Nuotr.: K.Bakūnas
Nuotr. K.Bakūnas

Dramatišką pergalę draugiškame NKL turnyre iškovojo „Palangos Kuršiai“, kurie namuose per du pratęsimus 99:91 (24:22, 18:19, 19:17, 15:18, 12:12, 12:3) palaužė Minsko „Tsmoki-2“ ekipą.

Šeimininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo 67:60, bet Minsko krepšininkai laimėjo atkarpą 10:3 bei, likus 3,5 minutės, rezultatą išlygino – 70:70.

Mindaugas Reminas atseikėjo tritaškį, tačiau savo tolimais metimais atsakė Ramanas Hetsas bei Aliaksejus Navoičykas ir prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, svečiai jau pirmavo 76:73.

Vis tik M. Reminas pataikė dar vieną tritaškį, o Edgaras Danys išprovokavo varžovų pražangą puolime ir rezultatą išlyginę „Palangos Kuršiai“ susigrąžino iniciatyvą (76:76). Vis tik jau po kelių akimirkų tas pats E. Danys suklydo atlikdamas perdavimą ir kamuolys atiteko „Tsmoki-2“ ekipai.

Uladzislau Blizniukas atliko reidą krepšio link, bet jo metimas tikslo nepasiekė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Jo metu tęsėsi atkakli kova. E. Danys realizavo vieną baudą bei dvitaškį, o dar vieną metimą šalia krepšio pataikė Karolis Sapiega ir, likus 1 minutei iki pirmojo pratęsimo pabaigos, palangiškiai pirmavo 84:82.

Vis tik, likus 15 sekundžių, Antonas Vaškevičius atliko reidą krepšio link bei išprovokavo pražangą, o netrukus realizavo baudų metimus bei sugrąžino pranašumą svečiams – 85:84.

Po šio epizodo Paulius Bartkus paprašė minutės pertraukėlės, kuri buvo išpildyta idealiai – Robertas Keliačius pelnė du taškus, ir likus 10 sekundžių, atstatė pusiausvyrą „Palangos Kuršių“ naudai – 86:85.

Sekanti „Tsmoki-2“ ataka sėkminga nebuvo, o Juozas Ruškys realizavo abu baudų metimus ir atrodė, kad šeimininkai švęs pergalę, bet U. Blizniukas turėjo kitokių minčių. Jis, aidint pratęsimo sirenai, paleido tolimą šūvį, kuris skrodė tinklelį ir susitikimas nusikėlė į antrąjį pratęsimą.

Toliau atkaklioje dvikovoje R. Keliačius bei Laurynas Lučinskas pataikė po du baudų metimus ir 49-ąją minutę palangiškiai įgijo 5 taškų pranašumą (96:91). Galų gale, lemtingu mačo momentu tapo R. Keliačiaus dvitaškis, likus 18 sekundžių, kuris šeimininkų persvarą padidino iki 7 taškų – 98:91.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Mindaugas Reminas pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 4/7 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 2 sykius suklydo bei užsidirbo ir išprovokavo po 4 pražangas.

„Palangos Kuršiai“: Mindaugas Reminas 16 (4/7 trit.), Robertas Keliačius 13 (10 atk. kam.), Karolis Sapiega (5/7 dvit., 10 atk. kam.) ir Laurynas Lučinskas po 12, Aidas Viskontas 10.

„Tsmoki-2“: Uladzislau Blizniukas 30 (3/9 dvit., 6/13 trit.), Aliaksejus Navoičykas 24 (6/12 dvit., 4/11 trit.), Ramanas Hestsas 11.