tašką su varžovais žaidusiems vilniečiams žemė iš po kojų slysti pradėjo antrojo kėlinio pabaigoje, kai šeimininkai spurtavo 9:0 ir atitrūko 32:24.

Po ilgosios pertraukos svečiai buvo prisiviję 34:38, tačiau netrukus Evaldo Šaulio vedami „Mažeikiai“ susikrovė dviženklę persvarą 50:40.

Protingai iki finalinės sirenos žaidę mažeikiškiai neleido varžovams mažinti deficito bei užtikrintai iškovojo eilinę pergalę.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 33, Vytautas Pikalavičius 11 (7 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 10.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 14, Gytis Radzevičius 12, Remigijus Sugintas ir Arnas Beručka po 10.

Dramoje Šakiuose – „Vyčio“ pergalė per pratęsimą

09.01.2016

Karolis Brusokas įmetė 27 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, Dominykas Domarkas pridėjo 19 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų, o jų vedama Šakių „Vyčio“ (17-7) komanda per pratęsimą 99:89 (26:19, 16:19, 21:21, 18:22, 18:8) pranoko Kauno „Žalgirio-2“ (14-12) komandą.

Po šios pergalės „Vytis“ tapo tikras, kad antrąjį NKL ratą baigs būdamas trečioje turnyrinės lentelės vietoje – artimiausius varžovus šakiškiai lenkia jau trimis pergalėmis.

„Vytis“ trečiajame kėlinyje pirmavo net 19 taškų persvara (61:42), tačiau jaunieji žalgiriečiai dar iki ketvirčio pabaigos priartėjo iki 59:63, o ketvirto kėlinio pradžioje Martyno Varno dėjimas vainikavo spurtą 23:2 ir išvedė kauniečius į priekį 65:53.

Atkakliai vykusiame ketvirtame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi dažnai, kol K.Brusoko dvitaškis, iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 37 sekundes, išvedė „Vytį“ į priekį 81:79.

Visgi kitoje atakoje M.Varnas, likus žaisti 19,5 sekundės, dvitaškiu išlygino rezultatą. Pauliaus Beliavičiaus metimas paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomoje mačo atkarpoje „Vytis“ šovė į priekį (92:87), o per paskutinę pratęsimo minutę padidino persvarą iki dviženklės.

„Žalgiriui-2“ tai buvo paskutinės antrojo rato rungtynės. Jie jau buvo užsitikrinę vietą pirmajame septynete.

„Vytis“: Karolis Brusokas 27 (11 atk. kam.), Dominykas Domarkas 19 (12 rez. perd., 8 kld.), Paulius Belavičius 15, Ignas Vaitkus 14, Marijus Užupis 13.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 26, Paulius Valinskas 19, Regimantas Miniotas 14.

Į pergalių kelią NKL čempionate Jonavos klubas grįžo svečiuose įveikęs „Ežerūną-Karį“

09.01.2016

Jonavos „Petrochemos-Dextera“ (12-13) sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate. Jonaviečiai Molėtuose 85:75 (18:13, 12:20, 26:28, 29:14) įveikė vietos Molėtų „Ežerūną-Karį“ (6-18) ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Rungtynės Molėtuose prasidėjo nerezultatyviu abiejų komandų žaidimu. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus 8:8. Vytauto Kružiko vedami Jonavos krepšininkai netrukus suorganizavo spurtą 10:2 ir susikrovė apčiuopiamą persvarą 18:10. Po pirmųjų dešimties minučių šeimininkų deficitas siekė 5 taškus 18:13.

Po Evaldo Rastenio sėkmingos atakų serijos „Ežerūnas-Karys“ šovė į priekį antrajame kėlinyje 20:24 (13 min). Kėliniui įpusėjus „Petrochema-Dextera“ susigrąžino nežymų pranašumą 25:24. Visgi, antroje antrojo kėlinio dalyje E.Rastenio vedami šeimininkai susigrąžino pranašumą ir po pirmos mačo dalies pirmavo 30:33.

