Nuotr.: Dainius Lukšta

Laukimas baigtas – „Telšiai“ tapo paskutiniąja komanda, kuri varžysis balandžio 1-3 dienomis Jonavoje vyksiančiame NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverte.

Fotogalerija

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 80:56 (15:20, 23:14, 12:13, 30:9) įveikė Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkus bei laimėjo seriją 3-1.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Martyno Tamulevičiaus baudos metimo pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 7 taškų persvarą (20:13).

Vis dėlto antrajame ketvirtyje žemaičiai perėmė iniciatyvą, prieš ilgąją pertrauką surengė spurtą 13:4 ir po Igno Razučio dvitaškio paskutinę sekundę pirmavo 4 taškais (38:34).

Trečiajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo ir prieš lemiamą ketvirtį vienu metimu pirmavo svečiai iš Telšių (50:47).

Mačo lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kuomet „Telšiai“ pademonstravo geležinę gynybą, spurtavo 17:2 ir po I. Razučio baudų metimų likus 4 minutėms įgijo 18 taškų pranašumą (67:49), kurį išlaikė ir triumfavo.

Lemiamą ketvirtį žemaičiai laimėjo 30:9.

Rezultatyviausiai telšiškių gretose žaidė D. Rasys, kuris per 28 minutes pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 0/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgirio“ dublerių gretose išsiskyrė Mantas Rubštavičius, kuris per 21 minutę pelnė 16 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Tai antras kartas „Telšių“ istorijoje, kuomet Žemaitijos klubas patenka į finalo ketvertą. Paskutinį kartą tarp keturių stipriausių komandų jie atsidūrė 2018-2019 metų sezone ir iškovojo 3-ąją vietą.

„Telšiai“ pusfinalyje susikaus su Šakių „Vyčio“ ekipa, kuri ketvirtfinalio serijoje 3-2 palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

Kitame pusfinalyje susikaus „Šilutę“ įveikęs finalo ketverto šeimininkas – Jonavos „CBet“ klubas ir pranašumą prieš „Gargždus“ įrodžiusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

„Žalgiris-2“: Mantas Rubštavičius 16 (7/8 baud.), Giedrius Bergaudas 15 (5/10 dvit., 5/6 baud., 6 atk. kam.), Justinas Ramanauskas 10 (4/10 dvit., 0/7 trit.), Vitalijus Kozys 8.

„Telšiai“: Deividas Rasys 17 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), Gytis Sirutavičius 13 (3/5 trit., 2 blok.), Ignas Razutis 12 (3/8 dvit., 0/6 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 5 kld.), Mindaugas Norkus 10 (4/5 dvit., 12 atk. kam., 4 rez. perd.), Vilius Pocius 9 (3/8 baud., 4 rez. perd.), Andrius Gaidys 7.