Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) paaiškėjo pirmoji ketvirtfinalio pora. Kauno „Žalgiris-2“ namuose 86:74 (23:18, 23:20, 16:18, 24:18) nugalėjo Kauno KTU ir uždarė seriją rezultatu 3-0.

26
27
100%
10/10
3

Ketvirtfinalyje kauniečiai susikaus su ketvirtąją vietą reguliariame sezone užėmusia „Šilutės“ komanda. Šis etapas prasidės kovo 24-ąją dieną.

Dominavęs I. Sargiūnas pataikė pirmuosius vienuolika savo metimų – dešimt dvitaškių ir vieną tritaškį, o tuomet turėjo 24 taškus. Savo pataikymo procentą gynėjas susigadino tik mačo pabaigoje, kuomet prametė vieną tolimą šūvį.

Karjeros rungtynes sužaidęs jaunųjų žalgiriečių gynėjas pelnė 26 taškus (10/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo kamuolį, 3 kartus suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

26 pelnyti taškai ir 27 surinkti naudingumo balai – naujieji asmeniniai krepšininko rekordai NKL.

Jaunieji žalgiriečiai iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Rokas Jokubaitis pataikė tritaškį, iš vidutinio nuotolio pataikė Ignas Sargiūnas, o „Žalgiris-2“ laimėjo atkarpą 10:4 ir įgijo 14 taškų pranašumą (56:42).

Vis tik kėlinio pabaigoje Karolis Kokoška surinko 7 taškus paeiliui, pataikydamas du tritaškius, o vieną iš jų dar ir su varžovo pražanga bei tokiu būdu grąžino intrigą į rungtynes (56:62).

Ketvirtojo kėlinio viduryje tarpusavyje varžytis pradėjo Rokas Jokubaitis ir K. Kokoška.

Žalgirietis realizavo baudų metimus, o kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir K. Kokoška. R. Jokubaitis vėl pelnė taškus po sėkmingo reido, tačiau svečių komandos nariui tai buvo nė motais – jis smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (70:75).

Vis tik po minėtojo epizodo iš R. Jokubaičio estafetę perėmė Ignas Sargiūnas bei Vitalijus Kozys, kuris pasižymėjo tolimu metimu ir padidino šeimininkų pranašumą iki dviženklio (80:70).

KTU paprašė minutės pertraukėlės, tačiau tai situacijos negelbėjo. V. Kozys surinko dar 6 taškus paeiliui ir nulėmė rungtynių baigtį (86:70).

Rungtynėse netrūko ir incidentų. Antrajame kėlinyje iš rungtynių buvo išvarytas „Žalgirio-2“ puolėjas Matas Jogėla. Jis kamuolį specialiai metė į vieną iš KTU krepšininkų ir už tai gavo diskvalifikacinę pražangą.

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas 26 (10/10 dvit.), Vitalijus Kozys 18 (3/3 dvit., 3/3 trit.), Martynas Sajus 15 (9 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 10.

KTU: Karolis Kokoška 23 (5/8 trit.), Deividas Rinkūnas 13, Justinas Marcinkevičius 12.