Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

NKL – VIKINGLOTTO sužaista antroji sezono savaitė, po kurios pirmenybėse liko trys nepralaimėjusios komandos.

Tai – po keturias pergales turinčios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Šakių „Vyčio“ ekipos bei visas tris dvikovas laimėjusi „Gargždų“ komanda.

Pergalių dar neiškovojo Šilalės „Lūšis“ (0-4), Vilkaviškio „Perlas“ (0-3), Mažeikių „Ereliai“ (0-3), Molėtų „Ežerūnas-Atletas“ (0-3) ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (0-1).

Pristatome antrosios NKL – VIKINGLOTTO savaitės apžvalgą.

63. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ketvirtadienį net 63 taškais (112:49) sutriuškino Šilalės „Lūšies“ krepšininkus. Tai – didžiausia persvara iškovota marijampoliečių pergalė klubo istorijoje. Rietave vykusiame susitikime taškais pasižymėjo visi 9 aikštėje pasirodę „Sūduvos-Mantinos“ krepšininkai, o dviženklės ribos nepasiekė vienintelis Rokas Stankevičius.

Tautvydas Kliučinykas sužaidė naudingiausias savo rungtynes lygoje – 25-erių gynėjas į savo sąskaitą įsirašė 35 naudingumo balus. Marijampolietis pelnė 16 taškų, asistavo 12 kartą, atkovojo 9 bei perėmė 4 kamuolius.

Rekordas. Šakių „Vyčio“ aukštaūgis Aurelijus Pukelis dvikovoje su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“ pasiekė šio sezono lygos naudingumo rekordą – surinko 43 efektyvumo balus. Krepšininkas iš Šilalės per 26 minutes pelnė 27 taškus (6/8 dvit., 4/6 trit., 3/4 baudų), atkovojo 15 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šilališkis buvo arti savo rekordų. Jis NKL – VIKINGLOTTO daugiausiai yra pelnęs 28 taškus bei surinkęs 44 naudingumo balus.

Šį sezoną A. Pukelis fiksuoja 18,8 taško (3 vieta lygoje) ir 25,5 naudingumo balo (2 vieta lygoje) statistiką.

Asmeninis rekordas. Galingą pasirodymą naudingumo balų grafoje surengė ir Šarūnas Kulevičius. Joniškio „Delikateso“ gynėjas akistatoje su Mažeikių „Ereliais“ per 39 minutes ir 38 sekundes pelnė 28 taškus (7/11 dvit., 3/3 trit., 5/6 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir įsirašė 41 naudingumo balą. Pastarasis rodiklis yra geriausias Š. Kulevičiaus karjeroje NKL – VIKINGLOTTO.

Tokio Š. Kulevičiaus pasirodymo sulaukęs „Delikatesas“ svečiuose 83:78 palaužė Mažeikių „Erelius“ iš iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

Pirmasis mačas. Kai kitos NKL – VIKINGLOTTO ekipos jau yra sužaidusios po trejas arba ketverias rungtynes, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šeštadienį tik pirmą kartą išbėgo ant parketo, kuomet svečiuose 71:89 neprilygo Šakių „Vyčiui“.

Pirmąją sezono savaitę klaipėdiečiai nerungtyniavo dėl komandoje nustatyto COVID-19 atvejo. Šiose rungtynėse „Neptūnui-Akvaservis“ negalėjo padėti saviizoliacijoje vis dar esantys Dovydas Romančenko ir Matas Vaitkus.

Dublerių mūšis. Šeštadienį Kaune susikovė vietos „Žalgiris-2“ ir Vilniaus „Perlas Energija“. Garsiai palaikomi kauniečiai triumfavo 86:81, o Giedrius Bergaudas ir Vitalijus Kozys kartu surinko net 64 naudingumo balus. G. Bergaudas įmetė 25 taškus (11/15 metimai), sugriebė 9 kamuolius bei įsirašė 34 efektyvumo balus, o V. Kozys pridėjo 16 taškų, 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvius perdavimus ir 30 naudingumo balų.

Be trenerio. Jonavos „CBet“ praėjusią savaitę abejas rungtynes žaidė be vyriausiojo trenerio Virginijaus Šeškaus. Specialistas turėjo kontaktą su asmeniu, sergančiu koronavirusu, todėl nors V. Šeškaus testas parodė neigiamą rezultatą, jis vis tiek privalėjo būti saviizoliacijoje. „CBet“ klubui vadovavo Renatas Kurilionokas, o komanda įveikė ir Vilkaviškio „Perlą“, ir Šilalės „Lūšį“.

Pratęsimas. Dvikova Vilniuje tarp vietos „Perlo Energijos“ ir Šakių „Vyčio“ buvo pažymėta įspūdingai išplėštu pratęsimu. „Vytis“ atsiliko 3 taškais ir lemiamai atakai turėjo 2,7 sek., o to pakako, kad Pauliaus Beliavičiaus per pusę aikštės mestas kamuolys atsidurtų Šarūno Vingelio rankose. Snaiperis aidint sirenai smeigė tritaškį, o pratęsime „Vytis“ laimėjo 101:96.

Amerikiečio šou. Palangos „Kuršių“ komandoje įsibėgėja 23-ejų 191 cm ūgio gynėjas Chase'as Harleris – praėjusią savaitę per dvejas rungtynes jis pelnė 54 taškus. Mače su Kauno „Žalgiriu-2“ amerikietis surinko 26 taškus (8/11 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.), o susitikime su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ įmetė 28 taškus (6/8 dvit., 5/7 trit., 1/2 baud.). Krepšininkas po trejų rungtynių vidutiniškai pelno po 21,7 taško ir NKL – VIKINGLOTTO fiksuoja geriausią rezultatą.

Savaitės rungtynės. NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynėse Šilutėje įtikinamą pergalę pasiekė „Telšiai“. Be žiūrovų vykusiame mače „Telšiai“ įspūdingai sužaidė du kėlinius – pirmąjį ketvirtį laimėjo 30:14, o trečiajame kėlinyje buvo pranašesni 30:16. Galiausiai telšiškiai mačą prieš „Šilutę“ laimėjo 95:78.

Nugalėtojų gretose Ovidijus Kaminskis per 24 minutes pelnė 26 taškus (10/12 dvit., 6/10 baudų) ir surinko 29 naudingumo balus.

Statistikos lyderiai. Po dviejų savaičių NKL – VIKINGLOTTO pagal naudingumo balų vidurkį pirmauja Modestas Kumpys (vid. po 26), o nuo jo mažiausiai atsilieka Aurelijus Pukelis (25,5), Giedrius Staniulis (24,5) ir Tautvydas Kliučinykas (23,3).

Pagal atkovojamus kamuolius pirmas žengia Laurynas Mikalauskas (11), taip pat dviženklį sugriebiamų kamuolių vidurkį pasiekė Modestas Kumpys (10,7), Giedrius Staniulis (10,3) ir Nojus Mineikis (10, sužaidė vieną mačą).

Rezultatyvių perdavimų lyderis – Jokūbas Rubinas (7,8), arti jo yra Ignas Razutis (7,5) ir Tautvydas Kliučinykas (7,3).

Perimamų kamuolių grafoje pirmauja vieną susitikimą sužaidęs Gediminas Leščiauskas (4). Tautvydas Kliučinykas perima po 3,3 kamuolio, Tomas Zdanavičius – po 3.

Pagal blokuotus metimus išsiskiria Nedas Kancleris ir Ignas Juškevičius (abu po 1,7), taip pat Oskaras Pleikys (1,3), Giedrius Staniulis ir Ernestas Sederevičius (abu po 1,3).