Amžius: 25
Ūgis: 206 cm
Svoris: 110 kg
Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva

Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTO-NKL) po trečiosios savaitės kovų liko tik viena nepralaimėjusi komanda. Tai – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, triumfavusi visus penkis kartus ir savo varžovus vidutiniškai įveikdama 11,8 taško persvara.

Praėjusią savaitę pirmąjį kartą suklupo „Šilutė“, kuri čempionatą pradėjo penkiais laimėjimais. Taip pat po penkias pergales turi Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (pralaimėta tik čempionate starte) ir „Telšiai“ (pasiekti trys laimėjimai paeiliui).

Jūsų dėmesiui – praėjusios savaitės apžvalga: nuo eilės karjeros rekordų iki įspūdingų epizodų ir skaudžios traumos.

Galingas dėjimas

Šarūnas Beniušis prasiveržė arčiau krepšio ir tuomet sutiko tvirtą varžovą Augustiną Jankaitį, tačiau jo nepabūgo ir nepaisant kontakto kamuolį įspūdingai įkrovė į krepšį.

Trauma

Po dviejų dienų Augustinas Jankaitis mače su Šilalės „Lūšimi“ puolime atkovojo kamuolį ir nusileidęs ant parketo viena koja patyrė traumą. Jam trūko dešinės kojos Achilo sausgyslė ir dar tą patį vakarą buvo atlikta operacija.

Pirmoji pergalė

VIKINGLOTO-NKL debiutantei Šilalės „Lūšies“ ekipai prireikė šešerių rungtynių, kad būtų pasiekta pirmoji pergalė. Ji išvykoje lygos savaitės rungtynėse 85:83 įveikė „Palangos Kuršius“, o po šio mačo nebeliko nelaimėjusių komandų. Dabar Šilalės komanda turnyro lentelėje dalijasi 12-15 vietomis.

Pergalių serija

Sėkmingomis serijomis gali pasidžiaugti ne tik Klaipėdos, Marijampolės ir Telšių ekipos, bet ir Tauragės krepšininkai. Jie pralaimėjo pirmąsias sezono rungtynes Šilutėje, tačiau po to laimėjo keturis sykius iš eilės ir dabar užima penktąją poziciją.

Tauragės ekipoje nesulaikomai žaidė Karolis Babkauskas, kuris akistatoje su „Lūšimi“ įmetė 26 taškus (karjeros rekordas), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus (karjeros rekordas). Tuo metu mače su Mažeikių „Ereliais“ jis surinko 12 taškų (4/6 trit.), 9 rezultatyvius perdavimus ir 25 naudingumo balus.

Tuo metu kitas Tauragės ekipos gynėjas Ernestas Serkevičius pataikė metimą iš aikštės vidurio.

Rekordai

Karjeros rungtynes sužaidė Joniškio „Delikateso“ puolėjas Giedrius Stankevičius, kuris mače su „Žalgiriu-2“ pasiekė pelnytų taškų (28), naudingumo balų (39) ir blokų (5) rekordus.

Tuo metu „Žalgirio“ dublerių komandoje estas Kerras Kriisa savo geriausią rezultatą pasiekė įmetęs 26 taškus. Prieš tai jo rekordas buvo 23 taškai.

Tame pačiame mače 19-metis Karolis Babušis sumetė 24 taškus (6/8 trit.) ir taip sužaidė geriausias savo rungtynes. Jo šūviai lemiamu pratęsimo metu padėjo žalgiriečiams švęsti pergalę.

Dvikovoje tarp „Gargždų“ ir „Telšių“ Ignas Razutis įsirašė 43 naudingumo balus ir užfiksavo asmeninį rekordą. Gynėjas per 32 aikštėje praleistas minutes pelnė 26 taškus (7/7 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius atliko 9 rezultatyvius perdavimus, taip pat 4 kamuolius perėmė.

Sugrįžimas į rungtynes

Po trečiojo kėlinio Šakių „Vytis“ Molėtuose pirmavo 14 taškų persvara (69:55), bet tuomet „Ežerūnas“ pakilo į kovą, kuri baigėsi pergale. Lemiamas kėlinys buvo laimėtas 24:7, o svarbiausius taškus baudų metimais rinko Mantas Šerkšnas ir Dominykas Zupkauskas.

Su sirena

NKL tarptautiniame turnyre gražią pergalę iškovojo Mažeikių „Ereliai“, kurie pergalę rezultatu 64:61 šventė po pergalingo Augustino Venckaus tritaškio aidint sirenai.