| | | | | | | | | | | |
|
|
Antrus metus „URBO-NKL“ tobulėjantis Majus Bulanovas šį sezoną neužtruko tapti vienu iš Kauno „Žalgirio-2“ komandos lyderių. Progreso, ambicijų ir patirčių užuolaidas praskleidęs 18-metis kaunietis viliasi, kad tai – tik pradžia.
Gražiausiomis spalvomis 2025-2026 m. „URBO-NKL“ sezone žibantis Jokūbas Rudaitis tapo jubiliejinės 20-osios savaitės naudingiausiu žaidėju. Kauno „Žalgirio-2“ lyderis šį apdovanojimą iškovojo jau trečiąsyk. 19-metis taip pat susižėrė aštuntosios ir keturioliktosios lygos savaitės MVP laurus.
Praėjusiame sezone Eurolygos jaunių turnyre jaunieji žalgiriečiai triumfavo po 18 metų pertraukos, o šiemet titulo gynybą pradės Abu Dabyje – mieste, kuriame praėjusią gegužę ir lipo ant čempionų pakylos.
Karštą mūšį čempionų tvirtovėje išgyvenęs Kauno „Žalgirio-2“ (24-11) jaunimas pratęsė „URBO-NKL“ pergalių seriją iki keturių. Kauniečiai svečiuose 93:83 (28:23, 24:25, 23:14, 18:21) trečiąkart įrodė pranašumą prieš „Telšius“ (18-16).
„URBO-NKL“ savaitę pergalingai užbaigusi „Kretinga-Rivile“ (17-18) namų tvirtovėje 85:80 (19:20, 22:19, 20:19, 24:22) po nelengvos kovos trečiąkart palaužė Kauno r. „Omegą-Taurą-LSU“ (14-21). Šios akistatos laimėtojas sprendėsi paskutinę žaidimo minutę. Likus 53 sek. Vytautas Šulskis tolimu metimu kirpo deficią iki 4 taškų (77:81).
Karolis Babušis pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą, o „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ (19-16) šventė trečią „URBO-NKL“ pergalę paeiliui. Povilo Valaičio auklėtiniai savo aikštėje 102:90 (25:23, 23:17, 23:27, 31:23) įveikė Plungės „Olimpą“ (8-26).
Dzūkijos sostinėje – pratęsimo pareikalavusi „URBO-NKL“ drama. Nukraujavęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (20-15) išvykoje 91:89 (22:19, 21:21, 21:22, 17:19) išvargo pergalę prieš „Alytaus“ (6-29) ekipą.
„Šilutės-PDS.lt“ (15-20) ekipa išlipo iš trijų „URBO-NKL“ pralaimėjimų duobelės išvykoje 94:80 (29:11, 20:21, 18:27, 27:21) užtikrintai nugalėdami Ukmergės „Steko“ (8-26) krepšininkus.
Neįtikėtiname „URBO-NKL“ spektaklyje Kauno „Žalgirio-2“ (23-11) kapitono Majaus Bulanovo tolimas dūris paskutinę sekundę sustabdė beveik tris mėnesius sėkmingai riedėjusį turnyro lentelės lyderių pergalių traukinį.
Trečias kartas nemelavo – po „URBO-NKL“ pertraukos grįžęs Kėdainių sporto centras (21-12) trečiąjį ratą pradėjo saldžiu revanšu. Gedimino Butkaus auklėtiniai namie 80:69 (15:19, 28:20, 21:18, 16:12) šį sezoną pirmąkart palaužė Vilkaviškio „Perlas Go“ (18-15) krepšininkus.
Vėl „URBO-NKL“ pergalių skonį pajutusi „Kretinga-Rivile“ (16-18) išvykoje 68:61 (11:12, 21:21, 19:7, 17:21) laimėjo gynybinį mūšį prieš Palangos „Olimpas“ (13-21). Arimanto Mikaločiaus vyrai šventė pergales visuose trijuose tarpusavio mačuose ir turi tarpusavio pranašumą prieš pajūrio ekipą.
