Nuotr.: G.Šiuparys
Nuotr. G.Šiuparys

Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) po septynių sezono savaičių vis labiau ryškėja keturių komandų lyderystė.

Pirmąją vietą užima „Telšiai“ (11-2), antrąją – Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (11-3), o 3-4 pozicijomis dalijasi „Šilutė“ (10-3) ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10-3).

Toliau nuo jų penktoje vietoje – trimis pergalėmis mažiau turinti Kauno „Žalgiris-2“.

Daugiau apie VIKINGLOTTO-NKL praėjusią savaitę – tradicinėje apžvalgoje.

Susikeitę treneriai. Marijampolėje susikovė tuo metu lygos lyderiais buvę „Sūduvos-Mantingos“ ir „Telšių“ klubai. Vasarą abi komandos apsikeitė treneriais – iš Telšių į Marijampolę atvyko Povilas Šakinis, o atvirkščia kryptimi pasuko Rytis Vaišvila. Pirmoje šių komandų dvikovoje stipresni buvo „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai – 87:78. Prieš šią dvikovą „Telšiai“ buvo laimėję aštuonis kartus iš eilės.

Serija. „Šilutės“ komanda šį sezoną žaidžia serijomis. Iš pradžių ji laimėjo penkerias rungtynes iš eilės ir buvo turnyro lentelės viršūnėje, tuomet suklupo tris sykius paeiliui, o dabar Kęstučio Mačijausko kariauna pralaimėjimų nepatyrė pastaruosiuose penkiuose mačuose. Tai – ilgiausia serija šiuo metu.

Nutrauktos pralaimėjimų serijos. „Jonava“, Mažeikių „Ereliai“ ir Tauragės krepšinio klubas praėjusią savaitę nutraukė savo septynių pralaimėjimų serijas.

Pergalingi metimai. Augustinas Venckus praėjusią savaitę dvi Mažeikių „Erelių“ pergales išplėšė lemiamais šūviais. Kovoje su „Jonava“ mažeikiškiai panaikino 22 taškų deficitą, o pergalingas metimas buvo pataikytas likus 0,7 sek. Tuo metu mače su Kauno „Žalgiriu-2“ nugalėtoją nulėmęs šūvis tikslą pasiekė aidint sirenai.

Panaikintas deficitas. Ne vieni „Ereliai“ sugebėjo panaikinti 22 taškų atsilikimą. Tuo pačiu pasižymėjo ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, kuris kovoje su „Palangos Kuršiais“ vienu metu atsiliko 22:44, bet sugebėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatą išlyginti, o rungtynes laimėti 90:77. Nuo didžiausio deficito iki rungtynių pabaigos Tomo Gaidamavičiaus kariauna laimėjo atkarpą 68:33.

229 taškai. Nacionalinės krepšinio lygos tarptautiniame turnyre mače Molėtuose sumesti net 229 taškai – „Ežerūnas“ per pratęsimą triumfavo 118:111. Per pagrindinį laiką komandos surinko po 101 tašką. Nugalėtojams Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas pelnė 29 taškus.

L. Mikalausko pasirodymas. „Gargždai“ praėjusią savaitę neiškovojo nė vienos pergalės, tačiau Laurynas Mikalauskas išsiskyrė galingu žaidimu. Jis surinko du dvigubus dublius: mače su Molėtų „Ežerūnu“ įmetė 20 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus, o kovoje su Vilniaus „Perlu“ pelnė 20 taškų, sugriebė 15 kamuolių ir įsirašė 35 naudingumo balus. L. Mikalauskas šį sezoną sugriebia po 12,1 kamuolio (2 geriausias rezultatas lygoje) ir renka po 24,2 naudingumo balo (3 geriausias rezultatas).

Starto penketas. „Gargždai“ kovoje su „Perlu“ labiausiai vertėsi starto penketo krepšininkais. Mažiausiai iš rungtynėse startavusių krepšininkų žaidė Laurynas Lučinskas, aikštėje praleidęs 28 minutes. Visi kiti keturi krepšininkai – Deividas Anužis, Jonas Dumašius, Mantas Ruikis ir Laurynas Mikalauskas – žaidė daugiau nei po 33 minutes. Starto penketas pelnė 80 iš 86 taškų.

Tritaškiai. Kauno „Žalgirio“ dubleriai akistatoje Tauragėje pataikė net 16 tritaškių iš 32 bandymų (50 proc.) ir užfiksavo klubo sezono rekordą. Prieš tai žalgiriečiai daugiausiai buvo įmetę 15 tritaškių. Karolis Babušis įmetė 4 tritaškius, Gytis Mačionis ir Vitalijus Kozys – po 3, Justinas Ramanauskas ir Paulius Murauskas – po 2.

Tubučio dvigubas dublis. Vienas Vilniaus „Perlo“ vedlių Einaras Tubutis kovoje su „Gargždais“ sužaidė geriausią savo sezono mačą. Jis per 33 aikštelėje praleistas minutes pelnė 27 taškus (3/9 dvit., 6/9 trit., 3/7 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei iš viso surinko 33 naudingumo balus, o „Perlas“ išvykoje laimėjo 96:86.