Nuotr.: D. Lukšta, D. Repečka
Nuotr. D. Lukšta, D. Repečka

Ketvirtadienį kovas dėl patekimo į „7bet-NKL“ finalo ketvertą pradeda dar dvi ketvirtfinalio poros. Tai – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Vytis“ bei „Telšiai“ ir „Mažeikiai“. Svetainė „7bet-NKL“ kviečia jas apžvelgti ir išgirsti trenerių mintis prieš serijų startą.

Šį sezoną metami dvitaškiai

56%
22,5
Pataiko: 22,5
Taiklumas: 55,9%
Vieta lygoje: 6
Geriausias pasiekimas: 34
Blogiausias pasiekimas: 13
Daugiausia pataiko: Ovidijus Kaminskis

Pirmąją porą susitinkant taip anksti matyti yra kiek neįprasta. Tiek „Sūduva-Mantinga“, tiek „Vytis“ praėjusį sezoną nukeliavo iki finalo ketverto ir susitiko mače dėl trečiosios vietos, kur bronzą iškovojo Šakių ekipa. Akivaizdu, jog viena iš šių komandų šiemet į lemiamas kovas dėl trofėjaus nekeliaus – tarpusavio mūšyje išliks tik viena.

„Vytis“ nepateko į pirmąjį septynetą ir finišavo devintoje vietoje, kas lėmė aštuntfinalio seriją su laipteliu aukščiau reguliarųjį sezoną baigusiais Palangos „Kuršiais“.

Tačiau panašu, jog Eriko Kučiausko kariauna įsivažiavo tada, kuomet labiausiai to reikėjo. „Vytis“ 3-0 laimėjo aštuntfinalio kovas, nors neturėjo namų pranašumo.

„Rezultatas pats kalba už save. Aišku, kad esu patenkintas, – apie laimėtą seriją prieš Palangos ekipą kalbėjo E. Kučiauskas. – Buvo šiokių tokių niuansų, bet vaikinai tiek puolime, tiek gynyboje žaidė gerai, buvo agresyvūs ir viską išpildė puikiai. Prieš „Kuršius“ itin akcentavome gynybą prieš Lauryną Mikalauską, stengėmės sustabdyti jų žaidimą vienas prieš vieną, kas mums pavyko.

Visos pergalės prasideda nuo gynybos. Kai gynyba funkcionuoja, tuomet lengviau pulti. Kai kalbėjome su „Kuršių“ prezidentu Renaldu Seibučiu, jis pasakė: „Parodėte, kas yra atkrintamosios, nes vis tiek jose žaidžiate ne pirmus metus.“ Patirtis buvo mūsų pusėje. Tikiuosi išlaikyti tokią vaikinų koncentraciją ir parengtį ketvirtfinalio serijoje.“

Ketvirtfinalyje E. Kučiausko ir kompanijos laukia „Sūduva-Mantinga“ – visą sezoną dominavusi ir vos 6 pralaimėjimus reguliariajame sezone patyrusi komanda.

Pasak „Vyčio“ stratego, laukia nelengva kova, tačiau pasiduoti Šakių vyrai tikrai nežada.

„Ši serija parodys, kiek turime rezervo ir kokios formos esame. Kalbant apie varžovus, jie turi lygesnę sudėtį, ilgesnį suolą, bet atkrintamosios yra nenuspėjamas dalykas. Aš manau, kad mes versimės 7-8 žaidėjais, o „Sūduva-Mantinga“ turi visus 10-12. Tai yra jų didžiausias pranašumas – ilgas suolas. Visgi komanda yra užsivedusi, kova bus rimta ir aš tikiu, kad su mažiau žaidėjų galime kovoti lygiai.

Varžovai turi gerą trenerį, gerai subalansuotą komandą. Žiūrėjome daug video, ruošėmės. Tai nėra finalo ketvertas, reikės savo pranašumą įrodyti tris kartus. Neabejotinas favoritas yra Marijampolės komanda, bet mums nuo to tik geriau, neturėsime psichologinės naštos. Tikiuosi, jog bus gera kova. Galbūt skambiai pasakysiu, bet tai bus Suvalkijos „El Clasico“ – kova tarp to paties krašto komandų. Pažiūrėsime, kuri yra stipresnė“,  – dėstė specialistas.

Prieš pirmąją tarpusavio dvikovą, kuri prasidės ketvirtadienį 18 val. Marijampolėje, E. Kučiauskas įvardino svarbiausią uždavinį šioje serijoje.

„Svarbiausia yra pavogti bent vienas išvykos rungtynes. Aišku, jeigu pralaimėsime pirmąjį mačą, tai nebus tragedija. Tada bent jau žinosime visas jų paslaptis. O jeigu jų nėra, tada kovojame iš visų jėgų. Reikės kovoti ne 28, ne 30, ne 39,5, o visas 40 minučių. Tik taip galime juos nugalėti“, – užbaigė „Vyčio“ treneris.