Kauno r. „Omegos-Tauro-LSU“ (14-20) krepšininkai nelengvai atsitiesė „URBO-NKL“ sezone, savo aikštėje 83:80 (25:20, 21:16, 10:26, 27:18) trečiąkart nugalėdami paskutinėje turnyro lentelės pozicijoje esančią „Alytaus“ (6-28) ekipą.
Kristupas Leščiauskas sukratė 28 taškus ir padėjo Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“ (19-15) namų tvirtovėje pasiekti revanšą prieš Ukmergės „Steką“ (8-25) – 77:70 (23:18, 20:20, 16:21, 18:11).
„Jurbarkas-Karys-Manvesta“ (18-16) nuskynė dar vieną pergalę antrame „URBO-NKL“ pogrupyje. Povilo Valaičio vyrai išvykoje po nelengvos kovos triumfavo prieš trečiąkart iš eilės suklupusią „Šilutę-PDS.lt“ (14-20) – 89:85 (17:22, 23:21, 17:17, 32:25).
Kauno „Žalgiryje-2“ (22-11) spindintis Jokūbas Rudaitis „URBO-NKL“ susitikime užfiksavo trigubą dublį, o jo pakylėta komanda namuose 102:74 (24:20, 22:21, 36:16, 20:17) nepaliko šansų Mažeikių „M Basket“ (18-15).
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-4) nemažina apsukų „URBO-NKL“. Mariaus Ūso treniruojami vyrai savo tvirtovėje 95:66 (32:13, 17:18, 29:17, 17:18) sutrypė išretėjusį Vilniaus „Rytą-2“ (18-15) ir iškovojo devynioliktą pergalę iš eilės. Pastarąjį kartą „URBO-NKL“ kovose 19 laimėjimų atkarpą 2023-24 m. sezone užfiksavo Palangos „Olimpas“.
„URBO-NKL“ taškų lenktynėse Šakių „Vytis-VDU“ (24-9) įsūdė 14 tolimų dūrių ir sėkmingai pradėjo kovas pirmajame aštuonete. Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 109:93 (27:17, 26:23, 32:22, 24:31) be vargo įveikė „Telšius“ (18-15).
Galingu dvigubu dubliu blykstelėjęs Gintautas Matulis praeitą savaitę padėjo komandai grįžti ant „URBO-NKL“ pergalingų bėgių. „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pirmuosius 2 ratus antrame pagal pajėgumą čempionate baigė trimis skaudžiomis nesėkmėmis paeiliui.
Vilniaus „Ryto“ jaunimo komanda sulaukė papildymo – prie sostinės klubo jungiasi 18-metis 205 cm ūgio bulgaras Kaloyanas Balkandzhievas. Puolėjas į Lietuvą atvyksta sukaupęs patirties Ispanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Balkandzhievas nuo 2022 m. iki praėjusios vasaros tobulėjo Vitorijos „Baskonia“ klubo jaunimo sistemoje.
Tadas Budrys vasarą iš Kretingos į Plungės „Olimpą“ persikėlė ne žaisti, o dominuoti – didžiulę pažangą žaidime rodantis 23-ejų centras yra šeštas naudingiausias „URBO-NKL“ žaidėjas.
|
|
Taškai
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
19.55
|
|
2
|
|
17.97
|
|
3
|
|
17.92
|
|
Naudingumas
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
26.98
|
|
2
|
|
22.97
|
|
3
|
|
22.63
|
|
Atkovoti kamuoliai
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
10.52
|
|
2
|
|
10.31
|
|
3
|
|
8.61
|
|
Rezultatyvūs perdavimai
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
6.23
|
|
2
|
|
5.98
|
|
3
|
|
5.85
|
|
Blokuoti metimai
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
1.83
|
|
2
|
|
1.64
|
|
3
|
|
1.48
|
|
Perimti kamuoliai
|
|
Nr.
|
Vardas, Pavardė
|
Vid.
|
|
1
|
|
2.26
|
|
2
|
|
2.13
|
|
3
|
|
2.08
|
|
|