Šeštąją Nacionalinės krepšinio lygos savaitę nebeliko nelaimėjusių komandų. Iki tol 9 pralaimėjimus turėjęs Molėtų „Ežerūnas“ NKL savaitės rungtynėse įveikė Mažeikių „Erelius“ ir nutraukė pergalių badą.

Joniškio „Delikatesas“ turnyre pratęsė savo pergalių seriją iki 4, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ rungtynes laimėjo metimu aidint sirenai, „Šilutės“ komanda kovoje su Kauno „Žalgiriu-2“ panaikino 23 taškų deficitą, o Jalenas Riley iš Palangos „Kuršių“ vėl dominavo puolime.

Apie tai ir kitus praėjusio savaitgalio NKL įvykius – tradicinėje apžvalgoje.

Įsivažiuoja

Joniškio „Delikateso“ komanda antrąją savaitę iš eilės žygiavo pergalingu keliu, o dabar jau yra pasiekusi keturis laimėjimus iš eilės. Roberto Giedraičio auklėtiniai šiuo metu lygoje fiksuoja ilgiausią pergalių seriją, o su 6 laimėjimais ir 5 nesėkmėmis dalijasi 9-11 vietomis. Praėjusią savaitę Joniškio krepšininkai išvykoje palaužė Jonavos „Sintek-Jonavą“, o namie neturėjo daug vargo su Tauragės krepšinio klubu.

Įsimintinas marijampoliečių savaitgalis

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių, kai Kaune prieš „Žalgirio“ dublerius Aurimas Urbonas aidint sirenai metimu iš po krepšio išplėšė pergalę savo komandai.

Tuo metu kitose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ savo aikštėje priėmė iki tol pirmoje turnyrinės lentelės vietose buvusią Šakių „Vyčio“ komandą, kurią įveikė 85:70 bei su ja susilygino pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą (8-3).

Papildymas

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą praėjusią savaitę sustiprino 34-erių 180 cm ūgio Gediminas Navickas, kuris sezoną praėjo Alytaus „Dzūkijoje“, o į antrąją pagal pajėgumą Lietuvos lygą grįžo po 14 metų pertraukos.

G. Navickas savo karjerą pradėjo Lietuvos krepšinio A lygoje, kai 2002 metais apsivilko „Žalgirio“ dublerių marškinėlius, o dabar pirmąsias savo rungtynes NKL sužaidė būtent prieš tuos pačius „Žalgirio“ dublerius, kai pelnė 7 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Košmariškas savaitgalis

Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkams skaudi nesėkmė Marijampolės komandai nebuvo vienintelė. Kitame mače Vytauto Pliaugos auklėtiniai Šilutėje antrajame kėlinyje kelis kartus turėjo 23 taškų persvarą, dar po dviejų kėlinių pirmavo 18 taškų, tačiau persvarą iššvaistė ir krito 86:89. Kauno komandos neišgelbėjo ir 22 taškus pelnęs bei 8 kamuolius sugriebęs Erikas Venskus, o šilutiškius tempė 23 taškus įmetęs ir 9 kamuolius atkovojęs Evaldas Džiaugys.

Pralaužė ledus

Molėtų „Ežerūnas“ pirmosios pergalės laukė kiek daugiau nei mėnesį, o ją sau padovanojo rungtynėse su Mažeikių „Ereliais“, kurias tiesiogiai transliavo BTV televizija. Kitos pergalės taip ilgai laukti nereikėjo – jau kitą dieną „Ežerūnas“ svečiuose nukovė Tauragės krepšinio klubą.

Praėjusią savaitę molėtiškiai sulaukė trijų naujokų, kurie iškart suteikė nemažą impulsą. Kostas Jonuška vidutiniškai pelnė po 17 taškų, Ernestas Ežerskis pridėjo po 12 taškų, o Tauras Ulevičius prisidėjo atlikdamas po 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

Įklimpo į pralaimėjimus

Kauno KTU patyrė jau šeštąjį pralaimėjimą iš eilės, kai praėjusį savaitgalį nusileido „Telšiams“ ir Palangos „Kuršiams“. 6 nesėkmių serija šiuo metu yra ilgiausia NKL, o pralaimėjimus KTU patyrė vidutiniu 14,5 taško skirtumu. Tuo metu Tauragės krepšinio klubas suklupo keturis kartus iš eilės ir visais atvejais turėjo mažai šansų – atsiliko nuo 13 iki 23 taškų.

Rezultatyvumas

Rezultatyviausias NKL krepšininkas Jalenas Riley rungtynėse su Vilniaus „Perlu“ dar labiau kilstelėjo savo rodiklius, kai per 33 minutes įmetė 35 taškus (6/10 dvit., 4/10 trit., 11/14 baudos), o amerikiečio vedama ekipa triumfavo sostinėje 86:77. Kitose rungtynėse su Kauno KTU gynėjas ir vėl buvo rezultatyvus – prie pergalės pridėjo 22 taškus (2/5 dvit., 4/12 trit., 6/6 baudos). J. Riley NKL vidutiniškai renka po 28 taškus.

Sugrįžimas

Mėnesį laiko NKL nežaidęs Vilniaus „Perlo“ vidurio puolėjas Marekas Blaževičius grįžo į aikštę rungtynėse su Palangos ekipa ir iškart parodė galingą žaidimą. 17-metis 210 cm ūgio perspektyvus centras per 20 minučių spėjo pelnyti 20 taškų (7/12 dvit., 6/10 baudos), atkovoti 12 ir perimti 2 kamuolius, išprovokuoti 7 pražangas ir surinkti 25 naudingumo balus.