Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr. Dainius Lukšta

„Telšiai“ kėsinasi tapti paskutiniąja ekipa, patekusia į NKL – VIKINGLOTTO finalo ketvertą.

12
20
25%
2/8
9

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai trečiose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 73:71 (19:18, 23:13, 10:16, 21:24) nugalėjo Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkus.

Laimėję žemaičiai iki 3 pergalių vykstančioje serijoje išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtasis mačas kovo 25-ąją vyks Kaune.

Ketvirtajame kėlinyje „Telšiai“ spurtavo 8:0 ir likus 4 minutėms po Deivido Rasio dvitaškio nutolo per 12 taškų (67:55).

Vis dėlto svečiai ginklų nesudėjo ir vedami Radvilo Kneižio 2 tolimų bombų likus 55 sekundėms kvėpavo „Telšiams“ į nugaras (69:70).

Kitoje atakoje Mindaugas Norkus buvo netikslus, Justinas Ramanauskas atsakė netaikliu tritaškiu, o likus 20 sekundžių Gytis Sirutavičius prie baudų metimų linijos buvo šaltakraujiškas (72:69).

Netrukus užvirė baudų metimų karuselė: Ignas Razutis perėmė kamuolį, tačiau pergalę įtvirtinti galėjęs G. Sirutavičius prametė abu baudų metimus, R. Kneižys atsakė taikliomis baudomis (71:72), o vieną metimą nuo baudų atžymos prametęs M. Norkus likus 5 sekundėms paliko kauniečiams atviras duris (73:71).

Paskutinė ataka buvo patikėta R. Kneižiui, tačiau jo prasiveržimas buvo nesėkmingas ir telšiškiai triumfavo.

Naudingiausiai „Telšių“ komandoje žaidė I. Razutis, kuris per 35 minutes pelnė 12 taškų (2/4 dvit., 2/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo bei perėmė po 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

Daugiausia pataiko: Mindaugas Norkus

Labiausiai „Žalgirio“ dublerių gretose pasižymėjo G. Bergaudas, kuris surinko 15 taškų (7/10 dvit., 1/1 baud.), 5 atkovotus kamuolius, bloką, klaidą ir 17 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie antrajame kėlinyje spurtavo 11:1 ir po M. Norkaus dvitaškio įgijo 13 taškų pranašumą (40:27).

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą, trečiojo kėlinio pabaigoje G. Bergaudas įdėjo iš viršaus, J. Ramanauskas smeigė tritaškį ir svečiai atsiliko vos vienu metimu (47:50).

Į finalo ketvertą, kuris balandžio 1-3 dienomis vyks Jonavoje, jau pateko šeimininkė Jonavos „CBet“, Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

„Telšiai“: Tomas Zdanavičius 16 (4/6 dvit., 5/6 baud.), Ignas Razutis (2/8 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 6 per. kam.), Deividas Rasys (6/9 dvit., 0/5 trit.) po 12, Mindaugas Norkus 11 (5/11 dvit., 4 rez. perd.), Vilius Pocius 8.

„Žalgiris-2“: Giedrius Bergaudas 15 (7/10 dvit., 5 atk. kam.), Radvilas Kneižys 13 (3/3 trit., 4 kld.), Gytis Mačionis 10 (2/5 trit.), Justinas Ramanauskas (5/6 baud.), Dominykas Stenionis (5 rez. perd.) po 8.