11-ąją Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) savaitę užfiksuotas sezono naudingumo balų rekordas ir antirekordas, lyderiai „Telšiai“ dar labiau įtvirtino savo pozicijas, o Mažeikių „Ereliai“ pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą.

Apie tai ir dar daugiau – „nklyga.lt“ savaitės įvykių apžvalgoje.

Lyderiai. „Telšiai“ pratęsė savo dominavimą VIKINGLOTTO-NKL ir atotrūkį nuo artimiausio varžovo padidino iki dviejų pergalių. Praėjusią savaitę „Telšiai“ laimėjo abejas rungtynes, savo pergalių seriją pratęsė iki 8 iš eilės bei įsirašė 18-ąjį laimėjimą per 20 sezono rungtynių.

Artimiausia Ryčio Vaišvilos konkurentė yra Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri per tiek pat susitikimų laimėjo 16 kartų. Tiek pat pergalių turi ir „Šilutė“, bet ji žaidė vienu maču daugiau.

Rezultatyvumo rekordas. 123 taškus mače su Tauragės krepšinio klubu pelnę Mažeikių „Ereliai“ pasiekė VIKINGLOTTO-NKL sezono rekordą. Ankstesnis šio sezono rekordas buvo 109 Šakių „Vyčio“ pelnyti taškai.

123 įmesti taškai yra geriausias VIKINGLOTTO-NKL rezultatas nuo 2018 metų kovo mėnesio, kuomet „Vytis“ kovoje su „Palanga“ surinko 135 taškus.

Ketvirtąjį kėlinį mažeikiškiai laimėjo net 40:10.

Nerezultatyvūs. „Ereliai“ surinko 123 taškus, o dvejose kitose rungtynėse praėjusią savaitę abi komandos kartu sudėjus nepasiekė šios ribos. „Palangos Kuršiai“ svečiuose 66:56 įveikė Šilalės „Lūšį“, o komandos kartu įmetė 122 taškus. Kitame mače Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ir „Šilutė“ kartu pelnė 121 tašką – uostamiesčio ekipa laimėjo 65:56.

Skirtumas. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ mače su „Jonava“, kurį laimėjo 99:66, pataikė net 16 tritaškių iš 32 (50 proc.) ir pasiekė klubo sezono rekordą. Jonavos komanda iš toli įmetė 2 metimus iš 13 (15 proc.).

Pratęsimas. Atrodė, kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau laiko pergalę savo rankose, tačiau Vilniaus „Perlas“ perėmė kamuolį, o Einaras Tubutis itin tolimu tritaškiu aidint sirenai išplėšė pratęsimą. Per jį „Sūduva-Mantinga“ buvo stipresnė ir mačą laimėjo 108:99.

Abiejose komandose netrūko galingų pasirodymų. Nugalėtojams Šarūnas Beniušis pataikė visus 13 dvitaškių ir pelnė 33 taškus bei surinko 36 naudingumo balus, o Tomas Galeckas pridėjo 19 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir 30 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems Einaras Tubutis įmetė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir įsirašė 37 naudingumo balus, o Ąžuolas Tubelis pelnė 29 taškus (13/15 dvit.) ir surinko 30 naudingumo balų.

LKL. Šeštadienį Ąžuolas Tubelis žaidė Vilniaus „Ryto“ komandoje Lietuvos krepšinio lygos mače su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Puolėjas prie pergalės taškų nepridėjo (0/4 dvit., 0/1 trit.), bet atkovojo 3 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Tuo metu Erikas Venskus su Kauno „Žalgiriu-2“ šeštadienį džiaugėsi pergale Joniškyje, o sekmadienį apsivilko pagrindinės komandos marškinėlius ir LKL stojo į kovą su „Šiauliais“. Vidurio puolėjas per 6 minutes atkovojo 1 kamuolį.

Minutės. Visi „Gargždų“ komandos startinio penketo krepšininkai mače su „Telšiais“ žaidė bent po 31 minutę, o daugiausiai laiko aikštėje praleido Laurynas Mikalauskas – 37 minutes.

Plačia rotacija negalėjo naudotis ir „Telšiai“, kurių gretose nežaidė Mindaugas Stašys, Gytis Sirutavičius ir Laurynas Kaveckis. Mažiausiai laiko aikštėje iš starto penketo praleido Mindaugas Norkus – 28,5 minutės. Septynių žaidėjų rotacija besivertę „Telšiai“ namie laimėjo 81:70.

Mikalausko šou. „Gargždų“ komandos centras Laurynas Mikalauskas dvikovoje su „Šilute“ surinko 49 naudingumo balus ir pasiekė lygos sezono rekordą bei asmeninį geriausią rezultatą. Jis įmetė 30 taškų (10/19 dvit., 10/11 baudos), atkovojo 21 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 11 pražangų. Iki šio mačo lygos sezono rekordas buvo 43 efektyvumo balai, kuriuos surinko Ignas Razutis.

Mikalauskas tapo naudingiausiu lygos krepšininku – jo vidurkis pasiekė 26,4 efektyvumo balo. Antroje vietoje atsidūręs Ignas Lukošius renka po 25,7 naudingumo balo.

-12. Domantas Vilys susitikime su savo buvusia komanda Vilniaus „Perlu“ surinko -12 naudingumo balų ir užfiksavo lygos sezono antirekordą. Šakių „Vyčio“ gynėjas per 13 minučių prametė visus keturis metimus iš žaidimo, keturis sykius prarado kamuolį ir keturis kartus prasižengė. Jis prie savo pavardės statistikos protokole neįsirašė nė vieno teigiamo rodiklio. „Vytis“ Vilniuje suklupo 76:85.

Prieš tai lygos sezono antirekordas buvo -9 naudingumo balai, o juos surinko D. Vilio komandos draugas Paulius Semaška.

Savaitės rungtynės. VIKINGLOTTO-NKL savaitės rungtynėse triumfavo „Palangos Kuršiai“, kurie namie 79:72 įveikė lygos čempionę Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“. Iki šio mačo Povilo Šakinio kariauna buvo laimėjusi šešis sykius iš eilės. Praėjusį sezoną šios ekipos susikovė pusfinalyje.