Nuotr.:

Dariaus Maskoliūno sūnus Gustas plačiajai krepšinio auditorijai prisistatė tik gruodžio pabaigoje tapęs NKL pirmenybių „Jonavos“ komandos trenerio asistentu, tačiau 20-mečio kelias šioje sporto šakoje prasidėjo kur kas anksčiau, o didžiąją laiko dalį sukosi aplink krepšininko karjerą.

Neišvengiamai nuo mažumės su krepšiniu gyvenęs ir tėčio rungtynes lankęs Gustas 7-erių metų pradėjo lankyti krepšinio treniruotes Vilniuje, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Būdamas 16 metų jis persikėlė gyventi į JAV, kur mokėsi ir žaidė vienoje Šiaurės Karolinos valstijos vidurinėje mokykloje.

Jaunėlis Maskoliūnas yra praktiškai identiško ūgio kaip ir tėtis – 195 cm. Visgi skirtingai nei tėtis, Gustas žaidė ne įžaidėjo, o puolėjo pozicijoje. Mokykloje baigiant 12 klasę, Maskoliūnas jau buvo gavęs kelis pasiūlymus iš NCAA trečiojo diviziono komandų. Lietuvis ketino tęsti mokslus ir žaisti krepšinį universitete, tačiau sezono pabaigoje jį sustabdė rimta trauma.

„Taip viskas susidėliojo, kad būtent prieš pat sezono pabaigą nutrūko kryžminiai kelio raiščiai. Po to nebesulaukiau jokių pasiūlymų iš universitetų. Mane tai, kad nebegalėsiu žaisti, paveikė psichologiškai. Ties tuo ir sustojau.

Po traumos pirmam paskambinau tėčiui. Buvau lyg atsitrenkęs į sieną. Nežinojau, ką daryti. Tėtis pasakė, kad daryčiau taip, kaip pats jaučiu, jog bus geriausia. Tokie žodžiai mane paskatino, o vėliau pats priėmiau sprendimą nebežaisti krepšinio“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ atviravo sakė Maskoliūnas.

Nepaisant traumos, Gustas turėjo baigti vidurinę mokyklą, o tuomet įvyko svarbus įvykis, padėjęs apsispręsti dėl tolimesnės karjeros.

„Mokyklos krepšinio komandos treneris paprašė, jog padėčiau pravesti treniruotę. Po jos jis mane pasisodino ir sako: „Aš tavyje matau tai, ko ilgą laiką nesu matęs. Tu jauti krepšinį, gyveni tuo ir jį labai gerai supranti.“ Man pačiam ta trenerio duona kvepėjo vis skaniau. Ir tėtis treneris, iš jo yra galima pasisemti patirties.

Pradėjau galvoti apie idėją, kad iš manęs krepšininkas nesigaus. Aišku, galėjau dar bandyti kažkur žaisti, bet pagalvojau, kad geriau visą save atiduosiu krepšinio pažinimui iš trenerio pusės. Visada jaučiau, kad kažkuo galiu padėti atsitraukęs nuo aikštelės, būnant už šoninės linijos. Su ta mintimi ir pasibaigė mano žaidėjo karjera“, – atskleidė Maskoliūnas.

Gustas grįžo į Lietuvą ir įstojo į Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų specialybę. Dabar jis mokslus kremta antruosius metus, o su juo kartu grupėje taip pat mokosi Kauno „Žalgiriui“ priklausantis ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje žaidžiantis Martynas Varnas, taip pat „Jonavos“ ekipoje žaidžiantis Justas Vazalis.

Prieš pat Naujuosius metus Maskoliūnui pasitaikė neeilinė proga prisijungti prie profesionalios komandos trenerių štabo. NKL pirmenybių „Jonavos“ ekipą treniravo vienintelis Nerijus Zabarauskas, todėl vadovai ėmė ieškoti asistento.

Klubas susisiekė su Lietuvos sporto universiteto atstovais, o šie nukreipė į Gustą Maskoliūną. Zabarauskas pasikalbėjo su jam puikiai pažįstamu Dariumi Maskoliūnu, vėliau turėjo ilgą pokalbį ir su pačiu Gustu bei nusprendė jį pasikviesti į savo trenerių štabą.

Nuotr. El Artography

„Mano pareigos Jonavoje – būti papildomas akių komplektas pačiam treneriui. Aš atlieku skautingą, su žaidėjais ir treneriais aptariame rungtynių akcentus, – sakė Maskoliūnas. – NKL yra labai daug jaunų žaidėjų, su kuriais esu asmeniškai pažįstamas ar prieš tai žaidęs. Tai yra didelis privalumas. Pačiame treniruočių procese padedu treneriui, stebiu viską iš šono ir akcentuoju minimalias vietas, kur mes klystame.

Žodžiais nėra apsakoma, kaip man tai yra vertinga. Aš puikiai suprantu, kad esu 20-ies metų profesionalaus klubo trenerio asistentas. Man tikrai yra labai daug kur augti ir išmokti. Jonavos klubas man suteikia galimybę, o aš kiekvienoje treniruotėje pamatau kažko naujo ir nežinomo.“

„Jonava“ kartu su naujuoju trenerio asistentu Maskoliūnu sužaidė aštuonerias rungtynes NKL pirmenybėse. Šiuos mačus laisvomis dienomis peržiūri ir Darius Maskoliūnas, kuris savo sūnui nepagaili patarimų.

„Tėtis su Kauno „Žalgiriu“ turi labai įtemptą grafiką, tad su juo daugiausia kalbamės telefonu. Pažiūrėjęs rungtynes, jis pasako mūsų komandos klaidas. Aš pasiklausau patarimų, tuomet tai perduodu vyriausiajam treneriu ir mes ieškome sprendimų.

Tėtis man visada pataria būti ramiam ir protingam. Iš jo tenka daug pozityvių žodžių, tačiau kliūna ir negatyvių, kurių nelabai norisi priimti, bet jie dažniausiai yra teisingi. Tėtis tikrai yra tvirtas ramstis man pradedant trenerio karjerą“, – tikino Maskoliūnas.

Savo trenerio karjerą pradėjęs Gustas Maskoliūnas žavisi tėčio kolega Šarūnu Jasikevičiumi. „Jis tikrai yra vienas mėgstamiausių trenerių. Taip pat labai patinka Greggas Popovichius iš „Spurs“ ir Docas Riversas iš „Clippers“. Tie žmonės yra su didele patirtimi ir gausiomis žiniomis“, – mintimis dalinosi „Jonavos“ trenerio asistentas.

Gustas Maskoliūnas dirbti treneriu pradėjo būdamas tokio amžiaus, kai dauguma krepšininkų tik pradeda savo profesionalo karjerą. Visgi atsisveikinęs su krepšininko svajone, jis pirmuosius žingsnius naujoje profesijoje žengia turėdamas tvirtą pagalbininką šalia.

Aut.: Tomas Vanagas, „BasketNews.lt“

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.