Nuotr.: Dainius Lukšta

Penktąją pergalę NKL – VIKINGLOTTO lygoje iškovojo Marijampolės „Sūdūva-Mantinga“ (5-0).

Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje 63:55 (7:12, 17:19, 20:9, 19:15) įveikė Šakių „Vytį“ (5-1) ir įrašė šakiečiams pirmąjį sezono pralaimėjimą.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškio susikrovė 5 taškų persvarą (12:7).

Antrajame kėlinyje po Jono Zako baudos metimo marijampoliečiai priartėjo iki 4 taškų (21:25), tačiau prieš ilgąją pertrauką spurtavę „Vyčio“ krepšininkai po Aurelijaus Pukelio ir Pauliaus Semaškos tritaškių nutolo per 10 taškų (34:24).

Po ilgosios pertraukos šakiečiai toliau nemažino apsukų ir po D.Lavrinovičiaus bei Šarūno Vingelio dvitaškių susikrovė 11 taškų persvarą (35:24).

Tačiau P.Šakinio auklėtiniai spurtavo 11:2 ir po Kosto Jonuškos metimo iš vidutinio nuotolio sumažino deficitą iki 2 taškų (35:37). Netrukus Edvinas Jezukevičius pelnė dvitaškį, Žygimantas Šimonis smeigė tolimą metimą ir „Sūdūva-Mantinga“ jau pirmavo (44:40).

Lemiamame ketvirtyje svečiai toliau išlaikė aukštą tempą, surengė atkarpą 7:1 ir po Šarūno Beniušio dėjimo turėjo 8 taškų persvarą (53:45), kurią sugebėjo išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos ir šventė pergalę.

„Šiandien buvo tokios rungtynės, kuriose reikėjo kentėti. Ačiū žaidėjams, kad iškentėjome visa tai. Gali pykti, gali nepykti, bet yra tokia situacija ir reikia prisitaikyti. Manau, kad atradome savyje jėgų ir priėmėme kelis gerus sprendimus bei taip nulaužėme rungtynes“, – po pergalės sakė P. Šakinis.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Tautvydas Kliučinykas. Gynėjas per 37 minutes pelnė 11 taškų (4/9 dvit., 1/5 trit.), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

„Vyčio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Aurelijus Pukelis. Aukštaūgis per 21 minutę pelnė 16 taškų (4/7 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo ir surinko 18 naudingumo balų.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 16 (6 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 14 (6 atk. kam.), Marijus Užupis 11 (8 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 6, Paulius Semaška 5.

„Sūdūva-Mantinga“: Kostas Jonuška 13 (5/7 trit.), Tautvydas Kliučinykas 11 (5 per. kam.), Justas Nausėdas 8 (4 atk. kam.), Jonas Zakas ir Žygimantas Šimonis po 6, Edvinas Jezukevičius 5 (5 atk. kam).