Nuotr.: Dainius Lukšta

Vitalijus Kozys sužaidė karjeros rungtynes, o jo vedamas Kauno „Žalgiris-2“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą.

Arvydo Gronskio auklėtiniai antrame ketvirtfinalio mače namuose 88:86 (17:22, 22:11, 27:32, 22:21) parklupdė „Telšių“ krepšininkus.

Pirmąsias serijos rungtynes Telšiuose per pratęsimą laimėjo šeimininkai (96:87).

Žalgiriečiams negalėjo padėti kelio traumą besigydantis Paulius Murauskas ir sergantis Mantas Rubštavičius.

Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms šeimininkai turėjo minimalų pranašumą, tačiau V. Kozys smeigė du tritaškius paeiliui ir likus minutei žalgiriečiai pirmavo 5 taškais (85:80).

Vis dėlto žemaičiai pademonstravo kovingumą, Ovidijus Kaminskis sumetė baudas, Tomas Zdanavičius pelnė dvitaškį (86:87), o nuo baudų metimų linijos kartą suklydęs Dominykas Stenionis likus 13 sekundžių paliko svečiams visus šansus išplėšti pergalę (88:86).

Vis dėlto lemiamas Igno Razučio tolimas metimas tikslo nepasiekė ir pergalę šventė „Žalgiris-2“.

Žalgiriečius į pergalę ištempė V. Kozys, kuris per 30 minučių pelnė 25 taškus (3/3 dvit., 5/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, blokavo 2 metimus, 5 kartus pažeidė taisykles, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 39 naudingumo balus.

21-erių 201 cm ūgio puolėjui tai buvo rezultatyviausios bei naudingiausios karjeros rungtynės.

Mačą geriau pradėjo svečiai iš Telšių, kurie pirmajame kėlinyje įgijo 5 taškų pranašumą (22:17).

Prieš pat ilgąją pertrauką jaunieji žalgiriečiai perėmė iniciatyvą, surengė galingą spurtą 10:0 ir po D. Stenionio baudų metimų įgijo 9 taškų pranašumą (39:30).

25
39
71%
5/7
12

Trečiajame ketvirtyje svečiai atstatė pusiausvyrą ir po Andriaus Gaidžio dvitaškio prieš lemiamą ketvirtį kvėpavo žalgiriečiams į nugaras (65:66).

Žemaičiams šiandien nepadėjo komandos kapitonas Mindaugas Norkus, kuris artimiausias dienas bus priverstas leisti saviizoliacijoje. Aukštaūgis, pirmose serijos rungtynėse pelnęs 12 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių, tikrai praleis ir trečiąsias serijos rungtynes.

Trečiosios rungtynės kovo 23 dieną bus žaidžiamos Telšiuose. Ketvirtfinalio serija vyksta iki 3 pergalių.

„Žalgiris-2“: Vitalijus Kozys 25 (5/7 trit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok., 4 kld., 39 naud.), Dominykas Stenionis 20 (5/7 dvit., 7/10 baud., 6 rez. perd., 28 naud.), Radvilas Kneižys 11 (3/6 trit.), Liutauras Lelevičius 7.

„Telšiai“: Gytis Sirutavičius 25 (7/15 trit., 4 rez. perd.), Tomas Zdanavičius 20 (6/8 dvit., 2/4 trit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud.), Ignas Razutis 18 (4/8 trit., 9 rez. perd.), Ovidijus Kaminskis 9.