Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Mezon NKL atkrintamąsias pradėjo nelengva pergale prieš Mažeikių „Erelius“, o ją uostamiesčio komandai užtikrino puikus Džiugo Slavinsko pasirodymas.

Geriausias karjeros ir rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs 19-metis puolėjas pripažintas naudingiausiu pirmųjų Mezon NKL ketvirtfinalio rungtynių žaidėju.

Pradėdamas atkrintamąsias D. Slavinskas per 31 minutę pelnė 21 tašką (8/12 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus, o tai – geriausias jo karjeros pasirodymas.

Sunkioje kovoje triumfavę klaipėdiečiai dabar serijoje iki trijų pergalių priekyje 1-0.

Į Mezon NKL turo penketuką pateko ir D. Slavinsko komandos draugas Valdas Vasylius. Vieno ryškiausių ne tik komandos, bet ir visos lygos žaidėjų klaipėdiečiams lemiamose kovose labai reikės, o savo vertę V. Vasylius įrodė ketvirtfinalio starte surinkęs 16 taškų (5/7 dvit., 0/1 trit., 6/9 baud. met.), atkovojęs 9 kamuolius ir pasižymėjęs 29 naudingumo balų rodikliu. Jis ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė lemiamą metimą, po kurio „Neptūnas-Akvaservis“ triumfavo.

Tarp naudingiausiųjų įsiterpė ir rezultatyviausias šio mačo žaidėjas. „Erelių“ gynėjas Tadas Pažėra per 23 minutes pelnė 25 taškus (9/11 dvit., 1/2 trit., 4/6 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Šakių „Vytis“ ketvirtfinalį pradėjo „Jonavai“ suduodamas itin galingą smūgį (97:62), o naudingiausiu šio susitikimo žaidėju tapo legionierius iš JAV Brianas Wanamakeris, pasižymėjęs universaliu žaidimu. Jis pelnė 8 taškus (1/3 dvit., 6/7 baud. met.), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Paskutinioji vieta Mezon NKL turo naudingiausiųjų penkete atiteko jaunajam žalgiriečiui Martynui Sajui. Susitikime su „Šilute“ neprametęs aukštaūgis per 36 minutes pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 4/4 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių ir mačą baigė su 26 naudingumo balais ir pergale 85:75.

Tinklalapis „nklyga.lt“ taip pat apžvelgia ir įdomiausius pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių akcentus.

DOMINAVO. Reguliariojo sezono nugalėtojas Šakių „Vytis“ startuodamas Mezon NKL atkrintamosiose dar kartą pademonstravo savo jėgą. Nerijaus Zabarausko treniruojama „Jonava“ šeštadienį Šakiuose neturėjo jokių šansų, oponentams nusileisdama visose statistinėse kategorijose. „Vytis“ užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių (42-31), atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (17-6), kiek rečiau klydo (15-20), o viską iliustruoja komandų naudingumo balų skirtumas (113-45).

IZOLIAVO. Pavyzdinė „Vyčio“ gynyba prieš varžovų lyderius. Brytonas Hobbsas, Martynas Pacevičius ir Nnaebuka Anyaorah yra trys iš penkių naudingiausių „Jonavos“ žaidėjų, tačiau visi jie Šakiuose buvo praktiškai tušti. Kartu sudėjus visų šių trijų krepšininkų naudingumo balus, bendras gaunamas skaičius vis tiek yra neigiamas (–2).

METIMAS. Pirmoji Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ir Mažeikių „Erelių“ kova pasižymėjo itin atkaklia atomazga. Pergalę uostamiesčio klubui padovanojo veteranas Valdas Vasylius, paskutinį metimą pataikęs lemiamos savo ekipos atakos paskutinę sekundę, varžovų atsakui palikdamas viso labo 0,9 sek. Rungtynes klaipėdiečiai laimėjo 86:84.

ATĖMĖ. „Šilutės“ krepšininkai jau serijos su Kauno „Žalgirio“ dubleriai pradžioje turi rimtų problemų. Pamario klubas namie pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes pralaimėjo 75:85 ir serijoje prarado namų aikštės pranašumą, dabar atsilikdami 0-1.

SOLIDUMAS. Titulą ginanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ketvirtfinalio seriją namie prieš „Tauragę“ pradėjo pergale 95:77, o suvalkiečius šiame susitikime į sėkmę vedė aukštaūgiai. Marius Valukonis, Aurimas Kieža ir Antanas Udras kartu pelnė 47 taškus.

IZOLIAVO II. „Tauragės“ gynėjas Tadas Sebežiovas aštuntfinalio serijoje su Molėtų „Ežerūnu“ demonstravo savo sportinės formos piką, rinkdamas po 22 taškus, tačiau šeštadienį Marijampolėje jis buvo visiškai nematomas. „Sūduvos-Mantingos“ sulaikytas tauragiškių lyderis per 32 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 0/4 trit., 3/3 baud. met.) ir susitikimą baigė su 5 naudingumo balais.

„Šis akcentas buvo labai svarbus, tai – Žygio (Žygimanto Šimonio, – aut.) nuopelnas, Sebežiovas prieš rungtynes buvo akcentuotas, aštuntfinalyje jis siautėjo, rinko po 22 taškus. Buvo akcentuota, kad jį sulaikius, bus nuveikta pusė darbo. Tai ir padarėme“, – po šio susitikimo tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ kalbėjo „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Labutis.