Po didžiosios pertraukos prasidėjo Jonavos klubo tritaškių šou. Iš toli pataikė Tadas Sebežiovas, Dainius Gulbinas, Lukas Grabauskas ir Ričardas Verbickas, tačiau net ir po šešių svečių tolimų šūvių per vieną ketvirtį persvarą prieš lemiamą kėlinį turėjo Molėtų ekipa 56:61.

Ketvirtajame ketvirtyje V.Kružikas ir H.Vorotnikovas suorganizavo sėkmingą jonaviečių puolimo atkarpą, po kurios Kęstučio Narušeivičaus auklėtiniai pirmavo 65:64 (34 min). Estafetę iš jų sėkmingai perėmė T.Sebežiovas, L.Grabauskas ir H.Vorotnikovas 75:66 (38 min). Pradėjus tiksėti paskutinei rungtynių minutei „Ežerūnas-Karys“ bandė atkurti intrigą 78:73. Tiesa, visus taškus ant „i“ sudėjo baudų metimus realizavę Jonavos krepšininkai 85:75.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 21 taškai, Henrikas Vorotnikovas 13 (10 atk. kam.), Lukas Grabauskas ir Vytautas Kružikas po 12, Tomas Milinskas 11, Ričardas Verbickas 6, Evaldas Aniulis 4, Justas Vazalis ir Dainius Gulbinas po 3, Karolis Šarukas taškų nepelnė, Mintautas Bulanovas nerungtyniavo.

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Rastenis 22 taškai, Mantas Šerkšnas ir Edgaras Sosnovskis po 13.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos komanda žais sausio 16-ąją dieną, šeštadienį, svečiuose su Šakių „Vyčio“ krepšininkais.

D.Griškėnas atvedė „Delikatesą“ į pergalę Panevėžyje

09.01.2016

Keturių pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė pergalę svečiuose iškovojusi Joniškio „Delikateso“ (9-15) ekipa.

Roberto Stankevičiaus auklėtiniai 80:67 (24:17, 20:19, 19:21, 17:10) nukovė jau aštuntąjį kartą iš eilės suklupusius Panevėžio „Lietkabelio“ (3-21) dublerius.

Lemiamu faktoriumi šiame mače tapo įspūdingas Dariaus Griškėno žaidimas. Gynėjas per 36 minutes pelnė 32 taškus (8/12 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 4/5 baudos) ir atkovojo 5 kamuolius.

Joniškio ekipa nuo varžovų atitrūko dar pirmajame kėlinyje, kai spurto 10:2 dėka įgijo dviženklį pranašumą 24:14. Netrukus spurtuodami 15:3 svečiai pabėjo jau net 39:21.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai atsitiesė ir sugebėjo prisivyti 64:66, tačiau dar vienas „Delikateso“ spurtas 10:0 galutinai nulėmė rungtynių baigtį.

„Lietkabelis-2“: Benas Bagdonavičius 16, Simonas Slivka 12, Darius Marcinkevičius 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 32, Mantas Kadzevičius 12, Rokas Čepanonis 10 (12 atk. kam.).

„Šilutė“ pranoko „Palangą“

09.01.2016

Ulysses'as Thomasas ir Edvinas Alunderis atliko dvigubus dublius, o „Šilutės“ (11-13) komanda iškovojo pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Šilutiškiai savo aikštėje 82:72 (23:24, 20:17, 18:9, 21:22) pranoko „Palangos“ (14-10) komandą.

Šeimininkai pergalingą persvarą įgijo trečiajame kėlinyje, kurį pradėjo pirmaudami tik 43:41, bet jam įpusėjus buvo priekyje 54:44.

Ketvirtajame kėlinyje „Palanga“ dar priartėjo iki 58:61, tačiau šeimininkai kiek nutolo (66:59) ir išsaugojo pranašumą iki mačo pabaigos.

