Nuotr.: G.Šiuparys
Nuotr. G.Šiuparys

Praėjusią savaitę po šventinės pertraukos sugrįžo „7bet-NKL“ dvikovos, o pirmąją 2022 metų savaitę įvyko daug įdomybių, kurias skubame jums nušviesti.

Tinklalapis nklyga.lt pristato dvyliktosios sezono savaitės įvykių apžvalgą.

Jaunuoliai. „7bet-NKL“ debiutuojanti „Kretinga“ sustiprino sudėtį. „7bet-NKL“ lygos kovoms kretingiškiai užregistravo Mintautą Mockų, kuris žaidžia su dviguba licencija.

Vienu perspektyviausių savo kartos krepšininkų laikomas 18-metis toliau atstovaus ir Prienų „Labas GAS“ komandai LKL.

Pirmajame savo mače „Kretingos“ gretose M. Mockus per 18,5 minutės surinko 10 taškų (4/4 dvit., 0/2 trit., 2/5 baud.), 3 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 7 išprovokuotas pražangas ir 13 naudingumo balų, o kretingiškiai įveikė buvusią M. Mockaus ekipą Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

Tuo metu Palangos „Kuršių“ komandą papildė 196 cm gynėjas Rokas Jocys. 17-metis nuo 2019 m. darbavosi Romos „Stellazzurra“ akademijoje. Su šia ekipa jis varžėsi Eurolygos jaunimo turnyre ir žengė iki atrankos finalo.

R. Jocio šeimoje krepšinis dažna tema – Vilerbano ASVEL komandoje tobulėja krepšininko sesuo Justė.

17-metis gynėjas debiutiniame mače per 26 minutes surinko 6 taškus (0/5 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 bei prarado 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 6 naudingumo balus.

Arti rekordo. Naujuosius metus Šakių „Vytis“ pradėjo įspūdinga pergale „7bet-NKL“ čempionate. Šakių klubas savo aikštėje 131:86 be didesnio vargo įveikė Joniškio „Delikatesą“.

Eriko Kučiausko auklėtiniai pasiekė šio sezono komandos pelnytų taškų rekordą – 131. Ankstesnis klubo geriausias pasiekimas buvo 107 taškai, kurį jiems pavyko užfiksuoti gruodžio 9 d. su „Kretinga“.

Šakiečiai buvo arti klubo taškų rekordo, kuris yra užfiksuotas 2017-2018 m. sezone, kuomet į Palangos „Kuršių“ krepšį atseikėjo 135.

Pratęsimo drama. „7bet-NKL“ čempionate dramatišką pergalę pratęsime iškovojo Kauno r. „Atletas“. Klubas išvykoje 87:81 per pridėtą laiką nugalėjo Vilniaus „Perlą Energiją“.

Tiksint paskutinėms 44 sekundėms ketvirtajame kėlinyje Karolis Babkauskas smeigė tritaškį, kuris išvedė svečius iš Kauno r. į priekį (74:72). Kitoje aikštės pusėje Rokas Jocius prametė dvitaškį, o likus 7 sekundėms kamuolį perėmęs Arnas Adomavičius išlygino rezultatą (74:74).

Pratęsime Nojaus Bieliausko tritaškis sukūrė „Perlui Energijai“ minimalią persvarą (77:76), tačiau Martynas Linkevičius ir Gytis Sirutavičius reikalingiausiu momentu ėmėsi iniciatyvos ant savo pečių ir persvėrė svarstykles į „Atleto“ pusę (81:77).

Likus paskutinėms 2 minutėms Jokūbas Rubinas dar sušvelnino deficitą (78:81), bet Aidas Kavaliauskas į tai turėjo greitą atsakymą (83:78), kuris padėjo Kauno r. komandai nepaleisti pergalės iš rankų.

Vos neprisižaidė. Sunkią pergalę „7bet-NKL“ čempionate iškovojo „Šilutė“, kuri išbarstė solidų pranašumą ir nedaug trūko, jog būtų paleidusi pergalę Kauno „Žalgirio“ dubleriams.

Nuo antrojo kėlinio rungtynes kontroliavo šilutiškiai, kurie likus 3 minutėms po Roko Mačiulio dėjimo įgijo 14 taškų pranašumą (68:54).

Visgi jaunieji žalgiriečiai rankų nesudėjo, galingai spurtavo 13:3 ir likus 7 sekundėms po Dominyko Stenionio tolimo šūvio nukirpo deficitą iki 4 taškų (67:71).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti Vytauto Pliaugos ekipai. „Šilutės“ pergalę baudų metimais įtvirtino Andrius Gaidys (73:67).

