Nuotr.: M. Baranauskas
Nuotr. M. Baranauskas

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8-5) nesulaikė rezultatyviausio lygos krepšininko Jaleno Riley – 35 taškus pelniusio amerikiečio vedami Palangos „Kuršiai“ (9-4) svečius iš Klaipėdos bei lentelės kaimynus pranoko 82:77 (26:17, 13:20, 24:26, 19:14).

35
31
45%
5/11
3

„Kuršiai“ po šio mačo pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Tiesa, tiek pat pergalių pralaimėjimų turi ir Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Šiame susitikime klaipėdiečiams padėti negalėjo kapitonas Deividas Anužis, kuriam vakar dvikovoje su „Telšiais“ atsinaujino šlaunies trauma, kankinusi jį sezono pradžioje. Gynėjo grįžimo data į rikiuotę dar nėra aiški.

Pirmasis ketvirtis svečiams iš Klaipėdos nesiklostė sėkmingai – J. Riley per pirmąsias 10 minučių pelnė 9 taškus, o Palangos ekipa atitrūko 26:17.

„Neptūnas-Akvaservis“ antrajame ketvirtyje pademonstravo puikią gynybą – per pirmąsias 7 minutes varžovams leido pelnyti 4 taškus, patys klaipėdiečiai surinko 14, o tai leido išsiveržti į priekį minimalia persvara – 31:30.

Nors T. Gaidamavičiaus kariauna trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 13:6 bei įgijo rekordinę 7 taškų persvarą, tačiau įsisiautėjęs J. Riley prieš lemiamą ketvirtį atstatė lygybę (63:63).

„Kuršių“ legionierius iš JAV per trečiąjį kėlinį pelnė 17 iš 24 Palangos komandos taškų.

J. Riley pastangomis palangiškiai likus minutei iki susitikimo pabaigos dar turėjo 6 taškų pranašumą (70:76), tačiau tuomet Klaidas Metrikis smeigė tritaškį, Erikas Kubilius pridėjo du baudų metimus, o „Neptūnas-Akvaservis“ sugrįžo į rungtynes (75:76).

Lemiamu metu „Kuršių“ puolėjo Granto Vasiliausko ranka nuo baudų metimo linijos nedrebėjo, o Vytauto Šarakausko bandymas iš toli išlyginti rezultatą tikslo nepasiekė.

„Neptūnas-Akvaservis“ komandos Palangoje neišgelbėjo ir puiki kova dėl atšokusių kamuolių – T. Gaidamavičiaus kariauna nusiėmė 45 kamuolius, tuo metu palangiškiai – 30. Klaipėdiečiams labiausiai koją kišo klaidos, kurių padarė net 20.

„Kuršiai“: Jalenas Riley 35 (7/15 dvit., 5/11 trit., 5 rez. perd.), Tautvydas Paliukėnas 14, Aurimas Majauskas 11.

„Neptūnas-Akvaservis“: Erikas Kubilius (11/14 baud.) ir Tadas Pažėra (6 rez. perd., 8 klaid.) – po 17, Jonas Dumašius 14, Klaidas Metrikis 13, Ignas Ramašauskas 10.