Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Šarūnas Beniušis sužaidė geriausias sezono rungtynes, o jo vedama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (24-5) trečiąjį VIKINGLOTTO-NKL pirmenybių ratą pradėjo pergalingai.

Daugiausia pataiko: Augustas Marčiulionis

Povilo Šakinio auklėtiniai pirmosios grupės išvykos mače Vilniuje 113:96 (21:24, 32:23, 36:25, 24:24) pranoko vietos „Perlo“ (14-15) krepšininkus, kuriems tai buvo ketvirtoji nesėkmė paeiliui.

Š. Beniušis per 21 minutę pelnė 31 tašką (12/13 dvit., 1/1 trit., 4/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

Iki rezultatyviausių karjeros rungtynių puolėjui pritrūko 2 taškų, o iki naudingiausių – 6 naudingumo balų.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Antrajame kėlinyje Adas Šimonis pataikė iš toli, Augustas Marčiulionis realizavo dvitaškį, dar po du taškus pelnė Ąžuolas Tubelis bei Andreas Kalogiros ir „Perlas“ pirmavo 34:23.

Neilgai trukus Tautvydas Kliučinykas buvo nubaustas technine pražanga, o vilniečiai tuo pasinaudoję dar labiau padidino savo pranašumą (37:23).

Vis tik tuomet „Sūduva-Mantinga“ atkuto. Jonas Zakas atseikėjo du tritaškius paeiliui, dvitaškį pridėjo T. Kliučinykas, o Justinas Jogminas sudrebino lanką dėjimu ir marijampoliečių deficitas jau buvo vienženklis – 33:41.

Netrukus T. Kliučinykas ir Gintautas Matulis pelnė taškus su pražanga, Šarūnas Beniušis realizavo baudas bei pataikė dvitaškį, o „Sūduva-Mantinga“ antrąjį kėlinį užbaigė spurtu 20:6 ir ilgąją pertrauką išėjo turėdama 6 taškų persvarą – 53:47.

Po ilgosios pertraukos „Sūduva-Mantinga“ pratęsė savo sėkmingą atkarpą. Š. Beniušis pelnė 6 taškus paeiliui, dvitaškį pridėjo G. Matulis ir pirmą kartą rungtynėse marijampoliečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą – 61:48.

GM: 28

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Tomas Galeckas ir G. Matulis smeigė po tritaškį, Edvinas Jezukevičius bei T. Kliučinykas – po dvitaškį ir „Sūduva-Mantinga“ persvara abejonių nebekėlė – 86:68.

„Šiandien rungtynėse vyravo puolimas. Manau, kad tokiu geru puolimu ir laimėjome. Pradžioje buvome ne tai, kad nenusiteikę, bet nepadarėme, ką buvome sutarę. Plius neįkrito vienas kitas metimas, o paskui susitvarkėme, turėjome gerą atkarpą gynyboje ir geru puolimu laimėjome rungtynes“, – po susitikimo teigė marijampoliečių vyriausiasis treneris.

„Perlas“: Ignas Juškevičius 24 (9/12 dvit.), Andreas Kalogiros 19 (5/7 dvit.), Ąžuolas Tubelis 18 (9/13 dvit., 7 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 11 (7 rez. perd.), Jokūbas Rubinas 10 (2/6 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 31 (21 min., 12/13 dvit., 39 naud. bal.), Tomas Galeckas 20 (4/6 trit.), Gintautas Matulis 16 (4/4 dvit.), Edvinas Jezukevičius 12 (4/7 dvit.), Jonas Zakas (3/8 trit.) ir Tautvydas Kliučinyjas (5/6 dvit.) po 11.