Nuotr.: jsk.lt
Nuotr. jsk.lt

Pirmose Jonavos miesto mero taurės turnyro pusfinalio rungtynėse „BC Jonavos“ ekipa 96:85 (19:18, 28:14, 18:21, 29:32) nugalėjo kitą Nacionalinės krepšinio lygos klubą – Joniškio „Delikatesą“.

„Rezultatas gali teigti, kad rungtynės buvo geros, tačiau antroje dvikovos dalyje žaidėme žemiau savo galimybių ribos. Tuo pasinaudoję joniškiečiai surinko nemažai lengvų taškų greitomis atakomis. Aišku, neturime tiek daug aukšto lygio žaidėjų, kurie sugebėtų išlaikyti persvarą ir ją dar padidinti. Mūsų žaidėjams dar trūksta patirties. Manau, su laiku labiau susižaisime ir rodysime geresnį krepšinį nei šiandien“, – po susitikimo mintimis dalinosi „BC Jonavos“ vyriausiasis treneris Nerijus Zabarauskas.

Jonavos miesto arenoje vykusi komandų akistata prasidėjo lygia kova, o pirmieji ryškiau atitrūkti bandė svečiai (8:13). N.Zabarausko auklėtiniai greitai išlygino rezultatą ir kėlinys ryškiau dominavusios komandos neišaiškino (19:18).

Antrajame kėlinyje prabilo jonaviečių toliašaudė artilerija. Po trijų iš eilės pataikytų tritaškių „BC Jonava“ gerokai atitrūko. Ypatingai sėkmingą antrąjį rungtynių kėlinį vainikavo Vytauto Kamarūno paskutinę sekundę pataikytas tritaškis (49:32).

Šeimininkai po didžiosios pertraukos dar kiek paaugino savo persvarą (53:32). Visgi „Delikatesas“ nebuvo linkęs pasiduoti ir po trijų iš šeimininkų žaidėjų perimtų kamuolių sugebėjo sumažinto atsilikimą (47:59). „BC Jonavos“ puolimą budino Raimundo Žuklevičiaus tritaškis, neleidęs svečiams perimti iniciatyvos. Po trijų kėlinių ekipas skyrė 14 taškų (67:53).

Pirmąją ketvirtojo kėlinio pusę komandos keitėsi taikliais metimais ir aikštėje vyko atviras ir rezultatyvus krepšinis. Ketvirčiui persiritus į antrąją dalį, po Žuklevičiaus tritaškio šeimininkai pirmavo 14 taškų atstumu (90:76). Spaudžiant laikui, „Delikatesas“ suaktyvino gynybą ir inicijavo spurtą 7:0 (90:83). Kaip bebūtų, per likusį laiką „BC Jonava“ sumažino klaidų skaičių ir keliomis atakomis įtvirtino pergalę (96:85).

Šeštadienį turnyro finale jonaviečiai susitiks su Marijampolės „Sūduva“. Kovoje dėl trečiosios vietos žais Šakių „Vytis“ ir „Delikatesas“.

„BC Jonava“: E. Anyaorah 16 taškų, Martynas Pacevičius 14, Vytautas Kamarūnas 14, Mintautas Bulanovas 9, Tomas Miškinis ir Antanas Montrimavičius po 8, Raimundas Žuklevičius, Justas Vazalis, Lukas Grabauskas ir Karolis Šarukas po 6, Mykolas Dieninis 3.

Joniškio „Delikatesas“: Rytis Biliartas 22, Žilvinas Petraitis 17.