„7bet-NKL“ čempionato savaitės rungtynėse vyks lyderių akistata. Praėjusį ketvirtadienį savo žiūrovų akivaizdoje nuo telšiškių antausį gavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sieks revanšo Žemaitijos sostinėje.

19.30 val. prasidedančias rungtynes tiesiogiai transliuos Info TV ir Delfi TV.

Vos prieš kelias dienas „Telšiai“ 81:69 įveikė Marijampolės klubą ir nutraukė jų fantastišką keturiolikos pergalių seriją. „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiojo trenerio Mariaus Kiltinavičiaus teigimu, ši sėkminga atkarpa ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis.

„Manau, kad ilga pergalių serija nulėmė tai, kad žaidėjai atvyko nepasiruošę, – apie ketvirtadienio susitikimą sakė M. Kiltinavičius. – Čia ne tik antras kėlinys – atėjome tiesiog visiškai nepasiruošę į rungtynes. Nenusiteikę fiziškai ir galvodami, kad viskas įvyks be maksimalios pastangos – automatiškai. Be to kontakto ir fiziškumo, kurį duoda „Telšiai“. Tas antrasis kėlinys buvo tik išdava.“

Antrąjį ketvirtį Marijampolės komanda pralaimėjo 6:28. Tai buvo vienas jų nerezultatyviausių kėlinių šiame sezone. Vis tik blogesnį kėlinį puolime marijampoliečiai yra užfiksavę mače su „Gargždais“, kai pelnė vos 5 taškus.

„Jei tokia komanda kaip „Telšiai“ pajaučia žaidimo ritmą, tai juos labai sunku sustabdyti. Ilgosios pertraukos metu pasakiau vyrukams, kad turėtų šiek tiek savigarbos“, – pokalbį rūbinėje atskleidė M. Kiltinavičius.

Nuotr. D. Repečka

Edgaras Stanionis tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju – jis pataikė 5 tritaškius iš 8 ir pelnė 20 taškų. Tačiau Marijampolės komandos stratego manymu, ne jis buvo pagrindinė problema.

„Edgaras Stanionis yra geras metikas. Jam negalima duoti laisvai mesti, nes jis po vieno, kito metimo pajaučia ritmą, bet ne jis buvo pagrindinė problema – mes buvome problema“, – aiškino Marijampolės treneris.

Šeštadienio rungtynėse M. Kiltinavičius turės vėl verstis be Igno Labučio, kuris turėjo artimą kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, tad pagal nustatyta tvarką jis privalo būti saviizoliacijoje.

„Tai mums yra revanšas prieš pačius save. Turime ištaisyti savo klaidas. Ištaisius esminius momentus galima kalbėti apie kitus žingsnius, – prieš artėjantį susitikimą sakė „Sūduvos-Mantingos“ generolas. – Šią pergalę mums labai reikia iškovoti, bet bus velniškai sunku, nes „Telšiai“ labai gerai žaidžianti komanda namuose.“

Telšių sporto arena yra ketvirta pagal lankomumą visoje lygoje.

„Tai dar labiau apsunkins ir mes turime su tuo susitvarkyti. Ten tikrai yra sunku žaisti, nes jaučiamas stiprus sirgalių palaikymas. „Telšiai“ ten jaučiasi geresni. Laukia nemažai išbandymų“, – apibendrino M. Kiltinavičius.

Tuo metu „Telšių“ ekipos generolas Rytis Vaišvila atskleidė, kad ketvirtadienį ilgosios pertraukos jų rūbinėje taip pat nebuvo ramu.

„Aš savo vyrams rūbinėje pasakiau, kad Marijampolės komanda yra sugrįžę į daugybę rungtynių – jie gali per kėlinį įmesti 40 taškų. Negalėjome atsipalaiduoti ir žiūrėti į rezultatą – turėjome žaisti toliau.“

Nuotr. G.Šiuparys

R. Vaišvilos auklėtiniams prieš antrą mačo pusę pavyko susikrauti 24 taškų persvarą.

„Antrojo kėlinio gynyba mums padėjo iškovoti pergalę. Mes šią gynybą žiūrėjome treniruotėje, ji pasiteisino, – dėstė Telšių ekipos treneris. – Dar ankstesnėse rungtynėse jie po mūsų lenta sugriebė 19 kamuolių, todėl tą irgi akcentavome. Vyrai suprato ir susiėmė. Puolime gal ir palankiai atšoko tie kamuoliai, bet susitvarkėme ir po savo lenta.“

„Telšių“ strategas supranta, kad vėl per tokį trumpą laiką vėl nustebinti varžovus bus sudėtinga.

„Sunku kažką pakeisti per vieną dieną, bet vakar turėjome situacijų analizę. Marijampolės komanda atvažiuos revanšo, nes puikiai pažįstu tuos vyrus – pačiam teko treniruoti juos dvejus metus, – sakė buvęs „Sūduvos-Mantingos“ treneris (2017-2019 m.) R. Vaišvila. – Jie su charakteriais, todėl norės atsirevanšuoti.“

Šeštadienio mače prie Telšių ekipos prisijungs ir 18-metis Eimantas Kud. Jis ketvirtadienį rungtynėse nedalyvavo, nes varžėsi mače kartu su bendraamžiais.

„Žiūrime į artimiausias rungtynes ir per daug nesidairome į turnyrinę lentelę – sakė R. Vaišvila. – Iki atkrintamųjų dar norime pagerinti kažkuriuos tai momentus, paakcentuoti pagrindines detales.“

Visgi abiem komandoms šios rungtynės gana svarbios, mat laimėjimo atveju telšiškiai taškais prisivytų antroje pozicijoje įsitaisiusius „Gargždus“, o lyderiaujanti „Sūduva-Mantinga“ padidintų atotrūkį, kuris jiems vis dar negarantuoja pirmos vietos.

Ketvirtoji komandų dvikova jau šiandien, rungtynes tiesiogiai nuo 19.30 val. stebėkite per Info TV ir Delfi TV.