Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ šį vakarą po atkaklios kovos 84:81 palaužė VIKINGLOTTO-NKL pirmenybių lyderius „Telšius“ ir įsirašė trečiąją pergalę paeiliui.

15
17
75%
3/4
60%
6/10

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kuomet iki jo pabaigos likus 2 minutėms, komandos naujokas Žygimantas Šimonis smeigė tritaškį ir padidino „Sūduva-Mantinga“ persvarą iki dešimties taškų (80:70).

Kaip bebūtų, „Telšiai“ sugebėjo išlaikyti intrigą iki pat paskutinių akimirkų, mat likus 22 sekundėms, savo deficitą Žemaitijos ekipa buvo sumažinusi iki minimumo (81:82).

Po rungtynių vyriausiasis marijampoliečių treneris Povilas Šakinis teigė, kad žiūrovai šį vakarą galėjo išvysti tikrą lyderių dvikovą.

„Buvo tikras lyderių mūšis iki pat paskutinės sekundės. Džiaugiuosi, kad atstovėjome ir pasiekėme pergalę. Mes ketvirtajame kėlinyje sužaidėme porą neblogų atkarpų tiek puolime, tiek gynyboje, tad turėjome šiokią tokią persvarą.

Bet kaip matėme, paskutinę minutę gali daug kas nutikti. 10 taškų, atrodo, čia visiškai nieko ir liko vos 1 taškas. Taip pat darėme nemažai apmaudžių klaidų tiek pirmajame kėlinyje, tiek mačo pabaigoje, kurios buvo tikrai brangios“, – po pergalės sakė P. Šakinis.

Šiose rungtynėse sublizgėjo ir sezono debiutą surengęs Žygimantas Šimonis. Jis per 30 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, surinko 17 naudingumo balų bei buvo naudingiausias žaidėjas nugalėtojų ekipoje.

Toks pasirodymas maloniai nustebino ir P. Šakinį: „Iš tikrųjų (žaidė) neblogai. Gal net geriau nei tikėjausi“.

Daugiausia pelno: Šarūnas Beniušis

„Žinau savo užduotis. Stengiausi atidirbti puolime, kažkiek užlipti ant kamuolių puolime ir kažkiek pridėti gynyboje. Kažkaip turi gautis vis tiek. Puolime gali nesisekti, bet gynyboje vis tiek turime rotacijas, sistemą ir manau, kad viskas puikiai“, – savo pasirodymą įvertino Ž. Šimonis.

Marijampoliečiams šį vakarą pavyko greitai eliminuoti vienus pagrindinių „Telšių“ lyderių. Tomas Rimša penkias asmenines pražangas susirinko vos per 7 minutes, tuo metu Ovidijus Kaminskis 4 asmenines pražangas turėjo jau antrajame kėlinyje. Būtent tai akcentavo ir Ž. Šimonis.

„Telšių komanda yra gera, o mes laikėmės savo plano, pavyko juos išbauduoti. Sutrukdėme jų rotaciją ir turėjome pranašumą puolime per aukštaūgius, nes greitas pražangas susirinko Ovidijus Kaminskis, Tomas Rimša.

Tą pranašumą ir išnaudojome, galbūt, tik mačo gale atsipalaidavome ir truputį tokia panika įsimetė. Bet mes buvome šviežesni, turėjome daugiau rotacijos. Galbūt jiems pritrūko jėgų ir vis tiek turėjome kažkada perlaužti“, – užbaigė Ž. Šimonis.