Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (26-6) dar ketvirtajame kėlinyje turėjo 9 taškų deficitą, tačiau nepaisant to, sugebėjo išsigelbėti.

20
32
11
50%
2/4

Povilo Šakinio auklėtiniai dviejų pratęsimų trileryje 101:91 (20:20, 20:23, 13:19, 23:14, 10:10, 15:5) palaužė „Šilutės“ (21-11) krepšininkus.

Marijampoliečiai į lemiamą šturmą kilo ketvirtojo kėlinio viduryje. Šarūnas Beniušis galingai įkrovė iš viršaus, o jau po kelių akimirkų pelnė taškus iš eilutės ir „Sūduva-Mantinga“ deficitas, likus kiek daugiau nei 3 minutėms, sumenko iki 3 taškų (64:67).

Vis tik Simonas Serapinas bei Paulius Poška pataikė po tolimą metimą ir iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, atstatė saugią „Šilutės“ persvarą – 73:66. Vis dėlto marijampoliečiai nebuvo linkę pasiduoti.

Jonas Zakas smeigė sudėtingą tritaškį, Tautvydas Kliučinykas pridėjo dar du taškus ir marijampoliečių atsilikimas siekė tik 2 taškus – 71:73. Po šio epizodo Andrius Gaidys įmetė abi, o kitoje aikštelės pusėje Š. Beniušis – vieną baudą, tačiau marijampoliečiai atkovojo kamuolį puolime.

T. Kliučinykas veržėsi krepšio link bei išprovokavo varžovo pražangą. Deja, gynėjas realizavo vieną baudos metimą ir, likus 19 sekundžių, „Sūduva-Mantinga“ atsiliko 73:75. Tuomet A. Gaidys vėl stojo prie baudų metimų linijos, tačiau šįkart jo ranka sudrebėjo ir jis taip pat įmetė tik vieną baudos metimą bei šeimininkams sužibo viltis.

Ir ta viltimi pasinaudojo Gintautas Matulis. Komandos kapitonas, likus 3,3 sekundės, pašokdino prieš save buvusį varžovą ir smeigė tritaškį, taip išlygindamas rezultatą – 76:76.

GM: 25

„Šilutė“ turėjo idealią progą per likusį laiką išplėšti pergalę, bet Linas Lekavičius būdamas praktiškai laisvas nepataikė iš po krepšio ir susitikimas persikėlė į pratęsimą.

Jo metu ir vėl vyko itin atkakli kova. Prieš prasidedant paskutinei pratęsimo minutei G. Matulis taikliu tritaškiu išvedė „Sūduvą-Mantinga“ į priekį, tačiau likus 45,6 sekundės, tolimu metimu atsakė P. Poška ir „Šilutė“ pirmavo 86:84.

P. Šakinis iš karto paprašė minutės pertraukėlės, kuri davė vaisių – G. Matulis pelnė dar du taškus bei išlygino rezultatą (86:86). Marijampoliečiai sugebėjo apsiginti nuo „Šilutės“ išpuolio ir, likus 15,5 sekundės, turėjo kamuolį savo rankose.

Lemiama ataka buvo patikėta G. Matuliui, tačiau šio dvitaškis skriejo pro šalį ir rungtynės persikėlė į antrąjį pratęsimą.

Jo metu marijampoliečiai perėmė iniciatyvą. A. Kieža smeigė tritaškį, G. Matulis pataikė baudą, Š. Beniušis pelnė taškus iš po krepšio, o Justinas Jogminas įkrovė iš viršaus ir atkarpą 9:2 laimėjusi „Sūduva-Mantinga“ įgijo 7 taškų persvarą – 95:88.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, Š. Beniušis įkrovė iš viršaus ir mačo nugalėtojas tapo aiškus – „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 99:88.

14 iš 21 taško per ketvirtąjį kėlinį ir abu pratęsimus pelnęs G. Matulis buvo rezultatyviausias nugalėtoju gretose. Jis realizavo 4 dvitaškius iš 8, 3 tritaškius iš 7, 4 baudas iš 5, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, 5 sykius suklydo bei surinko 19 naudingumo balų.

Pirmoji rungtynių dalis klostėsi apylygiai ir po dviejų kėlinių „Šilutė“ pirmavo 43:40. Vis tik svečiai atitrūko po ilgosios pertraukos.

Byronas Sanfordas pataikė iš toli bei realizavo baudas, Andrius Gaidys pridėjo dvitaškį ir 8:0 atkarpą laimėjusi „Šilutė“ įgijo dviženklį pranašumą – 53:43. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo priartėti minimaliai ir turėjo 9 taškų deficitą (53:62).

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 21 (4/8 dvit., 3/7 trit., 7 rez. perd.), Šarūnas Beniušis 20 (9/12 dvit., 11 atk. kam., 32 naud. bal.), Aurimas Kieža 15 (2/8 dvit., 3/5 trit., 11 atk. kam.), Justinas Jogminas 14 (4/7 dvit., 8 atk. kam.).

„Šilutė“: Paulius Poška 16 (4/6 trit.), Andrius Gaidys (3/6 trit.) ir Linas Lekavičius (7/15 dvit., 10 atk. kam., 7 rez. perd.) po 15, Ernestas Sederevičius 14 (5/7 dvit.), Byronas Sanfordas 11.