Nuotr.: L.Šeputis
Nuotr. L.Šeputis

Simo Jasaičio ir Martyno Pocevičiaus sugrįžimai, ryškėjantis blokų karalius, lyderių pirmoji nesėkmė, rokiruotė Marijampolėje ir pratęsimų pareikalavę krepšinio mūšiai – tai ir dar daugiau – „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Pirmoji nesėkmė. Iki šiol be pralaimėjimų žingsniavęs Kauno „Žalgiris-2“ patyrė pirmąją sezono nesėkmę. Vytauto Pliaugos auklėtiniai 52:84 krito prieš „Šilutę“.

Iki šių rungtynių žalgiriečiai turėjo 13-os pergalių seriją. Tai reiškia, kad nebeliko nė vienos nepralaimėjusios komandos „7bet-NKL“ čempionate.

Pratęsimo drama. Joniškio „Delikatesas“ 85:80 per pridėtą laiką išplėšė sunkią pergalę prieš „Vyčio-VDU“ krepšininkus.

Fernando Salsamendi likus 7 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą (72:72) ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime Eimantas Žilius likus pustrečios minutės suteikė „Vyčiui-VDU“ 4 taškų pranašumą (80:76), bet Povilas Gaidys netrukus pataikė baudų metimus, F. Salsamendi įsūdė tritaškį, o vėliau ir dvitaškį (83:80). Šie legionieriaus metimai galiausiai atnešė Joniškio ekipai pergalę.

Sezono mačas.  20-metis graikas Andreas Kalogiros atkartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą, o Vilniaus „Rytas-2“ 89:84 per pratęsimą įveikė Palangos „Kuršius“.

Ketvirtojo ketvirčio pabaigoje A. Kalogiros ir Adas Šimonis sumetė baudų metimus ir išplėšė vilniečiams pratęsimą – 78:78.

Tiksint paskutinei pratęsimo minutei, tie patys A. Kalogiros ir A. Šimonis sumetė svarbius metimus ir vilniečiai vėl buvo priekyje (88:84). Per likusias 17 sekundžių palangiškiai nebeišsikapstė.

Pirmas kartas. Mažeikių „M Basket“ pasiekė pirmąją sezono pergalę išvykoje. „M Basket“ komanda Vilniuje 80:75 įveikė „Steką“.

Monstrišką pasirodymą surengęs Karolis Guščikas per 30 minučių surinko 32 taškus (14/19 dvit., 4/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir net 38 naudingumo balus.

Brangus praradimas. Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje sezoną pradėjęs Domantas Vilys grįžta į LKL – gynėjo sutartį išpirko Prienų „Labas GAS“ komanda.

Tokiu pat būdu kiek anksčiau į Prienų komandą iš Marijampolės persikėlė treneris Marius Kiltinavičius.

188 cm ūgio 22-ejų D.Vilys šį sezoną „7bet-NKL“ čempionate per 13 rungtynių vidutiniškai žaidė po 17 min., per jas pelnė po 12,5 taško.

Naujas treneris. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ turi naują vyriausiąjį trenerį – juo tapo Tomas Gaidamavičius.

„Sūduvos-Mantingos“ ir T. Gaidamavičiaus sutartis galios iki 2022-2023 metų sezono pabaigos.

Naujoko proveržis. Pajūrio derbis „Kuršių“ naujokui Zacaree Owensui buvo vos penktosios rungtynės „7bet-NKL“ čempionate, tačiau 23-ejų amerikietis jau dabar pademonstravo savo potencialą.

180 cm ūgio gynėjo sąskaitoje per 31 minutę buvo 28 taškai (6/12 dvit., 3/8 trit., 7/7 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai, o palangiškiai 80:75 pranoko Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

Sunkus etapas. Šeštą kartą paeiliui pralaimėjusi „Kretingos-VR Servisas“ komanda lygoje šiuo metu fiksuoja ilgiausią nesėkmių seriją.

Tuo metu kretingiškius įveikęs „Stekas“ nutraukė keturių nesėkmių iš eilės seriją. Vilniečiai namuose 85:72 apgynė namų tvirtovę.

Blokų viršūnė. Kauno „Žalgirio-2“ puolėjas Gytis Nemeikša mače su „Delikatesu“ išrašė keturis blokus. Tai antras geriausias sezono pasiekimas lygoje. Iki šiol geriausias pasiekimas – 5 blokai, kuriuos atliko aukščiausias lygos krepšininkas –  224 cm ūgio „Neptūno-Akvaservis“ atstovas Jonas Paukštė.

Tačiau būtent G. Nemeikša šį sezoną turi geriausią blokų vidurkį – vidutiniškai 2,13 per mačą.

Atkovotų kamuolių karaliai. „Vyčio-VDU“ komanda mače su „Delikatesu“ atkovojo net 52 kamuolius, iš kurių 22 – puolime.

Daugiau sugriebtų kamuolių per vienerias rungtynes šį sezoną surinko tik „Kuršiai“ (54). Taip pat palangiškiai turi ir puolime atkovotų kamuolių sezono rekordą – 23.

Savo ruožtu „Stekas“ praėjusią savaitę rungtynėse su „Kretinga-VR Servisas“ atkovojo 50 kamuolių. Tai ketvirtas rezultatas lygoje šį sezoną.

Nuotr. D. Lukšta

Sugrįžimai. Dėl traumos ilgiau nei mėnesį nerungtyniavęs „M Basket“ žaidžiantysis treneris Simas Jasaitis praėjusią savaitę sugrįžo ant parketo.

Pirmosiose rungtynėse su „Steku“ jis praleido 7 minutes ir pelnė 2 taškus. Antrajame mače su „Šilute“ 40-metis vilnietis per 15 minučių surinko 6 taškus (2/4 trit.).

Tuo metu „Kuršių“ krepšininkas Martynas Pocevičius taip pat debiutavo pirmosiose sezono rungtynėse su klaipėdiečiais. 22-ejų alytiškis per 25 minutes surinko 12 taškų (4/7 trit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.