Nuotr.: Dainius Lukšta

NKL – VIKINGLOTTO sezono MVP Aurelijus Pukelis pelnė 33 taškus, o jo vedami Šakių „Vyčio“ krepšininkai būdami vos septyniese sensacingai iškovojo pirmenybių bronzos medalius.

Eriko Kučiausko auklėtiniai Jonavoje surengto finalo ketverto rungtynėse dėl trečiosios vietos 81:69 (28:21, 19:17, 14:15, 20:16) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

„Vytis“ šiame mače vertėsi 7 žaidėjų rotacija. Komandai dėl traumų nepadėjo Darjušas Lavrinovičius, Karolis Kokoška ir Paulius Beliavičius. Mačui registruotas Marijus Užupis aikštelėje nepasirodė.

Rungtynes geriau pradėjo šakiečiai, kurie spurtavo 11:4 ir po A. Pukelio tritaškio pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė 9 taškų persvarą (28:19).

Vedamas 24 taškus per pirmąją mačo dalį surinkusio A. Pukelio, „Vytis“ sugebėjo išlaikyti iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką nusinešė apčiuopiamą pranašumą (47:38).

Vos septyniese žaidę šakiečiai trečiajame kėlinyje pradėjo rodyti nuovargio požymius. Tuo pasinaudoję marijampoliečiai spurtavo 9:2 ir po Jono Zako tritaškio priartėjo iki 2 taškų (47:49).

Vis dėlto „Vytis“ ketvirčio pabaigoje susigrąžino mačo kontrolę ir vedami 8 taškus paeiliui pelniusio Pauliaus Semaškos prieš lemiamas 10 minučių atstatė persvarą iki 8 taškų (61:53).

Įsivažiavę šakiečiai pergalės iš rankų nepaleido. E. Kučiausko auklėtiniai spurtavo 8:0 ir po Šarūno Vingelio baudos metimų likus 3 minutėms nutolo per 14 taškų (73:59). Persvarą „Vytis“ išlaikė iki rungtynių pabaigos bei triumfavo.

Šakių klubą į bronzos medalius vedė A. Pukelis, kuris per 36 minutes pelnė 33 taškus (10/13 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 13 bei perėmė 2 kamuolius, 6 sykius suklydo ir surinko 40 naudingumo balų.

33
40
75%
3/4
77%
10/13

„Norėčiau palinkėti mūsų iškritusiems žaidėjams, Pauliui Beliavičiui, kuris dar yra ligoninėje, Darjušui Lavrinovičiui, sveikatos. Jie atidavė visas jėgas ir kovojo, kiek galėjo. Kovojome. Atrodo, jog pirmieji metimai sukrito, o mes neturėjome ko prarasti. Aikštėje atidavėme visą širdį. Daug emocijų, nuotaikos geros, sezoną pabaigėme gerai. Manau, jog visi yra patenkinti“, – sakė A. Pukelis.

Finalo ketverto kulminacija – jau rytoj. Dėl trofėjaus ir galimybės kitą sezoną rungtyniauti Lietuvos krepšinio lygoje Jonavos „CBet“ ekipa susikaus su „Telšiais“.

Finalą, kuris prasidės 19:30 val., tiesiogiai transliuos INFO TV.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 33 (10/13 dvit., 3/4 trit., 13 atk. kam., 2 blok., 6 kld., 40 naud.), Paulius Semaška (6/7 dvit., 0/5 trit., 10 rez. perd.), Šarūnas Vingelis (4/5 dvit., 1/5 trit.) ir Mindaugas Stašys (8/8 baud., 5 kld.) po 13.

„Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 12 (2/5 trit.), Žygimantas Šimonis 11 (6/6 baud., 4 rez. perd.), Šarūnas Beniušis ir Tautvydas Kliučinykas (2/5 trit.) po 10, Rokas Stankevičius 7.