Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (13-5) NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse patyrė antrąją nesėkmę paeiliui.

18
20
75%
3/4
3

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 75:78 (13:14, 17:20, 21:21, 24:23) nusileido Kauno „Žalgirio-2“ (12-5) ekipai.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Mantas Rubštavičius smeigė du tritaškius paeiliui ir kauniečių pranašumas vėl padidėjo iki 6 taškų (65:59). Vis tik Ž. Šimonis bei Aurimas Kieža pataikė po dvitaškį, Kostas Jonuška realizavo baudas ir likus 2 minutėms išvedė „Sūduvą-Mantingą“ į priekį – 67:66.

Vis tik tuomet lemiamą spurtą surengė „Žalgiris-2“. Liutauras Lelevičius, Giedrius Bergaudas bei M. Rubštavičius pataikė po tolimą metimą ir, likus 32,7 sekundės, Kauno klubas įgijo 6 taškų persvarą – 75:69.

Tomas Galeckas po minutės pertraukėlės taip pat atsakė tritaškiu, L. Lelevičius pataikė tik vieną baudą, o Š. Beniušis pelnė taškus su pražanga ir, likus 20,1 sekundės, „Sūduva-Mantinga“ deficitas sumenko iki minimumo – 75:76.

Po šio epizodo Justinas Ramanauskas taip pat pataikė tik vieną baudos metimą ir „Žalgirio-2“ persvarą padidino iki 2 taškų (77:75).

Lemiamą „Sūduvą-Mantingą“ ataką rengė T. Galeckas, tačiau jo mestas tritaškis nė nesiekė lango ir finalinė sirena paskelbė Kauno ekipos pergalę.

„Sūduva-Mantinga“ dar trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo 10 taškų deficitą (45:55), tačiau Kostas Jonuška pelnė taškus su pražanga, Žygimantas Šimonis smeigė tritaškį ir ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pasitiko atsilikdami 4 taškais (51:55).

Marijampolės ekipos neišgelbėjo ir puikus Š. Beniušio pasirodymas. Puolėjas per 30 minučių pelnė 20 taškų (7/8 dvit., 6/7 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas bei surinko 25 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs M. Rubštavičius surinko 18 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), 3 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas bei 19 naudingumo balų.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 20 (7/8 dvit., 25 naud. bal.), Kostas Jonuška (7/8 baud.) ir Žygimantas Šimonis po 12.

„Žalgiris-2“: Mantas Rubštavičius 18 (3/4 dvit., 3/4 trit.), Giedrius Bergaudas 14 (4/7 dvit.), Liutauras Lelevičius 9.