Vieta lygoje: 11
Geriausias pasiekimas: 21
Blogiausias pasiekimas: 5
Daugiausia pataiko: Šarūnas Beniušis

Naudingiausiu NKL pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių krepšininku tapo Joniškio „Delikateso“ vidurio puolėjas Šarūnas Beniušis.

Aukštaūgis akistatoje su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ per 31 minutę įmetė 29 taškus (11/12 dvit., 7/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius, blokavo du metimus ir surinko 45 naudingumo balus.

Toks efektyvumo rodiklis yra naujasis Š. Beniušio rekordas Nacionalinėje krepšinio lygoje. Iki šiol jo rekordas buvo 43 naudingumo balai, surinkti 2016 metais dar žaidžiant Raseinių „Rasuose“.

25-erių metų 206 cm ūgio centro traukiama Joniškio ekipa svečiuose triumfavo 96:91 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Š. Beniušis šį sezoną dominuoja NKL. Jis vidutiniškai įmeta po 17,7 taško (3 vieta NKL), atkovoja po 7,6 kamuolio, atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 24 naudingumo balus (2 vieta NKL).

Pristatome trumpą NKL pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių apžvalgą.

Sugrįžo. Šakių „Vytis“ antrojo kėlinio pabaigoje prieš Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ ne kartą pirmavo 19 taškų persvara, bet tai ramios antros rungtynių pusės negarantavo.

Pirmąjį spurtą klaipėdiečiai surengė trečiojo kėlinio pabaigoje, kai po atkarpos 7:0 priartėjo iki 8 taškų. Lemiamo kėlinio pradžioje „Vytis“ buvo priekyje 70:58, tačiau beveik 8 minučių atkarpą „Neptūnas-Akvaservis“ laimėjo 14:3 ir likus 103 sekundėms priartėjo iki 72:73. Per likusį laiką nė viena ekipa taškais nepasižymėjo.

GM: 39

Tritaškiai. Šakių „Vytį“ visą sezoną į priekį tempė tritaškiai, o ketvirtfinalio starte šis ginklas neiššovė. Eriko Kučiausko kariauna įmetė 3 tolimus šūvius iš 19 (16 proc.). Tuo metu jos oponentai, Klaipėdos „Neptūno“ dubleriai, realizavo 9 tritaškius iš 19 (47 proc.).

Permainingos rungtynės. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ seriją su Joniškio „Delikatesu“ pradėjo pralaimėdama atkarpą 6:21, tačiau jau po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 46:46. Trečiajame ketvirtyje Ryčio Vaišvilos auklėtiniai turėjo 7 taškų pranašumą, bet „Delikatesas“ neketino pasiduoti –lemiamą kėlinį laimėjo 10 taškų persvara ir šventė pergalę 96:91.

Lemiamu metu „Delikatesą“ patempė Karolis Lukošiūnas, per paskutines 3 minutes smeigęs du tritaškius.

Netikėtas startas. 11-ąją vietą reguliariajame sezone užėmęs Molėtų „Ežerūnas“ jau daugelį nustebino aštuntfinalyje lengvai 3-0 įveikdamas Vilniaus „Perlą“, o ketvirtfinalį pradėjo dar viena staigmena. Mariaus Kugaudos auklėtiniai svečiuose net 100:64 sutriuškino „Palangos Kuršius“, kurie reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą. Tai buvo didžiausias „Palangos Kuršių“ pralaimėjimas šį sezoną.

Lyderio pasirodymas. „Palangos Kuršių“ negelbėjo ir NKL rezultatyviausias ir naudingiausias krepšininkas Jalenas Riley. Jis per 32 minutes įmetė 17 taškų, tačiau pataikė tik 7 metimus iš 22 ir surinko 3 naudingumo balus.

Skirtumai. Jonavos „Sintek-Jonava“ penktadienio vakarą Šilutėje iškovojo kelialapį į NKL ketvirtfinalį, o jau sekmadienį susikovė Telšiuose su vietos komanda. Tuo metu „Telšiai“ savojo varžovo ketvirtfinalyje laukė nuo kovo 9 dienos.

Pirmoje rungtynių pusėje Povilo Šakinio kariauna pirmavo dviženkle persvara, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje pranašumas ištirpo iki 2 taškų (60:58). Visgi tuomet „Telšiai“ spurtavo 5:0 ir persvarą išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Jonavos krepšininkai sugriebė 41 kamuolį, o iš jų net 14 – puolime. Tuo metu telšiškiai atkovojo 34, o puolime – 6. Šeimininkai atliko 21 rezultatyvų perdavimą, kai svečiai – tik 11.