Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovas Prienų „CBet“ pradėjo nelengva pergale. Ilgai snūduriavę prieniškiai išvykoje 87:84 (16:25, 26:13, 19:29, 26:17) palaužė Kauno „Žalgirį-2“.

Atsakomosios ekipų rungtynės vyks Prienuose spalio 27 dieną. Kauniečiams išvykoje reikalinga pergalė bent 4 taškų pranašumu.

Įspūdingą formą toliau demonstruoja Regimantas Miniotas. Aukštaūgis praėjusiose „Betsafe–LKL“ rungtynėse užfiksavo monstrišką 40 naudingumo balų pasirodymą. Antradienį Kaune lietuvis pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Svarbiu metu iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio-2“ talentas Karolis Babušis. Jis pelnė 23 taškus, pataikė 5 tritaškius ir surinko 23 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo kiek netikėtu įvykių posūkiu. Spurtu 12:3 rungtynes pradėjęs Kauno „Žalgirio-2“ jaunimas nustebino kiek sutrikusius Prienų „CBet“ krepšininkus.

Jaunieji žalgiriečiai pažadino liūtus. Prieniškiai antrajame kėlinyje spurtavo net 19:0 ir nubraukė „Žalgirio-2“ turėtą 12 taškų pranašumą (37:30). Tiesa, iki pertraukos jaunieji žalgiriečiai vėl priartėjo (38:42).

Solo šou trečiajame kėlinyje surengė žalgirietis Paulius Murauskas. 16–metis įsiliepsnojęs svilino padus „CBet“, o Kauno ekipa vėl išsiveržė į priekį (60:55). Prienų gyvybė laikėsi ant Regimanto Minioto pečių, kuris, kaip ir „Betsafe–LKL“ kovose, žaidė dvigubo dublio ritmu.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris-2“ užstrigo. Pilną keitimąsi dengiamaisiais taikęs Prienų klubas eliminavo varžovų puolimą, o kitoje aikštelės pusėje Mindaugo Sušinsko ir Marquiso Wrighto metimai išvedė „CBet“ į priekį (68:67).

Likus mažiau nei 3 minutėms iki rungtynių pabaigos Karolis Babušis smeigė tolimą metimą ir prieniškių pranašumas vėl sumenko (78:76).

Dar kartą nutolti bandžiusį „CBet“ pristabdė vėl K. Babušis. 20-metis smeigė tritaškį su pražanga, realizavo baudos metimą, kitoje atakoje pridėjo sunkų dvitaškį ir kauniečiai išsiveržė į priekį (82:81).

R. Miniotas išprovokavo pražangą ir sumetė baudų metimus. Tritaškius pro šalį metę kauniečiai ėmėsi pražangų taktikos, tačiau M. Wrightas buvo tikslus (87:84). Vitalijaus Kozio desperatiškas tritaškis tikslo nepasiekė ir „CBet“ šventė pergalę.

„Žalgiris–2“: Karolis Babušis 23 (3/3 dvit., 5/8 trit., 23 naud. bal.), Paulius Murauskas 17 (8 atk. kam.), Vitalijus Kozys ir Giedrius Bergaudas po 8 taškus.

„CBet“: Marquisas Wrightas 18 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Regimantas Miniotas 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Mindaugas Sušinskas 12, Justinas Jogminas 10 taškų.