Kovingumas. Charakterį pademonstravę Palangos „Kuršiai“ iškovojo skambią pergalę bei namuose įveikė „Telšių“ krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmajame kėlinyje spurtavo 27:14 ir įgijo 13 taškų persvarą.

Visgi po pertraukos šeimininkai atkuto ir atsakė galingu trečiuoju kėliniu (23:7), o po Karolio Sapiegos dvitaškio įgijo 4 taškų pranašumą (53:49).

Ketvirtajame ketvirtyje „Kuršiai“ surengė mini spurtą 6:0 ir likus 5 minutėms po Dereko Haneso dvitaškio įgijo dviženklę persvarą (65:55).

Telšiškiai nepasidavė: atsakė atkarpa 7:0 ir po Ovidijaus Kaminskio dvitaškio kvėpavo varžovams į nugaras (62:65).

Tačiau tai buvo viskas, ką nuveikė vicečempionai. D. Hanesas ir Herkus Kumpys sumetė baudas bei įtvirtino šeimininkų pergalę (70:64).

Nutraukta serija. Kauno r. „Atletas“ nutraukė Šakių „Vyčio“ penkių pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse (81:69).

„Atletas“ atitrūko antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 19:8 ir įgijo dviženklę persvarą – 38:28.

Ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ spurtavo 9:0 ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (58:63), tačiau Aido Kavaliausko, Egidijaus Dimšos ir Dominyko Bučo tritaškiai išsprendė mačo likimą – 72:60.

Vieni išbrido – kiti klimpsta. „7bet-NKL“ čempionate Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nutraukė aštuonerių pralaimėtų rungtynių seriją.

Klaipėdos klubas išvykoje 85:71 nugalėjo Joniškio „Delikatesą“, kuriems tai buvo devintoji nesėkmė paeiliui.

Monstriška legionieriaus savaitė. Nors „Delikatesas“ yra duobėje, pagrindiniu komandos šviesuliu galima laikyti Donellį Cegersą, kuris praėjusią savaitę demonstravo įspūdingus skaičius.

197 cm ūgio puolėjas prieš „Vytį“ sužaidė karjeros rungtynes. D. Cegerso sąskaitoje per 33 minutes buvo 38 taškai (15/18 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 48 naudingumo balai.

Puikų pasirodymą amerikietis pratęsė ir mače su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“, kuomet per 34 minutes pelnė 30 taškų (14/23 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 25 naudingumo balus.

Be pasigailėjimo. Triuškinančią pergalę 27 taškų persvara „7bet-NKL“ pirmenybėse iškovojo Kauno „Žalgiris-2“.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai namuose 82:55 nepaliko vilčių „Kretingai“.

„Žalgiris-2“ spurtavo antrajame kėlinyje, kurį užbaigė atkarpa 16:2 ir pabėgo į priekį – 39:24.

Po šio nokdauno Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai atsitiesti nebesugebėjo ir patyrė triuškinančią nesėkmę.

Turnyrinė lentelė. Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojo tik Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Kauno r. „Atletas“.

Laimėjimo skonio neparagavo „Mažeikiai“, Joniškio „Delikatesas“ ir Vilniaus „Perlas Energija“.

Nukeltos rungtynės. Dėl galimos COVID-19 grėsmės „Šilutės“ komandoje buvo nukeltas šeštadienio mačas su „Mažeikiais“.

Savaitės mačas. Toks titulas buvo suteiktas „Telšių“ ir Vilkaviškio „Perlo“ mačui. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 89:69 nugalėjo paskutiniame ketvirtyje subyrėjusius Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkus.

Trečiojo kėlinio viduryje „Telšiai“ pradėjo bėgti nuo savo varžovų – Andrius Globys ir Mantvydas Žukauskas pelnė po dvitaškį, o Edgaras Stanionis pridėjo tritaškį, kuris padėjo „Telšiams“ susikurti rekordinę 12 taškų persvarą (64:52).

Visgi reikalingiausiu momentu svečiai iš Vilkaviškio puolime rado resursų ir prieš pat lemiamą kėlinį po Šarūno Valuntos taškų apkarpė deficitą iki 6 taškų (60:66).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Telšiai“ sustabdė „Perlo“ puolimą, o patys toliau šuoliavo į priekį, laimėdami ketvirtį 23:9.

Telšių komandai Mindaugas Norkus per 22 minutes pelnė 12 taškų (5/6 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 17 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Stanionis, per 21 minutę pelnęs 17 taškų (2/4 dvit., 4/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų.

Vilkaviškio ekipos gretose išsiskyrė Rokas Stankevičius, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 21 taškas (8/9 dvit., 1/1 trit., 2/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.