Nuotr. T. Matijoška

Tuo metu pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmę marijampoliečiai, kaip ir kitos trys pirmojo ketverto komandos, pateko tiesiai į ketvirtfinalį ir kol vyko aštuntfinaliai, turėjo beveik tris laisvas savaites pailsėti ir nuodugniai pasiruošti lemiamoms kovoms.

„Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius teigė, jog laiką išnaudojo turiningai, tačiau pabrėžė, jog pranašumo jis nesuteikia.

„Laiko tikrai turėjome daug, stengėmės jį išnaudoti efektyviai – atidirbti ties tuo, ko trūksta, kažko papildomai pridėjome. Pašlifavome, pagilinome, paplatinome savo žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje.

Mes stengėmės nepamesti žaidybinio ritmo, bet viskas pasimatys pirmose rungtynėse. Šioje vietoje priešininkas truputį turi pranašumą, kadangi jis neseniai žaidė. Gali verkti, gali neverkti, bet tai reikia priimti“, – dėstė M. Kiltinavičius.

Paprašytas apžvelgti ketvirtfinalio varžovą, marijampoliečių vairininkas be užuolankų pasakė, kad gavo patį kiečiausią riešutėlį.

„Manau, kad „Vytis“ yra labai stipri komanda. Jie ne savo pozicijoje buvo. Faktas tas, kad ketvirtfinalyje gavome stipriausią varžovą iš visų. Aišku, visada žaidi dėl patekimo į pirmąjį ketvertą, kad gautum silpnesnį varžovą, bet tokių dalykų negali pernelyg planuoti. „Vyčio“ žaidėjai dažnai išvažinėdavo į 3x3 turnyrus, dėl to prarasdavo nemažai taškų. O mes priimame situaciją, gerbiame, bet nebijome“, – teigė treneris.

Nuotr. Vytautas Kuralavičius

M. Kiltinavičius taip pat išskyrė didžiausią savo ekipos pranašumą ir stipriausius varžovų ginklus.

„Ilgesnė rotacija. Mes turime daugiau lygiaverčių žaidėjų ir tai bandysime paversti savo pranašumu.

Kalbant apie varžovus, „Vytis“ yra labai pavojingas iš toli. Reikia neduoti jiems gerai pasijausti. Tai yra geriausiai tritaškius metanti komanda lygoje. Reikia atimti stipriąsias jų puses. Vienas iš kertinių žaidėjų yra Aurelijus Pukelis, kurį labai svarbu sustabdyti“, – užbaigė specialistas.

Atėjo laikas apžvelgti ketvirtąją ketvirtfinalio porą. „Mažeikiai“, finišavę dešimti reguliariajame sezone, sugebėjo įveikti į pirmąjį septynetą prasimušusį Vilkaviškio „Perlą“.

Vilkaviškio klubas laimėjo pirmąjį mačą, tačiau tai buvo paskutinė suvalkiečių pergalė šiame sezone. Užsikūrę „Mažeikiai“ laimėjo triskart paeiliui, o bilietą į ketvirtfinalį Rimanto Grigo auklėtiniams atnešė Ordane Kanda-Kanyinda dvitaškis, išplėšęs pergalę ketvirtajame mače.

„Praeiti vieną etapą atkrintamosiose visuomet yra malonu, – sakė „Mažeikių“ vyr. treneris. R. Grigas. – Svarbiausia, jog vyrai patikėjo, kad gali nugalėti ir nugalėjo. Tas yra labai smagu. Kad praeisime į kitą etapą, mes tikėjome ir ties tuo dirbome. Vyrai rimtai į tai pažiūrėjo ir sugebėjome nugalėti. Buvo visokių rungtynių – ir gerų, ir prastesnių, bet visumoje rezultatas yra teigiamas.

Man atrodo, kad buvome psichologiškai stipresni nei Vilkaviškio ekipa. Pirmajame mače tas pasitikėjimas iš jų dar jautėsi, bet kai nugalėjome juos namuose, o vėliau – Vilkaviškyje, matėsi, kad varžovas palūžinėja ir tokio azarto nebėra. O mes – atvirkščiai. Mūsų energija vis kilo ir paskutiniame mače buvo aukščiausiame taške.“

Žvelgiant į „Mažeikių“ ir „Perlo“ seriją, visose rungtynėse nugalėtojas paaiškėdavo tik paskutinėmis minutėmis, o viename mače prireikė trijų pratęsimų.

Paklaustas, ar komanda jaučia nuovargį, R. Grigas turėjo dvejopą atsakymą.