„Šilutė“: Darius Kibildis 23, Ulysses'as Thomasas 17 (10 rez. perd.), Aurelijus Pukelis 12, Edvinas Alunderis 10 (12 atk. kam.).

„Palanga“: Mindaugas Reminas 15, Deividas Anužis 14, Povilas Šakinis 13, Matas Jucikas 12 (9 atk. kam.).

„Šilutės“ komandoje – dar vienas amerikietis

09.01.2016

Dešimtąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje užimanti „Šilutės“ (10-13) komanda sulaukė pastiprinimo. Vakarų Lietuvos ekipą papildė amerikietis Jordanas Christopheris Hesteris.

Iš Čikagos kilęs krepšininkas rungtyniavo NCAA pirmenybėse, kuriose gynė „Robert Morris-Chicago“ komandos garbę. Žaidėjas vidutiniškai per 22 minutes pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 2,9 kamuolio ir atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo.

23-ejų metų 192 cm ūgio ir 90 kg svorio gynėjas – jau antrasis „Šilutės“ legionierius. Anksčiau komandą papildė ir pastaruoju metu jos lyderiu tapo Ulyssesas Thomasas.

Hesteris turėtų užpildyti spragą gynėjo pozicijoje, kuri atsirado po to, kai iš „Šilutės“ į Šakių „Vytį“ persikėlė Ignas Vaitkus.

Šiandien „Šilutė“ namuose priims „Palangos“ komandą. Kol kas neaišku ar naujasis ekipos pirkinys jau šiandien debiutuos NKL pirmenybėse.

„Mažeikiai“ neturėjo vargo su „Telšiais“

08.01.2016

Pergalingą žygį NKL pirmenybėse tęsia „Mažeikių“ (19-4) ekipa. Aloyzo Rudžio auklėtiniai svečiuose 67:52 (20:14, 15:14, 14:11, 18:13) nugalėjo „Telšius“ ir šventė devynioliktąją pergalę.

Trečiojo kėlinio pradžioje mažeikiškiai turėjo tik penkių taškų pranašumą (35:30), tačiau netrukus formaliai svečiuose rungtyniavę „Mažeikiai“ įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo didinti savo pranašumą.

Ketvirčio pabaigoje Darius Pakamanis realizavo abu baudų metimus ir savo komandai sugrąžino dviženklę persvarą ir prieš lemiamą kėlinį priartino ją prie pergalės (49:39).

Ketvirtajame ketvirtyje mažeikiškiai buvo nusiteikę kuo greičiau užbaigti visus reikalus – jie spurtavo 11:0 ir penkias minutes gynęsi be priekaištų padidino savo pranašumą iki dvidešimties (59:39).

„Telšiai“: Tomas Domarkas 14, Ovidijus Kaminskis 9.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 19, Evaldas Šaulys 15, Darius Pakamanis 13.

Dukart dviženklį deficitą naikinusi „Petrochema-Dextera“ rungtynių pabaigoje nusileido „Naftai-Uni-Akvaservis“

08.01.2016

Trečiąją nesėkmę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (11-13) ekipa namuose 73:76 (21:20, 11:22, 21:16, 20:18) nusileidusi praėjusio sezono lygos čempionams Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (10-13) klubui.

Klaipėdiečiai revanšavosi Jonavos komandai už nesėkmę pirmajame rate 84:86. Po pirmojo pralaimėjimo Klaipėdos komandai šiame sezone Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai ir toliau užima 8-ąją turnyro lentelės vietą.

Aktyviai rungtynes pradėję Jonavos klubo krepšininkai įpusėjus pirmajam kėliniui buvo atsiplėšę šešių taškų persvara 14:8. „Nafta-Uni-Akvaservis“ iš duobės ketvirtyje išlipo spurtuodama 7:0 ir išsiverždama į priekį 14:15 (8 min). Iki antrojo kėlinio pradžios žaidimas išsilygino, o nežymią persvarą susikūrė šeimininkai 21:20.

