Nuotr.: H. Augustynas
Nuotr. H. Augustynas

Dešimtąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 14 susitikimų, o per ją nutiko daug įdomybių, kurias skubame jums nušviesti.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Be gailesčio. Šakių „Vytis“ užbombardavo varžovus tritaškiais bei praėjusią savaitę iškovojo triuškinančią pergalę. Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 107:60 sutriuškino „Kretingą“ ir laimėjo didžiausiu pranašumu šiame „7bet-NKL“ sezone.

Šakiečiai per rungtynes įsmeigė 16 tolimų metimų iš 30 bei realizavo juos pavydėtinu 53 proc. taiklumu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Simonas Kriaučiūnas, per 22 minutes pelnęs 18 taškų (3/4 dvit., 2/2 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Vyčio“ pergalė prieš NKL debiutantus buvo tik viena iš trijų, kurioje praėjusią savaitę užfiksuota bent 40 taškų persvara. Tokį rezultatą pasiekė ir praėjusio sezono vicečempionai „Telšiai“, kurie išvykoje 103:61 nušlavė Joniškio „Delikatesą“. Prie trečiųjų rungtynių dar prieisime. Tai – didžiausias netikėtumas.

Duobė. Praradę Tomą Balčiūną, kuris išvyko į „Šilutę“, Joniškio „Delikatesas“ toliau stringa. Iš pastarųjų aštuonerių rungtynių Tomo Aleknavičiaus auklėtiniai laimėjo tik sykį, o praėjusią savaitę suklupo dukart – 42 taškais prieš „Telšius“ (61:103) ir 9 taškais prieš „Mažeikius“(67:76).

Jaunimo mūšis. Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ čempionate praėjusią savaitę iškovojo Vilniaus „Perlas Energija“ (5-12). Edvino Justos auklėtiniai namie 82:77 įveikė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkus.

Likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos svečiai turėjo minimalų pranašumą (69:68), o likus 38 sekundėms Arnas Adomavičius baudos metimais persvėrė rezultatą (78:77) vilniečių naudai.

Kitoje atakoje Lukas Kreišmontas buvo netikslus, A. Adomavičius sumetė dar dvi baudas (80:78), Matas Vaitkus prametė tritaškį, o pergalę dvitaškiu įtvirtino Nojus Bieliauskas.

Lemiamą atkarpą „Perlas Energija“ laimėjo 6:0.

Lyderių susirėmimas. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo atsitiesti, tačiau vėl krito į duobę ketvirtajame kėlinyje ir „7bet-NKL“ pirmenybėse patyrė trečiąją nesėkmę.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai išvykoje 55:66 nusileido Eriko Kubiliaus treniruojamiems „Gargždų“ krepšininkams.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kuriame geriau pasirodė šeimininkai.

Jonas Dumašius pataikė dvitaškį, Ernestas Bružas pridėjo tritaškį, Simas Galdikas realizavo abi baudas, o 17:4 spurtą vainikavo Mariaus Runkausko tolimas metimas, po kurio „Gargždai“ įgijo 9 taškų pranašumą – 58:49.

M. Kiltinavičius po šio epizodo paprašė minutės pertraukėlės, tačiau tai buvo maža pagalba. Mindaugas Stašys surinko penkis taškus paeiliui ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Gargždai“ įgijo 14 taškų pranašumą, kurio pakako iki dvikovos pabaigos (63:49).

Pratęsimo drama. Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ čempionate praėjusią savaitę įsirašė Kauno r. „Atletas“. Remigijaus Bardausko auklėtiniai namie per pratęsimą 94:82 įveikė „Šilutės“  krepšininkus.

Likus 46 sekundėms iki rungtynių pabaigos Delante Jonesas taikliu dvitaškiu sukrovė „Šilutei“ 4 taškų pranašumą (77:73), tačiau kitoje aikštės pusėje po 10 sekundžių į tai atsakė ir Martynas Linkevičius (75:77).

Tiksint paskutinėms 16 sekundžių rungtynių herojumi tapo Julius Liesis, kuris baudų metimais ištempė „Atletą“ į pratęsimą (77:77).

Per pridėtą laiką svečiai iš Šilutės pramėtė visus savo dvitaškius (0 iš 7), o „Atletas“ spurtavo 12:1 ir galiausiai šventė užtikrintą pergalę (94:82).

