Nuotr.: Dainius Lukšta

„Gargždų“ ekipa dramatiškai žengė į „7bet-NKL“ čempionato finalą.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai Palangoje antrajame pusfinalyje 57:54 (13:10, 13:19, 17:11, 14:14) palaužė „Telšių“ krepšininkus ir pirmą kartą klubo istorijoje žengė į finalą.

Šeštadienį 19.30 val. gargždiškiai finale susikaus su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Mačą tiesiogiai transliuos Info TV ir Delfi TV.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos žengė koja kojon: „Telšių“ ekipa smaigstė tritaškius (5 iš 13), o „Gargždų“ ekipoje po krepšiais darbavosi Simas Galdikas, kuris per du kėlinius surinko 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus (21:21), tačiau prieš pertrauką sėkmingiau sužaidę žemaičiai (8:5) į rūbinę nusinešė trapų 3 taškų pranašumą (29:26).

Trečiojo kėlinio pradžioje po Mindaugo Norkaus dvitaškio Telšių ekipa įgijo 7 taškų pranašumą (35:28), tačiau tuomet prabilo „Gargždų“ veteranai: Mindaugas Stašys surinko 6 taškus iš eilės, Marius Runkauskas pridėjo tolimą šūvį ir po spurto 13:1 gargždiškiai nutolo per 5 taškus (41:36).

Prieš lemiamą ketvirtį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šiek tiek aptirpdė deficitą ir po 30 grynojo žaidimo minučių švieslentėje degė skaičiai 40:43.

Likus puspenktos minutės iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus (47:47), tačiau tuomet „Gargždai“ smogė spurtu 9:0 bei likus 2,5 minutės po M. Stašio baudų metimų įgijo 9 taškų persvarą (56:47).

13
22
9
1

Visgi žemaičiai nebuvo linkę pasiduoti: Ovidijus Kaminskis sumetė baudas, Deividas Rasys pridėjo tritaškį ir likus minutei skirtumas sumenko iki 4 taškų (52:56).

Netrukus Gargždų ekipa nepersivarė kamuolio per 8 sekundes, o O. Kaminskis likus pusei minutės sumažino deficitą iki 2 taškų (54:56).

Kitoje atakoje Dovydas Romančenko prametė tritaškį, tačiau likus 7 sekundėms kamuolį puolime atkovojo Mantas Ruikis, o prie baudų metimų likus 5 sekundėms stojęs M. Stašys pataikė pirmąją baudą (57:54), prametė antrąją, tačiau Mantvydas Žukauskas su kamuoliu išlėkė į užribį ir „Gargždai“ triumfavo.

Į pergalę „Gargždus“ vedė M. Stašio ir S. Galdiko tandemas.

S. Galdiko sąskaitoje per 24 minutes buvo 13 taškų (4/7 dvit., 5/6 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, 8 išprovokuotos pražangos bei 22 naudingumo balai.

M. Stašys per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

„Nenusakomas, fantastinis jausmas, – džiaugsmu tryško gynėjas. – Po tokios pergalės, su tiek žiūrovų, pilna arena... Šiurpuliukai bėgioja. Esu nuo savęs labai laimingas. Matėte kaip komanda džiaugėsi ir vienas kitą palaikė. Emocijos yra fantastinės. Kitokių ir negali būti po tokių rungtynių, kai išeini į finalą.“

Telšių komandai D. Rasys per 34 minutes pelnė 14 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 1/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 14 naudingumo balų.

„Telšiai“: Deividas Rasys 14 (3/6 trit., 2 blok.), Ovidijus Kaminskis 11 (4/9 dvit.), Laurynas Kaveckis 8 (4/5 dvit.).

„Gargždai“: Mindaugas Stašys 16 (3/9 dvit., 7/8 baud., 4 rez. perd.), Simas Galdikas 13 (4/7 dvit., 5/6 baud., 9 atk. kam.), Ernestas Bružas 7 (5 atk. kam.).