Pasiruošimą artėjančiam NKL sezonui tęsiantys „Palangos Kuršiai“ antradienį keliavo į Liepoją, iš kurios pavyko grįžti su pirmąja pergale draugiškų rungtynių cikle, rezultatu 70:67 nukovus jungtinėje Latvijos ir Estijos lygoje rungtyniaujančią BK „Liepaja“ ekipą.

Susitikimą „Palangos Kuršiai“ pradėjo diktuodami savo tempą ir, net 18 taškų per du kėlinius pelniusio Quincy Tayloro vedami, kūrėsi persvarą. Vis dėlto, iš klaidų pasipelnę latviai pirmąją rungtynių pusę baigė sušvelnindami savo atsilikimą iki 6 (28:34).

Trečiasis kėlinys palangiškiams sėkmingas nebuvo – kurorto komanda laikėsi vienženklės persvaros, tačiau spragos gynyboje leido „Liepajai“ į ketvirtąjį kėlinį žengti turint jau vos 3 taškų deficitą. Lemiamas rungtynių ketvirtis svečiams iš Palangos taip pat nežadėjo lengvo pasivaikščiojimo – kėlinį atkarpa 6:0 pradėję šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai ir privertė Kuršių karius vytis. Į priekį palangiškiai vėl išsiveržė tik kėliniui jau įpusėjus, po Rimanto Daunio tritaškio metimo. Kitą ataką Robertas Keliačius užbaigė taikliu metimu iš po krepšio, suteikdamas savo komandai 64:61 pranašumą.

Rungtynėse likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę rezultatas dar buvo lygus, tačiau galingas Karolio Sapiegos reidas po krepšiu leido kurorto komandai paskutines 60 rungtynių sekundžių pasitikti pirmaujant 69:67.

Kitoje aikštelės pusėje sėkmingai nuo šeimininkų apsigynę palangiškiai nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes ir, švieslentėje degant 23,8 sekundėms, buvo priversti gintis nuo „Liepaja“ išpuolio. Šeimininkų tritaškis skriejo pro šalį, o greita latvių pražanga pasiuntė Quincy Tayloro prie baudų metimo linijos.

Visgi vienas iš dviejų gynėjo metimų skriejo pro šalį, palikdamas mūsiškiams 3 taškų pranašumą ir priversdamas gintis nuo rezultatą išlyginti galėjusios BK „Liepaja“ atakos. Pastarieji dar kartą nesugebėjo pralaužti „Palangos Kuršių“ gynybinių barikadų, leidusių mūsų vyrams iškovoti pirmąją pergalę šių metų pasirengimo cikle.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 25 (10/15 dvit. met., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Rimantas Daunys 12 (7 atk. kam.), Mykolas Dieninis 10 (4/5 dvit. met.), Karolis Sapiega (13 atk. kam.), Edgaras Danys ir Tautvydas Vyšniauskas – po 5.

„Liepaja“: Guntis Sipolinš ir Andrejs Šelakovs – po 15, Kristaps Plavnieks 12.