Blogiausias pasiekimas: 19
Daugiausia pataiko: Mantas Ruikis

Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos pirmosios savaitės krepšininku tapo „Gargždų“ puolėjas Modestas Kumpys.

29-erių 194 cm ūgio krepšininkas sužaidė viena mačą, tačiau taip driokstelėjo, jog gerokai pranoko kitus NKL žaidėjus.

Mače su Joniškio „Delikatesu“ į oponentų krepšį jis įmetė 27 taškus (3/4 dvit., 6/13 trit., 3/3 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas bei surinko 39 naudingumo balus.

Krepšininkui po pirmosios savaitės priklauso trys naujojo NKL sezono rekordai: jis pelnė daugiausiai taškų, atkovojo daugiausiai kamuolių bei surinko daugiausiai naudingumo balų.

„Gargždai“ rungtynes laimėjo 103:60. Tai buvo vienintelis Gargždų komandos mačas pirmąją savaitę.

M. Kumpys į Nacionalinę krepšinio lygą persikėlė po aštuonerių metų pertraukos. Atletas 2012 metais vilkėjo tuometinės Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandos marškinėlius.

Pristatome kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į geriausių žaidėjų penketuką.

Jokūbas Rubinas, Vilniaus „Perlas Energija“
Vid. 17,5 tšk., 7,5 rez. perd., 2 per. kam., 23 naud. bal.

18-metis 186 cm ūgio įžaidėjas iš Mažeikių sužaidė puikias rungtynes su Vilkaviškio „Perlu“. Tuomet jis per 36 minutes pelnė 25 taškus (4/7 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, asistavo 8 sykius bei surinko 36 naudingumo balus.

Toks efektyvumo rodiklis šį sezoną yra antras geriausias pasirodymas NKL.

GM: 1

Krepšininkas šiame mače pasiekė asmeninius įmestų taškų, atkovotų kamuolių ir surinktų naudingumo balų rekordus.

Aidas Viskontas, Palangos „Kuršiai“
20 tšk., 4 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.

Palangos komandos veteranas sužaidė vienas rungtynes ir pergalingoje dvikovoje su Šilalės „Lūšimi“ tapo savo ekipos vedliu.

Trečiąjį sezoną paeiliui „Kuršių“ klube žaidžiantis gynėjas per 30 minučių spėjo pelnyti 20 taškų (4/6 dvit., 3/6 trit., 3/3 baudų), atkovoti 4 kamuolius, atlikti 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokuoti 5 pražangas bei surinkti 24 naudingumo balus. „Kuršiai“ susitikimą laimėjo 66:63.

Mantas Ruikis, „Gargždai“
22 tšk., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud. bal.

Dar vienas „Gargždų“ krepšininkas geriausių žaidėjų penketuke – 35-erių 197 cm ūgio puolėjas Mantas Ruikis.

Klaipėdietis triuškinančia pergale pasibaigusiame mače su „Delikatesu“ įmetė 22 taškus (5/7 dvit., 3/5 trit., 3/3 baudos), atkovojo 6 kamuolius, išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

M. Ruikiui tokie skaičiai nėra naujiena – jis praėjusį sezoną „Gargždų“ ekipoje vidutiniškai pelnė po 19,6 taško.

Giedrius Staniulis, „Jonava“
Vid. 19 tšk., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 23,5 naud. bal.

Pagrindinis „Jonavos“ centras nuo pat sezono pradžios ėmė demonstruoti itin solidžius rezultatus.

Nesėkme pasibaigusiame mače su „Šilute“ 29-erių kaunietis pelnė 21 tašką (7/13 dvit., 7/11 baudų), o iki dvigubo dublio jam pritrūko vieno atkovoto kamuolio.

Pergalingose rungtynėse su „Delikatesu“ 206 cm ūgio krepšininkas per 21 minutę spėjo surinkti 28 naudingumo balus – pelnė 17 taškų, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei asistavo 5 sykius.