„Yra nuovargis, bet kai yra pergalės, jis nusirašo ir daugiau tas nuovargis būna psichologinis. Kai su psichologija viskas gerai, tada ir atsistatymas greitėja. Sportininką labiau slegia psichologiniai dalykai nei fiziniai. Mes fiziškai daug dirbome ir esame gerai pasiruošę krūviams. Tai dabar ir demonstruojame. Apčiuopiamas nuovargis jaučiasi, bet kai tu pasieki rezultatą ir matai, kad gali dar daugiau siekti, jis pasimiršta. Aišku, norėtųsi laisvos savaitės, bet tai yra atkrintamosios ir apie jokį nuovargį negalima galvoti“, – teigė treneris.

Nuotr. D. Lukšta

Akivaizdu, kad mažeikiškiai nėra ketvirtfinalio serijos su „Telšiais“ favoritai. Tai – labiau Dovydo ir Galijoto dvikova, tačiau R. Grigas ir jo komanda yra pasiruošusi kovoti.

„Turime stiprių pusių, kurias norėsime išnaudoti. Tai yra faktas. Mes bandysime tai daryti, nes neturime kitos išeities. Jeigu „Telšiai“ mums primes savo žaidimą ir paskui juos eisime, tai serija baigsis 0-3. Turime išnaudoti savo pranašumus ir primesti varžovams savo žaidimą. Norėtųsi, kad J. Paukštė juos baustų, nes serijoje su „Perlu“ jo negalėjome tiek išnaudoti, kiek norėjome.

Pagrindinis uždavinys – nugalėti. Kitų uždavinių negali būti. Aš tikiu vyrais, jie yra nuostabūs. Gal trumpai mes kartu dirbame, bet yra darbštūs, noriai dirba, noriai klausosi patarimų. Mūsų komanda yra jauna. Realiai ši serija bus jaunimas prieš patirtį. Mūsų jaunimas yra su didelėmis ambicijomis, norais. Tai – perspektyvūs žaidėjai. Norime pateikti staigmeną ir padarysime viską, kad tai atsitiktų. Vaikinai yra nusiteikę karingai ir serijos jie taip lengvai neatiduos“, – kalbėjo strategas.

Tuo metu beveik tris savaites varžovų laukęs „Telšių“ vairininkas Rytis Vaišvila atskleidė, jog ilga pertrauka be rungtynių šiek tiek išmušė komandą iš vėžių.

„Viskas vyko sklandžiai. Nemažai dėmesio skyrėme fiziniam pasirengimui, sužaidėme vienerias draugiškas rungtynes su „Šilutės“ ekipa. Aišku, trys savaitės be rungtynių yra per ilgas laiko tarpas, bet jeigu taip sustatė tvarkaraštį, nieko nepadarysi, reikia prisitaikyti. Visą sezono kovojome dėl ketvertuko, kad turėtume pranašumą, o dabar reikia sukti galvas, ieškoti draugiškų rungtynių. Tai mus išmušė iš ritmo.

Mačas su „Šilute“ buvo daugmaž kosmetinė pagalba, kad žaidėjai nepamirštų, kaip reikia žaisti. Žaidimas treniruotėse ir rungtynėse yra nesulyginami dalykai. Kažkiek įsivedėme naujų dalykų, bet poilsis pranašumo nesuteikė“, – dėstė 1996-ųjų Atlantos olimpinių žaidynių bronzininkas.

Nuotr. G.Šiuparys

Kalbėdamas apie būsimą varžovą, R. Vaišvila išskyrė jo stipriąsias puses.

„Mažeikiai“ dabar yra ant bangos, nugalėjo Vilkaviškio ekipą. Dabar jie turi daug pasitikėjimo savo jėgomis. Varžovai turi labai aukštą žmogų – J. Paukštę, kurį reikės sustabdyti. Taip pat talentingą gynėjų liniją – Karolį Babušį ir Modestą Žaunieriūną. Gera komanda, visi jauni, labai gerai fiziškai atrodė serijoje su „Perlu“. Tas jų fiziškumas ir padėjo jiems laimėti seriją“, – pasakojo R. Vaišvila.

Užsiminus apie „Telšių“ pranašumus šioje ketvirtfinalio serijoje, Žemaitijos sostinės komandos vyr. treneris išskyrė du.

„Turime namų aikštelės pranašumą, kas yra labai svarbu. Taip pat turime daugiau patirties. Mūsų žaidėjams tai ne pirmos ir ne antros atkrintamosios. Dėl to galbūt nebus psichologinio spaudimo. Svarbiausia bus sustabdyti J. Paukštę ir perimetro žaidėjus, kurie gali bet kada nubausti iš toli“, – teigė specialistas.

Pirmoji „Telšių“ ir „Mažeikių“ akistata – šiandien 18 val. Telšiuose.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.