Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ čempionate pasiekė „Mažeikių“ (10-19) komanda.

21
13
Blokuoti metimai
3

Mindaugo Janiškos auklėtiniai namie per du pratęsimus 86:83 (20:16, 15:17, 19:12, 12:21, 10:10, 10:7) palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (5-23).

Klaipėdos ekipos gretose neįtikėtinas rungtynes sužaidė Oskaras Pleikys. Jo sąskaitoje per 46 minutes buvo 37 taškai (15/20 dvit., 1/1 trit., 4/8 baudų), 17 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos bei 48 naudingumo balai. Mačą jis baigė anksčiau laiko dėl 5 asmeninių pražangų.

O. Pleikys pagerino savo karjeros rezultatyvumo ir naudingumo rodiklius. Iki šiol jie siekė 27 taškus ir 44 naudingumo balus.

Tai yra antras pagal naudingumą ir trečias pagal rezultatyvumą šio „7bet-NKL“ sezono pasirodymas.

Mažeikių komandos milžinas Jonas Paukštė šiame mače užfiksavo dvigubą dublį. 224 cm ūgio centras per 32 minutes pelnė 16 taškų (8/13 dvit.), atkovojo 13 kamuolių, padarė 3 klaidas, išrašė 3 blokus, 4 kartus prasižengė bei surinko 21 naudingumo balą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Ja'wanas Davisas. Jis per 42 minutes pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 4/12 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 naudingumo balų.

Ketvirtajame kėlinyje likus minutei Mindaugas Motuzas tritaškiu išvedė „Mažeikius“ į priekį (66:64). Kitoje atakoje Lukas Kreišmontas nepataikė tritaškio, bet svečiai atsikovojo kamuolį ir O. Pleikys išlygino rezultatą. Mažeikių ekipa suklydo ir suteikė šansą varžovams, bet Gabrieliaus Mažeikos tritaškis buvo netikslus – pratęsimas.

GM: 26

Pirmojo pratęsimo paskutinę minutę ekipos pasitiko esant lygiam rezultatui (74:74). Medas Kuprijanovas išvedė šeimininkus į priekį (76:74), bet jam kitoje atakoje atsakė O. Pleikys (76:76). „Mažeikiai“ suklydo ir vėl suteikė klaipėdiečiams šansą laimėti, bet paskutinėje ketvirčio atakoje metimo atlikti nepavyko.

Įpusėjus antrajam pratęsimui penktąją pražangą užsidirbo O. Pleikys. Nepaisant to, paskutinė minutė vėl prasidėjo esant lygiam rezultatui (83:83). Labai svarbų dvitaškį likus 24 sek. pataikė J. Dawisas (85:83). „Neptūnas-Akvaservis“ neužpuolė ir siuntė M. Motuzą prie baudų metimo linijos. Pastarasis pataikė tik vieną metimą ir klaipėdiečiai gavo šansą. L. Kreišmontas metė paskutinį tritaškį, bet jis buvo netikslus.

„Mažeikiai“: Ja'wanas Davis 20 (4/12 trit., 6 rez. perd., 6 kld.), Karolis Babušis 18 (4/9 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Jonas Paukštė 16 (8/13 dvit., 13 atk. kam., 3 blok.), Mindaugas Motuzas 13 (2/5 trit., 9 atk. kam.), Medas Kuprijanovas 9 (10 atk. kam.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Oskaras Pleikys 37 (15/20 dvit., 4/8 baud., 17 atk. kam., 4 kld., 48 naud.), Lukas Kreišmontas 20 (4/8 dvit., 2/12 trit., 6/7 baud., 5 per. kam.), Gediminas Leščiauskas 12 (4/10 dvit., 2 blok.), Gabrielius Mažeika (1/7 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Radvilas Kneižys (1/5 trit., 4 kld.) po 7.