Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Jonavos „Sintek-Jonava“ (17-23) patyrė pralaimėjimą paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono rungtynėse 84:89 (17:21, 24:19, 17:30, 26:19) nusileisdami „Taragės“ (17-23) klubui.

30
40
6
69%
9/13

Pralaimėjimas penkių taškų skirtumu garantavo jonaviečiams bilietą į NKL atkrintamąsias. Tauragiškiai į kitą etapą būtų žengę tik nugalėję „Sintek-Jonavą“ 15 taškų ar didesniu skirtumu.

Galutinėje reguliariojo sezono komandų rikiuotėje jonaviečiai užėmė 12-ąją vietą. NKL aštuntfinalyje iki trijų pergalių Rimanto Grigo treniruojamas klubas kovos su „Šilute“.

Tauragės ekipa reguliarujį sezoną užbaigė trylikta ir atkrintamąsias nepateko.

Pirmoji rungtynių pusė Jonavos klubui pavojaus nežadėjo – po pirmųjų dviejų ketvirčių šeimininkai pirmavo – 41:40.

Sužaidus daugiau nei tris minutes po didžiosios pertraukos, „Sintek-Jonava“ atsiliko tašku – 49:50. Netrukus tris tritaškius pataikę tauragiškiai spurtavo rezultatu 13:2 ir nutolo – 63:51. Martynas Linkevičius ir Rytis Juknevičius švelnino situaciją – 56:63, tačiau iki ketvirčio pabaigos „Tauragė“ grįžo prie dviženklio pranašumo – 70:58. Svečiai trečiajame kėlinyje iš viso pataikė net 5 tritaškius, o ketvirčio pabaigoje technine pražanga buvo nubaustas Jonavos klubo atsarginių žaidėjų suolelis.

Kėlinio pradžioje Tadas Sebežiovas dvitaškiu nustūmė jonaviečius ant sezono pabaigos krašto – 58:72. Šeimininkai ėmė gelbėti situaciją ir per kitas keturias minutes sugebėjo priartėti – 68:74. Netrukus atkutusi „Tauragė“ atsakė penkiais taškais be atsako ir vėl pavojingai nutolo – 68:79.

Daugiausia pataiko: Martynas Linkevičius

Dvikovos pabaigoje Rimanto Grigo auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą – baudų metimais taškus rinko Martynas Linkevičius, dvitaškius pataikė Rytis Juknevičius ir Martynas Pacevičius, o Grantas Vasiliauskas pridėjo tritaškį – 78:81.  Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei dvitaškį pataikė svečiai – 78:83.

„Sintek-Jonava“ atakoje pražanga sustabdytas Rytis Juknevičius sumetė baudas – 80:83, o Mindaugas Stašys atsakė tritaškiu – 86:80. Šeimininkų gretose iššovė M. Pacevičius, surinkęs 4 taškus iš eilės ir, likus žaisti 18 sekundžių, priartinęs savo ekipą prie varžovų – 84:86.

„Tauragės“ atakos metu G. Vasiliauskas užsidirbo nesportinę pražangą. M. Stašys prametė abu baudų metimus, tačiau vėl stojo prie baudų metimų linijos, jonaviečiams prasižengus taktiškai. M. Stašys neklydo – 88:84. Per likusį laiką jonaviečių metimai skriejo pro šalį, o „Tauragė“ tik tašku paaugino skirtumą, kurio patekti į atkrintamąsias svečiams neužteko – 84:89.

„Sintek-Jonava“: Martynas Linkevičius 25 (9 atk. kam.), Martynas Pacevičius 16, Rytis Juknevičius 15 (9 rez. perd.), Grantas Vasiliauskas 10.

„Tauragė“: Deividas Keburys 30, Tadas Sebežiovas ir Mindaugas Stašys po 20, Liudas Radavičius 10.