„Atleto“ ekipoje ryškiausiai žibėjo Aidas Kavaliauskas, kuris per 29 minutes pelnė 22 taškus (8/8 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Įspūdinga forma. Kauno „Žalgiris-2“ šiuo metu yra karščiausia „7bet-NKL“ lygos komanda. Vytauto Pliaugos auklėtiniai praėjusią savaitę iškovojo dvi pergales – įveikė Vilkaviškio „Perlą“ (78:63) bei Palangos „Kuršius“ (76:63) ir dabar savo kraityje turi septynių laimėjimų paeiliui seriją.

Turnyrinėje lentelėje kauniečiai su 14 laimėjimų bei 6 nesėkmėmis rikiuojasi ketvirti. Kas sustabdys šėlstančius jaunuolius?

Turnyrinė lentelė. Be „Žalgirio-2“, praėjusią savaitę dvi pergales taip pat iškovojo Vilniaus „Perlas Energija“, Šakių „Vytis“ ir „Telšiai“.

Pergalės skonio neparagavo „Delikatesas“, „Kretinga“ ir „Šilutė“.

Renesansas. Po 11 pralaimėjimų iš eilės serijos Vilniaus „Perlas Energija“ pamažu keliasi. Edvino Justos auklėtiniai praėjusią savaitę iškovojo abi pergales – nugalėjo „Neptūną-Akvaservis“ (82:77) ir „Kretingą“ (91:85) bei pratęsė laimėjimų seriją iki trijų paeiliui.

6 pergalės, 12 pralaimėjimų ir 11 vieta, laiko pakilti į aukštumas dar tikrai yra.

Lemiamas metimas. Įspūdingą pergalę „7bet-NKL“ iškovojo Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkai. Karolio Abramavičiaus auklėtiniai išvykoje 79:76 patiesė „Neptūno-Akvaservis“ ekipą.

Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos šeimininkai turėjo 5 taškų pranašumą (65:60), tačiau tuomet Vilkaviškio ekipa atsakė spurtu 14:4, o Šarūnas Valunta dvitaškiu likus pusantros minutės nutolino svečius per 5 taškus (74:69).

Tačiau klaipėdiečiai nepasidavė. Oskaras Pleikys ir Matas Vaitkus pelnė po dvitaškį, o Radvilas Kneižys tritaškiu likus 16 sekundžių išlygino rezultatą (76:76).

Lemiamą ataką „Perlas“ patikėjo Augustinui Venckui, kurio tritaškis, likus 2 sekundėms, išplėšė dramatišką pergalę (79:76). Tai bent rungtynės.

Vos neprisižaidė. Pergalės „7bet-NKL“ čempionate praėjusią savaitę vos iš rankų nepaleido Šakių „Vytis“. E. Kučiausko auklėtiniai išvykoje 80:76 palaužė „Šilutės“ krepšininkus.

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos po Pauliaus Beliavičiaus baudų metimų „Vytis“ įgijo 9 taškų pranašumą (77:68), tačiau šilutiškiai pasiduoti nenorėjo. Šeimininkai atsakė spurtu 8:0 ir po D. Joneso tolimo šūvio likus minutei kvėpavo varžovams į nugaras (76:77).

Visgi svečiai turėjo atsakymą – P. Beliavičius smeigė tritaškį (80:76), šilutiškių tolimi metimai tikslo nepasiekė ir „Vytis“ triumfavo.

Sensacija savaitės rungtynėse. Toks titulas buvo skirtas „7bet-NKL“ čempionato turnyrinės lentelės viršuje besirikiuojančių komandų „Gargždų“ ir „Telšių“ dvikovai. Visgi krepšinio spektaklio Telšiuose susirinkę sirgaliai neišvydo. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai savo aikštėje nušlavė „Gargždus“ 40 taškų persvara (86:46).

Praėjusio sezono vicečempionai gargždiškius nokautavo dar pirmoje mačo dalyje, kurią laimėjo 51:19 ir įgijo 32 taškų pranašumą.

Likęs mačo laikas tapo formalumu. „Telšiai“ per paskutinius du kėlinius dar labiau padidino persvarą ir pasiekė lengvą pergalę (86:46).

Šiame mače telšiškiai pataikė 13 tritaškių iš 30 (43 proc.).

Tuo metu „Gargždai“ iš žaidimo atakavo tragiškai – pataikė 15 iš 64 metimų (23 proc.).

„Gargždų“ ekipoje nerungtyniavo vieni lyderių Mantas Ruikis ir Simas Galdikas.

Nugalėtojams Vilius Pocius per 29 minutes pelnė 17 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

„Gargždų“ ekipos gretose išsiskyrė M. Stašys, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 15 taškų (3/5 dvit., 1/5 trit., 6/7 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 17 naudingumo balų.