Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Po itin ilgos pertraukos NKL – VIKINGLOTTO per savaitę buvo surengta 14 rungtynių, o toks skaičius iki COVID-19 pandemijos lygoje buvo įprastas.

Praėjusią savaitę rungtyniauti negalėjo vienintelė Vilkaviškio „Perlo“ ekipa, kuri dėl koronaviruso atvejo komandoje atsidūrė saviizoliacijoje.

Apie visus praėjusios savaitės įvykius – tradicinėje apžvalgoje.

Pergalių serija. Daugiau nei pusę mėnesio nežaidusi Jonavos „CBet“ į aikštę grįžo pergalingai – ketvirtadienį 103:61 susitvarkė su Molėtų „Ežerūnu-Atletu“, o šeštadienį savoje aikštėje po atkaklios kovos 84:82 pranoko Šakių „Vytį“. Tai buvo jau aštuntoji „CBet“ pergalė iš eilės. Virginijaus Šeškaus treniruojama ekipa lygoje yra vienintelė, kuri šį sezoną suklupo tik vieną kartą.

Ryškią pergalių seriją fiksuoja ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, kuris sezoną pradėjo keturiomis nesėkmėmis, o dabar triumfavo jau penkis sykius paeiliui. Tuo metu Kauno „Žalgirio-2“ klubas laimėjo keturis mačus iš eilės.

Pralaimėjimai. Mažeikių „Ereliai“ per pirmąsias 10 rungtynių neiškovojo nė vienos pergalės. Taip pat laimėjimais pasidžiaugti dar negalėjo ir visus septynis kartus suklupusi Šilalės „Lūšies“ ekipa. Ji ėmėsi permainų – komandos vyriausiuoju treneriu tapo Andrius Banys.

Susitvarkė. „Šilutė“ praėjusią savaitę du kartus sugebėjo įveikti „Gargždus“ ir su šia ekipa susilygino pagal pergalių ir pralaimėjimų skaičių (7-3). Kauno „Žalgiris-2“ abusyk įveikė Mažeikių „Erelius“, o „Neptūnas-Akvaservis“ dukart palaužė Šilalės „Lūšį“.

50 minučių. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ rungtynes išvykoje su Šilalės „Lūšimi“ laimėjo tik per antrąjį pratęsimą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Matas Vaitkus buvo netikslus iš toli ir komandos turėjo žaisti pratęsimą, o šiame likus 20 sek. šeimininkai dar turėjo 4 taškų persvarą. Visgi Matas Vaitkus pataikė keturis baudų metimus ir rezultatą išlygino bei išplėšė dar vieną penkių minučių atkarpą.

Antrajame pratęsime likus minutei po Nojaus Mineikio dvitaškio klaipėdiečiai pirmavo 4 taškais, o pergalę įtvirtino Luko Kreišmonto baudų metimai.

Broliai. Praėjusią savaitę aikštėje susidūrė du broliai – šį sezoną „Gargždams“ atstovaujantis Modestas Kumpys ir Herkus Kumpys iš „Šilutės“. H. Kumpys per du mačus pelnė 13 taškų, o M. Kumpys atsakė surinkdamas 17 taškų. Abu kartus pergale džiaugėsi Herkaus Kumpio ginama „Šilutė“.

Trejos rungtynės. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Vilniaus „Perlas Energija“ antradienį sužaidė rungtynes tarpusavyje, kurias 89:77 laimėjo marijampoliečiai, o po to abi ekipos dar sužaidė po du kartus ir iš viso per savaitę aikštėje pasirodė net po tris sykius.

„Sūduva-Mantinga“ taip pat nusileido „Vyčiui“ ir įveikė „Telšius“, o vilniečiai su Palangos „Kuršiais“ pasidalijo po pergalę.

Rekordas ir debiutai. Vilniečių gynėjas Adas Šimonis pirmajame susitikime su „Kuršiais“ pasiekė savo rezultatyvumo (27 taškai) ir efektyvumo (31 naudingumo balas) rekordus.

Sekmadienio vakarą jis ir kitas „Perlo Energijos“ krepšininkas Rokas Jocius debiutavo Vilniaus „Ryto“ komandoje. Dvigubas licencijas gavę krepšininkai pasirodė LKL dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“. A. Šimonis per 15 minučių pelnė 1 tašką (1/2 baudų), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir perėmė 1 kamuolį. Rokas Jocius per 12 minučių į krepšį nemetė, bet blokavo vieną metimą.

Trauma. Praėjusią savaitę Šakių „Vyčio“ puolėjui Marijui Užupiui buvo atlikta operacija. Jam nutrūko priekiniai kryžminiai kelio raiščiai, o dėl to krepšininkas šį sezoną nebežais.

Nutraukė. Modestas Žaunieriūnas likus 47 sekundėms pataikė tritaškį ir Joniškyje padovanojo pergalę Molėtų „Ežerūnui-Atletui“. Prieš tai Molėtų klubas buvo suklupęs septynis kartus iš eilės.

Taiklumas. „Kuršių“ ir „Perlo Energijos“ susidūrime Palangoje du aukštaūgiai pademonstravo įspūdingą taiklumą. Palangiškių gretose komandą į pergalę vedęs Robertas Keliačius pataikė 8 dvitaškius iš 10, visus 3 tritaškius bei pelnė 25 taškus. Pralaimėjusių gretose Martynas Pacevičius pataikė net 14 dvitaškių iš 16 (88 proc.) bei įmetė 28 taškus.

Įspūdingas pasirodymas. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ snaiperis Jonas Zakas ne tik pelnė 32 taškus (3/4 dvit., 8/11 trit., 2/4 baudų), bet ir likus 7,7 sek. tolimu metimu išplėšė savo komandos pergalę 88:87 prieš „Telšius“.

Povilo Šakinio auklėtiniai šiame susitikime stebuklingai išsigelbėjo, nes likus 2 minutėms Deividas Rasys pataikė dvitaškį ir padidino „Telšių“ pranašumą iki 7 taškų (83:76). Visgi „Sūduva-Mantinga“ pataikė keturis tritaškius ir šventė pergalę.

Be trenerių. Po saviizoliacijos „Telšių“ komanda rungtyniavo be trenerio Ryčio Vaišvilos ir jo asistento Audriaus Maneikio. Ant parketo pasirodyti negalėjo ir puolėjas Ovidijus Kaminskis.