Nuotr.: L.Šilkaitis
Nuotr. L.Šilkaitis

Kai jau atrodė, kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-3) pergalių serija VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse nutrūks, Povilo Šakinio auklėtiniai pademonstravo puikią kovinę dvasią.

Marijampoliečiai savų žiūrovų akivaizdoje per pratęsimą 108:99 (20:21, 24:18, 19:19, 31:24, 20:11) palaužė Vilniaus „Perlo“ (9-10) pasipriešinimą.

Prieš lemiamą ketvirtį marijampoliečiai sumažino deficitą iki 7 taškų, tačiau ketvirtąjį kėlinį ir vėl geriau pradėjo vilniečiai. Einaras Tubutis smeigė tritaškį, Ą. Tubelis surinko 6 taškus iš eilės, o „Perlo“ spurtą 12:3 vainikavo to paties Ą. Tubelio tolimas šūvis, po kurio svečiai įgijo rekordinę 16 taškų persvarą – 76:60.

Vis tik marijampoliečiai pasiduoti linkę nebuvo. Š. Beniušis surinko keturis taškus paeiliui, Tomas Galeckas realizavo baudų metimus bei smeigė tritaškį, o „Sūduva-Mantinga“ laimėjo atkarpą 15:2 bei, likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, grįžo į rungtynes – 75:78. Net 13 iš 15 taškų per šį spurtą surinko Š. Beniušio ir T. Galecko duetas.

Augustas Marčiulionis realizavo tris baudų metimus, tačiau tuomet Jonas Zakas atsakė savuoju tritaškiu, Š. Beniušis pridėjo dvitaškį, o likus kiek daugiau nei minutei, J. Jogminas pataikė metimą iš po krepšio ir persvėrė rezultatą – 82:81.

Po paprašytos minutės pertraukėlės A. Marčiulionis vėl pataikė abu baudų metimus, tačiau Gintautas Matulis taip pat pelnė taškus ir vėl persvėrė rezultatą marijampoliečių naudai.

Kitoje atakoje J. Rubino metimas tikslo nepasiekė, o į kitą aikštelės pusę pasileido J. Jogminas. Vis tik rungtynių arbitrai užfiksavo žingsnius ir kamuolys atiteko „Perlui“.

Vis tik svečiai išsimesti kamuolio nesugebėjo – jį perėmė T. Galeckas, kuris atliko perdavimą G. Matuliui, kuris, likus kiek daugiau nei 10 sekundžių įkrovė iš viršaus ir padidino „Sūduva-Mantinga“ persvarą iki 3 taškų – 86:83.

Š. Beniušis vėl realizavo abi mestas baudas, tačiau aidint ketvirtojo kėlinio sirenai, E. Tubutis pataikė neįtikėtiną tritaškį ir tokiu būdu išplėšė pratęsimą.

Nepaisant apmaudžiai praleisto tritaškio, pratęsimą geriau pradėjo marijampoliečiai. Š. Beniušis pelnė taškus su pražanga, Jonas Zakas pataikė iš toli, o J. Jogminas atliko dar vieną dėjimą ir „Sūduva-Mantinga“ į priekį išsiveržė 7 taškais – 101:94.

Vis tik J. Rubinas atsakė savo tolimu metimu, o netrukus jis dar pridėjo ir taiklų dvitaškį bei likus pusantros minutės iki mačo pabaigos, „Perlo“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų (99:101).

Vis dėlto marijampoliečiai ir vėl parodė savo charakterį. T. Galeckas pataikė baudos metimą, o likus 48,6 sekundės, Jonas Zakas smeigė tritaškį bei įtvirtino pergalę – 105:99.

Nugalėtojų ekipoje įspūdingai žaidęs Š. Beniušis pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Jis per 28 minutes pelnė 33 taškus (13/13 dvit., 7/11 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas, 2 kartus suklydo bei surinko 36 naudingumo balus.

„Apskritai, pačios rungtynės netenkina išskyrus, aišku, rezultatą. Pats susitikimas labai netenkina, nes žaidėme labai nedisciplinuotai tiek gynyboje, tiek puolime. Kai jau pradėjome degti, atsirado jėgų, pastangos ir su visomis pastangomis pasiekėme sunkią, sunkią pergalę“, – po mačo sakė vyriausiasis treneris P. Šakinis.

Tuo metu geriausias sezono rungtynes sužaidęs T. Galeckas prie pergalės pridėjo 19 taškų (1/5 dvit., 4/6 trit., 5/6 baudos), 11 rezultatyvių perdavimų, po 5 atkovotus ir perimtus kamuolius, 4 išprovokuotas pražangas bei 30 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 33 (13/13 dvit., 36 naud. bal.), Tomas Galeckas (4/6 trit., 11 rez. perd.) ir Jonas Zakas (5/8 trit.) po 19, Justinas Jogminas 12 (6/7 dvit.), Edvinas Jezukevičius 11.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 29 (13/15 dvit.), Einaras Tubutis 22 (4/5 dvit., 4/6 trit.), Augustas Marčiulionis (2/9 trit., 6 kld.) ir Jokūbas Rubinas (2/7 trit.) po 15.