Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) sužaista jubiliejinė dešimtoji pirmenybių savaitė.

Pergalingas metimas, blokų fiesta, rezultatyvių perdavimų gausa, įspūdingas spurtas ir dar daugiau – tradicinėje lygos apžvalgoje.

10 savaičių. VIKINGLOTTO-NKL sužaista 10 savaičių, po kurių ryškėja trys stipriausios komandos. „Telšių“ komanda turi 16 pergalių ir dvi nesėkmes, o už jos nugaros rikiuojasi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (15-3) ir „Šilutė“ (15-4). Ketvirtoje vietoje žengia Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (13-5), o po jo – trimis pergalėmis mažiau turinti Molėtų „Ežerūno“ (10-9) ekipa.

Nutraukė. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ buvo antrą kartą šį sezoną pralaimėjęs dvejas rungtynes iš eilės, tačiau šią seriją nutraukė šeštadienį Tauragėje, kur po atkaklios kovos laimėjo 78:71. Nugalėtojams Vytautas Šarakauskas pelnė 22 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

5 pražangos. „Neptūno“ dublerių vidurio puolėjas Petras Piekus mačą Tauragėje pradėjo starto penkete ir per pirmąsias 72 sekundes tris kartus prasižengė ir paliko aikštę. Jis vėl pakilo ant parketo nuo antrojo kėlinio pradžios ir dar dvi pražangas užsidirbo per kiek mažiau nei dvi minutes. Iš viso centras žaidė 3 minutes ir 4 sekundes bei vienintelis klaipėdiečių komandoje susirinko penkias pražangas.

Rezultatyvūs perdavimai. „Palangos Kuršių“ įžaidėjas Aidas Viskontas ir Kauno „Žalgirio-2“ atakų organizatorius Dominykas Stenionis atliko po 13 rezultatyvių perdavimų. A. Viskontas tai padarė mače su „Gargždais“ ir pasiekė savo sezono rekordą, o D. Stenionis perdavimais išsiskyrė kovoje su Šilalės „Lūšimi“ ir užfiksavo karjeros rekordą.

Aido Viskonto pasirodymas:

Dominyko Stenionio rezultatyvūs perdavimai:

Lyderių mūšis. Ketvirtadienį susidūrė tuo metu turnyro lentelės viršuje buvusios „Telšių“ ir „Šilutės“ komandos. Pamaryje vykusį susitikimą telšiškiai pradėjo puikiai ir sužaidus pirmąjį kėlinį pirmavo 34:16, o iki antrojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms persvara pasiekė rekordinę 25 taškų ribą (53:28). Galop „Telšiai“ laimėjo 87:74 ir išsaugojo pirmąją vietą turnyro lentelėje.

Blokų fiesta. Septynis blokus atlikęs Ignas Lukošius pasiekė VIKINGLOTTO-NKL sezono rekordą, o jo vedama Molėtų „Ežerūno“ ekipa namie 93:84 įveikė „Palangos Kuršius“.

Ankstesnis sezono rekordas buvo šeši blokuoti metimai. Jis taip pat priklausė I. Lukošiui. Vidurio puolėjas šį sezoną vidutiniškai blokuoja po 3,5 metimo ir pagal šį rodiklį lygoje yra nepralenkiamas.

Krepšininkas taip pat pakartojo asmeninį karjeros rekordą. 7 blokus jis buvo atlikęs 2017 metais žaisdamas su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“.

Spurtas. Iki rungtynių pabaigos likus penkioms minutėms, Joniškio „Delikatesas“ namie prieš Šilalės „Lūšį“ turėjo 9 taškų deficitą (46:55), tačiau ketvirtajame kėlinyje surengė lemiamą spurtą 19:0 ir triumfavo susitikime.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo Eimantas Stankevičius, kuris per 33 aikštelėje praleistas minutes pelnė 33 taškus (3/8 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė 4 kamuolius ir tiek pat kartų suklydo bei surinko 36 naudingumo balus.

Pergalingas šūvis. Likus 10,9 sekundžių Šakių „Vyčio“ gynėjas Gabrielius Čelka nepataikė antrosios baudos, o „Jonava“ pradėjo lemiamą ataką. Likus šešioms sekundėms kamuolį priėmė Juozas Balčiūnas, kuris nieko nelaukęs smeigė tritaškį ir savo komandą išvedė į priekį. Šakių komanda nesugebėjo išsimesti kamuolio ir patyrė nesėkmę.

Savaitės rungtynės. Praėjusią savaitę centrinis mačas įvyko Šakiuose, kur „Vytis“ priėmė „Šilutės“ komandą. Likus 2,5 min. priekyje dar buvo „Vytis“ 72:70, bet „Šilutė“ spurtavo 9:2 ir iškovojo pergalę.