Nuotr.: D.Lukšta

Klaipėdos „Neptūnas-Akvasevis“ antrąjį sezoną iš eilės žais Mezon NKL finale. Tomo Gaidamavičiaus kariauna pusfinalyje po kovos iki paskutinių sekundžių 77:73 (26:17, 15:19, 23:26, 13:11) nukovė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Foto galerija

Finale klaipėdiečiai susikaus su Kauno „Žalgiriu-2“, o Marijampolės komanda grumsis su Šakių „Vyčiu“.

Praėjusiais metais „Sūduva-Mantinga“ ir „Neptūnas-Akvaservis“ susikovė Mezon NKL finalo serijoje, o tuomet rezultatu 4-3 triumfavo Marijampolės komanda.

„Sūduva-Mantinga“ NKL pirmenybes laimėjo ir 2015-2016 metų sezone, o prieš tai, 2014-2015 m. sezone, lygoje triumfavo būtent Klaipėdos ekipa.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes Klaipėdos klubas po Aido Einikio ir Deivido Anužio metimų susikrovė 6 taškų persvarą (71:65), o ją išlaikė ir iki mačo pabaigos likus 3 minutėms (73:67).

Marijampoliečiai netrukus atgaivino savo viltis. Aurimas Kieža pataikė du dvitaškius iš eilės ir likus 50 sekundžių klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki 2 taškų. Likus 16 sekundžių Ignas Labutis galėjo baudomis išlyginti rezultatą, bet abi jo baudos skriejo pro šalį.

„Sūduva-Mantinga“ privalėjo prasižengti, o Mindaugas Stašys sumetė abi baudas ir likus 10 sekundžių savo komandos pranašumą padidino iki 4 taškų (77:73). Per likusias sekundes „Sūduva-Mantinga“ taškų nebepelnė ir pergalę šventė klaipėdiečiai.

„Sūduva-Mantinga“ šiose rungtynėse vertėsi be savo pagrindinio vidurio puolėjo ir naudingiausio lygos krepšininko Antano Udro.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 25 (9/14 dvit., 6 atk. kam.), Ernestas Ežerskis 10, Martynas Zigmantavičius ir Ignas Labutis po 9.

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 15 (6 rez. perd.), Valdas Vasylius ir Džiugas Slavinskas po 13, Aidas Einikis 12 (2/9 trit.), Arūnas Mikalauskas 10.