Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – VIKINGLOTTO) trečioji sezono savaitė vyko neeilinėmis aplinkybėmis – dėl koronaviruso vietoje įprastų 14 rungtynių buvo sužaisti 4 mačai.

COVID-19 buvo nustatytas Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir „Telšių“ komandose, todėl buvo nukeltos šių ekipų rungtynės. Taip pat buvo privaloma nukelti tų ekipų rungtynes, kurios antrąją sezono savaitę susitiko su Marijampolės ir Telšių klubais.

Nukelti dar vienas rungtynes buvo nuspręsta jau šeštadienio rytą, kai Kauno „Žalgirio-2“ komandoje kilo įtarimų dėl COVID-19 grėsmės.

Dėl to trečiąją sezono savaitę ant parketo išbėgo tik aštuonios NKL – VIKINGLOTTO komandos. Apie jų pasirodymą – tradicinėje savaitės apžvalgoje.

Operatyvumas. Šeštadienį Vilkaviškio „Perlas“ turėjo žaisti su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“, o Šakių „Vytis“ – su Kauno „Žalgiriu-2“. Visgi tiek Kauno, tiek ir Klaipėdos komandos rungtyniauti nebegalėjo, tačiau „Vytis“ ir „Perlas“ greitai susitarė vietoje netikėtai gauto laisvadienio tą pačią dieną sužaisti Šakiuose.

Nuo pat rungtynių pradžios pabėgęs „Vytis“ užtikrintai 91:70 susitvarkė su Vilkaviškio „Perlu“ ir šį sezoną iškovojo penktąją pergalę iš tiek pat galimų. Taip pat nepralaimėjusiomis komandomis lieka Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) ir „Gargždai“ (3-0).

Dviženklininkai. „Vytį“ į pergalę vedė net septyni krepšininkai, kurie pelnė dviženklį taškų skaičių. Darjušas Lavrinovičius ir Kšištofas Lavrinovičius savo gimtadienių išvakarėse atitinkamai pelnė 16 ir 12 taškų, Aurelijus Pukelis surinko 13 taškų, Henrikas Alekna – 12, Marijus Užupis – 11, Paulius Semaška (9 rez. perd.) ir Paulius Beliavičius – po 10. Kartu jie pelnė 84 iš 91 komandos taško.

Vilkaviškio klube geriausias savo sezono rungtynes sužaidė Martynas Linkevičius. Jis per 34 minutes pelnė 20 taškų (3/4 dvit., 3/8 trit., 5/6 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, asistavo 4 sykius bei surinko 29 naudingumo balus.

Karjeros mačas. Kauno „Žalgirio“ dublerius į pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ vedė 18-metis 205 cm ūgio puolėjas iš Klaipėdos Matas Repšys. Jaunasis krepšininkas per 22 minutes spėjo pelnyti 23 taškus (4/5 dvit., 3/3 trit., 6/8 baudų), atkovoti 7 kamuolius, išprovokuoti 4 pražangas bei surinkti 28 naudingumo balus.

Iki tol M. Repšys NKL – VIKINGLOTTO daugiausiai buvo įmetęs 7 taškus, atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 7 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“ turi 4 pergales ir 1 pralaimėjimą, o „Neptūno“ dubleriai šį sezoną patyrė dvi nesėkmes.

Puolimas. Įspūdingą žaidimą puolime demonstravęs Virginijaus Šeškaus vadovaujamas Jonavos „CBet“ klubas Vilniuje 110:96 užtikrintai įveikė vietos „Perlą Energiją“. Prieš lemiamą kėlinį Jonavos ekipos persvara buvo 22 taškai.

„Cbet“ iš žaidimo pataikė net 59 proc. metimų (42/71). Tikslą pasiekė 33 dvitaškiai iš 50 (66 proc.) ir 9 tritaškiai iš 21 (43 proc.).

110 taškų – antras geriausias šio sezono rezultatas. Sezono rekordas priklauso Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams, į Šilalės „Lūšies“ krepšį įmetusiems 112 taškų.

Vedliai. Jonavos klubo krepšininkas Darius Tarvydas Vilniuje sužaidė puikias rungtynes. Jis per 32 minutes įmetė 26 taškus (7/9 dvit., 4/7 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus.

„CBet“ gretose netrūko ir daugiau puikių pasirodymų. Gediminas Žalalis įmetė 21 tašką (8/9 dvit., 5/6 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 33 naudingumo balus, o Laimonas Kisielius pridėjo 19 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 5/6 baudos), 6 atkovotus kamuolius ir 25 efektyvumo balus.

Asmeninis rekordas. Jokūbas Rubinas iš „Perlo Energijos“ dvikovoje su „CBet“ pelnė 26 taškus (6/8 dvit., 3/8 trit., 5/5 baudų) ir pasiekė karjeros NKL – VIKINGLOTTO rekordą. 18-metis 186 cm ūgio įžaidėjas iki tol daugiausiai buvo įmetęs 25 taškus.

J. Rubinas šį sezoną yra tarp NKL – VIKINGLOTTO lyderių. Mažeikiškis pelno po 17,8 taško (5 vieta lygoje), atlieka po 7,2 rezultatyvaus perdavimo (3 vieta lygoje) ir renka po 20,8 naudingumo balo (5 vieta lygoje).

Savaitės rungtynės. Nors eilė mačų neįvyko, NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynių tai nepalietė – šeštadienio vakare Mažeikių „Ereliai“ ir Molėtų „Ežerūnas-Atletas“ stojo į kovą, o šįkart geresni buvo Rolando Alijevo treniruojami Molėtų krepšininkai (77:73).

Iš Šakių „Vyčio“ į „Ežerūną-Atletą“ persikėlęs Laurynas Samėnas pirmosiose rungtynėse pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Mažeikiškių neišgelbėjo ir naudingiausios Ernesto Naruševičiaus karjeros rungtynės. 19-metis 207 cm ūgio vidurio puolėjas per 37 minutes pelnė 18 taškų (8/10 dvit., 2/2 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.