Nuotr.: K. Bakūnas
Nuotr. K. Bakūnas

Šarūnas Beniušis debiutavo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (2-0) ekipoje, kuri VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pasiekė antrąją pergalę.

Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos 88:80 (29:18, 17:13, 24:27, 18:22) pranoko Molėtų „Ežerūno“ (0-3) krepšininkus.

„Pagrindinė bėda ir vėl buvo banguotas žaidimas. Rungtynes pradėjome susikaupę ir susikoncentravę. Tuomet užstrigome puolime, o tas persidavė ir gynyboje.

Vis dėlto, mačo pabaigoje buvo parodytas charakteris, kas ir leido iškovoti pergalę. Sezono eigoje tokių rungtynių reikia, nes yra pajuntamas jauduliukas, kuris užgrūdina komandą“, – po rungtynių sakė vyriausiasis treneris P. Šakinis.

Debiutines rungtynes sužaidęs Š. Beniušis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir per 10 minučių pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 3 bei užsidirbo 5 asmenines pražangas.

Marijampoliečiai iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Š. Beniušis galingu dėjimu užbaigė ataką, Julius Liesis pataikė iš toli, dar du taškus pridėjo Aurimas Kieža, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 12:0 ir įgijo dviženklį pranašumą – 20:7.

Antrajame ketvirtyje J. Liesis pataikė dar vieną tolimą metimą, dvitaškį pridėjo Edvinas Jezukevičius, o atkarpą 15:4 vainikavo Š. Beniušio baudų metimai, po kurių marijampoliečių persvara pasiekė 20 taškų ribą – 44:24.

Kaip bebūtų, varžovai dar iki kėlinio pabaigos sumažino deficitą iki 15 taškų (31:46), o po ilgosios pertraukos dar labiau nurėžė turėtą atsilikimą.

Dominykas Zupkauskas surinko 4 taškus, dar du pridėjo Tauras Ulevičius ir trečiojo kėlinio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ persvara sumenko iki 11 taškų – 41:52. Marijampoliečiai buvo kiek padidinę pranašumą, bet šeimininkai taip pat atsakė kiek sėkmingesne atkarpa ir po trijų kėlinių „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 70:58.

Marijampoliečiai per pirmąsias keturias lemiamo kėlinio minutes niekaip nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojęs „Ežerūnas“ spurtavo 11:0 ir savo atsilikimą nurėžė iki minimumo – 69:70.

Galų gale, įpusėjus ketvirtajam kėliniui, tritaškį pataikė Jonas Zakas bei taip nutraukė svečių taškų badą, o jau kitoje atakoje dvitaškį pridėjo E. Jezukevičius ir marijampoliečiai atstatė kiek saugesnį pranašumą (75:69).

Po šio metimo mačas vyko taškas į tašką, tačiau 39-ąją minutę T. Kliučinykas atseikėjo du tritaškius iš eilės ir taip nusprendė rungtynių baigtį – 85:73.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs E. Jezukevičius pelnė 23 taškus (7/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 6/6 baudos), atkovojo 4 kamuolius, kartą suklydo bei išprovokavo 6 pražangas.

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 21 (8/14 dvit., 10 atk. kam.), Dominykas Zupkauskas 16 (5/9 dvit., 1/6 trit.), Tadas Vaičiūnas 10.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 23 (7/9 dvit.), Šarūnas Beniušis 12 (4/5 dvit.), Martynas Zigmantavičius 11, Julius Liesis (2/4 trit.) ir Gvidas Galinauskas (4/5 dvit.) po 10.