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje, vieno tašku pirmavo svečiai 23:24. Netrukus Ryčio Vaišvilos auklėtinių atakų serija leido nutolti iki 7 taškų skirtumo 23:30 (15 min). „Petrochemos-Dexteros“ situaciją pataisė du Justo Vazalio tritaškiai 29:34, tačiau svečiai iki kėlinio pabaigos stabilizavo situaciją ir net susikrovė 10 taškų pranašumą 32:42.

Per pirmąją trečiojo kėlinio pusę klaipėdiečiai pateko į gynybinius jonaviečių spąstus ir šeimininkai grėsmingai priartėjo 45:47. „Naftos-Uni-Akvaservis“ apčiuopiamą persvarą greitai atstatė Lauryno Bieliausko ir Aido Einikio tandemas 45:56. Visgi „Petrochema-Dextera“ komandinėmis pastangomis sugebėjo per likusį kėlinio laiką sumažinti deficitą per pusę 53:58.

Lemiamą ketvirtį Jonavos ekipa pradėjo Evaldo Aniulio tritaškiu ir keturiais Tomo Milinsko taškais 60:58 (32 min). Kurį laiką jonaviečiai pirmavo, tačiau svečius į priekį vėl išvėdė Raido Naciaus, Ryčio Biliarto ir Viktoro Chodosovskio taškai 67:72 (37 min).

Likus žaisti pusantros minutės, komandos stabdė vieną kitą pražangomis ir po baudų metimų „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmavo 68:74. Pradėjus tiksėti paskutinei minutei svarbų tritaškį pataikė Tadas Sebežiovas 71:74. Prie baudų metimo linijos pasiųstas L.Bieliauskas pridėjo tašką 71:75. Kitos atakos metu tritaškį prametė J.Vazalis. Kamuolį atkovoję klaipėdiečiai pataikė baudos metimą, o paskutinis T.Milinsko dvitaškis tik sušvelnino galutinį mačo rezultatą 73:76.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas ir Evaldas Aniulis (8 per. kam.) po 15, Tomas Milinskas 14 (10 atk. kam.), Justas Vazalis, Vytautas Kružikas ir Henrikas Vorotnikovas po 8.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 17, Deividas Keburys (12 atk. kam.) 14, Aidas Einikis 10.

I.Vaitkus debiutavo sėkmingai, o „Vytis“ metus pradėjo užtikrinta pergale

08.01.2016

Šakių „Vyčio“ (16-7) komanda Naujuosius metus pradėjo sėkmingai ir namuose 80:63 (22:17, -17:18, 24:13, 17:15) susitvarkė su tragiškai iš toli atakavusiu Joniškio „Delikatesu“ (8-15).

Joniškiečiai šiame mače pataikė vos 3 tolimus metimus iš 19 (15 proc.).

Svečiai pirmoje mačo dalyje priešinosi „Vyčiui“ ganėtinai atkakliai, tačiau šakiškiai saugojo nors šiokią tokią persvarą – 22:17. Nors skirtumas tarp komandų paaugo (35:28), „Delikatesas“ atsitiesė (37:39) ir jau netrukus ekipas skyrė vos taškas – 40:41. „Vytis“ surengė sėkmingą atkarpą (50:42) bei trečiajame ketvirtyje toliau demonstravo sėkmingą žaidimą – 58:44. Atotrūkis vis augo (75:56) ir didelę persvarą „Vytis“ išsaugojo iki pat mačo pabaigos – 80:63.

„Vyčio“ komandoje debiutavęs Ignas Vaitkus aikštėje praleido 22 minutes ir pelnė 15 taškų (2/6 dvit., 2/3 trit., 5/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, kartą suklydo ir 4 – prasižengė.

„Vytis“: Marijus Užupis 18, Karolis Brusokas 16 (9 atk. kam.), Ignas Vaitkus 15, Dominykas Domarkas 12.

„Delikatesas“: Rokas Čepanonis 17, Žilvinas Petraitis, Darius Griškėnas ir Mantas Kadzevičius – po 12.