VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šį vakarą vyko dvejos rungtynės, o vienose iš jų pergalę šventė Kauno „Žalgiris-2“ (16-16).

22
25
3
9

Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose 88:72 (19:15, 25:10, 22:25, 22:22) pranoko Vilniaus „Perlo“ (14-17) krepšininkus, kuriems tai buvo jau šeštoji nesėkmė paeiliui.

Po šio mačo jaunieji žalgiriečiai išliko septintoje pirmosios grupės vietoje, tuo metu sostinės ekipa – aštuntoje pozicijoje.

Šeimininkai galingai spurtavo antrajame kėlinyje. Giedrius Bergaudas, Mantas Rubštavičius, Kerras Kriissa pataikė po dvitaškį, taiklų metimą pridėjo Erikas Venskus ir Kauno ekipa įgijo dviženklę persvarą – 34:23.

Neilgai trukus Dominykas Stenionis smeigė tritaškį, Nedas Kancleris realizavo baudas, o prieš pat antrojo ketvirčio pabaigą D. Stenionis atseikėjo dar vieną tolimą metimą ir „Žalgiris-2“ į ilgąją pertrauką išėjo turėdamas 19 taškų pranašumą – 44:25.

Trečiajį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėję kauniečiai po Vitalijaus Kozio taškų savo persvarą buvo padidinę iki 22 taškų (52:30).

Tiesa, „Perlas“ kilo į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje. Einaras Tubutis pataikė iš toli, Jokūbas Rubinas realizavo baudas, o E. Tubutis smeigė dar vieną tritaškį ir, likus kiek mažiau nei 6 minutėms, svečiai atsiliko jau tik 6 taškais (65:71).

Vis tik V. Kozys įkrovė iš viršaus, Justinas Ramanauskas atseikėjo tritaškį ir jaunieji žalgiriečiai atstatė dviženklį pranašumą (76:65), kurio pakako iki pat susitikimo pabaigos.

Nugalėtojų ekipoje ryškiausiai spindėjęs Erikas Venskus pelnė 22 taškus (10/18 dvit., 2/2 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 metimus, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo bei surinko 25 naudingumo balus. 22 taškai – pakartotas puolėjo sezono rekordas.

„Perlas“ šiame mače vertėsi be Ąžuolo Tubelio ir Augusto Marčiulionio, kurie išvyko į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą Čikagoje.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 22 (10/18 dvit., 9 atk. kam.), Justinas Ramanauskas (4/7 dvit.) ir Giedrius Bergaudas (5/8 dvit.) po 11.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 25 (8/15 dvit., 8 atk. kam., 5 kld.), Jokūbas Rubinas 18 (4/8 trit., 8 rez. perd., 6 kld.), Ignas Juškevičius 9.